Alba Rosa Autumn Crit Series Round 3 incl. Final Round of the National Paracycling Series

Closed Circuit , Leeds – Saturday, 09 Oct 2021

Event Summary

Event Overview

Welcome to the Alba Rosa Autumn Crit series! 

Our final crit series of the year and great opportunity to rack up some last-minute points.

  • Men's 4th Only race 50 mins
  • Women's 2/3/4 50 mins
  • Men's 2/3/4 50 mins 

The racing will start at 12.30 and end at 15.30

Other races in the series:

  • 11th September (first race at 12.30pm)
  • 25th September (first race at 11.30am)

Event Details

Event URN:

492090

Start Date:

Sat, 9th Oct 2021

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Brownlee Centre Cycle Circuit, Bodington Playing Fields, University Of Leeds, Otley Road, Leeds, West Yorkshire, LS16 8NA

View map

Entry close date

Wed, 6th Oct 2021

Event Organiser:

Ryan Forde
racing@velodigital.co.uk

Safeguarding lead:

Richard Hollis
rjhollis@ntlworld.com

Results

Confirmed Results

Handcycles, Tandems, Tricycles

Position Name Club name Rider status Category Points
Handcycles, Tandems, Tricycles - Results
1.  Andy Adamson Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  James Puttrell Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Ivan Newman Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Robin Womack Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Philip Carter Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Jamie Corcoran Stockton Wheelers CC Did not finish N/A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A
--- Nadeem Mughal Stockton Wheelers CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th

Men's 4th Only

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's 4th Only - Results
1.  Marcus Jones Army Cycling Union Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Paul Nicholson Royal Navy & Royal Marines CA Finished 4th 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Charlie Robson Moonglu CC Finished 4th 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Jack Pickering Airedale Olympic CC Finished 4th 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Richard Milligan University of Sheffield CC Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sam Dent Albarosa Cycling Club Finished 4th 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th
7.  Adam Wright COBL Cycling Club Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Jack Unsworth Harry Middleton Cycling Club Finished 4th 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 4th
9.  James McCall University of York CC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  David Pearson Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
11.  Liam Slinn Finished N/A 0

11.  Liam Slinn -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Brendan Devlin 3RT Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
13.  Eric Knights Harrogate Nova CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
14.  Ian Anderson Clifton CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
15.  Owen Howells Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Ben McNeilage Albarosa Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Richard Bradley Albarosa Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Anthony Sedgwick Calder Clarion CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
19.  David Rodgers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
20.  Ritchie Gardiner Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
21.  Elliot Buchanan Albarosa Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
22.  Simon Russell PDQ Cycle Coaching Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Stuart Burdett Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th

Women's 2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's 2/3/4 - Results
1.  Hannah Bayes AWOL- O'Shea Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Lauren Robinson Moonglu CC Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Megan Anderson Clifton CC Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Iona Sewell Datalynx-Parenesis Cycling Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Katherine Handy Valley Striders CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Gemma Traviss-Turner Valley Striders CC Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
9.  Isla Rush AWOL Worx Galliard Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Rebecca Newark Loughborough Students CC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
11.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Men's 2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's 2/3/4 - Results
1.  Thomas Stringer Moonglu CC Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Hugo Lutz-Atkinson HUUB Ribble Performance Academ... Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  James Wordsworth University of Leeds Cycling Cl... Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Charlie Renshaw Clancy Briggs Cycling Academy Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Sean Dawson Inflite-Dynamic Rides Race Tea... Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Andrew Cutts Team Bottrill Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Fergus Robinson HUUB Ribble Performance Academ... Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Harvey Stroh Inflite-Dynamic Rides Race Tea... Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Daniell Jay-Webster Ilkley Cycling Club Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Jonathan Ladle Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Mark Hansom TS Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Grimshaw Albarosa Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Marc Lowden Directions Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Luke Rothery Airedale Olympic CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Jonny Britton Hopey Bicycle Repairs Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  William Allen Clancy Briggs Cycling Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Shaun Ashmore University Of Manchester CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Ewan Dowes Seacroft Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Charlie Robson Moonglu CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
21.  Henry Hollyman Otley CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Shaun Burke Airedale Olympic CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  David Micklethwaite 3RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  George Safranauskas JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Adam Crowther Kendal Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
26.  Charlie Stanton-Stock Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
27.  Nicholas Fairfield City RC (Hull) Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Elliot Buchanan Finished 0

28.  Elliot Buchanan -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Wayne Harrod Flatlandria.cc Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Henry Urand Loughborough Students CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Zac Connolly Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th
--- Sam Dent Did not finish 0

Sam Dent -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Sam Dent Did not finish 0

Sam Dent -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Max Lutz-Atkinson HUUB Ribble Performance Academ... Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Jack Pickering Airedale Olympic CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th

About the Event

Info for Riders

Information for non-paracyclists entering round 3 of the ARCC Autumn Series

Riders should select "No Classification" when entering either of the 2/3/4s or 4th Cat race.

Information for paracyclists entering round 4 of the National Paracycling Series

Male C1-5 riders should enter the race appropriate to their license category. 4th category riders may enter both the 4th cat only race or the 2/3/4 race, but only their performance in the higher category race will count towards the National Series.

The Handcycle/Tandem/Tricycle race is also open to unclassified riders competing on these types of cycle, including recumbent tricycles. These must be standard recumbent tricycles without additional aerodynamic fairings or unnecessary attachments. Please indicate what type of machine you will be using upon entry.

Any queries on the National Paracycling Road & Time Trial Series should be directed to disability@britishcycling.org.uk

The Races

Handcycles, Tandems, Tricycles Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 12:30 Regional C None --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 12:30
Men's 4th Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 13:30 Regional C+ Band 5 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 13:30
Regional C+, Band 5
50 mins
Women's 2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 14:30 Regional A Band 4 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 14:30
Regional A, Band 4
50 mins
Men's 2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 15:30 Regional A Band 4 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 15:30
Regional A, Band 4
50 mins

Event Summary

Event Overview

Welcome to the Alba Rosa Autumn Crit series! 

Our final crit series of the year and great opportunity to rack up some last-minute points.

  • Men's 4th Only race 50 mins
  • Women's 2/3/4 50 mins
  • Men's 2/3/4 50 mins 

The racing will start at 12.30 and end at 15.30

Other races in the series:

  • 11th September (first race at 12.30pm)
  • 25th September (first race at 11.30am)

Event Details

Event URN:

492090

Start Date:

Sat, 9th Oct 2021

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Brownlee Centre Cycle Circuit, Bodington Playing Fields, University Of Leeds, Otley Road, Leeds, West Yorkshire, LS16 8NA

View map

Entry close date

Wed, 6th Oct 2021

Event Organiser:

Ryan Forde
racing@velodigital.co.uk

Safeguarding lead:

Richard Hollis
rjhollis@ntlworld.com

Results

Confirmed Results

Handcycles, Tandems, Tricycles

Position Name Club name Rider status Category Points
Handcycles, Tandems, Tricycles - Results
1.  Andy Adamson Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  James Puttrell Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Ivan Newman Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Robin Womack Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Philip Carter Southend Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Jamie Corcoran Stockton Wheelers CC Did not finish N/A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A
--- Nadeem Mughal Stockton Wheelers CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th

Men's 4th Only

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's 4th Only - Results
1.  Marcus Jones Army Cycling Union Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
2.  Paul Nicholson Royal Navy & Royal Marines CA Finished 4th 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Charlie Robson Moonglu CC Finished 4th 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Jack Pickering Airedale Olympic CC Finished 4th 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Richard Milligan University of Sheffield CC Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sam Dent Albarosa Cycling Club Finished 4th 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 4th
7.  Adam Wright COBL Cycling Club Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Jack Unsworth Harry Middleton Cycling Club Finished 4th 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 4th
9.  James McCall University of York CC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  David Pearson Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
11.  Liam Slinn Finished N/A 0

11.  Liam Slinn -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Brendan Devlin 3RT Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
13.  Eric Knights Harrogate Nova CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
14.  Ian Anderson Clifton CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
15.  Owen Howells Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Ben McNeilage Albarosa Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Richard Bradley Albarosa Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Anthony Sedgwick Calder Clarion CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
19.  David Rodgers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
20.  Ritchie Gardiner Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
21.  Elliot Buchanan Albarosa Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
22.  Simon Russell PDQ Cycle Coaching Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Stuart Burdett Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th

Women's 2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's 2/3/4 - Results
1.  Hannah Bayes AWOL- O'Shea Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Lauren Robinson Moonglu CC Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Megan Anderson Clifton CC Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Iona Sewell Datalynx-Parenesis Cycling Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Katherine Handy Valley Striders CC Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Gemma Traviss-Turner Valley Striders CC Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
9.  Isla Rush AWOL Worx Galliard Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Rebecca Newark Loughborough Students CC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
11.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Men's 2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
Men's 2/3/4 - Results
1.  Thomas Stringer Moonglu CC Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Hugo Lutz-Atkinson HUUB Ribble Performance Academ... Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  James Wordsworth University of Leeds Cycling Cl... Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Charlie Renshaw Clancy Briggs Cycling Academy Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Sean Dawson Inflite-Dynamic Rides Race Tea... Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Andrew Cutts Team Bottrill Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Fergus Robinson HUUB Ribble Performance Academ... Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Harvey Stroh Inflite-Dynamic Rides Race Tea... Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Daniell Jay-Webster Ilkley Cycling Club Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Jonathan Ladle Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Mark Hansom TS Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Grimshaw Albarosa Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Marc Lowden Directions Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Luke Rothery Airedale Olympic CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Jonny Britton Hopey Bicycle Repairs Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  William Allen Clancy Briggs Cycling Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Shaun Ashmore University Of Manchester CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Ewan Dowes Seacroft Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Charlie Robson Moonglu CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
21.  Henry Hollyman Otley CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Shaun Burke Airedale Olympic CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  David Micklethwaite 3RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  George Safranauskas JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Adam Crowther Kendal Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
26.  Charlie Stanton-Stock Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
27.  Nicholas Fairfield City RC (Hull) Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Elliot Buchanan Finished 0

28.  Elliot Buchanan -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Wayne Harrod Flatlandria.cc Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Henry Urand Loughborough Students CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Zac Connolly Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th
--- Sam Dent Did not finish 0

Sam Dent -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Sam Dent Did not finish 0

Sam Dent -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Max Lutz-Atkinson HUUB Ribble Performance Academ... Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Jack Pickering Airedale Olympic CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th

About the Event

Info for Riders

Information for non-paracyclists entering round 3 of the ARCC Autumn Series

Riders should select "No Classification" when entering either of the 2/3/4s or 4th Cat race.

Information for paracyclists entering round 4 of the National Paracycling Series

Male C1-5 riders should enter the race appropriate to their license category. 4th category riders may enter both the 4th cat only race or the 2/3/4 race, but only their performance in the higher category race will count towards the National Series.

The Handcycle/Tandem/Tricycle race is also open to unclassified riders competing on these types of cycle, including recumbent tricycles. These must be standard recumbent tricycles without additional aerodynamic fairings or unnecessary attachments. Please indicate what type of machine you will be using upon entry.

Any queries on the National Paracycling Road & Time Trial Series should be directed to disability@britishcycling.org.uk

The Races

Handcycles, Tandems, Tricycles Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 12:30 Regional C None --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 12:30
Men's 4th Only Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 13:30 Regional C+ Band 5 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 13:30
Regional C+, Band 5
50 mins
Women's 2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 14:30 Regional A Band 4 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 14:30
Regional A, Band 4
50 mins
Men's 2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 09/10/21 15:30 Regional A Band 4 --- 50 mins
Entry: On Day: (£20.00)
Sat 09/10/21 – 15:30
Regional A, Band 4
50 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk