Dolan Youth Series 2

Closed Circuit , Southport – Saturday, 20 Mar 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

931/EN/003/2010

Start Date:

Sat, 20th Mar 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Victoria Park, Rotten Row, Southport, Merseyside, PR8 2BZ
View map

Results

Confirmed Results

U8 Boys - 3 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 3 lap Scratch - Results
1.  Matthew Baptista Eastlands Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U8 Girls - 3 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 3 lap Scratch - Results
1.  Charlotte Smith Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Olivia Braybrooke Eastlands Velo Unknown E 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: E
3.  Olivia Greenhalgh VCUK Unknown E 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: E
4.  Sadie Stewart Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Solomon Kerfoot-Robson Rhos On Sea Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Daniel Gibson Liverpool Century RC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Lewis Hartley Eastlands Velo Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Kieran Morris Mid Shropshire Wheelers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Dexter Sparrow Blackpool Youth Cycle Associat... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Samuel Rathbone Blackpool Youth Cycle Associat... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Jack Barlow Bury CSC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  George Elliott Liverpool Century RC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
10.  Adam Turnbull Unknown E 0

10. Adam Turnbull -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
11.  Alfie Payne Cycle Sport Pendle Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U10 Girls - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - 5 lap Scratch - Results
1.  Kim Baptista Eastlands Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 8 lap Scratch - Results
1.  Adam Hartley Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joseph Armstrong Border City Wheelers CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Archie Stewart Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Andrew Hathaway Bolton Hot Wheels CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry French Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Matthew Braybrooke Eastlands Velo Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Adam Wood Southport CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Paul Furnival Ribble Valley Juniors Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Peter Lee Bolton Hot Wheels CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Jacob Shrewsbury Pro Vision Cycle Clothing Unknown 0

11. Jacob Shrewsbury - Pro Vision Cycle Clothing

Points: 0 | Status: Unknown
12.  Thomas Payton Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Reece Player Dowson Primary Go-Ride Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Jacob Smith Birkenhead North End CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Girls - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - 8 lap Scratch - Results
1.  Louise Colyer Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Boys - 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 12 lap Scratch - Results
1.  Dylan Kerfoot-Robson Rhos On Sea Cycling Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Charlie Tanfield TS Racing Team - OTR Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Christian Braybrooke Sportcity Velo Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Fabio Close www.Sub7Bikes.co.uk Racing Tea... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Fabian Brennan Salt Ayre Cog Set Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Sean McGovern Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Robert Armstrong Ribble Valley Juniors Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Aaron Adamson Bolton Hot Wheels CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Robert Richardson Bolton Hot Wheels CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Ryan Ellison Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Alexander Braybrooke Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Samuel Turton Liverpool Mercury (Dolan) CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Joel Partington Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Joe Mann Hetton Hawks Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Ryan McGillick Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Harris Redgrove Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Alex Gould Southport CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Connor French Cycle Sport Pendle Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  George Jones Southport CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
20.  Jacob Peatfield Bolton Hot Wheels CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
21.  Oliver Payton Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
22.  Mark Mason Birkenhead North End CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls - 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 12 lap Scratch - Results
1.  Amy Gornall Cycle Sport Pendle Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Imogen Pierce Red Rose Olympic CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 15 lap Scratch - Results
1.  Harry Tanfield TS Racing Team - OTR Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Christopher Latham Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jacob Ragan Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Christopher Lawless Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Jack Sadler Wheelbase Castelli MGD Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Matthew Galland Ribble Valley Juniors Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  William Thomas Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Andrew Nixon Red Rose Olympic CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Jonathan Pugh Liverpool Century RC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Sam Stewart Southport CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Alex Taylor Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Joe Hall Unknown N/A 0

12. Joe Hall -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Pawel Rzepnikowski Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Matthew Smith Harry Middleton Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
15.  Sean Canavan Southport CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Joshua Townson Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Connor McGillick Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls - 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - 15 lap Scratch - Results
1.  Zoe Armstrong Ribble Valley Juniors Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Eve Dixon Salt Ayre Cog Set Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Katie Noakes Eastlands Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A

About the Event

Info for Riders

3 events, 13th, 20th and 27th March. £18 in advance for all 3 events. £20 on the line entry for all 3 events.

The Races

U8 Boys - 3 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:30 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:30
Youth Only, Youth
U8 Girls - 3 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:30 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:30
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:40 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:40
Youth Only, Youth
U10 Girls - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:40 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:40
Youth Only, Youth
U12 Boys - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:50 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:50
Youth Only, Youth
U12 Girls - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:50 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:50
Youth Only, Youth
U14 Boys - 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:00 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:00 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:10 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:10
Youth Only, Youth
U16 Girls - 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:10 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:10
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

931/EN/003/2010

Start Date:

Sat, 20th Mar 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Victoria Park, Rotten Row, Southport, Merseyside, PR8 2BZ
View map

Results

Confirmed Results

U8 Boys - 3 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 3 lap Scratch - Results
1.  Matthew Baptista Eastlands Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U8 Girls - 3 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 3 lap Scratch - Results
1.  Charlotte Smith Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Olivia Braybrooke Eastlands Velo Unknown E 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: E
3.  Olivia Greenhalgh VCUK Unknown E 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: E
4.  Sadie Stewart Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Solomon Kerfoot-Robson Rhos On Sea Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Daniel Gibson Liverpool Century RC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Lewis Hartley Eastlands Velo Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Kieran Morris Mid Shropshire Wheelers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Dexter Sparrow Blackpool Youth Cycle Associat... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Samuel Rathbone Blackpool Youth Cycle Associat... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Jack Barlow Bury CSC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  George Elliott Liverpool Century RC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
10.  Adam Turnbull Unknown E 0

10. Adam Turnbull -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
11.  Alfie Payne Cycle Sport Pendle Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U10 Girls - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - 5 lap Scratch - Results
1.  Kim Baptista Eastlands Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 8 lap Scratch - Results
1.  Adam Hartley Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joseph Armstrong Border City Wheelers CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Archie Stewart Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Andrew Hathaway Bolton Hot Wheels CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry French Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Matthew Braybrooke Eastlands Velo Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Adam Wood Southport CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Paul Furnival Ribble Valley Juniors Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Peter Lee Bolton Hot Wheels CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Jacob Shrewsbury Pro Vision Cycle Clothing Unknown 0

11. Jacob Shrewsbury - Pro Vision Cycle Clothing

Points: 0 | Status: Unknown
12.  Thomas Payton Cycle Sport Pendle Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Reece Player Dowson Primary Go-Ride Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Jacob Smith Birkenhead North End CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Girls - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - 8 lap Scratch - Results
1.  Louise Colyer Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Boys - 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 12 lap Scratch - Results
1.  Dylan Kerfoot-Robson Rhos On Sea Cycling Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Charlie Tanfield TS Racing Team - OTR Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Christian Braybrooke Sportcity Velo Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Fabio Close www.Sub7Bikes.co.uk Racing Tea... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Fabian Brennan Salt Ayre Cog Set Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Sean McGovern Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Robert Armstrong Ribble Valley Juniors Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Aaron Adamson Bolton Hot Wheels CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Robert Richardson Bolton Hot Wheels CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Ryan Ellison Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Alexander Braybrooke Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Samuel Turton Liverpool Mercury (Dolan) CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Joel Partington Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Joe Mann Hetton Hawks Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Ryan McGillick Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Harris Redgrove Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Alex Gould Southport CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Connor French Cycle Sport Pendle Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  George Jones Southport CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
20.  Jacob Peatfield Bolton Hot Wheels CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
21.  Oliver Payton Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
22.  Mark Mason Birkenhead North End CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls - 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 12 lap Scratch - Results
1.  Amy Gornall Cycle Sport Pendle Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Imogen Pierce Red Rose Olympic CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 15 lap Scratch - Results
1.  Harry Tanfield TS Racing Team - OTR Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Christopher Latham Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jacob Ragan Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Christopher Lawless Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Jack Sadler Wheelbase Castelli MGD Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Matthew Galland Ribble Valley Juniors Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  William Thomas Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Andrew Nixon Red Rose Olympic CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Jonathan Pugh Liverpool Century RC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Sam Stewart Southport CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Alex Taylor Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Joe Hall Unknown N/A 0

12. Joe Hall -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Pawel Rzepnikowski Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Matthew Smith Harry Middleton Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
15.  Sean Canavan Southport CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Joshua Townson Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Connor McGillick Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls - 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - 15 lap Scratch - Results
1.  Zoe Armstrong Ribble Valley Juniors Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Eve Dixon Salt Ayre Cog Set Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Katie Noakes Eastlands Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A

About the Event

Info for Riders

3 events, 13th, 20th and 27th March. £18 in advance for all 3 events. £20 on the line entry for all 3 events.

The Races

U8 Boys - 3 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:30 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:30
Youth Only, Youth
U8 Girls - 3 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:30 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:30
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:40 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:40
Youth Only, Youth
U10 Girls - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:40 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:40
Youth Only, Youth
U12 Boys - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:50 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:50
Youth Only, Youth
U12 Girls - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 09:50 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 09:50
Youth Only, Youth
U14 Boys - 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:00 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:00 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:10 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:10
Youth Only, Youth
U16 Girls - 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 20/03/10 10:10 Youth Only Youth ---
Sat 20/03/10 – 10:10
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk