Reading Velodrome Racing 15

Track League , Reading – Monday, 09 Aug 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

860/EN/007/2010

Start Date:

Mon, 9th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Palmer Park Sports Stadium, Wokingham Road, Reading, Berkshire, RG6 1LF
View map

Results

Confirmed Results

Ladies 500m Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies 500m Sprint - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Tamina Oliver Zappi's Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Ladies A & B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies A & B Scratch - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Ladies Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies Unknown Distance - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Tamina Oliver Zappi's Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Kitty Pilgrim-Morris Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U12 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U14

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U14 - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  George Needham Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Joseph Linehan Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U14, U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U14, U12 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Points Race U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Points Race U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U12 - Results
1.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Points Race U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U14 Boys - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Points Race U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U14 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Points Race U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U16 Boys - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Crolla Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Points Race U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U12 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U14 Boys - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joseph Linehan Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  George Needham Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U14 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Ribble Cycling Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U16

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U16 - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Crolla Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Jason Brown Avent Bombshell Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Senior A 10 Lap A & B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A 10 Lap A & B Scratch - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Gittings AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Ian Greenstreet Newbury RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Senior A Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Devil - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Anthony hargroves Finished 00:00:00:00 0

2. Anthony hargroves -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Donal Linehan Newbury RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nick Abraham Finished N/A 00:00:00:00 0

4. Nick Abraham -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points Race - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Robert King AW Cycles Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony hargroves Finished 00:00:00:00 0

3. Anthony hargroves -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Gavin Spiers AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Senior A, AW Cycles 20k

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A, AW Cycles 20k - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Nick Abraham Finished N/A 00:00:00:00 0

2. Nick Abraham -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Robert King AW Cycles Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

Senior B 10 Lap A&B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B 10 Lap A&B Scratch - Results
1.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  William Macke Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B AW Cycles 20k

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B AW Cycles 20k - Results
1.  Trevor Bradbury Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Gawain Bailey Zappi's Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points Race - Results
1.  Martyn Harris Banjo Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Coolahan Kingston Wheelers CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Samuel Grant WDMBC/Specialized Ruislip Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Sprint - Results
1.  John Coolahan Stockton Wheelers CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Gawain Bailey Zappi's Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  James Viner Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  William Macke Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Unknown Distance - Results
1.  Rikki Pankhurst Finished 00:00:00:00 0

1. Rikki Pankhurst -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Trevor Bradbury Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Sonim U14, U16 20k Endurance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Sonim U14, U16 20k Endurance - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
7.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
9.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
10.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
11.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
12.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
14.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

14. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Kitty Pilgrim-Morris Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

Annual membership fee: Youth - £6, Junior - £8, Senior - £12. Guest fee (max 3 times): Senior £2, Youth/Jnr - £1

The Races

Ladies 500m Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Ladies A & B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Ladies Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U14, U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A 10 Lap A & B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Senior A Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A, AW Cycles 20k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B 10 Lap A&B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B AW Cycles 20k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Sonim U14, U16 20k Endurance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Unknown Distance U16, U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

860/EN/007/2010

Start Date:

Mon, 9th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Palmer Park Sports Stadium, Wokingham Road, Reading, Berkshire, RG6 1LF
View map

Results

Confirmed Results

Ladies 500m Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies 500m Sprint - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Tamina Oliver Zappi's Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Ladies A & B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies A & B Scratch - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Ladies Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Ladies Unknown Distance - Results
1.  Emma Grant Rapha Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Tamina Oliver Zappi's Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Kitty Pilgrim-Morris Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U12 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U14

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U14 - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  George Needham Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Joseph Linehan Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U14, U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U14, U12 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Match Sprints U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Match Sprints U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Points Race U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Points Race U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U12 - Results
1.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Points Race U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U14 Boys - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Points Race U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U14 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Points Race U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U16 Boys - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Crolla Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Points Race U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Points Race U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U10 - Results
1.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U12 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U14 Boys - Results
1.  Daniel Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Lansley Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joseph Linehan Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  George Needham Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U14 Girls - Results
1.  Toni Griffiths Ribble Cycling Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U16

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U16 - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Crolla Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Jason Brown Avent Bombshell Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Scratch Race U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Scratch Race U8 - Results
1.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

3. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Senior A 10 Lap A & B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A 10 Lap A & B Scratch - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Gittings AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Ian Greenstreet Newbury RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Senior A Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Devil - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Anthony hargroves Finished 00:00:00:00 0

2. Anthony hargroves -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Donal Linehan Newbury RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Nick Abraham Finished N/A 00:00:00:00 0

4. Nick Abraham -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points Race - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Robert King AW Cycles Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony hargroves Finished 00:00:00:00 0

3. Anthony hargroves -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Gavin Spiers AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Senior A, AW Cycles 20k

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A, AW Cycles 20k - Results
1.  Stephen Bradbury AW Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Nick Abraham Finished N/A 00:00:00:00 0

2. Nick Abraham -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Robert King AW Cycles Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

Senior B 10 Lap A&B Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B 10 Lap A&B Scratch - Results
1.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  William Macke Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B AW Cycles 20k

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B AW Cycles 20k - Results
1.  Trevor Bradbury Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Gawain Bailey Zappi's Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Points Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points Race - Results
1.  Martyn Harris Banjo Cycles Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Coolahan Kingston Wheelers CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Samuel Grant WDMBC/Specialized Ruislip Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Sprint

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Sprint - Results
1.  John Coolahan Stockton Wheelers CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Gawain Bailey Zappi's Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  James Viner Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
4.  William Macke Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Unknown Distance - Results
1.  Rikki Pankhurst Finished 00:00:00:00 0

1. Rikki Pankhurst -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Trevor Bradbury Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  George Withers Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Sonim U14, U16 20k Endurance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Sonim U14, U16 20k Endurance - Results
1.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8 - Results
1.  Danny Griffiths Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Oliver Palmer Park Velo RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Toni Griffiths Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
7.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Anna Linehan Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
8.  Max Reed Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
9.  Damon King Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
10.  Emily Conn Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
11.  Euan Macleod Palmer Park Velo RT Finished E 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
12.  Zachary Coldman Mason Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
14.  Cal Gorvey Finished 00:00:00:00 0

14. Cal Gorvey -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Kitty Pilgrim-Morris Palmer Park Velo RT Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

Annual membership fee: Youth - £6, Junior - £8, Senior - £12. Guest fee (max 3 times): Senior £2, Youth/Jnr - £1

The Races

Ladies 500m Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Ladies A & B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Ladies Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U14, U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Match Sprints U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Points Race U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Scratch Race U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A 10 Lap A & B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Senior A Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior A, AW Cycles 20k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B 10 Lap A&B Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B AW Cycles 20k Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Senior B Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Sonim U14, U16 20k Endurance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None
Unknown Distance U14 Girls, U12, U10, U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Unknown Distance U16, U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 09/08/10 00:00 Regional C None ---
Mon 09/08/10 – 00:00
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk