Meadowbank National Track League 14

Track League , Edinburgh – Tuesday, 20 Jul 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

373/SC/044/2010

Start Date:

Tue, 20th Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Meadowbank Velodrome, Meadowbank Sports Centre, London Road, Edinburgh, EH7 6AE
View map

Results

Confirmed Results

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2 - Results
1.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Alison Chisholm Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Fiona Walker Walkers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3 - Results
1.  Romain Pellet Bigfoot CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Flora Gillies Peebles CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

1 A Riders 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 A Riders 12 Lap Scratch - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  David Martin TheBicycleWorks Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Alastair Taylor Musselburgh RCC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

2 B Riders 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
2 B Riders 8 Lap Scratch - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Angus Gillies Peebles CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Graeme Mair Ilkley Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

2 C Riders 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
2 C Riders 10 Lap Scratch - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Jonathan Mitchell Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Flora Gillies Peebles CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1 - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Ben Smart Musselburgh RCC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 1 - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Graham Barclay Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq... Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Paul McGreal Peebles CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 2 - Results
1.  Alastair Taylor Musselburgh RCC Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Ross Crook Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 3 - Results
1.  David Martin TheBicycleWorks Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Derek Timmins Musselburgh RCC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Euan Ramsay Spokes Racing Team Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 4 - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
1.  Nicholas Hall City of Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Andrew Laing Musselburgh RCC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

6 C & Youth 500m Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Time Points
6 C & Youth 500m Handicap Final - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Romain Pellet Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

7 C&B Riders De'il

Position Name Club name Rider status Category Time Points
7 C&B Riders De'il - Results
1.  Angus Gillies Kernow Riders Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Graeme Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

8 Youth Riders De'il

Position Name Club name Rider status Category Time Points
8 Youth Riders De'il - Results
1.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Kate Mccullough Young The Racers Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

9 C&B Riders 12 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
9 C&B Riders 12 Lap Points - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Angus Gillies Peebles CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Graeme Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

1 Flying lap for new riders

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Flying lap for new riders - Results
1.  Jonathan Mitchell Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
1 A Riders 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
2 B Riders 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
2 C Riders 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
5 Sprinters League Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
6 C & Youth 500m Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
7 C&B Riders De'il Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
8 Youth Riders De'il Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
9 C&B Riders 12 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
1 Flying lap for new riders Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 19:15 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 19:15
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

373/SC/044/2010

Start Date:

Tue, 20th Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Meadowbank Velodrome, Meadowbank Sports Centre, London Road, Edinburgh, EH7 6AE
View map

Results

Confirmed Results

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2 - Results
1.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Alison Chisholm Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Fiona Walker Walkers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3 - Results
1.  Romain Pellet Bigfoot CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Flora Gillies Peebles CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

1 A Riders 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 A Riders 12 Lap Scratch - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  David Martin TheBicycleWorks Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Alastair Taylor Musselburgh RCC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

2 B Riders 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
2 B Riders 8 Lap Scratch - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Angus Gillies Peebles CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Graeme Mair Ilkley Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

2 C Riders 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
2 C Riders 10 Lap Scratch - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Jonathan Mitchell Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Flora Gillies Peebles CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1 - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Ben Smart Musselburgh RCC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 1 - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Graham Barclay Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq... Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Paul McGreal Peebles CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 2 - Results
1.  Alastair Taylor Musselburgh RCC Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Ross Crook Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 3 - Results
1.  David Martin TheBicycleWorks Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Derek Timmins Musselburgh RCC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Euan Ramsay Spokes Racing Team Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

5 Sprinters League Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
5 Sprinters League Heat 4 - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
1.  Nicholas Hall City of Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Andrew Laing Musselburgh RCC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

6 C & Youth 500m Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Time Points
6 C & Youth 500m Handicap Final - Results
1.  Ruairi Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Romain Pellet Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

7 C&B Riders De'il

Position Name Club name Rider status Category Time Points
7 C&B Riders De'il - Results
1.  Angus Gillies Kernow Riders Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Graeme Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

8 Youth Riders De'il

Position Name Club name Rider status Category Time Points
8 Youth Riders De'il - Results
1.  Sean Hadden Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Ayrton Pellet Edinburgh RC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Kate Mccullough Young The Racers Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

9 C&B Riders 12 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
9 C&B Riders 12 Lap Points - Results
1.  Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Angus Gillies Peebles CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Graeme Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

1 Flying lap for new riders

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Flying lap for new riders - Results
1.  Jonathan Mitchell Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
1 A Riders 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
2 B Riders 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
2 C Riders 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
3 Youth Riders 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
4 Handicap heats C & Youth Riders Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
5 Sprinters League Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
5 Sprinters League Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
6 C & Youth 500m Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
7 C&B Riders De'il Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
8 Youth Riders De'il Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
9 C&B Riders 12 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 00:00 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 00:00
Regional C, None
1 Flying lap for new riders Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 20/07/10 19:15 Regional C None ---
Tue 20/07/10 – 19:15
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk