White Rose Youth League - Wombwell No 6

Closed Circuit , Barnsley – Wednesday, 30 Jul 2008

Event Summary

Event Details

Event URN:

515/EN/004/2008

Start Date:

Wed, 30th Jul 2008

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Wombwell Go-Kart Track, Dorothy Hyman Sports Stadium, Station Road, Barnsley, South Yorkshire, S73 0AY
View map

Results

Confirmed Results

U16/U14/U12/U10/U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14/U12/U10/U8 - Results

Youth D&E Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Boys TT - Results
1.  Matthew Draper Team RL360 Isle Of Man Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Brad Dransfield North Midlands Youth Squad Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Alex Littlewood San Fairy Ann CC Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Jake Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Dylan Skinner Unknown 0

5. Dylan Skinner -

Points: 0 | Status: Unknown
6.  Joe Williams Holme Valley Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Mason Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Henry Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth D&E Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Boys Road Race - Results
1.  Matthew Draper Team RL360 Isle Of Man Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Dylan Skinner Unknown 0

2. Dylan Skinner -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Brad Dransfield North Midlands Youth Squad Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Alex Littlewood Dinnington Racing Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Jake Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Mason Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Joe Williams Holme Valley Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Henry Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth D&E Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Girls TT - Results
1.  Rebecca Lowther Unknown 0

1. Rebecca Lowther -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Georgia Marker East Bradford CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Annalie Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D

Youth D&E Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Girls Road Race - Results
1.  Georgia Marker East Bradford CC Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Rebecca Lowther Unknown 0

2. Rebecca Lowther -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Annalie Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D

Youth C Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys TT - Results
1.  Struan McInnes North Midlands Youth Squad Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Alexander Marker East Bradford CC Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  David Pullan Leeds Mercury Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Robert Harper Wakefield Triathlon Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys Road Race - Results
1.  Struan McInnes North Midlands Youth Squad Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Robert Harper Wakefield Triathlon Club Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  David Pullan Leeds Mercury Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Alexander Marker East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls TT - Results
1.  India Penrice Sportcity Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Clare Gore Red Rose Olympic CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Lauren O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Melissa Lowther Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls Road Race - Results
1.  Clare Gore Red Rose Olympic CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  India Penrice Sportcity Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Lauren O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Melissa Lowther Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth B Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys TT - Results
1.  Joshua Penrice Tunstall Whls CC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Alastair Hepworth Batley Cycling Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Lewis Barry Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Adam Ward Ashfield RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys Road Race - Results
1.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Alastair Hepworth Batley Cycling Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Joshua Penrice Sportcity Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Lewis Barry Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Jacob Scott Aston Hill MTB Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Adam Ward Ashfield RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls TT - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jessica O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls TT - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jessica O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

Youth A Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys TT - Results
1.  Jordan Hargreaves Wills Bros Racing Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  James Claydon Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ashley Marshall Yorkshire Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jack Penrice Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Mohammed-Jaaffar Al-Ausi Seacroft Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys Road Race - Results
1.  Jordan Hargreaves Wills Bros Racing Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Jack Penrice Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  James Claydon Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Ashley Marshall Yorkshire Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Mohammed-Jaaffar Al-Ausi Seacroft Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls TT - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth A Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls Road Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

The Races

U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 30/07/08 – 19:00
Youth Only, Youth
Various
Youth D&E Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:01 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:01
Youth Only, Youth
Youth D&E Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:02 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:02
Youth Only, Youth
Youth D&E Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:03 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:03
Youth Only, Youth
Youth D&E Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:04 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:04
Youth Only, Youth
Youth C Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:05 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:05
Youth Only, Youth
Youth C Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:06 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:06
Youth Only, Youth
Youth C Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:08 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:08
Youth Only, Youth
Youth C Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:09 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:09
Youth Only, Youth
Youth B Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:10 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:10
Youth Only, Youth
Youth B Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:11
Youth Only, Youth
Youth B Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:11
Youth Only, Youth
Youth B Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:12 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:12
Youth Only, Youth
Youth A Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:13 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:13
Youth Only, Youth
Youth A Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:14 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:14
Youth Only, Youth
Youth A Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:15
Youth Only, Youth
Youth A Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:17 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:17
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

515/EN/004/2008

Start Date:

Wed, 30th Jul 2008

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Wombwell Go-Kart Track, Dorothy Hyman Sports Stadium, Station Road, Barnsley, South Yorkshire, S73 0AY
View map

Results

Confirmed Results

U16/U14/U12/U10/U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14/U12/U10/U8 - Results

Youth D&E Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Boys TT - Results
1.  Matthew Draper Team RL360 Isle Of Man Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Brad Dransfield North Midlands Youth Squad Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Alex Littlewood San Fairy Ann CC Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Jake Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Dylan Skinner Unknown 0

5. Dylan Skinner -

Points: 0 | Status: Unknown
6.  Joe Williams Holme Valley Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  Mason Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Henry Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth D&E Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Boys Road Race - Results
1.  Matthew Draper Team RL360 Isle Of Man Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Dylan Skinner Unknown 0

2. Dylan Skinner -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Brad Dransfield North Midlands Youth Squad Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D
4.  Alex Littlewood Dinnington Racing Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Jake Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Mason Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Joe Williams Holme Valley Whls Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
8.  Henry Hollyman East Bradford CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth D&E Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Girls TT - Results
1.  Rebecca Lowther Unknown 0

1. Rebecca Lowther -

Points: 0 | Status: Unknown
2.  Georgia Marker East Bradford CC Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Annalie Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D

Youth D&E Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth D&E Girls Road Race - Results
1.  Georgia Marker East Bradford CC Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Rebecca Lowther Unknown 0

2. Rebecca Lowther -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Annalie Beach Wakefield Triathlon Club Unknown D 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: D

Youth C Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys TT - Results
1.  Struan McInnes North Midlands Youth Squad Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Alexander Marker East Bradford CC Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  David Pullan Leeds Mercury Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Robert Harper Wakefield Triathlon Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys Road Race - Results
1.  Struan McInnes North Midlands Youth Squad Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Robert Harper Wakefield Triathlon Club Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  David Pullan Leeds Mercury Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Alexander Marker East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls TT - Results
1.  India Penrice Sportcity Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Clare Gore Red Rose Olympic CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Lauren O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Melissa Lowther Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls Road Race - Results
1.  Clare Gore Red Rose Olympic CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  India Penrice Sportcity Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Lauren O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Melissa Lowther Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth B Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys TT - Results
1.  Joshua Penrice Tunstall Whls CC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Alastair Hepworth Batley Cycling Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Lewis Barry Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Adam Ward Ashfield RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys Road Race - Results
1.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Alastair Hepworth Batley Cycling Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Joshua Penrice Sportcity Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Lewis Barry Sportcity Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Jacob Scott Aston Hill MTB Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Adam Ward Ashfield RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls TT - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jessica O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

Youth B Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls TT - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Jessica O'Brien Wakefield Triathlon Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

Youth A Boys TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys TT - Results
1.  Jordan Hargreaves Wills Bros Racing Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  James Claydon Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ashley Marshall Yorkshire Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Jack Penrice Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Mohammed-Jaaffar Al-Ausi Seacroft Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A Boys Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys Road Race - Results
1.  Jordan Hargreaves Wills Bros Racing Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Jack Penrice Sportcity Velo Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  James Claydon Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Ashley Marshall Yorkshire Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Mohammed-Jaaffar Al-Ausi Seacroft Wheelers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A Girls TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls TT - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth A Girls Road Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls Road Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

The Races

U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 30/07/08 – 19:00
Youth Only, Youth
Various
Youth D&E Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:01 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:01
Youth Only, Youth
Youth D&E Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:02 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:02
Youth Only, Youth
Youth D&E Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:03 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:03
Youth Only, Youth
Youth D&E Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:04 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:04
Youth Only, Youth
Youth C Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:05 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:05
Youth Only, Youth
Youth C Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:06 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:06
Youth Only, Youth
Youth C Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:08 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:08
Youth Only, Youth
Youth C Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:09 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:09
Youth Only, Youth
Youth B Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:10 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:10
Youth Only, Youth
Youth B Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:11
Youth Only, Youth
Youth B Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:11
Youth Only, Youth
Youth B Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:12 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:12
Youth Only, Youth
Youth A Boys TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:13 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:13
Youth Only, Youth
Youth A Boys Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:14 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:14
Youth Only, Youth
Youth A Girls TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:15
Youth Only, Youth
Youth A Girls Road Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/07/08 19:17 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/07/08 – 19:17
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk