Maindy Flyers 1-day Youth Stage Race

Closed Circuit , Vale of Glamorgan – Sunday, 16 May 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

066/WA/012/2010

Start Date:

Sun, 16th May 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Llandow Motor Racing Circuit, Llantwit Major, Vale Of Glamorgan, CF71 7PB

View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Prologue - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Islington Cycling Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Prologue - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Prologue - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Broadley Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Prologue - Results
1.  Cori Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Prologue - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Prologue - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Prologue - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Prologue - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Prologue - Results
1.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Prologue - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Lowri Thomas Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Time Trial - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Time Trial - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Time Trial - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Broadley Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Time Trial - Results
1.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Lowri Thomas Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Time Trial - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Time Trial - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Time Trial - Results
1.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen James Towy Riders Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Time Trial - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Time Trial - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Time Trial - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D --- 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Overall - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Overall - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Overall - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Overall - Results
1.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Overall - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Overall - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Overall - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen James Towy Riders Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Overall - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Overall - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Overall - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

U10 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£5.00)
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

066/WA/012/2010

Start Date:

Sun, 16th May 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Llandow Motor Racing Circuit, Llantwit Major, Vale Of Glamorgan, CF71 7PB

View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Prologue - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Islington Cycling Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Prologue - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Prologue - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Broadley Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Prologue - Results
1.  Cori Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Prologue - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Prologue - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Prologue - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Prologue - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Prologue - Results
1.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Prologue - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Lowri Thomas Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - 1st Bunch Race - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - 1st Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - 1st Bunch Race - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Time Trial - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Time Trial - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Time Trial - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Broadley Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Time Trial - Results
1.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Lowri Thomas Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Time Trial - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Time Trial - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Time Trial - Results
1.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen James Towy Riders Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Time Trial - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Time Trial - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Time Trial - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D --- 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harry Lock Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen Thomas Cardiff Ajax CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - 2nd Bunch Race - Results
1.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - 2nd Bunch Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - 2nd Bunch Race - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U10 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Overall - Results
1.  Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Lance Hutchison VC St Raphael Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Joseph Rees Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Overall - Results
1.  Pfeiffer Georgi Mid Devon CC Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Isobel Meek Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Elynor Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished D 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Overall - Results
1.  Etienne Georgi Mid Devon CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Kibble Abergavenny Road Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Brett Nethell Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U12 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Girls - Overall - Results
1.  Mali Meek Maindy Flyers Youth CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Bethany Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished C 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Overall - Results
1.  Tristan Robbins Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Evan Edwards Maindy Flyers Youth CC Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U14 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Overall - Results
1.  Emily Haycox Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Maunders Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Megan Barker Maindy Flyers Youth CC Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Overall - Results
1.  Robbie Westwood Cwmcarn Paragon Cycle Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Mathew Cross Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Owen James Towy Riders Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

U16 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Girls - Overall - Results
1.  Elinor Barker MBE Cardiff Ajax CC Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

U8 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Boys - Overall - Results
1.  Rhys Thomas Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
3.  Torin Graham Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

U8 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U8 Girls - Overall - Results
1.  Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished E 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00
2.  Zoe Backstedt Maindy Flyers Youth CC Finished E 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

U10 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Prologue Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 09:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 09:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£5.00)
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - 1st Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 10:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 10:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 11:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 11:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - 2nd Bunch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 12:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 12:00
Youth Only, Youth
U10 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U10 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U12 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U12 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U14 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U14 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U16 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U16 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U8 Boys - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth
U8 Girls - Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 16/05/10 13:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Sun 16/05/10 – 13:00
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk