CS Grupetto Open Track Meeting

Track , London – Saturday, 01 Aug 2015

Event Summary

Event Overview


Event Details

Event URN:

379391

Start Date:

Sat, 1st Aug 2015

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE
View map

Results

Confirmed Results

Men's A 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A 3-Lap Dash - Results
1.  Euan Cattermole VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Dimitri Demishev NLTCBMBC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Matthew Turner Ses Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Men's A Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A Points - Results
1.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Stephen Bradbury Velosure Starley Primal Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Vojtech Blazejovsky Brixton Cycles Club Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Tom Hargreaves London Dynamo Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Jacob Kennison Beeston RC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's A Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A Scratch - Results
1.  Vojtech Blazejovsky Brixton Cycles Club Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Stephen Bradbury Velosure Starley Primal Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Michael Rice De Laune CC Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Thomas Kennison Medway Velo Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Richard Mondszein London Dynamo Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd

Men's B 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B 3-Lap Dash - Results
1.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Sam Holden VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Stephen Crispin Penge Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's B Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B Points - Results
1.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Alex Robbins Dulwich Paragon CC Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  James Corlett Dulwich Paragon CC Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Geraint Griffith CS Grupetto Finished N/A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Joshua Haasz VC Londres Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B Scratch - Results
1.  Alex Robbins Dulwich Paragon CC Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Louis Lord VC Londres Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Geraint Griffith CS Grupetto Finished N/A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A

Team Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Team Sprint - Results
1.  SES Racing Finished 0

1. SES Racing -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Symon Lewis All Stars Finished 0

2. Symon Lewis All Stars -

Points: 0 | Status: Finished
3.  CS Grupetto Finished 0

3. CS Grupetto -

Points: 0 | Status: Finished

Women's 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's 3-Lap Dash - Results
1.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Emma Towers PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Women's Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Points - Results
1.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Emma Towers PMR Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd

Women's Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Scratch - Results
1.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Emma Towers PMR Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Devil - Results
1.  Jose Trejos VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Alfie Banks Bespoke Cycling Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Devil - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Devil - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Jude Beaton Portsmouth North End CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Lap Dash - Results
1.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Jose Trejos VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Banks Bespoke Cycling Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Lap Dash - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Lap Dash - Results
1.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Points - Results
1.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Jose Trejos VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Points - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Points - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Scratch - Results
1.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Jose Trejos VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Scratch - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Scratch - Results
1.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

Girls' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls' Devil - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Lap Dash - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Lap Dash - Results
1.  Rose-Marie Moncrieffe University of Brighton - Refle... Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Ella Beaton Portsmouth North End CC Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D

U14 Girls' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Points - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Points - Results
1.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D

U16 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls' Scratch - Results
1.  Emily Gillott VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Scratch - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Scratch - Results
1.  Ella Beaton Portsmouth North End CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Rose-Marie Moncrieffe University of Brighton - Refle... Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D

About the Event

The Races

E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Regional C+, Band 5
Junior Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£8.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Regional C+, Band 5
U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£3.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Youth Only, Youth
Men's A 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Men's A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's A Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's B 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Men's B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Team Sprint Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Women's 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Women's Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Women's Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
U16 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
Girls' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
U10 Girls' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
U14 Girls' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Overview


Event Details

Event URN:

379391

Start Date:

Sat, 1st Aug 2015

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE
View map

Results

Confirmed Results

Men's A 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A 3-Lap Dash - Results
1.  Euan Cattermole VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Dimitri Demishev NLTCBMBC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Matthew Turner Ses Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Men's A Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A Points - Results
1.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Iain Cook VC Londres Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Stephen Bradbury Velosure Starley Primal Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Vojtech Blazejovsky Brixton Cycles Club Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Tom Hargreaves London Dynamo Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Jacob Kennison Beeston RC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's A Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's A Scratch - Results
1.  Vojtech Blazejovsky Brixton Cycles Club Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Stephen Bradbury Velosure Starley Primal Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Symon Lewis Nuun-Sigma Sports-London Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Michael Rice De Laune CC Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Thomas Kennison Medway Velo Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Richard Mondszein London Dynamo Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd

Men's B 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B 3-Lap Dash - Results
1.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Sam Holden VC Londres Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Stephen Crispin Penge Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's B Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B Points - Results
1.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Alex Robbins Dulwich Paragon CC Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  James Corlett Dulwich Paragon CC Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Geraint Griffith CS Grupetto Finished N/A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Joshua Haasz VC Londres Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd

Men's B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's B Scratch - Results
1.  Alex Robbins Dulwich Paragon CC Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Louis Lord VC Londres Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Geraint Griffith CS Grupetto Finished N/A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A

Team Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Team Sprint - Results
1.  SES Racing Finished 0

1. SES Racing -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Symon Lewis All Stars Finished 0

2. Symon Lewis All Stars -

Points: 0 | Status: Finished
3.  CS Grupetto Finished 0

3. CS Grupetto -

Points: 0 | Status: Finished

Women's 3-Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's 3-Lap Dash - Results
1.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Emma Towers PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Women's Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Points - Results
1.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Emma Towers PMR Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd

Women's Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Scratch - Results
1.  Christine Robson VC Londres Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Niki Kovacs Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Jennifer Allum PMR Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Charlotte Roberge Dulwich Paragon CC Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Emma Towers PMR Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Devil - Results
1.  Jose Trejos VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Alfie Banks Bespoke Cycling Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Devil - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Devil - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Jude Beaton Portsmouth North End CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Lap Dash - Results
1.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Jose Trejos VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Banks Bespoke Cycling Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Lap Dash - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Lap Dash - Results
1.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Points - Results
1.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Jose Trejos VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Points - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Points - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U16 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys' Scratch - Results
1.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Jose Trejos VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Alfie Parkinson VC Londres Finished N/A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A

U14 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys' Scratch - Results
1.  Samuel Beadle VC Londres Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys' Scratch - Results
1.  Cozmo Topsom VC Londres Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C

Girls' Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls' Devil - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Lap Dash - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Lap Dash

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Lap Dash - Results
1.  Rose-Marie Moncrieffe University of Brighton - Refle... Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Ella Beaton Portsmouth North End CC Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D

U14 Girls' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Points - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Points - Results
1.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D

U16 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls' Scratch - Results
1.  Emily Gillott VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls' Scratch - Results
1.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls' Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls' Scratch - Results
1.  Ella Beaton Portsmouth North End CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Rose-Marie Moncrieffe University of Brighton - Refle... Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D

About the Event

The Races

E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Regional C+, Band 5
Junior Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£8.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Regional C+, Band 5
U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 14:30 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£3.00)
Sat 01/08/15 – 14:30
Youth Only, Youth
Men's A 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Men's A Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's A Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's B 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Men's B Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Men's B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Team Sprint Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Women's 3-Lap Dash Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Women's Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
Women's Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Regional C+, Band 5
U16 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
Girls' Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
U10 Girls' Lap Dash Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
U14 Girls' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls' Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls' Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 01/08/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sat 01/08/15 – 01:00
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk