Halesowen Friday Night Track League

Track League , Halesowen – Friday, 23 Jul 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

155/EN/005/2010

Start Date:

Fri, 23rd Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch - Results
1.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jacob James Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Adrian Ravenscroft Andover BMX Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 11 Youth Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 Youth Devil - Results
1.  Molly Weaver Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Henry Lloydlangston Birmingham CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes - Results
1.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3)

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3) - Results
1.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Adrian Ravenscroft Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Northover The Cycle Studio RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 16 V-Sprint Starters Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 V-Sprint Starters Devil - Results
1.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Shaw Amersham Road Cycling Club Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 17 Youth 15 Lap Points (3)

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Youth 15 Lap Points (3) - Results
1.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch - Results
1.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch - Results
1.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Alexander Billington Bromsgrove Olympique CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Adrian Ravenscroft Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Paul Salkeld Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  George Cann Halesowen A & CC Finished C --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Chatterley-Shaw Redditch Road & Path CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 4 A Senior 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 A Senior 6 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
6.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 5 B Senior 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 B Senior 6 Lap Scratch - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Youth 1.2K Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Youth 1.2K Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
1.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1 - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Olivia Salkeld Redditch Road & Path CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2 - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap - Results
1.  Luke Harris Finished 00:00:00:00 0

1. Luke Harris -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Cerys Feiven Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Henry Lloydlangston Birmingham CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Scott Matthews Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 9 A Senior Sprinter's League

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 A Senior Sprinter's League - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
5.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
6.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Event 1 Youth 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Youth 8 Lap Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Ethan Davies Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 11 Youth Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 16 V-Sprint Starters Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 17 Youth 15 Lap Points (3) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 4 A Senior 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 5 B Senior 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 6 Youth 1.2K Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 9 A Senior Sprinter's League Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 1 Youth 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 19:15 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 19:15
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

155/EN/005/2010

Start Date:

Fri, 23rd Jul 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW

View map

Results

Confirmed Results

Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch - Results
1.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jacob James Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Adrian Ravenscroft Andover BMX Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 11 Youth Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 11 Youth Devil - Results
1.  Molly Weaver Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap - Results
1.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Henry Lloydlangston Birmingham CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes - Results
1.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
4.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3)

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3) - Results
1.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Adrian Ravenscroft Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Mark Northover The Cycle Studio RC Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 16 V-Sprint Starters Devil

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 16 V-Sprint Starters Devil - Results
1.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Matthew Shaw Amersham Road Cycling Club Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Lorna Sharples Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
6.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 17 Youth 15 Lap Points (3)

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 17 Youth 15 Lap Points (3) - Results
1.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch - Results
1.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Alex Cogswell Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
6.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch - Results
1.  Matt Clarke Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Alexander Billington Bromsgrove Olympique CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Adrian Ravenscroft Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Paul Salkeld Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
7.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  George Cann Halesowen A & CC Finished C --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Matthew Chatterley-Shaw Redditch Road & Path CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap - Results
1.  Emelia Reynolds Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Andrew Baker Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 4 A Senior 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 4 A Senior 6 Lap Scratch - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
4.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Kirk Zappi's Cycling Club Finished Elite 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
6.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 5 B Senior 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 5 B Senior 6 Lap Scratch - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Pockett Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Tom Ward Redditch Road & Path CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Event 6 Youth 1.2K Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 6 Youth 1.2K Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
1.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Patrick Fotheringham Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1 - Results
1.  Ben Healy Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Fraser Salkeld Redditch Road & Path CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Olivia Salkeld Redditch Road & Path CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2 - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Daniel Bradbury Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Josef Feiven Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap - Results
1.  Luke Harris Finished 00:00:00:00 0

1. Luke Harris -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Cerys Feiven Halesowen A & CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Henry Lloydlangston Birmingham CC Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Hubble Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Charlotte Hubble Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Scott Matthews Redditch Road & Path CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Event 9 A Senior Sprinter's League

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 9 A Senior Sprinter's League - Results
1.  Thomas Gregory Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Cracknell Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Thomas Hibberd Solihull CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Jacob Tipper Halesowen A & CC Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
5.  Ian Cooper Carnac-Planet X Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
6.  William Fotheringham Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

Event 1 Youth 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Event 1 Youth 8 Lap Scratch - Results
1.  Alex Watton Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Molly Weaver Halesowen A & CC Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  James Hughes Halesowen A & CC Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Joe Deakin Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Charles Walker Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
6.  Ethan Davies Halesowen A & CC Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Event 10 B Senior Sprinter's League Kilo Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 11 Youth Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 12 Brian Smart's Freewheeler A 4 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 13 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 14 Dudley Print Senior Plus (A's & B's) A/B Lap course des primes Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 15 Vets and Ladies 15 Lap Points (3) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 16 V-Sprint Starters Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 17 Youth 15 Lap Points (3) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 18 A Senior A&B Combined 10 mile scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 18 B Senior A&B Combined 10 mile scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 2 Brian Smart's Freewheeler A 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 3 Brian Smart's Freewheeler B 2 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 4 A Senior 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 5 B Senior 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 6 Youth 1.2K Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Regional C, None
Event 7a Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 7b Brian Smart's Freewheeler A Keirin - heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 8 Brian Smart's Freewheeler B 1 Lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 9 A Senior Sprinter's League Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 00:00 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 00:00
Event 1 Youth 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 23/07/10 19:15 Regional C None ---
Fri 23/07/10 – 19:15
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk