Sussex Track League 13

Track League , Brighton – Wednesday, 07 Jul 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

428/EN/011/2010

Start Date:

Wed, 7th Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Preston Park Cycle Track, Preston Drove, Brighton, Sussex, BN1 6LA

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 U12 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 U12 Handicap 1 Lap - Results
1.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Lois Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 11 U14 Dash 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 U14 Dash 1 Lap - Results
1.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 12 U16 Dash 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 U16 Dash 1 Lap - Results
1.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 13 Seniors B Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Seniors B Points - Results
1.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Burnett Mosquito Bikes Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Event 14 Seniors A Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Seniors A Points - Results
1.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 15 U10 Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 U10 Time Trial - Results
1.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Miranda Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Thomas Andrews Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
7.  Georgina Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Michael Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
9.  George Turner Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
10.  Milo Hoskins Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
14.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 15 U8 Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 U8 Time Trial - Results
1.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Battle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
4.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

4. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Event 16 U12 Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 U12 Devil - Results
1.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps - Results
1.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

6. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 Seniors A Dash 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 Seniors A Dash 3 Laps - Results
1.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

6. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 19 U14 Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 U14 Unknown Distance - Results
1.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Moors Crawley Cycling Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 19 U16 Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 U16 Unknown Distance - Results
1.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 21 Seniors Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 21 Seniors Distance - Results
1.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

5. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 3 U8 Scratch 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 U8 Scratch 1 Lap - Results
1.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Battle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
4.  Oliver Brooker VC Jubilee Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
5.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

5. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  George Abbott-Stacey Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

Event 4 U10 Scratch 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 U10 Scratch 1 Lap - Results
1.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Richard Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Miranda Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 5 U12 Scratch 2 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 U12 Scratch 2 Laps - Results
1.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Deacon Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap - Results
1.  Sara Gent VO2 Development Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap - Results
1.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

4. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap - Results
1.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Alan Cooper Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Ben Gerrey VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap - Results
1.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

4. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Benjamin Miller Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap - Results
1.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap - Results
1.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Michael Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

6. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap - Results
1.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Sara Gent VO2 Development Team Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Primes

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Primes - Results
1.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points - Results
1.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Benjamin Miller Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

11. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points - Results
1.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Burnett Mosquito Bikes Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
7.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Alan Cooper Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
9.  Ian Craig VC Etoile Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

10. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 1 Seniors Scratch 8 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Seniors Scratch 8 Laps - Results
1.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 2 U14 Scratch 4 laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 U14 Scratch 4 laps - Results
1.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Moors Crawley Cycling Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 2 U16 Scratch 4 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 U16 Scratch 4 Laps - Results
1.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Reports

Report: Preston Park Track League #13

Posted 09/07/2010 - British Cycling

A field of 63 riders roll out for track league in Brighton on July 7

View Full Report

About the Event

Info for Riders

Registration and entry fee if £90/£60/£35 for Seniors/Juniors/Youth. Youth categories D & E freewheel, all other categories fixed.

The Races

Event 10 U12 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 11 U14 Dash 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 12 U16 Dash 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 13 Seniors B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 14 Seniors A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 15 U10 Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 15 U8 Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 16 U12 Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 18 Seniors A Dash 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 19 U14 Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 19 U16 Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 21 Seniors Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 3 U8 Scratch 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 4 U10 Scratch 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 5 U12 Scratch 2 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Primes Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 1 Seniors Scratch 8 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£8.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Event 2 U14 Scratch 4 laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£6.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£6.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Regional C, None
Event 2 U16 Scratch 4 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

428/EN/011/2010

Start Date:

Wed, 7th Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Preston Park Cycle Track, Preston Drove, Brighton, Sussex, BN1 6LA

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 U12 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 U12 Handicap 1 Lap - Results
1.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Lois Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 11 U14 Dash 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 U14 Dash 1 Lap - Results
1.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 12 U16 Dash 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 U16 Dash 1 Lap - Results
1.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 13 Seniors B Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Seniors B Points - Results
1.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Burnett Mosquito Bikes Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Event 14 Seniors A Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Seniors A Points - Results
1.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 15 U10 Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 U10 Time Trial - Results
1.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Miranda Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Thomas Andrews Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
7.  Georgina Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Michael Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
9.  George Turner Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
10.  Milo Hoskins Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
14.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 15 U8 Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 U8 Time Trial - Results
1.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Battle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
4.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

4. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Event 16 U12 Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 U12 Devil - Results
1.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps - Results
1.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

6. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 Seniors A Dash 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 Seniors A Dash 3 Laps - Results
1.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

6. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 19 U14 Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 U14 Unknown Distance - Results
1.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Moors Crawley Cycling Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 19 U16 Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 U16 Unknown Distance - Results
1.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 21 Seniors Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 21 Seniors Distance - Results
1.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

5. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 3 U8 Scratch 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 U8 Scratch 1 Lap - Results
1.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Battle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
4.  Oliver Brooker VC Jubilee Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
5.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

5. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  George Abbott-Stacey Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

Event 4 U10 Scratch 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 U10 Scratch 1 Lap - Results
1.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Richard Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Miranda Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 5 U12 Scratch 2 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 U12 Scratch 2 Laps - Results
1.  Isaac Wright Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Douglas McCauley Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Thomas Burnett Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Edward O'Brien Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Deacon Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap - Results
1.  Sara Gent VO2 Development Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap - Results
1.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

4. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap - Results
1.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Alan Cooper Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Ben Gerrey VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap - Results
1.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

4. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Benjamin Miller Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap - Results
1.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap - Results
1.  Stan Abbott Stacey Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Michael Wickens Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Noah Ridgway-Brown Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Bradley Burke Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Brooker VC Jubilee Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Isaac Lewis Finished 00:00:00:00 0

6. Isaac Lewis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap - Results
1.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Sean McClelland VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Sara Gent VO2 Development Team Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Primes

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Primes - Results
1.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points - Results
1.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Drew Holmes VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Will Kemp VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Stuart Bettis Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Andrew Parle Brighton Mitre CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Benjamin Miller Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Paul Barnard Finished 3rd 00:00:00:00 0

11. Paul Barnard -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Richard Bailey Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points - Results
1.  Martin O'Brien Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Rogers Brighton Excelsior CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Hoyle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Burnett Mosquito Bikes Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Steven Kane Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
7.  Nigel Burrows Archer RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Alan Cooper Brighton Excelsior CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
9.  Ian Craig VC Etoile Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Matthew Butt Finished N/A 00:00:00:00 0

10. Matthew Butt -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 1 Seniors Scratch 8 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Seniors Scratch 8 Laps - Results
1.  Matthew Davies Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Elliot Tabraham-Dowers VO2 Development Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Oliver Pepper The Kinesis Morvelo Project Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Brock Duncumb Rogers VO2 Development Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Burgess Team Terminator Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 2 U14 Scratch 4 laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 U14 Scratch 4 laps - Results
1.  Gabriel Parle Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Kimberley English Welwyn Wheelers CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jake Marley VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Spencer Thomas Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Moors Crawley Cycling Club Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 2 U16 Scratch 4 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 U16 Scratch 4 Laps - Results
1.  Michael Dixon VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jake Deakin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Sarah Cooper VC Jubilee Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Reports

Report: Preston Park Track League #13

Posted 09/07/2010 - British Cycling

A field of 63 riders roll out for track league in Brighton on July 7

View Full Report

About the Event

Info for Riders

Registration and entry fee if £90/£60/£35 for Seniors/Juniors/Youth. Youth categories D & E freewheel, all other categories fixed.

The Races

Event 10 U12 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 11 U14 Dash 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 12 U16 Dash 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 13 Seniors B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 14 Seniors A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 15 U10 Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 15 U8 Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 16 U12 Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 17 Seniors B1 Dash 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 18 Seniors A Dash 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 19 U14 Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 19 U16 Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 21 Seniors Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 3 U8 Scratch 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 4 U10 Scratch 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 5 U12 Scratch 2 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 6 Seniors Handicap Heat 1, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 2, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 3, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 6 Seniors Handicap Heat 4, 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 7 U16/U14 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 8 U10/U8 Handicap 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Event 9 Seniors Handicap Final 1 Lap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Primes Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 00:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 07/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 1 Seniors Scratch 8 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£8.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Event 2 U14 Scratch 4 laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£6.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£6.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Regional C, None
Event 2 U16 Scratch 4 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 07/07/10 19:00 Regional C None ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 07/07/10 – 19:00
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk