Scottish National Track Championship - 5 of 5 Championship events

Track , Glasgow – Friday, 26 Oct 2012

Event Details

Event URN:

242529

Start Date:

Fri, 26th Oct 2012

Finish date:

Sun, 28th Oct 2012

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Sir Chris Hoy Velodrome, 1000 London Road, Glasgow, G40 3HG
View map

Entry close date

Fri, 12th Oct 2012

Info for Riders

This event the 5th championship event in Scotland; other dates are 29th April, 23&24 June, 14th July, 9th Sept - championship summary available. All SCU Championships shall be open to: a. SCU/BCF full licence holders (members of clubs affiliated to the SCU) b. Scottish Nationals (persons born in Scotland) c. Scottish residents (persons who have lived in Scotland for three of the last five years) d. Persons who have at least one parent who was born in Scotland. (Persons in sections (b), (c), and (d) must be members of the UCI recognised Cycling Federation of their country of residence). Entries not required for Guest Rider Introduction Invitational team sprint Invitational match sprint Glasgow Grand Prix Celebrity Pursuit.


The Races

Date Start Race name Classification Band Rider Cat Race length
26/10/12 08:30 Friday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 08:30 Friday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 08:30 Junior Sprint Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 13:00 Junior Women Points Race Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 13:00 N/A 2 Youth Only Youth B ---
26/10/12 13:00 Youth A Boys Madison Youth Only Youth A, B ---
26/10/12 18:00 Junior Madison Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 18:00 Junior Women Sprint Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 18:00 Open Keirin Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
26/10/12 18:00 Women's 500m TT Regional C Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Junior Keirin Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Junior Women Keirin Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Open Sprint Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Saturday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Saturday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Saturday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 08:30 Women's Keirin Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
27/10/12 13:00 N/A 1 Youth Only Youth A ---
28/10/12 10:00 Junior Points Race Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
28/10/12 10:00 Junior Women 500m TT Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
28/10/12 10:00 Sunday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
28/10/12 10:00 Sunday Helpers Pass Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---
28/10/12 10:00 Veteran's Pursuit Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, ... ---

View All

Enter a Race

Race Friday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 08:30 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Friday Helpers Pass
Fri 26/10/12 - 08:30
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Friday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 08:30 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Friday Helpers Pass
Fri 26/10/12 - 08:30
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Junior Sprint
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 08:30 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Sprint
Fri 26/10/12 - 08:30
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 13:00 Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Points Race
Fri 26/10/12 - 13:00
Classification: Regional C+
Band: Band 5
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race N/A 2
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 13:00 Youth Only Youth B
Race N/A 2
Fri 26/10/12 - 13:00
Classification: Youth Only
Band: Youth
Rider Cat: B
Race Youth A Boys Madison
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 13:00 Youth Only Youth A, B
Race Youth A Boys Madison
Fri 26/10/12 - 13:00
Classification: Youth Only
Band: Youth
Rider Cat: A, B
Race Junior Madison
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 18:00 Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Madison
Fri 26/10/12 - 18:00
Classification: Regional C+
Band: Band 5
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Sprint
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 18:00 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Sprint
Fri 26/10/12 - 18:00
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Open Keirin
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 18:00 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Open Keirin
Fri 26/10/12 - 18:00
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Women's 500m TT
Date Start Classification Band Rider Cat
Fri 26/10/12 18:00 Regional C Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Women's 500m TT
Fri 26/10/12 - 18:00
Classification: Regional C
Band: Band 5
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Junior Keirin
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Keirin
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Keirin
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women Keirin
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Open Sprint
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Open Sprint
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Saturday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Saturday Helpers Pass
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Saturday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Saturday Helpers Pass
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Saturday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Saturday Helpers Pass
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Women's Keirin
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 08:30 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite, Junior
Race Women's Keirin
Sat 27/10/12 - 08:30
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite, Junior
Race N/A 1
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 27/10/12 13:00 Youth Only Youth A
Race N/A 1
Sat 27/10/12 - 13:00
Classification: Youth Only
Band: Youth
Rider Cat: A
Race Junior Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 28/10/12 10:00 Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Points Race
Sun 28/10/12 - 10:00
Classification: Regional C+
Band: Band 5
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women 500m TT
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 28/10/12 10:00 Regional C None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Junior Women 500m TT
Sun 28/10/12 - 10:00
Classification: Regional C
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A
Race Sunday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 28/10/12 10:00 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Sunday Helpers Pass
Sun 28/10/12 - 10:00
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Sunday Helpers Pass
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 28/10/12 10:00 Non-Ranking None 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Sunday Helpers Pass
Sun 28/10/12 - 10:00
Classification: Non-Ranking
Band: None
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, A, Elite, Junior, N/A
Race Veteran's Pursuit
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 28/10/12 10:00 Regional C+ Band 5 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite
Race Veteran's Pursuit
Sun 28/10/12 - 10:00
Classification: Regional C+
Band: Band 5
Rider Cat: 1st, 2nd, 3rd, 4th, Elite

Confirmed Results

Race Junior Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Andrew Leveton VC St Raphael Finished 3rd 0
2 Jonathan Mitchell Paisley Velo Race Team Finished 3rd 0
3 Angus Gillies TheBicycleWorks Finished 2nd 0
4 Robbie Spence Discovery Junior Cycling Club Finished N/A 0
5 Tom Arnstein Spokes Racing Team Finished 2nd 0
6 Gavin Shuttleworth Velocity 44 Stirling Finished 3rd 0
7 Kyle Petrie Stirling Bike Club Finished 3rd 0
8 Jacob Littlejohn Edinburgh RC Finished 4th 0
--- Cameron Balfour CNP - Orbea Did not start 2nd 0
--- Hamish Carrick Edinburgh RC Did not start A 0
Show More

Race Junior Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Zak Loney Ythan CC Finished A 10
1 Fraser Martin Perth United Cycling Club Finished A 10
2 Tom Arnstein Spokes Racing Team Finished 2nd 8
2 Kyle Petrie Stirling Bike Club Finished 3rd 8
2 Aidan Quinn Finished 4th 8
3 Gavin Shuttleworth Velocity 44 Stirling Finished 3rd 7
4 Katie Archibald City of Edinburgh RC Finished 2nd 6
4 Angus Gillies TheBicycleWorks Finished 2nd 6
5 Struan McInnes RST Racing Team Finished A 5
5 Sean Noon Edinburgh RC Finished A 5
6 Rhys Donnelly Glasgow Riderz Finished A 4
6 Ben Forsyth Edinburgh RC Finished A 4
--- Cameron Balfour CNP - Orbea Did not start 2nd 0
--- Louise Borthwick Edinburgh RC Did not finish 2nd 0
--- Hamish Carrick Edinburgh RC Did not start A 0
--- Jacob Littlejohn Edinburgh RC Did not finish 4th 0
--- Mark Stewart Spokes Racing Team Did not start 2nd 0
Show More

Race Junior Women Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Katie Archibald The Racers Finished 2nd 0
2 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 0
--- Kate Mccullough Young City of Edinburgh RC Did not start 3rd 0

Race Open Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 John Paul City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
2 Callum Skinner City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
3 Matthew Haynes City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
4 Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
5 Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
6 Toby Sherwood City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
7 Ivor Reid Clachnacuddin CC Finished 3rd 0
8 Graeme McBride Glasgow Whls Finished 4th 0
9 Jonathan Biggin Paisley Velo Race Team Finished 4th 0
10 Derek Timmins Musselburgh RCC Finished N/A 0
11 Greg Brown www.Dooleys-Cycles.co.uk Finished 2nd 0
12 Martin Lonie www.Dooleys-Cycles.co.uk Finished 2nd 0
--- Jonathan Cosh Paisley Velo Race Team Did not finish 4th 0
--- Peter Cullen Vortex Race Team Did not start 4th 0
--- Andy Duncan Ythan CC Did not start 3rd 0
--- Jesse Finch Gnehm Dunfermline CC Did not start 4th 0
--- Angus Gillies TheBicycleWorks Did not start 2nd 0
--- Craig Holmes Glasgow Nightingale CC Did not start 3rd 0
--- Christopher Johnstone Sandy Wallace Cycles Did not finish 4th 0
--- Nick Jonsson Vortex Race Team Did not finish 4th 0
--- Scott Macrae Extreme Nutrition Did not start 2nd 0
--- Malcolm Paterson Glasgow Nightingale CC Did not start 3rd 0
--- Ian Sim Paisley Velo Race Team Did not finish 3rd 0
--- Paul Stewart unattached Did not start 3rd 0
--- Finlay Young Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Did not finish 2nd 0
Show More

Race Women's 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:37:300 0
2 Eleanor Richardson Edinburgh RC Finished 4th 00:00:37:340 0
3 Jennifer Davis City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:37:500 0
4 Kayleigh Brogan Team Ibis Cycles Finished 2nd 00:00:37:590 0
5 Charline Joiner City of Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:38:000 0
6 Alison Chisholm Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:38:100 0
7 Louise Haston City of Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:39:010 0
8 Julie Dominguez West Lothian Clarion CC Finished 3rd 00:00:40:430 0
9 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 00:00:42:030 0
10 Kirsty Howatson Finished 4th 00:00:42:710 0
--- Anda-Jay Burgess Sandy Wallace Cycles Did not start 2nd --- 0
--- Fiona Duncan Ythan CC Did not start N/A --- 0
--- Kate Mccullough Young City of Edinburgh RC Did not start 3rd --- 0
--- Gemma Neill Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq... Did not start 2nd --- 0
--- Jenni Nicholson Sandy Wallace Cycles Did not start 3rd --- 0
--- Teri Wishart TheBicycleWorks Did not start 3rd --- 0
Show More

Race Junior Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Andrew Leveton VC St Raphael Finished 3rd 0
2 Robbie Spence Discovery Junior Cycling Club Finished N/A 0
3 Struan McInnes RST Racing Team Finished A 0
4 Tom Arnstein Spokes Racing Team Finished 2nd 0
5 Jonathan Mitchell Paisley Velo Race Team Finished 3rd 0
6 Angus Gillies TheBicycleWorks Finished 2nd 0
7 Gavin Shuttleworth Velocity 44 Stirling Finished 3rd 0
8 Kyle Petrie Stirling Bike Club Finished 3rd 0
9 Ross Green Stewartry Wheelers Finished 3rd 0
10 Jacob Littlejohn Edinburgh RC Finished 4th 0
--- Cameron Balfour CNP - Orbea Did not start 2nd 0
--- Mark Stewart Spokes Racing Team Did not start 2nd 0
Show More

Race Junior Women Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Katie Archibald The Racers Finished 2nd 0
2 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 0
--- Kate Mccullough Young City of Edinburgh RC Did not start 3rd 0

Race Open Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 John Paul City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
2 Callum Skinner City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
3 Bruce Croall City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
4 Matthew Haynes City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
5 Kenny Ayre City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
6 Philip Trodden City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
7 Toby Sherwood City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
8 Martin Lonie www.Dooleys-Cycles.co.uk Finished 2nd 0
9 Ivor Reid Clachnacuddin CC Finished 3rd 0
10 Jonathan Mitchell Paisley Velo Race Team Finished 3rd 0
11 Graeme McBride Glasgow Whls Finished 4th 0
12 Jonathan Cosh Paisley Velo Race Team Finished 4th 0
--- Alison Chisholm Edinburgh RC Did not start 2nd 0
--- Angus Gillies TheBicycleWorks Did not start 2nd 0
--- David Griffiths Glasgow Whls Did not start 2nd 0
--- Andrew Leith Royal Albert CC Did not start 3rd 0
--- Chris Smart Paisley Velo Race Team Did not start 3rd 0
Show More

Race Women's Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Charline Joiner City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
2 Kayleigh Brogan Team Ibis Cycles Finished 2nd 0
3 Emma Baird City of Edinburgh RC Finished 3rd 0
4 Alison Chisholm Edinburgh RC Finished 2nd 0
5 Julie Dominguez West Lothian Clarion CC Finished 3rd 0
6 Louise Haston City of Edinburgh RC Finished 2nd 0
7 Katie Archibald Edinburgh Racers Finished 2nd 0
8 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 0
9 Kirsty Howatson Finished 4th 0
10 Fiona Walker Walkers Cycling Club Finished 2nd 0
11 Anna Fairweather Angus Bike Chain Finished 2nd 0
--- Anda-Jay Burgess Sandy Wallace Cycles Did not start 2nd 0
--- Jennifer Davis City of Edinburgh RC Did not start 3rd 0
--- Fiona Duncan Ythan CC Did not start N/A 0
--- Kate Mccullough Young City of Edinburgh RC Did not start 3rd 0
--- Gemma Neill Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq... Did not start 2nd 0
--- Teri Wishart TheBicycleWorks Did not start 3rd 0
Show More

Race Junior Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Tom Arnstein Spokes Racing Team Finished 2nd 10
2 Angus Gillies TheBicycleWorks Finished 2nd 8
3 Mark Stewart Spokes Racing Team Finished 3rd 7
4 Sean Noon Edinburgh RC Finished 3rd 6
5 Katie Archibald The Racers Finished 2nd 5
6 Gavin Shuttleworth Velocity 44 Stirling Finished 3rd 4
7 Struan McInnes RST Racing Team Finished 3rd 0
8 Aidan Quinn Glasgow Ivy CC Finished 3rd 0
9 Hamish Carrick Edinburgh RC Finished 3rd 0
10 Kyle Petrie Stirling Bike Club Finished 3rd 0
11 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 0
--- Cameron Balfour CNP - Orbea Did not start 2nd 0
--- Ross Green Stewartry Wheelers Did not finish 3rd 0
--- Jacob Littlejohn Edinburgh RC Did not start 4th 0
Show More

Race Junior Women 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Results
1 Louise Borthwick Edinburgh RC Finished 2nd 0
2 Katie Archibald Finished 2nd 0
--- Kate Mccullough Young City of Edinburgh RC Did not start 3rd 0

Race Veteran's Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 Arthur Doyle www.Dooleys-Cycles.co.uk Finished 2nd 00:03:32:400 10
2 Peter Ettles Sandy Wallace Cycles Finished 2nd 00:03:39:190 8
3 Alastair Taylor Musselburgh RCC Finished 2nd 00:03:42:670 7
4 Mark Ewing West Lothian Clarion CC Finished N/A 00:03:48:540 6
5 Stephen McCaw West Lothian Clarion CC Finished 2nd 00:03:46:520 5
6 Ross Crook Edinburgh RC Finished 2nd 00:03:46:540 4
7 Jeremy Greengrass Vortex Race Team Finished 2nd 00:03:47:230 0
8 Graham Barclay Leslie Bike Shop/Bikers Boutiq... Finished 2nd 00:03:48:480 0
9 Ivor Reid Clachnacuddin CC Finished 3rd 00:03:56:050 0
10 Jason Roberts Glasgow Whls Finished 2nd 00:04:01:060 0
11 Andrew Laing Musselburgh RCC Finished N/A 00:04:01:510 0
12 Matthew Ball West Lothian Clarion CC Finished 4th 00:04:01:770 0
13 Allan Maclean Glasgow Whls Finished 3rd 00:04:02:840 0
14 Edd Shackley Glasgow Ivy CC Finished N/A 00:04:03:450 0
15 Stuart MacGregor www.Dooleys-Cycles.co.uk Finished 2nd 00:04:05:620 0
16 Graeme Mair Edinburgh RC Finished 4th 00:04:06:370 0
17 Brian McGhee Chryston Wheelers Finished 3rd 00:04:07:570 0
18 Sandy Wallace Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 00:04:13:090 0
19 Andrew Stewart Glasgow Ivy CC Finished N/A 00:04:20:170 0
20 Gordon Johnstone Sandy Wallace Cycles (*) Finished 00:04:22:500 0
21 Peter Robertson Forres CC Finished 4th 00:04:23:260 0
22 George Grant Forres CC Finished 4th 00:04:27:520 0
23 Jenni Nicholson Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 00:04:34:150 0
--- Andy Duncan Ythan CC Did not start 3rd --- 0
--- Ian Humphreys Sandy Wallace Cycles Did not start 3rd --- 0
--- Nick Jonsson Vortex Race Team Did not start 4th --- 0
--- Steve Nutley Lutterworth Cycle Centre RT Did not start N/A --- 0
Show More

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk

Register with British Cycling and win a Cervello S5