Surrey League Road Race

Closed Circuit , Chichester – Sunday, 30 May 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

536/EN/011/2010

Start Date:

Sun, 30th May 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Goodwood Motor Racing Circuit, Claypit Lane, Westerton, Chichester, PO18 0PX

View map

Results

Confirmed Results

4th Only

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4th Only - Results
1.  Scott Oatridge VC Deal Finished 4th 01:24:00:000 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:000
2.  Robin Kirk Finished 3rd 01:24:00:000 8

2. Robin Kirk -

Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:24:00:000
3.  Craig Warnett Finished 4th 01:24:00:000 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:000
4.  Timothy Riches Owens Cycles Finished 4th 01:24:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:00
5.  Robin Parker East Grinstead CC Finished 3rd 01:25:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
6.  John Aston Finished 4th 01:25:00:00 4

6. John Aston -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
7.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:25:00:00
8.  Austyn Tusler Norwood Paragon CC Finished 3rd 01:25:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
9.  James Curry Inverse/ Cycling Components RT Finished 4th 01:25:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
10.  Tony Longhurst Redhill CC Finished 4th 01:25:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
11.  Chris Barcus Finished 01:25:00:00 0

11. Chris Barcus -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 01:25:00:00
12.  Lucy Colegate Finished 4th 00:00:00:00 0

12. Lucy Colegate -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
13.  James Cooper Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
14.  Barnaby Sharp Finished 3rd 00:00:00:00 0

14. Barnaby Sharp -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Jason Doe Finished 4th 01:25:00:00 0

15. Jason Doe -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
16.  Ashley Baker Finished N/A 01:25:00:00 0

16. Ashley Baker -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:25:00:00
17.  Jeff Triner North Hampshire RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
18.  Ivan Prince Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
19.  Ian Franklin VC Meudon Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
20.  David Bacon Finished N/A 00:00:00:00 0

20. David Bacon -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
21.  Trevor Holmes Crawley Tri Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
22.  James Whelan Finished 00:00:00:00 0

22. James Whelan -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
23.  Barnabas Miller Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
24.  Charlie Wallace London Dynamo Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
25.  Oliver Hitchings Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
26.  Jonathan Bradbourne Redhill CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
27.  Christopher Batch Redhill CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Brian Truman Owens Cycles Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
29.  Richard Cradick Dulwich Paragon CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
30.  Chris Rollason Forza Cycles Racing Team Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
31.  Steve Sibley Inverse/ Cycling Components RT Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
32.  Jeremy Pike Finished N/A 00:00:00:00 0

32. Jeremy Pike -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
33.  Robert Mason South Western RC - Evans Cycle... Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
34.  Stuart Greig Redhill CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
35.  Peter Marchment Finished 00:00:00:00 0

35. Peter Marchment -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
36.  Christopher Ash Velocity Bikes Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
37.  Neil Hennessey Finished 4th 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
38.  Peter Ritchie London Dynamo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
39.  Tony Wells Epsom Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
40.  Daniel Fagg Brighton Mitre CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
41.  Joseph Saville Finished 4th 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
42.  David Baar Team Axiom Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
43.  Gavin Lowery Velocity Bikes Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
44.  Reuben Evans Bigfoot CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
45.  Richard Parker Southdown Velo Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
46.  Andrew Bell Finished 00:00:00:00 0

46. Andrew Bell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
47.  Andy Nash London Phoenix CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
48.  Andrew McCombe Finished 3rd 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
49.  David Keaton Finished N/A 00:00:00:00 0

49. David Keaton -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
50.  Jonathan Furniss Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
51.  Charl Jerdain Finished 00:00:00:00 0

51. Charl Jerdain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
52.  Roger Kennedy I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
53.  Matthew Sutton New Forest CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Andy Betteridge New Forest CC Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Danny Collins London Dynamo Did not start 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Liam Deen Crawley Tri Club Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Christopher Fletcher Team Axiom Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Godric Hall Did not start 4th 00:00:00:00 0

53. Godric Hall -

Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Alex Hamilton Did not finish 4th 00:00:00:00 0

53. Alex Hamilton -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Bradley Hough Did not finish 4th 00:00:00:00 0

53. Bradley Hough -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Jacob Miller Twickenham CC Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Keith Norris Did not finish N/A 00:00:00:00 0

53. Keith Norris -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Simon Pattinson Southdown Velo Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Gary Pike Bayeux Cycling Team Did not start N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Matt Yorke Did not finish 00:00:00:00 0

53. Matt Yorke -

Points: 0 | Status: Did not finish | Time: 00:00:00:00

Womens 3/4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Womens 3/4 - Results
1.  Hannah Bussey Finished 2nd 01:28:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:28:20:00
2.  Chrissy Radon Hillingdon Triathletes Finished 3rd 01:28:20:000 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:28:20:000
3.  Nicola Meadows AW Cycles Finished 3rd 01:29:14:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:00
4.  Jayne Rendall-Hannan Twickenham CC Finished 3rd 01:29:14:000 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:000
5.  Emily McLoughlin Finished 3rd 01:29:14:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:00
6.  Ruth Wallace London Dynamo Finished 4th 01:31:20:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:31:20:00
7.  Helen Keaton Pearson Cycling Club Finished N/A 01:51:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:51:20:00
8.  Tamar Vanderhaas Brighton Mitre CC Finished 3rd 01:51:20:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:51:20:00
9.  Mairi Thomson Finished 01:51:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Time: 01:51:20:00
10.  Louise Georgi Mid Devon CC Finished 3rd 01:31:20:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:31:20:00

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Results
1.  Finn Crandon Oakwood Racers Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Scarlett Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Results
1.  Anthony Anderson Kingston Wheelers CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Phillips Banjo Cycles Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Gabriel De Gouveia A D Cycles RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Cameron Houston A D Cycles RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Matthew Duffin A D Cycles RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
8.  Tim Sales Finished 00:00:00:00 0

8. Tim Sales -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
--- Rob Panter Portsmouth North End CC Did not start C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Results
1.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Results
1.  Hugo Walters New Forest CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  George Moore I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Truman I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Results
1.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Results
1.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Ross King Velo Schils - Interbike RT Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Milo Burdeau Onelife-Fuga Racing Team Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Hill VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  George Hunter A D Cycles RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Kristian Cave VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Declan Inglis Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
9.  Alex Conway Finished N/A 00:00:00:00 0

9. Alex Conway -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Results
2.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Results
1.  Kaine Coppola Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Results
1.  Poppy Pattinson Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2 - Results
1.  Tom Wrzecionowski London Dynamo Finished 2nd 01:54:40:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:54:40:00
2.  Jamie Newall Alpha Road Club Finished 2nd 01:54:40:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:54:40:00
3.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 01:54:40:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 01:54:40:00
4.  Steve Dring Team Echelon Finished N/A 01:54:40:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:54:40:00
5.  Tom Smith Felt Racing Finished Elite 01:56:15:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 01:56:15:00
6.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 01:56:15:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
7.  Steve Atkinson Southdowns Bikes – Casco PET Finished 2nd 01:56:15:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
8.  Robert King AW Cycles Finished 2nd 01:56:15:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
9.  Gavin Spiers AW Cycles Finished 2nd 01:56:15:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
10.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 01:56:15:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:56:15:00
11.  Gavin Ryan London Dynamo Finished 2nd 01:56:15:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
12.  Howard Radcliffe I-Team Cyclists' Club Finished 2nd 01:56:15:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
13.  Nicholas Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 2nd 01:56:15:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
14.  Tim Costello Southdown Velo Finished 2nd 01:56:15:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
15.  James Stuart Norwood Paragon CC Finished 2nd 01:56:15:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
16.  Ben Instone TORQ Performance Finished 2nd 01:56:15:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
17.  Jo Skelton Finished 2nd 01:56:51:00 0

17. Jo Skelton -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:51:00
18.  Jon Cannings Team Wiggle Finished 2nd 01:56:15:000 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:000
19.  James Wilson Team IG - Sigma Sport Finished 2nd 01:56:15:000 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:000
20.  Ken Prince VC Meudon Finished 2nd 01:58:50:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:58:50:00
21.  Chris McNamara Alpha Road Club Finished Elite --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
22.  Ben Macland VC Meudon Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
0.  Marco Coppola Gemini BC Commissaire 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Commissaire | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
--- Ian Legg Felt Racing Did not finish Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
--- Mick Metcalf VC St Raphael Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Alex Peterson AW Cycles Did not finish 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

3rd Cat

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3rd Cat - Results
1.  John Glaysher a3crg Finished 3rd 01:26:00:000 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:26:00:000
2.  Shaun Reed Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  James Norris High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Andrew Dilkes VC Meudon Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Peter Kitching Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd --- 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Raymond Healey RT 316 Finished 3rd 01:26:09:000 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:26:09:000
8.  Daniel Gillow WyndyMilla Finished 3rd 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Clinton Casteller Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Rupert Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Paul Sewell Bigfoot CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Carsten Duke Finished N/A 00:00:00:00 0

12. Carsten Duke -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
13.  Tristan Natoli Charlotteville CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Ian Leeding Redhill CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Andrew Redding I-Team Cyclists' Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Robert Cranstone Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Jon Harris Cycle Club Basingstoke Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  David Webborn London Dynamo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
20.  Richard Gordon South Western RC - Evans Cycle... Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
21.  Paul Butler Valley Striders CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
22.  Gavin Morton Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
23.  Andrew Mckie Norwood Paragon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
24.  TOM Marchment Finished 3rd 00:00:00:00 0

24. TOM Marchment -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Daniel Sullivan Norwood Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
26.  Robert Marcus VCGH Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
27.  Colin McDermott Festival RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Duncan Morgan Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
29.  Gary Gunner a3crg Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
30.  David Shaw I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
31.  Gregory Barber Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
32.  Scott Caird Sussex Nomads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
33.  Richard Sale FP Mailing Cycle Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
34.  Trevor Chilman Trisportnews Racing Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
35.  Russell Davies DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
36.  Rod Saxby Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
37.  Christopher Hill Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
38.  Andy Lack Kingston Wheelers CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
39.  Craig McLean London Dynamo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
40.  Andrew Norfolk VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
41.  Lindsey Ruocco VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
42.  Ian Jones Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
43.  William Thomas Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
44.  James Butterworth Team Quest - The Bike Shop Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
45.  Luke Brashier Cycle Club Basingstoke Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
46.  Wayne Thomas Reading CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
47.  Gareth Batson High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
48.  Tom Knight Medway Velo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
49.  Murray Quiney VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
50.  Andrew Seltzer Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
51.  Stephen Cave VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
52.  Ian Vincent Norwood Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
53.  John Alderman VC Meudon Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
54.  Matthew Wakeford Team Nemesis GB Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
55.  Graham Wood A D Cycles RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
56.  Mario Manelfi Finished 3rd 00:00:00:00 0

56. Mario Manelfi -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
63.  Tim Sales Redhill CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
64.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
65.  Tim Lawn Kingston Wheelers CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
66.  John Shorner Finished 00:00:00:00 0

66. John Shorner -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
67.  Ian Glen Finished 3rd 00:00:00:00 0

67. Ian Glen -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
68.  Richard Pearman Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
69.  Mark Markowski Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
70.  Gary Smith Velo Club Montpellier Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
71.  James Graham Festival RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
72.  Claire Leonard Brighton Mitre CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
73.  Richard Varian Epsom Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
74.  Timothy Geary Dulwich Paragon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
75.  Nicola Wheeler Team Wiggle Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
76.  Reade Harfield Southdowns Bikes – Casco PET Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Graham Fielder a3crg Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Ryan Howlett Owens Cycles Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Michael Leonard Brighton Mitre CC Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Chris Long Team Velo Sportif (TVS) CC Did not start 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Benjamin Marks Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- James McCarron Onelife-Fuga Racing Team Did not start 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Richard Mitchelson Bayeux Cycling Team Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Rupert Rivett Sussex Nomads CC Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Kent Thompson I-Team Cyclists' Club Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Garry Timlick Group Sportive Helix/Maestro Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Guy Watson I-Team Cyclists' Club Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- John Willis Bayeux Cycling Team Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Mark Workman Festival RC Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Dave Worsfold Did not finish N/A 00:00:00:00 0

76. Dave Worsfold -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

Non-Surrey League members cannot enter this event until 21 days beforehand. Entry fee for surrey League members is £13.

The Races

4th Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 09:30 Regional C+ Band 5 --- 48km / 30 miles
Entry: Online: (£13.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£13.00)
Sun 30/05/10 – 09:30
Regional C+, Band 5
48km / 30 miles
Womens 3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 09:31 Regional C+ Band 5 --- 48km / 30 miles
Entry: Online: (£13.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£13.00)
Sun 30/05/10 – 09:31
Regional C+, Band 5
48km / 30 miles
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:30 National B Band 3 --- 81km / 50 miles
Entry: Online: (£20.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£20.00)
Sun 30/05/10 – 11:30
National B, Band 3
81km / 50 miles
3rd Cat Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:31 Regional B Band 5 --- 64km / 40 miles
Entry: Online: (£20.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£20.00)
Sun 30/05/10 – 11:31
Regional B, Band 5
64km / 40 miles

Event Summary

Event Details

Event URN:

536/EN/011/2010

Start Date:

Sun, 30th May 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Goodwood Motor Racing Circuit, Claypit Lane, Westerton, Chichester, PO18 0PX

View map

Results

Confirmed Results

4th Only

Position Name Club name Rider status Category Time Points
4th Only - Results
1.  Scott Oatridge VC Deal Finished 4th 01:24:00:000 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:000
2.  Robin Kirk Finished 3rd 01:24:00:000 8

2. Robin Kirk -

Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:24:00:000
3.  Craig Warnett Finished 4th 01:24:00:000 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:000
4.  Timothy Riches Owens Cycles Finished 4th 01:24:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:24:00:00
5.  Robin Parker East Grinstead CC Finished 3rd 01:25:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
6.  John Aston Finished 4th 01:25:00:00 4

6. John Aston -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
7.  Charles Burrell Sussex Nomads CC Finished N/A 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:25:00:00
8.  Austyn Tusler Norwood Paragon CC Finished 3rd 01:25:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
9.  James Curry Inverse/ Cycling Components RT Finished 4th 01:25:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
10.  Tony Longhurst Redhill CC Finished 4th 01:25:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
11.  Chris Barcus Finished 01:25:00:00 0

11. Chris Barcus -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 01:25:00:00
12.  Lucy Colegate Finished 4th 00:00:00:00 0

12. Lucy Colegate -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
13.  James Cooper Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
14.  Barnaby Sharp Finished 3rd 00:00:00:00 0

14. Barnaby Sharp -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Jason Doe Finished 4th 01:25:00:00 0

15. Jason Doe -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
16.  Ashley Baker Finished N/A 01:25:00:00 0

16. Ashley Baker -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:25:00:00
17.  Jeff Triner North Hampshire RC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
18.  Ivan Prince Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
19.  Ian Franklin VC Meudon Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
20.  David Bacon Finished N/A 00:00:00:00 0

20. David Bacon -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
21.  Trevor Holmes Crawley Tri Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
22.  James Whelan Finished 00:00:00:00 0

22. James Whelan -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
23.  Barnabas Miller Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
24.  Charlie Wallace London Dynamo Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
25.  Oliver Hitchings Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
26.  Jonathan Bradbourne Redhill CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
27.  Christopher Batch Redhill CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Brian Truman Owens Cycles Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
29.  Richard Cradick Dulwich Paragon CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
30.  Chris Rollason Forza Cycles Racing Team Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
31.  Steve Sibley Inverse/ Cycling Components RT Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
32.  Jeremy Pike Finished N/A 00:00:00:00 0

32. Jeremy Pike -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
33.  Robert Mason South Western RC - Evans Cycle... Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
34.  Stuart Greig Redhill CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
35.  Peter Marchment Finished 00:00:00:00 0

35. Peter Marchment -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
36.  Christopher Ash Velocity Bikes Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
37.  Neil Hennessey Finished 4th 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
38.  Peter Ritchie London Dynamo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
39.  Tony Wells Epsom Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
40.  Daniel Fagg Brighton Mitre CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
41.  Joseph Saville Finished 4th 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:25:00:00
42.  David Baar Team Axiom Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
43.  Gavin Lowery Velocity Bikes Cycling Club Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
44.  Reuben Evans Bigfoot CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
45.  Richard Parker Southdown Velo Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
46.  Andrew Bell Finished 00:00:00:00 0

46. Andrew Bell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
47.  Andy Nash London Phoenix CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
48.  Andrew McCombe Finished 3rd 01:25:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:25:00:00
49.  David Keaton Finished N/A 00:00:00:00 0

49. David Keaton -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
50.  Jonathan Furniss Twickenham CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
51.  Charl Jerdain Finished 00:00:00:00 0

51. Charl Jerdain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
52.  Roger Kennedy I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
53.  Matthew Sutton New Forest CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Andy Betteridge New Forest CC Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Danny Collins London Dynamo Did not start 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Liam Deen Crawley Tri Club Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Christopher Fletcher Team Axiom Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Godric Hall Did not start 4th 00:00:00:00 0

53. Godric Hall -

Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Alex Hamilton Did not finish 4th 00:00:00:00 0

53. Alex Hamilton -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Bradley Hough Did not finish 4th 00:00:00:00 0

53. Bradley Hough -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Jacob Miller Twickenham CC Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Keith Norris Did not finish N/A 00:00:00:00 0

53. Keith Norris -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Simon Pattinson Southdown Velo Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Gary Pike Bayeux Cycling Team Did not start N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Matt Yorke Did not finish 00:00:00:00 0

53. Matt Yorke -

Points: 0 | Status: Did not finish | Time: 00:00:00:00

Womens 3/4

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Womens 3/4 - Results
1.  Hannah Bussey Finished 2nd 01:28:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:28:20:00
2.  Chrissy Radon Hillingdon Triathletes Finished 3rd 01:28:20:000 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:28:20:000
3.  Nicola Meadows AW Cycles Finished 3rd 01:29:14:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:00
4.  Jayne Rendall-Hannan Twickenham CC Finished 3rd 01:29:14:000 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:000
5.  Emily McLoughlin Finished 3rd 01:29:14:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:29:14:00
6.  Ruth Wallace London Dynamo Finished 4th 01:31:20:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 01:31:20:00
7.  Helen Keaton Pearson Cycling Club Finished N/A 01:51:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:51:20:00
8.  Tamar Vanderhaas Brighton Mitre CC Finished 3rd 01:51:20:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:51:20:00
9.  Mairi Thomson Finished 01:51:20:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Time: 01:51:20:00
10.  Louise Georgi Mid Devon CC Finished 3rd 01:31:20:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:31:20:00

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Results
1.  Finn Crandon Oakwood Racers Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Scarlett Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Results
1.  Anthony Anderson Kingston Wheelers CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Phillips Banjo Cycles Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Gabriel De Gouveia A D Cycles RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Cameron Houston A D Cycles RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Matthew Duffin A D Cycles RT Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
8.  Tim Sales Finished 00:00:00:00 0

8. Tim Sales -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
--- Rob Panter Portsmouth North End CC Did not start C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Results
1.  Amy Smith VC Jubilee Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Results
1.  Hugo Walters New Forest CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  George Moore I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Truman I-Team Cyclists' Club Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Results
1.  Laura Cheesman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Results
1.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Ross King Velo Schils - Interbike RT Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Milo Burdeau Onelife-Fuga Racing Team Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Hill VC Jubilee Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  George Hunter A D Cycles RT Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Kristian Cave VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Declan Inglis Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
8.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
9.  Alex Conway Finished N/A 00:00:00:00 0

9. Alex Conway -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Results
2.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Results
1.  Kaine Coppola Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Results
1.  Poppy Pattinson Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2 - Results
1.  Tom Wrzecionowski London Dynamo Finished 2nd 01:54:40:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:54:40:00
2.  Jamie Newall Alpha Road Club Finished 2nd 01:54:40:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:54:40:00
3.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 01:54:40:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 01:54:40:00
4.  Steve Dring Team Echelon Finished N/A 01:54:40:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:54:40:00
5.  Tom Smith Felt Racing Finished Elite 01:56:15:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 01:56:15:00
6.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 01:56:15:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
7.  Steve Atkinson Southdowns Bikes – Casco PET Finished 2nd 01:56:15:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
8.  Robert King AW Cycles Finished 2nd 01:56:15:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
9.  Gavin Spiers AW Cycles Finished 2nd 01:56:15:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
10.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 01:56:15:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 01:56:15:00
11.  Gavin Ryan London Dynamo Finished 2nd 01:56:15:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
12.  Howard Radcliffe I-Team Cyclists' Club Finished 2nd 01:56:15:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
13.  Nicholas Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 2nd 01:56:15:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
14.  Tim Costello Southdown Velo Finished 2nd 01:56:15:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
15.  James Stuart Norwood Paragon CC Finished 2nd 01:56:15:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
16.  Ben Instone TORQ Performance Finished 2nd 01:56:15:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:00
17.  Jo Skelton Finished 2nd 01:56:51:00 0

17. Jo Skelton -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:51:00
18.  Jon Cannings Team Wiggle Finished 2nd 01:56:15:000 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:000
19.  James Wilson Team IG - Sigma Sport Finished 2nd 01:56:15:000 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:56:15:000
20.  Ken Prince VC Meudon Finished 2nd 01:58:50:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 01:58:50:00
21.  Chris McNamara Alpha Road Club Finished Elite --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
22.  Ben Macland VC Meudon Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
0.  Marco Coppola Gemini BC Commissaire 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Commissaire | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
--- Ian Legg Felt Racing Did not finish Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
--- Mick Metcalf VC St Raphael Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Alex Peterson AW Cycles Did not finish 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

3rd Cat

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3rd Cat - Results
1.  John Glaysher a3crg Finished 3rd 01:26:00:000 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:26:00:000
2.  Shaun Reed Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  James Norris High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Andrew Dilkes VC Meudon Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Peter Kitching Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd --- 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Raymond Healey RT 316 Finished 3rd 01:26:09:000 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 01:26:09:000
8.  Daniel Gillow WyndyMilla Finished 3rd 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
9.  Clinton Casteller Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
10.  Rupert Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Paul Sewell Bigfoot CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Carsten Duke Finished N/A 00:00:00:00 0

12. Carsten Duke -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
13.  Tristan Natoli Charlotteville CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
14.  Ian Leeding Redhill CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Andrew Redding I-Team Cyclists' Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  Robert Cranstone Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Jon Harris Cycle Club Basingstoke Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Nicholas Smith VC Jubilee Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  David Webborn London Dynamo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
20.  Richard Gordon South Western RC - Evans Cycle... Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
21.  Paul Butler Valley Striders CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
22.  Gavin Morton Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
23.  Andrew Mckie Norwood Paragon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
24.  TOM Marchment Finished 3rd 00:00:00:00 0

24. TOM Marchment -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
25.  Daniel Sullivan Norwood Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
26.  Robert Marcus VCGH Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
27.  Colin McDermott Festival RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
28.  Duncan Morgan Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
29.  Gary Gunner a3crg Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
30.  David Shaw I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
31.  Gregory Barber Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
32.  Scott Caird Sussex Nomads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
33.  Richard Sale FP Mailing Cycle Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
34.  Trevor Chilman Trisportnews Racing Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
35.  Russell Davies DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
36.  Rod Saxby Charlotteville CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
37.  Christopher Hill Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
38.  Andy Lack Kingston Wheelers CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
39.  Craig McLean London Dynamo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
40.  Andrew Norfolk VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
41.  Lindsey Ruocco VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
42.  Ian Jones Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
43.  William Thomas Brighton Mitre CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
44.  James Butterworth Team Quest - The Bike Shop Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
45.  Luke Brashier Cycle Club Basingstoke Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
46.  Wayne Thomas Reading CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
47.  Gareth Batson High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
48.  Tom Knight Medway Velo Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
49.  Murray Quiney VC Meudon Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
50.  Andrew Seltzer Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
51.  Stephen Cave VC Londres Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
52.  Ian Vincent Norwood Paragon CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
53.  John Alderman VC Meudon Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
54.  Matthew Wakeford Team Nemesis GB Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
55.  Graham Wood A D Cycles RT Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
56.  Mario Manelfi Finished 3rd 00:00:00:00 0

56. Mario Manelfi -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
63.  Tim Sales Redhill CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
64.  Samuel Cheesman Onelife-Fuga Racing Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
65.  Tim Lawn Kingston Wheelers CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
66.  John Shorner Finished 00:00:00:00 0

66. John Shorner -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
67.  Ian Glen Finished 3rd 00:00:00:00 0

67. Ian Glen -

Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
68.  Richard Pearman Team Wiggle Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
69.  Mark Markowski Bayeux Cycling Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
70.  Gary Smith Velo Club Montpellier Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
71.  James Graham Festival RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
72.  Claire Leonard Brighton Mitre CC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
73.  Richard Varian Epsom Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
74.  Timothy Geary Dulwich Paragon CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
75.  Nicola Wheeler Team Wiggle Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
76.  Reade Harfield Southdowns Bikes – Casco PET Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Graham Fielder a3crg Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Ryan Howlett Owens Cycles Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Michael Leonard Brighton Mitre CC Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Chris Long Team Velo Sportif (TVS) CC Did not start 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Benjamin Marks Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- James McCarron Onelife-Fuga Racing Team Did not start 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Richard Mitchelson Bayeux Cycling Team Did not finish 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
--- Rupert Rivett Sussex Nomads CC Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- Kent Thompson I-Team Cyclists' Club Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Garry Timlick Group Sportive Helix/Maestro Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Guy Watson I-Team Cyclists' Club Did not finish N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
--- John Willis Bayeux Cycling Team Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Mark Workman Festival RC Did not finish 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
--- Dave Worsfold Did not finish N/A 00:00:00:00 0

76. Dave Worsfold -

Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

Non-Surrey League members cannot enter this event until 21 days beforehand. Entry fee for surrey League members is £13.

The Races

4th Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 09:30 Regional C+ Band 5 --- 48km / 30 miles
Entry: Online: (£13.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£13.00)
Sun 30/05/10 – 09:30
Regional C+, Band 5
48km / 30 miles
Womens 3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 09:31 Regional C+ Band 5 --- 48km / 30 miles
Entry: Online: (£13.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£13.00)
Sun 30/05/10 – 09:31
Regional C+, Band 5
48km / 30 miles
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 30/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:30 National B Band 3 --- 81km / 50 miles
Entry: Online: (£20.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£20.00)
Sun 30/05/10 – 11:30
National B, Band 3
81km / 50 miles
3rd Cat Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/05/10 11:31 Regional B Band 5 --- 64km / 40 miles
Entry: Online: (£20.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£20.00)
Sun 30/05/10 – 11:31
Regional B, Band 5
64km / 40 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk