Event URN:
252081
Start date:
Sun, 16th Jun 2013
Event Type:
BMX (Competitive)
Venue:
Andover BMX Track
Charlton Sports Centre, Portway Industrial Estate, Andover, Hampshire, SP10 3LF
( View map )
Online Entry FAQs
Event promoted by:
Andover BMX Club ( website )
Event website:
http://www.bmxsouth.co.uk
Event organiser:
Ian Warner
ianwr5@aol.com
Cheques payable to:
n/a
Info for Riders:
Registration 9:15-11am. Open practice 9-10am. Gate practice 10-11.30am. Racing starts at 12pm. Cost to race £5 Novice/£10 Expert & Cruiser/£12 Elite
Preview Races:
Date Start Race name Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:00 Mixed 6 & Under BMX Regional B BMX Regional B 6 & Under
16 Jun 13 12:01 Male 7 BMX Regional B BMX Regional B Male 7
16 Jun 13 12:02 Male 8 BMX Regional B BMX Regional B Female 8, Male ...
16 Jun 13 12:03 Male 9 BMX Regional B BMX Regional B Female 9, Male ...

View All

Event Location:

Charlton Sports Centre,
Portway Industrial Estate,
Andover,
Hampshire,
SP10 3LF

Race: Mixed 6 & Under

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:00 BMX Regional B BMX Regional B 6 & Under ---

Race: Male 7

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:01 BMX Regional B BMX Regional B Male 7 ---

Race: Male 8

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:02 BMX Regional B BMX Regional B Female 8, Male 8 ---

Race: Male 9

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:03 BMX Regional B BMX Regional B Female 9, Male 9 ---

Race: Male 10

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:04 BMX Regional B BMX Regional B Male 10 ---

Race: Male 11

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:05 BMX Regional B BMX Regional B Female 11, Male 10, ... ---

Race: Male 12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:06 BMX Regional B BMX Regional B Male 12 ---

Race: Male 13

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:07 BMX Regional B BMX Regional B Male 12, Male 13 ---

Race: Male 14

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:08 BMX Regional B BMX Regional B Female 14, Male 13, ... ---

Race: Male 15

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:09 BMX Regional B BMX Regional B Male 15 ---

Race: Male 16

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:10 BMX Regional B BMX Regional B Male 14, Male 15, Ma... ---

Race: Regional Elite

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:11 BMX Regional A BMX Regional A Elite Male, Junior M... ---

Race: Male 17-29

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:12 BMX Regional B BMX Regional B Male 17-24, Male 25-... ---

Race: Masters

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:13 BMX Regional B BMX Regional B Master, Veteran ---

Race: Veterans

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:14 BMX Regional B BMX Regional B Veteran ---

Race: Female 7-8

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:15 BMX Regional B BMX Regional B Female 7, Female 8 ---

Race: Female 9-10

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:16 BMX Regional B BMX Regional B Female 10, Female 9 ---

Race: Female 11-12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:17 BMX Regional B BMX Regional B Female 11, Female 12 ---

Race: Female 13-14

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:18 BMX Regional B BMX Regional B Female 13, Female 14 ---

Race: Female 15-16

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:19 BMX Regional B BMX Regional B Female 15, Female 16 ---

Race: Championship Female

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:20 BMX Regional B BMX Regional B Championship Female,... ---

Race: Junior Cruiser

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:21 BMX Regional B BMX Cruiser Regional B 13-14, 15-16, 17-29,... ---

Race: Open Cruiser

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:22 BMX Regional B BMX Cruiser Regional B 15-16, 17-29, 30-34,... ---

Race: Super Cruiser

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:23 BMX Regional A BMX Cruiser Regional A 15-16, 17-29, 30-34,... ---

Race: 30+ Ladies Cruiser

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:24 BMX Regional B BMX Cruiser Regional B 30-34, 35-39, 40-44,... ---

Race: Ladies Super Cruiser

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 12:25 BMX Regional B BMX Cruiser Regional B 17-29, 30-34, 35-39,... ---

Race: 8 and Under Novice

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 13:00 Non-Ranking None 6 & Under, Female 7,... ---

Race: 9-11 Novice

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 13:01 Non-Ranking None Female 10, Female 11... ---

Race: 12-15 Novice

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 13:02 Non-Ranking None Female 12, Female 13... ---

Race: 16+ Novice

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
16 Jun 13 13:04 Non-Ranking None Championship Female,... ---

Confirmed Results

Race name: Mixed 6 & Under

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Lorenz Patten Peckham Challengers BMX Club Finished 6 & Under 40
2 Ewan Munday Barking & Dagenham BMX Clu... Finished 6 & Under 34
3 Joshua Peddle Bournemouth BMX Club Finished 6 & Under 30
4 Lucas Ellis Greenwich BMX Finished 6 & Under 26
5 Miller Hughes Club Cyclopark Finished 6 & Under 23
6 Arne Esslemont Andover BMX Club Finished 6 & Under 20
7 Dylan Barnes Gosport BMX Club Finished 6 & Under 18
8 Harrison Davis East Kent BMX Club Finished 6 & Under 16
9 Lucy Hutt Runnymede Rockets Finished 6 & Under 40
10 Edward Mack Club Cyclopark Finished 6 & Under 14

Confirmed Results

Race name: Male 7

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ryder Joyce Bournemouth BMX Club Finished Male 7 40
2 Casey Markley Gosport BMX Club Finished Male 7 34
3 Joshua Du Preez Bournemouth BMX Club Finished Male 7 30
4 Archie Alexander Peckham Challengers BMX Club Finished Male 7 26
5 Tyler White Bournemouth BMX Club Finished Male 7 23
6 Otto Young Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 7 20
7 Rossi O'Brien Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 7 18
8 Alfie Norris Gosport BMX Club Finished Male 7 16
9 Bailey Homans Gosport BMX Club Finished Male 7 14
10 Samuel Starkey Hayes Hawks BMX Club Finished Male 7 12

Confirmed Results

Race name: Male 8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Lucas Craik Gosport BMX Club Finished Male 8 40
2 Rohan Barnes Gosport BMX Club Finished Male 8 34
3 Connor Gillham Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Male 8 30
4 Sam Lewis Runnymede Rockets Finished Male 8 26
5 James Wiffen Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Male 8 23
6 Jack Rogers Andover BMX Club Finished Male 8 20
7 Owen Shue Gosport BMX Club Finished Male 8 18
8 Luca Thurlow Club Cyclopark Finished Male 8 16
9 Adam Prince Bournemouth BMX Club Finished Male 8 14
10 Lucy Munday THRILL UK Finished Female 8 12
11 Riley Allum Bournemouth BMX Club Finished Male 8 10
12 Taylor Phillips-Pitman Bournemouth BMX Club Finished Male 8 9
13 Jude Coakley Gosport BMX Club Finished Male 8 8
14 Kyle Fox-Johnson Club Cyclopark Finished Male 8 7
15 Sam Jones Hayes Hawks BMX Club Finished Male 7 0
16 Daniel Painter Runnymede Rockets Finished Male 8 5
17 Cy Coakley Gosport BMX Club Finished Male 8 4

Confirmed Results

Race name: Male 9

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ben Curling Runnymede Rockets Finished Male 9 40
2 Emily Hutt Pure Adixxion Finished Female 9 34
3 Nathan Dupre Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 9 30
4 Charlie Black Gosport BMX Club Finished Male 9 26
5 Oakley Hassell Bournemouth BMX Club Finished Male 9 23
6 Robbie Hoare Runnymede Rockets Finished Male 9 20
7 Boyd Marnham Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Male 7 0
8 Dan Fryer Hayes Hawks BMX Club Finished Male 9 16
9 Oliver Nisco Runnymede Rockets Finished Male 9 14
10 Max Reynolds Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 9 12
11 Cayden Akerman Gosport BMX Club Finished Male 9 10
12 Jackson Brocklebank Hayes Hawks BMX Club Finished Male 9 9
13 Max Mulley Club Cyclopark Finished Male 9 8
14 Thomas Dackombe Bexhill Burners BMX Race Club Finished Male 9 7
15 Oscar Adams Hayes Hawks BMX Club Finished Male 9 6

Confirmed Results

Race name: Male 11

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ethan Craik Gosport BMX Club Finished Male 10 40
2 Connor Hedges Gosport BMX Club Finished Male 11 34
3 Evan Watson Gosport BMX Club Finished Male 11 30
4 Jack Bodman Bournemouth BMX Club Finished Male 11 26
5 Matthew Hutt Pure Adixxion Finished Male 11 23
6 Ben Hodgson Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Male 11 20
7 Kobi Joyce Bournemouth BMX Club Finished Male 11 18
8 Benjamin Starkey Hayes Hawks BMX Club Finished Male 11 16
9 Matthew Harman Gosport BMX Club Finished Male 11 14
10 Joshuah Werner Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Male 11 12
11 Broden Haworth Bournemouth BMX Club Finished Male 11 10
12 Louis Clayden Merton Saints BMX Club Finished Male 11 9
13 Emily Orena Hayes Hawks BMX Club Finished Female 11 8
14 Santiago Vasquez Peckham Challengers BMX Club Finished Male 11 7
15 Peter Crowson Gosport BMX Club Finished Male 11 6
16 Scott Dell Hayes Hawks BMX Club Finished Male 11 5
17 Oliver Webb Hayes Hawks BMX Club Finished Male 11 4
18 Murdo White Lee Valley Youth Cycling Club Finished Male 11 3
19 Brodie Burton Runnymede Rockets Finished Male 11 2
20 Luke Grace Greenwich BMX Finished Male 11 1

Confirmed Results

Race name: Male 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Rhys Deans Gosport BMX Club Finished Male 12 40
2 Jack Gordon-Stables Andover BMX Club Finished Male 12 34
3 Alfie Sexton Gosport BMX Club Finished Male 12 30
4 Samuel Gladding Hayes Hawks BMX Club Finished Male 12 26
5 Lewis Spencer Bournemouth BMX Club Finished Male 12 23
6 Flynn Constantine Bournemouth BMX Club Finished Male 12 20
7 Lloyd Freeman Bexhill Burners BMX Race Club Finished Male 12 18
8 Reece Datson Greenwich BMX Finished Male 12 16

Confirmed Results

Race name: Male 13

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Brandon Fermor Royston Rockets BMX Racing Clu... Finished Male 13 40
2 Oliver Reynolds Bournemouth BMX Club Finished Male 13 34
3 Lewis Giles Gosport BMX Club Finished Male 13 30
4 Callum Gregory Gosport BMX Club Finished Male 13 26
5 Finlay Mead Decoy BMX Club Finished Male 12 23
6 Jake Kennedy Gosport BMX Club Finished Male 13 20
7 Ross Dell Hayes Hawks BMX Club Finished Male 13 18
8 Joel Lockhart East Kent BMX Club Finished Male 12 16
9 Robert Fletcher Gosport BMX Club Finished Male 13 14
10 Aaron Ayling Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 13 12
11 Jack Lewington Andover BMX Club Finished Male 13 10
12 Joseph Peal San Fairy Ann CC Finished Male 13 9
13 Ben Thompson Runnymede Rockets Finished Male 13 8

Confirmed Results

Race name: Male 14

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Rhys Trotter Bournemouth BMX Club Finished Male 14 40
2 Evan Tulloch Club Cyclopark Finished Male 14 34
3 Rio Gohil Hayes Hawks BMX Club Finished Male 14 30
4 Charlie Nelson Peckham Challengers BMX Club Finished Male 14 26
5 Ryan Bodman Bournemouth BMX Club Finished Male 14 23
6 Nathan Bernice Gosport BMX Club Finished Male 14 20
7 Dieren Macauley-Perry Peckham Challengers BMX Club Finished Male 13 18
8 Katurah Davidson Peckham Challengers BMX Club Finished Female 14 16
9 Reece Lucas Runnymede Rockets Finished Male 14 14
10 Callum Petters Runnymede Rockets Finished Male 14 12
11 Frederick Kan Hayes Hawks BMX Club Finished Male 14 10

Confirmed Results

Race name: Male 15

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Joshua Butson Braintree BMX Racing Club Finished Male 15 40
2 Kieran Binner Gosport BMX Club Finished Male 15 34
3 Ashley Binner Gosport BMX Club Finished Male 15 30
4 Gideon Orena Hayes Hawks BMX Club Finished Male 13 26
5 Joshua Wallis Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 15 23
6 Barnie Preece Merton Saints BMX Club Finished Male 15 20
7 Ewan Stark Merton Saints BMX Club Finished Male 15 18
8 Josh Clement Bournemouth BMX Club Finished Male 15 16
9 Thomas Harrison Club Cyclopark Finished Male 15 14
10 Billy Hughes Gosport BMX Club Finished Male 15 12

Confirmed Results

Race name: Male 16

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Elliot Pateman Bournemouth BMX Club Finished Male 16 40
2 Owen Baxter Club Cyclopark Finished Male 16 34
3 Fabian Shaw Peckham Challengers BMX Club Finished Male 16 30
4 Kye Whyte Peckham Challengers BMX Club Finished Male 14 26
5 Will Smith BMX 365/Haro Racing Finished Male 16 23
6 Joshua Bradshaw Runnymede Rockets Finished Male 16 20
7 Liam Stephenson Andover BMX Club Finished Male 16 18
8 Timothy Allen Andover BMX Club Finished Male 16 16

Confirmed Results

Race name: Regional Elite

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Carlos Vasquez Hackney BMX Club Finished Male 17-24 60
2 Shaun Fry Hayes Hawks BMX Club Finished Male 25-29 50
3 Alex Brown Gosport BMX Club Finished Male 17-24 45
4 Zoltan Buday Hayes Hawks BMX Club Finished Master 40
5 Jimmy Orena Hayes Hawks BMX Club Finished Male 16 37
6 Luke McNab Finished Male 17-24 34
7 James Horwood Runnymede Rockets Finished Male 17-24 32
8 Simon Homans Gosport BMX Club Finished Master 30
9 Dean Reeves Peckham Challengers BMX Club Finished Male 17-24 28
10 Connor Douglas Gosport BMX Club Finished Male 17-24 26
11 Harry Stickley Andover BMX Club Finished Male 17-24 24
12 James Ryan Bournemouth BMX Club Finished Male 17-24 23
13 Harry Fripp Bournemouth BMX Club Finished Male 17-24 22
14 Gabor Deli Brixton BMX Club Finished Master 21
15 Adam Buday Hayes Hawks BMX Club Finished Master 20
16 George Warner Andover BMX Club Finished Junior Men 19
17 Tommy Parker Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 17-24 18
18 Lauris Artilland Finished 0
19 Fabio Ferreira Finished 0
20 Elliot Preece Merton Saints BMX Club Finished Male 17-24 12
21 Charlie Luckhurst Runnymede Rockets Finished Male 17-24 10
22 Nigel Kay Bournemouth BMX Club Finished N/A 0
23 William Iwe Finished Male 17-24 0
24 Daniel Pullen Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Junior Men 7

Confirmed Results

Race name: Male 17-29

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Jordan Fermor Royston Rockets BMX Racing Clu... Finished Male 17-24 40
2 Luke Anderson Finished 0
3 Thomas Strutt Bournemouth BMX Club Finished Male 17-24 0
4 Connor Adams Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Male 17-24 26

Confirmed Results

Race name: Masters

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Gary O'Brien Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Master 40
2 Christian Kift Finished 0
3 Sergio Fernandes Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Master 30
4 Matt Haywood Andover BMX Club Finished Master 26
5 Jason Napolitano Gosport BMX Club Finished Veteran 23
6 Jason King Runnymede Rockets Finished Master 20
7 Martin Stefanovic Finished Master 0
8 Jamie Harman Merton Saints BMX Club Finished Master 16
9 Liam Bowman Gosport BMX Club Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Veterans

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Martin Parker SE Racing UK Finished Veteran 40
2 Keith Bryceland THRILL UK Finished Veteran 34
3 Tony Phillips-Pitman Finished Veteran 30
4 Tony Twist Runnymede Rockets Finished Veteran 26
5 Kevin Ranscombe Gosport BMX Club Finished Veteran 23
6 Kevin Carlin Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Veteran 20
7 Craig Hughes Club Cyclopark Finished N/A 18
8 Matthew Griffin Gosport BMX Club Finished Veteran 16
9 Richard Stevens Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Veteran 14
10 Simon Croucher Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Veteran 12
11 Alan Jolliffe Finished Veteran 0
12 Paul Terry Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Female 7-8

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Hannah Hedges Gosport BMX Club Finished Female 7 40
2 Clemence Dupre Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Female 7 34
3 Stephanie Mack Club Cyclopark Finished Female 8 30
4 Stephanie Webb Hayes Hawks BMX Club Finished Female 7 26
5 Justine Dupre Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Female 7 23
6 Eilidh White Lee Valley Youth Cycling Club Finished Female 7 20

Confirmed Results

Race name: Female 9-10

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Elle Junker Gosport BMX Club Finished Female 10 40
2 Grace Bryceland THRILL UK Finished Female 10 34

Confirmed Results

Race name: Female 11-12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Izzy Pope Bournemouth BMX Club Finished Female 11 40
2 Megan Gregory Gosport BMX Club Finished Female 11 34
3 Charlotte Crowson Gosport BMX Club Finished Female 12 30

Confirmed Results

Race name: Female 13-14

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Olivia Howard Redman Rockstar Finished Female 13 40
2 Danielle McCullogh Gosport BMX Club Finished Female 12 0
3 Daisy Costa Finished 0
4 Megan Duhig Greenwich BMX Finished Female 13 26
5 Lexie White Lee Valley Youth Cycling Club Finished Female 13 23
6 Tayla Nevard Runnymede Rockets Finished Female 13 20

Confirmed Results

Race name: Female 15-16

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Natalie Edwards Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished Female 15 40

Confirmed Results

Race name: Championship Female

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Ayesha McLelland Gosport BMX Club Finished Championship Female 40
2 Angelica-Arena Orena Hayes Hawks BMX Club Finished Championship Female 34
3 Karys Richards Merton Saints BMX Club Finished Female 14 30
4 Shamika Wray-Shaw Peckham Challengers BMX Club Finished Championship Female 26
5 Lucy Luckhurst Runnymede Rockets Finished Championship Female 23
6 Viktorija Galakvosciute Barking & Dagenham BMX Clu... Finished Female 15 20

Confirmed Results

Race name: Junior Cruiser

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Benjamin Starkey Hayes Hawks BMX Club Finished 9-12 40
2 Joshuah Werner Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished 9-12 34
3 Bethany Fletcher Gosport BMX Club Finished 15-16 40
4 Nathan Dupre Barking & Dagenham BMX Clu... Finished 9-12 30

Confirmed Results

Race name: 30+ Ladies Cruiser

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Boo Kendall Runnymede Rockets Finished 40-44 40
2 Yvonne Ryan Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished N/A 0
3 Kirsty Hambrook Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished N/A 0
4 Carol Taylor Hersden Harriers BMX Racing Cl... Finished 45+ 26

Confirmed Results

Race name: Ladies Super Cruiser

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Renee Diwell Gosport BMX Club Finished 40-44 40
2 Nicola Spiers Gosport BMX Club Finished 35-39 34

Confirmed Results

Race name: 8 and Under Novice

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Lukas Nollet Brixton BMX Club Finished Male 8 0
2 Ewan Duncan Finished 0
3 George Knowles Peckham Challengers BMX Club Finished Male 8 0
4 Luke Terry Finished 0
5 Noah McKinnon Peckham Challengers BMX Club Finished 6 & Under 0
6 William Margrave-Gregory Runnymede Rockets Finished Male 8 0
7 Adam Sweetman Runnymede Rockets Finished Male 7 0
8 Linus Hart Finished 0

Confirmed Results

Race name: 9-11 Novice

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Dexter Razzell Merton Saints BMX Club Finished Male 10 0
2 Alastair Reed Runnymede Rockets Finished Male 10 0
3 Shane Du preez Bournemouth BMX Club Finished Male 9 0
4 Lewis Williams Gosport BMX Club Finished Male 12 0
5 Matt Blakes Runnymede Rockets Finished Male 9 0
6 Finn Wootton Runnymede Rockets Finished Male 9 0

Confirmed Results

Race name: 12-15 Novice

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Edward O'Connor Andover BMX Club Finished Male 14 0
2 Ryan King Finished 0
3 Jake Read Runnymede Rockets Finished Male 15 0
4 Logan Dickson Hayes Hawks BMX Club Finished Male 13 0
5 Trystan Allen Finished 0
6 Willow Kirkman Greenwich BMX Finished Female 12 0

Confirmed Results

Race name: 16+ Novice

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Sam Brighty Finished 0
2 Ryan Addis Finished 0
3 Thomas Hinton Finished N/A 0
4 Dean Mulley Club Cyclopark Finished N/A 0
5 Jemma Jordan Merton Saints BMX Club Finished 0
6 Alan Lee Finished 0