Halesowen Youth Omnium Meeting

Track , Halesowen – Sunday, 08 Jun 2008

Event Summary

Event Details

Event URN:

554/EN/007/2008

Start Date:

Sun, 8th Jun 2008

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

U10 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 3 Lap Scratch - Results
1.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 400m TT - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 500m Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 500m Sprint - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 6 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 6 Lap Points - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Overall - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: D
3.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys & Girls 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 400m TT - Results
1.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls 8 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 8 Lap Points - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry Lock Peebles CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls Sprint - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Sam Beckingsale Boxford Bike Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Overall - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: C
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U14 Girls 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 12 Lap Scratch - Results
1.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucy Garner Nottingham Clarion CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 12 Lap Scratch - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Alex Conlan Unknown 0

17. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
18.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
19.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 15 Lap Points - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Alex Conlan Unknown 0

12. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
13.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Jason Dingley Liverpool Century RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 800m TT - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Colin Brennan Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
6.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Samuel Anstice Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Alex Conlan Unknown 0

15. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
16.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Overall - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Edward Bate Yorkshire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Louis Humphrey Club Corley Cycles Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Alex Conlan Unknown 0

16. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
17.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Sprint - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Alex Conlan Unknown 0

16. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
17.  David Brookes WDMBC/Specialized Ruislip Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 15 Lap Points - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 800m TT - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Overall - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Sprint - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Girls 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 12 Lap Scratch - Results
1.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 15 Lap Points - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 800m TT - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Velosure Starley Primal Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Wilsons Wheels Race Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Overall - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Sprint - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 15 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 15 Lap Scratch - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Jordan Howell-Christie VC Londres Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 20 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 20 Lap Points - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Daniel Harris Wetherby Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 800m TT - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Joshua Papworth Huddersfield Star Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Thomas Gregory Rapha Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Matthew Gittings Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Stuart Clayton VeloVitesse Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
21.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male Overall - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Owain Doull MBE NFTO Race Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male Sprint - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U8 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 3 Lap Scratch - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 400m TT - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 6 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 6 Lap Points - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Overall - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: E

U8 Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Sprint - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10/U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 - Results

U16/U14/U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14/U12 - Results

U10 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Overall - Results
1.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Rebekah Lord Unknown E 0

3. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Overall - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: C
3.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

Info for Riders

Refreshments available on day with BBQ. Please include your e-mail address on entry form for confirmation and race details.

The Races

U10 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 500m Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 6 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 National A Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
National A, Youth
U12 Boys & Girls 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls 8 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Girls 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U16 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male 15 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional B MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional B, MTB IA
U16 Male 20 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U16 Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 6 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U8 Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 10:30 --- Youth --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee)
Sat 07/06/08 – 10:30
Youth
Various
U16/U14/U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 10:30 --- Youth --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sat 07/06/08 – 10:30
Youth
Various
U10 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 08/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sun 08/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U12 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 08/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sun 08/06/08 – 00:00
Regional C, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

554/EN/007/2008

Start Date:

Sun, 8th Jun 2008

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

U10 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 3 Lap Scratch - Results
1.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 400m TT - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 500m Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 500m Sprint - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 6 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 6 Lap Points - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rebekah Lord Unknown E 0

8. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Overall - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Unknown D 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: D
3.  Ethan Davies Halesowen A & CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys & Girls 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 400m TT - Results
1.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls 8 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls 8 Lap Points - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry Lock Peebles CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys & Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys & Girls Sprint - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Sam Beckingsale Boxford Bike Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U12 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Overall - Results
1.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Jack Grant Maindy Flyers Youth CC Unknown C 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: C
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Sam Beckingsale Abergavenny Road Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Harrison Baker Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Luke Selibas Birmingham CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Henry Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Reg Pay Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

U14 Girls 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 12 Lap Scratch - Results
1.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucy Garner Nottingham Clarion CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 12 Lap Scratch - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Alex Conlan Unknown 0

17. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
18.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
19.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 15 Lap Points - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Alex Conlan Unknown 0

12. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
13.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Jason Dingley Liverpool Century RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys 800m TT - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Colin Brennan Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
6.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Samuel Anstice Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Alex Conlan Unknown 0

15. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
16.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Overall - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Edward Bate Yorkshire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Louis Humphrey Club Corley Cycles Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Alex Conlan Unknown 0

16. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
17.  David Brookes Wolverhampton Whls Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Sprint - Results
1.  Alex Minting Sheffield Phoenix Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robbie Westwood Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Jordan Bason Wolverhampton Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Louis Humphrey Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Jason Dingley Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joseph Anstice Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Tom Canning Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Edward Bate Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Jack Llewellyn MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Joe Fox Solihull CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Matthew Jones Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Alex Conlan Unknown 0

16. Alex Conlan -

Points: 0 | Status: Unknown
17.  David Brookes WDMBC/Specialized Ruislip Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Samuel Francks Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
19.  Geraint Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 15 Lap Points - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls 800m TT - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Overall - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Sprint - Results
1.  Lucy Garner Leicestershire Road Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Elinor Barker MBE Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Amy Roberts Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Amy Hill Newport Velo Youth Cycling Clu... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Bethany Crumpton WXC Mountain Bike Team UK Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Stephanie Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Sarah Crowley Kidney Wales For Escentual Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Girls 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 12 Lap Scratch - Results
1.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls 15 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 15 Lap Points - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls 800m TT - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Velosure Starley Primal Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Wilsons Wheels Race Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Overall - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Sprint - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Ruby Miller Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Hannah Manley Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Manon Morgans Kidney Wales For Escentual Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Lara Tipper Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 15 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 15 Lap Scratch - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Jordan Howell-Christie VC Londres Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 20 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 20 Lap Points - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Daniel Harris Wetherby Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male 800m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male 800m TT - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Joshua Papworth Huddersfield Star Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Thomas Gregory Rapha Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Matthew Gittings Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Stuart Clayton VeloVitesse Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
21.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male Overall - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Owain Doull MBE NFTO Race Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Male Sprint - Results
1.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Joshua Papworth Wyre Forest CRC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jordan Howell-Christie CC Cardiff Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Thomas Baker Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Owain Doull MBE Cardiff Ajax CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  John Paul Didcot Phoenix CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Declan Byrne Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Paul Fostun Sherwood CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
14.  Richard Forrest CC Cardiff Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
15.  Stuart Clayton Lichfield City CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  Daniel Harris Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
18.  Jess Wieckowski Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
19.  Sam Brogan Leicestershire Road Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
20.  Joe Page Worcester St Johns CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U8 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 3 Lap Scratch - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 400m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 400m TT - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 6 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 6 Lap Points - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U8 Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Overall - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: E

U8 Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Sprint - Results
1.  Chris Bryant Unknown 0

1. Chris Bryant -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Callum Macleod Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U10/U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U10/U8 - Results

U16/U14/U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14/U12 - Results

U10 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Overall - Results
1.  Amy Hinchly Maindy Flyers Youth CC Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Bethan Manley Maindy Flyers Youth CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Rebekah Lord Unknown E 0

3. Rebekah Lord -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Overall - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Unknown C 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: C
3.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  Madeleine Rolinson-Lord Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

Info for Riders

Refreshments available on day with BBQ. Please include your e-mail address on entry form for confirmation and race details.

The Races

U10 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 500m Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 6 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 National A Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
National A, Youth
U12 Boys & Girls 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls 5 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls 8 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys & Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U12 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Girls 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Boys Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U14 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U14 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 15 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U16 Girls Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male 15 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional B MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional B, MTB IA
U16 Male 20 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male 800m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U16 Male Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U16 Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 400m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 6 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U8 Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U8 Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 00:00 Regional C MTB IA ---
Entry:
Sat 07/06/08 – 00:00
Regional C, MTB IA
U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 10:30 --- Youth --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee)
Sat 07/06/08 – 10:30
Youth
Various
U16/U14/U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/06/08 10:30 --- Youth --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sat 07/06/08 – 10:30
Youth
Various
U10 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 08/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sun 08/06/08 – 00:00
Regional C, Youth
U12 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 08/06/08 00:00 Regional C Youth ---
Entry:
Sun 08/06/08 – 00:00
Regional C, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk