Herne Hill Track League 7

Track League , London – Wednesday, 02 Jun 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

438/EN/011/2010

Start Date:

Wed, 2nd Jun 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE
View map

Results

Confirmed Results

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1 - Results
1.  Simon Schmidt VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Douglas Conroy Redmon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2 - Results
1.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3 - Results
1.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4 - Results
1.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Race 11 Senior B 5 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 11 Senior B 5 Lap Scratch - Results
1.  Tony Allen VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  James Clark Finished 00:00:00:00 0

2. James Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Will Hedden Glade CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Euan Cattermole VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Daniel Casado Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Race 12 Senior A 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 12 Senior A 6 Lap Scratch - Results
1.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Yasuyuki Sakurai Brixton Cycles Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Jonathan Solly VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 13 Senior A Senior Flying 200m

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 13 Senior A Senior Flying 200m - Results
1.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Yasuyuki Sakurai Brixton Cycles Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Michael Cooper Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Jason Cattermole VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Alexander Christians London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
8.  Keith Coffey BEC Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Anthony Bristow San Fairy Ann CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Matthew Theobalds CS Grupetto Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
11.  Thomas Collier Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
13.  Conor Bunn VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Tom Freke Finished 00:00:00:00 0

14. Tom Freke -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Darren Paice Twickenham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Krisztian Borbely Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  James Clark Finished --- 0

16. James Clark -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Tony Allen VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  Tom Bell Finished --- 0

20. Tom Bell -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
22.  Christopher Dick London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
23.  Max McCalla VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
24.  Chris Goodman VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
27.  Stuart Hourigan 34 Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Graham Pierce Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
29.  Crispin Jones Finished 4th 00:00:00:00 0

29. Crispin Jones -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
30.  Joseph Wigens Hope Factory Racing Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
31.  Carlos Conceicao VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
32.  Daniel Lewis London Phoenix CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
33.  Andrew Powers Rollapaluza CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
34.  David Conceicao VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
35.  Mike Levey Finished 00:00:00:00 0

35. Mike Levey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
36.  Neil Pusey Finished 4th 00:00:00:00 0

36. Neil Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
37.  Phil Wright VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
38.  Neil Irons Cycling Club Hackney Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race - Results
1.  Will Hedden Glade CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Vaidas Grabauskas Dulwich Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Crispin Jones Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  Anthony Bristow San Fairy Ann CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Max McCalla VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Colin Berry Chequers RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race - Results
1.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Alexander Christians London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final - Results
1.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 2 Youth Over 12 Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 2 Youth Over 12 Scratch - Results
1.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

1. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Cliff VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint - Results
1.  Logan de Monchaux-Irons Cycling Club Hackney Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Hayden Cassidy Herne Hill Youth CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint - Results
1.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

4. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 7 Senior A+B Warm-Up Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 7 Senior A+B Warm-Up Race - Results
1.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Stuart Hourigan 34 Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jonathan Solly VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny - Results
1.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny - Results
1.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Cliff VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 3 Youth Under 12 Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 3 Youth Under 12 Points - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 1 Youth U12 Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 1 Youth U12 Scratch - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 4 Youth Over 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 4 Youth Over 12 - Results
1.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

3. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

League registration fee is £10 for Seniors and £5 for Juniors. No charge for U16s

The Races

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 11 Senior B 5 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 12 Senior A 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 13 Senior A Senior Flying 200m Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 14 Over 50's + Women 3 Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 2 Youth Over 12 Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Regional C, None
Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 7 Senior A+B Warm-Up Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 3 Youth Under 12 Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 18:30 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 18:30
Regional C, None
Race 1 Youth U12 Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 19:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 19:00
Regional C, None
Race 4 Youth Over 12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 19:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 19:00
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

438/EN/011/2010

Start Date:

Wed, 2nd Jun 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE
View map

Results

Confirmed Results

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1 - Results
1.  Simon Schmidt VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Douglas Conroy Redmon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2 - Results
1.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3 - Results
1.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4 - Results
1.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Race 11 Senior B 5 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 11 Senior B 5 Lap Scratch - Results
1.  Tony Allen VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  James Clark Finished 00:00:00:00 0

2. James Clark -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Will Hedden Glade CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Euan Cattermole VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Daniel Casado Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Race 12 Senior A 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 12 Senior A 6 Lap Scratch - Results
1.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Yasuyuki Sakurai Brixton Cycles Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Jonathan Solly VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 13 Senior A Senior Flying 200m

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 13 Senior A Senior Flying 200m - Results
1.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Yasuyuki Sakurai Brixton Cycles Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Michael Cooper Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Jason Cattermole VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Alexander Christians London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
8.  Keith Coffey BEC Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Anthony Bristow San Fairy Ann CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Matthew Theobalds CS Grupetto Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
11.  Thomas Collier Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
13.  Conor Bunn VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Tom Freke Finished 00:00:00:00 0

14. Tom Freke -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Darren Paice Twickenham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Krisztian Borbely Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  James Clark Finished --- 0

16. James Clark -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Tony Allen VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  Tom Bell Finished --- 0

20. Tom Bell -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Jules Birks VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
22.  Christopher Dick London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
23.  Max McCalla VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
24.  Chris Goodman VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
27.  Stuart Hourigan 34 Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Graham Pierce Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
29.  Crispin Jones Finished 4th 00:00:00:00 0

29. Crispin Jones -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
30.  Joseph Wigens Hope Factory Racing Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
31.  Carlos Conceicao VC Londres Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
32.  Daniel Lewis London Phoenix CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
33.  Andrew Powers Rollapaluza CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
34.  David Conceicao VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
35.  Mike Levey Finished 00:00:00:00 0

35. Mike Levey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
36.  Neil Pusey Finished 4th 00:00:00:00 0

36. Neil Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
37.  Phil Wright VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
38.  Neil Irons Cycling Club Hackney Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race - Results
1.  Will Hedden Glade CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Vaidas Grabauskas Dulwich Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Crispin Jones Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  Anthony Bristow San Fairy Ann CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Max McCalla VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Colin Berry Chequers RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race - Results
1.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Estelle Theobalds Team Terminator Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Alexander Christians London Phoenix CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final - Results
1.  Thomas Ballhatchet Rollapaluza CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Eli Lassman Brixton Cycles Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Simon Warren Norwood Paragon CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 2 Youth Over 12 Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 2 Youth Over 12 Scratch - Results
1.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

1. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Cliff VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint - Results
1.  Logan de Monchaux-Irons Cycling Club Hackney Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Hayden Cassidy Herne Hill Youth CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint - Results
1.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

4. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 7 Senior A+B Warm-Up Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 7 Senior A+B Warm-Up Race - Results
1.  Bryan Taylor VC Londres Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Alec Briggs Arctic Tacx RT Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Symon Lewis Team IG - Sigma Sport Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Philip Watkins Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Stuart Hourigan 34 Nomads CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jonathan Solly VC Londres Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny - Results
1.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny - Results
1.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Oliver Cliff VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Race 3 Youth Under 12 Points

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 3 Youth Under 12 Points - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 1 Youth U12 Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 1 Youth U12 Scratch - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Max Bergin VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  James Mitri VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Niklas Pusey Finished C 00:00:00:00 0

5. Niklas Pusey -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Stanley Sorrell VC Londres Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Race 4 Youth Over 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Race 4 Youth Over 12 - Results
1.  Christopher McGovern Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Cole-Hossain VC Londres Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Arben Zilci Finished A 00:00:00:00 0

3. Arben Zilci -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Abigail Van Twisk VC Londres Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Eleanor Holden VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Bradshaw Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

League registration fee is £10 for Seniors and £5 for Juniors. No charge for U16s

The Races

Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 10 Senior A+B Handicap Sprint Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 11 Senior B 5 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 12 Senior A 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 13 Senior A Senior Flying 200m Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 14 Over 50's + Women 3 Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 15 Senior B Hare & Hound Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 16 Senior A Hare & Hounds Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 17 Senior A+B Handicap Sprint Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 2 Youth Over 12 Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Regional C, None
Race 5 Youth Under 12 Handicap Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 6 Youth Over 12 Handicap Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 7 Senior A+B Warm-Up Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 8 Youth Under 12 Human-Powered Derny Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 9 Youth Over 12 Human-Powered Derny Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 00:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 00:00
Race 3 Youth Under 12 Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 18:30 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 18:30
Regional C, None
Race 1 Youth U12 Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 19:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 19:00
Regional C, None
Race 4 Youth Over 12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 02/06/10 19:00 Regional C None ---
Wed 02/06/10 – 19:00
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk