Hillingdon Slipstreamers Youth Circuit Races

Closed Circuit , Hayes – Sunday, 30 Sep 2007

Event Summary

Event Details

Event URN:

426/EN/007/2007

Start Date:

Sun, 30th Sep 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Hillingdon Cycle Circuit, Springfield Road, Hayes, Middlesex, UB4 0LT

View map

Results

Confirmed Results

U10

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Bostock Team RL360 Isle Of Man Unknown D 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: D
3.  Alexander Braybrooke Eastlands Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
4.  Abigail Dentus Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Connor Woodford Sun Sport Cycle Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Amy Barnes VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 - Results
1.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Unknown E 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: E
2.  Matthew Braybrooke Eastlands Velo Unknown E 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: E
3.  Cedric Klassen Kingston Wheelers CC Unknown E 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: E
4.  Charles Page Hillingdon Slipstreamers Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
5.  Kim Baptista Eastlands Velo Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
6.  Lauren Murphy Team Keyne Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Niall Dawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
9.  Amy Selibas Halesowen A & CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
10.  Ethan Goddard Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
11.  Samuel Barnes VC Jubilee Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
12.  Imogen McAllister-Hewlings Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Daniel Maslin Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Jack Sadler RibbleValley Juniors Cycling C... Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  George Withers Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Christian Braybrooke Eastlands Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Joshua Knights Team RL360 Isle Of Man Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Katie Metalli Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Maximilian Stedman Reading CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Luke Selibas Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
15.  Ashley Dennis VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
16.  Jake Marley VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
17.  John Ellis Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
18.  Iain Carr VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
19.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
20.  Martha McAllister-Hewlings Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
21.  Jack Smith Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
22.  Simon Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Natalie Hill Hillingdon Slipstreamers Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Bethany Crumpton Redditch Road & Path CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Stephanie May Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Emily Hogge Palmer Park Velo RT Unknown N/A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Sophie Terry VC Londres Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ruby Ellis Bristol Cycling Development Sq... Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Georgie Hardy Palmer Park Velo RT Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Holly Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  John Paul Team-Wu-Asquith-Nurseries Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Stephen Bradbury Palmer Park Velo RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Conor Bunn VC Londres Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Brock Duncumb Rogers Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Edward Murison Team Axiom Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Daniel Murphy Team Keyne Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  David Swan Hillingdon Slipstreamers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Charlie Heffernan VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Cam Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Tom Grant VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Mark Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Samuel Harrison Cwmcarn Paragon Cycle Club Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Christopher Legg Palmer Park Velo RT Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
4.  Alexander Murison Team Axiom Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Jake Hales Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  John Cooper Wolverhampton Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Thomas Walker Border City Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Tom Stockdale Evesham & District Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Felix English Team Kontour Cycles Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Perry Bowater CC Giro Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Samuel Grant Hillingdon Slipstreamers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  John Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
15.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Joe Holloway High Wycombe Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  James Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

The Races

U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:00 Youth Only Youth --- 5 laps
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:00

U10

Youth Only, Youth
5 laps
U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:00 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:00

U8

Youth Only, Youth
U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:30 Youth Only Youth --- 30 mins
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:30

U12

Youth Only, Youth
30 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 11:15 Youth Only Youth --- 60 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 11:15
Youth Only, Youth
60 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 11:15 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 11:15
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 13:00 Youth Only Youth --- 60 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 13:00
Youth Only, Youth
60 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 14:15 Youth Only Youth --- 75 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 14:15
Youth Only, Youth
75 mins

Event Summary

Event Details

Event URN:

426/EN/007/2007

Start Date:

Sun, 30th Sep 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Hillingdon Cycle Circuit, Springfield Road, Hayes, Middlesex, UB4 0LT

View map

Results

Confirmed Results

U10

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Bostock Team RL360 Isle Of Man Unknown D 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: D
3.  Alexander Braybrooke Eastlands Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
4.  Abigail Dentus Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Robert Higgs Chippenham & Dist Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Connor Woodford Sun Sport Cycle Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Amy Barnes VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Rachel Ansell Palmer Park Velo RT Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 - Results
1.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Unknown E 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: E
2.  Matthew Braybrooke Eastlands Velo Unknown E 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: E
3.  Cedric Klassen Kingston Wheelers CC Unknown E 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: E
4.  Charles Page Hillingdon Slipstreamers Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
5.  Kim Baptista Eastlands Velo Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
6.  Lauren Murphy Team Keyne Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Emma Pitt Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Niall Dawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
9.  Amy Selibas Halesowen A & CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
10.  Ethan Goddard Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
11.  Samuel Barnes VC Jubilee Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
12.  Imogen McAllister-Hewlings Palmer Park Velo RT Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: C
2.  Daniel Maslin Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Jack Sadler RibbleValley Juniors Cycling C... Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  George Withers Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Jamil Gaida Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Alice Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Christian Braybrooke Eastlands Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Joshua Knights Team RL360 Isle Of Man Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Jason Pitt Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Katie Metalli Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
13.  Maximilian Stedman Reading CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Luke Selibas Halesowen A & CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
15.  Ashley Dennis VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
16.  Jake Marley VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
17.  John Ellis Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
18.  Iain Carr VC Jubilee Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
19.  Joshua Ansell Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
20.  Martha McAllister-Hewlings Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
21.  Jack Smith Palmer Park Velo RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
22.  Simon Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Hannah Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  Natalie Hill Hillingdon Slipstreamers Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Bethany Crumpton Redditch Road & Path CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Stephanie May Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Emily Hogge Palmer Park Velo RT Unknown N/A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Sophie Terry VC Londres Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ruby Ellis Bristol Cycling Development Sq... Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Georgie Hardy Palmer Park Velo RT Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Holly Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  George Moore Velo Schils - Interbike RT Unknown B 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: B
2.  John Paul Team-Wu-Asquith-Nurseries Unknown B 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: B
3.  Stephen Bradbury Palmer Park Velo RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
4.  Conor Bunn VC Londres Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Benjamin Bailey Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Brock Duncumb Rogers Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Edward Murison Team Axiom Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Daniel Murphy Team Keyne Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
9.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Raj Soni Bristol Cycling Development Sq... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  David Swan Hillingdon Slipstreamers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Charlie Heffernan VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  William Macke Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Cam Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Tom Grant VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
16.  Frazier Carr Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
17.  Sassan Emadi Tunstall Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
18.  Mark Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Samuel Harrison Cwmcarn Paragon Cycle Club Unknown A 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: A
2.  Matthew Bailey Halesowen A & CC Unknown A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: A
3.  Christopher Legg Palmer Park Velo RT Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
4.  Alexander Murison Team Axiom Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Jake Hales Velo Schils - Interbike RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  John Cooper Wolverhampton Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Thomas Walker Border City Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Tom Stockdale Evesham & District Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Kian Emadi Tunstall Whls CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Felix English Team Kontour Cycles Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Ewen McDonald Halesowen A & CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Perry Bowater CC Giro Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Samuel Grant Hillingdon Slipstreamers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  John Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
15.  Lewis Oliva Bristol Cycling Development Sq... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
16.  Joe Holloway High Wycombe Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
17.  James Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

The Races

U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:00 Youth Only Youth --- 5 laps
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:00

U10

Youth Only, Youth
5 laps
U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:00 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:00

U8

Youth Only, Youth
U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 10:30 Youth Only Youth --- 30 mins
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 10:30

U12

Youth Only, Youth
30 mins
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 11:15 Youth Only Youth --- 60 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 11:15
Youth Only, Youth
60 mins
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 11:15 Youth Only Youth ---
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 11:15
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 13:00 Youth Only Youth --- 60 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 13:00
Youth Only, Youth
60 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 30/09/07 14:15 Youth Only Youth --- 75 mins
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee)
Sun 30/09/07 – 14:15
Youth Only, Youth
75 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk