Halesowen Friday Night Track League

Track League , Halesowen – Friday, 06 Aug 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

157/EN/005/2010

Start Date:

Fri, 6th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch - Results
1.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 11 Youth 6 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 Youth 6 Lap Win and Out - Results
1.  Stephanie Holmes Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jordan Sharples Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charlie Crabtree Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Kieran Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  James Ralph Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

Event 15 Vets and Ladies Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 Vets and Ladies Devil - Results
1.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out - Results
1.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 17 Youth Points Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Youth Points Devil - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Stephanie Holmes Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 A Senior 25 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 A Senior 25 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Ted Bate Finished 00:00:00:00 0

4. Ted Bate -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 19 B Senior 25 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 B Senior 25 Lap Scratch - Results
1.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Matt Clarke Kings Lynn CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Stephen Croggon Ellan Vannin CC/Appleby Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jordan Sharples Finished C --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Rachel Wildboar Finished 00:00:00:00 0

5. Rachel Wildboar -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  James Ralph Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Kieran Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Isabel Wildboar Finished 00:00:00:00 0

5. Isabel Wildboar -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 4 A Senior 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 A Senior 10 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Ted Bate Gregarios Superclub Ciclista Finished 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 5 B Senior 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 B Senior 8 Lap Scratch - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Youth Kilo Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Youth Kilo Handicap - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Lucy Shaw Solihull CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Jordan Sharples Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlie Crabtree Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  James Ralph Heanor Clarion CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Ted Bate Finished 00:00:00:00 0

4. Ted Bate -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 1 Youth 4 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Youth 4 Lap Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Lucy Shaw Solihull CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 11 Youth 6 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 15 Vets and Ladies Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 17 Youth Points Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Regional C, None
Event 18 A Senior 25 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 19 B Senior 25 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 4 A Senior 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 5 B Senior 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 6 Youth Kilo Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Regional C, None
Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 1 Youth 4 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 19:15 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 19:15
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

157/EN/005/2010

Start Date:

Fri, 6th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch - Results
1.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 11 Youth 6 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 Youth 6 Lap Win and Out - Results
1.  Stephanie Holmes Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jordan Sharples Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charlie Crabtree Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Kieran Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  James Ralph Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00

Event 15 Vets and Ladies Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 Vets and Ladies Devil - Results
1.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out - Results
1.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 17 Youth Points Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Youth Points Devil - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Stephanie Holmes Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 A Senior 25 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 A Senior 25 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Ted Bate Finished 00:00:00:00 0

4. Ted Bate -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 19 B Senior 25 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 19 B Senior 25 Lap Scratch - Results
1.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Matt Clarke Kings Lynn CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Stephen Croggon Ellan Vannin CC/Appleby Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jordan Sharples Finished C --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Rachel Wildboar Finished 00:00:00:00 0

5. Rachel Wildboar -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  James Ralph Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Kieran Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Isabel Wildboar Finished 00:00:00:00 0

5. Isabel Wildboar -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 4 A Senior 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 A Senior 10 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Ted Bate Gregarios Superclub Ciclista Finished 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 5 B Senior 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 B Senior 8 Lap Scratch - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Emily Kay Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Anthony Horton Worcester St Johns CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Youth Kilo Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Youth Kilo Handicap - Results
1.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Lucy Shaw Solihull CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Jordan Sharples Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlie Crabtree Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  James Ralph Heanor Clarion CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Ted Bate Finished 00:00:00:00 0

4. Ted Bate -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  George Bate MJS Racing Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Event 1 Youth 4 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Youth 4 Lap Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Angela Eggleton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Lucy Shaw Solihull CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Event 10 B Senior Sprinter's League 1.2k scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 11 Youth 6 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 15 Vets and Ladies Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 16 V-Sprint Starters 6 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 17 Youth Points Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Regional C, None
Event 18 A Senior 25 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 19 B Senior 25 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 3 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 4 A Senior 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 5 B Senior 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 6 Youth Kilo Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Regional C, None
Event 7 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 9 A Senior Sprinter's League 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 00:00 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 00:00
Event 1 Youth 4 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 06/08/10 19:15 Regional C None ---
Fri 06/08/10 – 19:15
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk