Welwyn Track League 1

Track League , Welwyn Garden City – Friday, 23 Apr 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

602/EN/008/2010

Start Date:

Fri, 23rd Apr 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Results

Confirmed Results

Senior A - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 lap Scratch - Results
1.  Edward Bird Unknown N/A 0

1. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  George Olive Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers)

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers) - Results
1.  Edward Bird Unknown N/A 0

1. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  David Langlands Fenland Clarion CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Christopher Richardson Agiskoviner Cycling Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers)

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers) - Results
1.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Trevor Burke Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - Devil - Results
1.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Edward Bird Unknown N/A 0

2. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior B - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 lap Scratch - Results
1.  Gavin Atkins Hemel Hempstead CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Samuel King Cambridge CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Alan Galloway CC Luton Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior B - 10 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 lap Points - Results
1.  Alan Galloway CC Luton Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gavin Atkins Hemel Hempstead CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Benjamin Bailey Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown

Senior 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 mile - Results
1.  George Olive Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Christopher Richardson Agiskoviner Cycling Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth AB - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 5 lap Scratch - Results
1.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth AB - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 500m Handicap - Results
1.  Andrew Leveton Cycle Club Ashwell (CCA) Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth AB - 5 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 5 lap Points - Results
1.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth BC - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 4 lap Scratch - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Jack Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth BC - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - Devil - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
1.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth BC - 5 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 5 lap Points - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jack Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Chloe Evans Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap - Results
1.  Kristian Woolf Norwood Paragon CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth CDE - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Scratch - Results
1.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Street Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 500m Handicap - Results
1.  Matthew Ellis WNT Development Team Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil - Results
1.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Thomas Street Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 4 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Handicap - Results
1.  Matthew Ellis Spalding Cycling Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

The Races

Senior A - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:15 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Fri 23/04/10 – 19:15
Regional C, None
Various
Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:16 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:16
Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:17 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:17
Senior A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:18 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:18
Regional C, None
Senior B - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:19 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:19
Regional C, None
Senior B - 10 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:20 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:20
Regional C, None
Senior 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:21 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:21
Regional C, None
Youth AB - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:22 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£2.00 + £0.60 Application fee)
Fri 23/04/10 – 19:22
Regional C, None
Various
Youth AB - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:23 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:23
Regional C, None
Youth AB - 5 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:24 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:24
Regional C, None
Youth BC - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:25 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:25
Regional C, None
Youth BC - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:26 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:26
Regional C, None
Youth BC - 5 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:27 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:27
Regional C, None
Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:28 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:28
Youth CDE - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:29 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:29
Regional C, None
Youth CDE - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:30 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:30
Regional C, None
Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:31
Youth CDE - 4 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:32 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:32
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

602/EN/008/2010

Start Date:

Fri, 23rd Apr 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Results

Confirmed Results

Senior A - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 lap Scratch - Results
1.  Edward Bird Unknown N/A 0

1. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  George Olive Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers)

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers) - Results
1.  Edward Bird Unknown N/A 0

1. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  David Langlands Fenland Clarion CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Christopher Richardson Agiskoviner Cycling Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers)

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers) - Results
1.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Trevor Burke Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - Devil - Results
1.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Edward Bird Unknown N/A 0

2. Edward Bird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior B - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 lap Scratch - Results
1.  Gavin Atkins Hemel Hempstead CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Samuel King Cambridge CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Alan Galloway CC Luton Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior B - 10 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 lap Points - Results
1.  Alan Galloway CC Luton Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gavin Atkins Hemel Hempstead CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Benjamin Bailey Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown

Senior 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior 10 mile - Results
1.  George Olive Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Jim Lewis Glendene CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Christopher Richardson Agiskoviner Cycling Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth AB - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 5 lap Scratch - Results
1.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth AB - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 500m Handicap - Results
1.  Andrew Leveton Cycle Club Ashwell (CCA) Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth AB - 5 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB - 5 lap Points - Results
1.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Kristian Woolf Kings Cliffe Flyers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth BC - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 4 lap Scratch - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Jack Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth BC - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - Devil - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
1.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth BC - 5 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 5 lap Points - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jack Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Chloe Evans Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap - Results
1.  Kristian Woolf Norwood Paragon CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Oliver Plumley Welwyn Wheelers CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth CDE - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Scratch - Results
1.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Street Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 500m Handicap - Results
1.  Matthew Ellis WNT Development Team Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil - Results
1.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Thomas Street Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth CDE - 4 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 lap Handicap - Results
1.  Matthew Ellis Spalding Cycling Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Marcus Burnett Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

The Races

Senior A - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:15 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Fri 23/04/10 – 19:15
Regional C, None
Various
Senior 10 lap Block Handicap (Odd numbers) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:16 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:16
Senior 10 lap Block Handicap (Even Numbers) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:17 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:17
Senior A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:18 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:18
Regional C, None
Senior B - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:19 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:19
Regional C, None
Senior B - 10 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:20 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:20
Regional C, None
Senior 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:21 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:21
Regional C, None
Youth AB - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:22 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£2.00 + £0.60 Application fee)
Fri 23/04/10 – 19:22
Regional C, None
Various
Youth AB - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:23 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:23
Regional C, None
Youth AB - 5 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:24 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:24
Regional C, None
Youth BC - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:25 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:25
Regional C, None
Youth BC - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:26 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:26
Regional C, None
Youth BC - 5 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:27 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:27
Regional C, None
Youth BC - 4 lap Combined ABC Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:28 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:28
Youth CDE - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:29 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:29
Regional C, None
Youth CDE - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:30 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:30
Regional C, None
Youth CDE - 4 lap Handicap/Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:31
Youth CDE - 4 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/04/10 19:32 Regional C None ---
Entry:
Fri 23/04/10 – 19:32
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk