Northwest Youth and Women's Tour

Road , Morecambe – Saturday, 28 Aug 2021

Event Summary

Event Overview

The Northwest Youth and Women’s Tour 2021

This race is a national 3 day 3 stage race for youth A and B with support races for Youth C and women riders.

Stage 1 is a 4 mile Time Trial on Morecambe Promenade

Stage 2 is a closed road circuit race near the Auction house Lancaster

Stage 3 is a closed road circuit race at Lancaster University.

Camping will be available please contact the organiser for information.

The schedules for each day will be finalised in the race manual timings on the entry are for guidance only. The organiser reserves the right to change the schedule and length of races.

The British cycling technical regulations for entry acceptance will be strictly adhered to. In particular the Youth A boys events are under pressure this year for places. The organiser has no discretion on selection criteria.

Event Details

Event URN:

488838

Start Date:

Sat, 28th Aug 2021

Finish date:

Mon, 30th Aug 2021

Event Type:

Road (Competitive)

Venue:

Morecambe Promenade, Marine Road West, Morecambe, Lancashire, LA4 4BU

View map

Series:

2021 British Cycling Youth Circuit Series

Entry close date

Sat, 21st Aug 2021

Event Organiser:

Caroline Hereward
07519928470
carolinehereward31@googlemail.com

Results

Confirmed Results

Overall Youth C Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth C Boys - Results
1.  Finlay Storrie Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Daniel Davies Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Steffan King Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Leon Parker Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Freddie Winkley Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Harrison Hendy Team HUP Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Cormac Denwood Harrogate Nova CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Noah White Mid Shropshire Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Billy Ladle Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  William Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Tom Lane Finished 0

11.  Tom Lane -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Finley Hudson Matlock CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  James Saunders Wyre Forest CRC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Osian Phillips Maindy Flyers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Otto Allison Charlotteville CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Samuel de la Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Milo De La Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Jamie Rockett Finished 0

21.  Jamie Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Shane O'brien Finished 0

22.  Shane O'brien -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Harry Ball Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Charlie Porter Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Austin Riley Shibden Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Cianan Dennehy Finished 0

26.  Cianan Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
27.  James Earl Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Finley Staunton Sprockets Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Toby Diggins Bury Clarion Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Rory Mulhearne Finished 0

30.  Rory Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Oliver Liptrot Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Overall Youth C Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth C Girls - Results
1.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Katie Robertson Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Aisling Charlesworth Fibrax Wrexham Roads Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Olivia Poole Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Lily Speak Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Orla Willis Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Millie Boothman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Katie Lawson Secret-Training.cc Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Skye Martingale Sotonia CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Orla Mulhearne Finished 0

11.  Orla Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Abaigh Dennehy Finished 0

12.  Abaigh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Lauren Oldfield Redditch Road & Path CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Jessie Jo Haslingden Red Rose Olympic CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Isabele Gaffney Finished 0

16.  Isabele Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished

Overall Youth B Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Girls - Results
1.  Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Mabli Phillips Maindy Flyers CC Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Ella Tandy Solihull CC Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Megan Cherry Leicester Forest CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Jess Pickavance Team RL360 Isle Of Man Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Anna Lloyd VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Ffion Hill Towy Riders Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Florence Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Erin Boothman East Kilbride Road Club Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Faye Williams North Cheshire Clarion Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Phoebe Taylor Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Ruby Blanc Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Gabby Scott North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Kate Murphy Finished 0

16.  Kate Murphy -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Zoe Parker Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ruby Summer Osborne Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Lauren Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Amelia Staunton Sprockets Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Eva Fox Mid Devon CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Aliyah Rafferty Finished 0

26.  Aliyah Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Ilana Lord VC Deal Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Millie Dean 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Katherine Bucknell Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Sarah Gaffney Finished 0

30.  Sarah Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Anna Birrell Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Ami Flavin Finished 0

32.  Ami Flavin -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Aoife O'donovan Finished 0

33.  Aoife O'donovan -

Points: 0 | Status: Finished

Overall Youth B Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth B Boys - Results
1.  Daniel Kemp Clifton CC Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Luke Jones Welland Valley CC Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jackson Kirklees Cycling Academy Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  James Sweeney Edinburgh RC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  James Ingham Green Jersey CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Luca Bednarek Kirklees Cycling Academy Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  William Curphey Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Max Hinds Wyre Forest CRC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Oscar Gaylor Team RL360 Isle Of Man Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Dylan Sage Bush Healthcare CRT Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Cian Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  James Kinrade Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Alex Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Mackenzie Riley Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Matthew Bell Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Oliver Gill Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Matthew Peace Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ryan Oldfield Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Jamie Stewart Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Joshua Jewitt Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  David Gaffney Finished 0

23.  David Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Magnus Denwood Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Hudson Hendry Rockingham Forest Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Harry Hobbs Finished 0

26.  Harry Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Struan Shaw Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Ruairi Coakley Finished 0

28.  Ruairi Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
29.  James Beagley Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Elliot Speedie West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Oscar Pasmore Velo Club Venta Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Harrison Dainty Team Cystic Fibrosis Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Cillian Lewis Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Daniel Thompson Cleveland Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Samuel Abbott Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Max Fitzgerald Finished 0

37.  Max Fitzgerald -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Jody Mills East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Karl Rockett Finished 0

39.  Karl Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Oliver Ball Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Oliver Tregear Maindy Flyers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Harry Speak Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Mark Ketteringham Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Alex Hart Mid Shropshire Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Noah Ellison Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Isaac Oliver North Midlands Youth Squad Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Samuel Stewart-Ball Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Benjamin Arey Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Alex Hodgkins Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Bill Preston Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Charlie Brennan Red Rose Olympic CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Rory Condon Finished 0

53.  Rory Condon -

Points: 0 | Status: Finished
54.  Harper Johnson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Oscar Saxton Huddersfield Star Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Fraser Cummings Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Alex Hodgson Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Frederick Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Harry Hudson Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Hugh Bird Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Huw Watkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Trayden Jarrett Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
63.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
64.  Oscar Hall Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Hugh Mulhearne Finished 0

65.  Hugh Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
66.  Adam Murray East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
67.  Ewan McGrath Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
68.  Edward Home Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
69.  Milo Wills VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
70.  Conor Coakley Finished 0

70.  Conor Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
71.  Dan Lane Finished 0

71.  Dan Lane -

Points: 0 | Status: Finished
72.  Jakob Hill Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
73.  Alec Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Overall Youth A Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Girls - Results
1.  Cat Ferguson Storey Racing Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Awen Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Imogen Wolff Shibden Cycling Club Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Carys Lloyd VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Matilda McKibben Team SB Hub Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Holly Ramsey Poole Wheelers CC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Ella Jamieson Clifton CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Ruby Oakes JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Evie White Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Isabel Mayes Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Mari Porton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Hope Inglis Kent Velo Youth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Mia Rutterford Iceni Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Electra Morris Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Amy Loftus East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Alice Colling Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Bethany Bennett Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Emily Middlebrooke Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Amelia Cebak Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Hannah McClorey RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Georgette Rand Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Lily Brindle JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Mia Smyth Finished 0

27.  Mia Smyth -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Cerys Greaves Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Eva Newby RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Alice Feetham Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Katie-Anne Calton Solent Pirates Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Freya Whiteside PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Jamie Leigh Lloyd Liverpool Braveheart Bicycle C... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Freya Evans The Bulls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Sophie Smith Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Evelyn Field Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Molly Evans Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Esther Wong Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Lola Ellis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Skye Willis Una Forza Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Amelia Walton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Lucy Brown Finished 0

46.  Lucy Brown -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Amy Mourne RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Posie Forrester Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Shauna Finn Finished 0

49.  Shauna Finn -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Katie Mathison Chorley Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Georgina Pasmore Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Shayna Daly Finished 0

52.  Shayna Daly -

Points: 0 | Status: Finished
53.  Caitlin Harvey Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Niamh Williams Finished 0

54.  Niamh Williams -

Points: 0 | Status: Finished
55.  Beth Watson Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Imogen Morris Towy Riders Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Overall Youth A Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Overall Youth A Boys - Results
1.  Alex Beldon PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Academy Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Finlay Tarling WORX Factory Racing Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Ben Wiggins Team SB Hub Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Matthew Cole Triology ManHealth Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Oliver Peace PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Zak Machin Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Oliver Sergeant JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Cormac Nisbet High Wycombe Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Ollie Boarer FlandersColor Galloo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Callum Salisbury Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Ahron Dick Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Seth Jones Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Hywel Leyshon Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Finlay Hawker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Ryan Williams Beeston Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Denholm Edwards Harrogate Nova CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  George Stephen Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Thomas Wisdish East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Seth Dunwoody Eastlands Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
32.  Deetray Jarrett Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Maxwell Hereward Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Alexander Foster Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Charlie Abraham Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Corey Whiteford Lanark Race team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Harry Ellison PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Daniel Lloyd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Matthew Ellmore Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Ioan Oldfield Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Samuel Leslie Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Samuel Coleman Finished 0

46.  Samuel Coleman -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Alasdair Baillie Stirling Bike Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Jamie Thomson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Max Bufton Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Sam Fisher Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Rhys Thomas Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Darragh Doherty Finished 0

54.  Darragh Doherty -

Points: 0 | Status: Finished
55.  Daniel Scott Finished 0

55.  Daniel Scott -

Points: 0 | Status: Finished
56.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Harry Codd Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Joel Hurt Derwentside CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Edward Moore Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Thomas Booth Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Louise Sharp Finished 0

63.  Louise Sharp -

Points: 0 | Status: Finished
64.  Joseph Turnbull Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Callum Jones Cycle Derby CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Dan Eastham Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Joshua Jackson Team Ohten Aveas Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Jude Davison Beacon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Billy Laight Velo Fixers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Luke Mannings Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Colin McGourty Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Toby Bush Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Jacques Goetz East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  Luis Ryder Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  James Scott Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Edward Charles WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Ben Woodhouse Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Benjamin Livesey Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Alexander Robinson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Thomas Hepton Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Jack Acres Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Jack Shanley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Matthew Brennan PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
85.  James Luxton Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
86.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
87.  Kyle Jones WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
88.  Freddie Dobson Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
89.  Blain Ewing trainSharp Development team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
90.  Tom Huelin WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
91.  Darragh Dennehy Finished 0

91.  Darragh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
92.  Arthur Yates Dolan Ellesse Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
93.  Curtis Neill Sportcity Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
94.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
95.  John White North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
96.  John Mcmanus Finished 0

96.  John Mcmanus -

Points: 0 | Status: Finished
97.  Ethan Grimshaw Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
98.  Adam Rafferty Finished 0

98.  Adam Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
99.  Sebastian Grindley North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Womens Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Overall - Results
1.  Corinne Side Pro-Noctis - Redchilli Bikes -... Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Monica Greenwood Macclesfield Wheelers Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Melissa Greaves Crimson Orientation Marketing ... Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Christina Wiejak Saint Piran WRT Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Sarah Briggs RFDA Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Emma Jeffers JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Louise Scupham AWOL- O'Shea Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Lucy Harris Cowley Road Condors Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Gemma Sargent Saint Piran WRT Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Sannah Zaman Panagua CC Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Leah Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Georgia Hilleard Team Boompods Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Lois Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Evelina Black RFDA Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Erin Murphy Deeside Thistle CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Millie Jones Manilla Cycling Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Ellen Inglis Brother U.K - Cycle Team OnFor... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Erin Avill Storey Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Tyana Reid Sportcity Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Teri Bayliss Reifen Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Charlotte Gibson AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Isla-May Edge Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Eve Davies-Heywood Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Lucy Hart Cero - Cycle Division Racing T... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
28.  Hebe Picking Ilkley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Lilja Raine JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
30.  Lucy Bulkeley Velotik Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
31.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
32.  Lucy Dalgleish Cog Set Papyrus Racing Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
33.  Karolina Chudzikiewicz Torelli-Assure-Cayman Islands Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
34.  Victoria Gibbs Reifen Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
35.  Jami Blythe Vanelli-Project Go Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
36.  Maisy Vasic Chambery Cyclisme Competition Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Womens Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Prologue - Results
1.  Monica Greenwood Macclesfield Wheelers Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Christina Wiejak Saint Piran WRT Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Melissa Greaves Crimson Orientation Marketing ... Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Corinne Side Pro-Noctis - Redchilli Bikes -... Finished 1st 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Sarah Briggs RFDA Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Louise Scupham AWOL- O'Shea Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Lucy Harris Cowley Road Condors Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Georgia Hilleard Team Boompods Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Emma Jeffers JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Gemma Sargent Saint Piran WRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Sannah Zaman Panagua CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Evelina Black RFDA Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Erin Murphy Deeside Thistle CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Millie Jones Manilla Cycling Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Maisy Vasic Chambery Cyclisme Competition Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Lois Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Erin Avill Storey Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Ellen Inglis Brother U.K - Cycle Team OnFor... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Lucy Bulkeley Velotik Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
21.  Leah Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Lucy Dalgleish Cog Set Papyrus Racing Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Teri Bayliss Reifen Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Isla-May Edge Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Charlotte Gibson AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Tyana Reid Sportcity Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
28.  Hebe Picking Ilkley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Victoria Gibbs Reifen Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
30.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
31.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
32.  Eve Davies-Heywood Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
33.  Lucy Hart Cero - Cycle Division Racing T... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
34.  Lilja Raine JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
35.  Karolina Chudzikiewicz Sheffield Hallam Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
36.  Jami Blythe Vanelli-Project Go Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Youth A Boys Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys Prologue - Results
1.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Alex Beldon PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Cole Triology ManHealth Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Ben Wiggins Team SB Hub Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Harry Ellison PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Academy Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Brennan PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Finlay Tarling WORX Factory Racing Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Maxwell Hereward Green Jersey CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Zak Machin Finished A 0

11.  Zak Machin -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Sebastian Grindley Garden Shed UK-Ribble-Verge Sp... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Oliver Peace PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Sam Fisher Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Harry Codd Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Oliver Sergeant JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joshua Jackson Team Ohten Aveas Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Adam Rafferty Finished 0

25.  Adam Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Alexander Foster Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Cormac Nisbet High Wycombe Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Seth Dunwoody Eastlands Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
29.  Curtis Neill Sportcity Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
30.  Ioan Oldfield Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Corey Whiteford Lanark Race team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Samuel Coleman Finished 0

34.  Samuel Coleman -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Denholm Edwards Harrogate Nova CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Callum Salisbury Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Seth Jones Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Darragh Doherty Finished 0

40.  Darragh Doherty -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Ollie Boarer FlandersColor Galloo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  George Stephen Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  James Scott Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Toby Bush Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Jamie Thomson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Ahron Dick Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Thomas Booth Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Edward Moore Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  John White North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Charlie Abraham Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Kyle Jones WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Jude Davison Beacon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Alasdair Baillie Stirling Bike Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Louise Sharp Finished 0

58.  Louise Sharp -

Points: 0 | Status: Finished
59.  Finlay Hawker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Tom Huelin WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Ethan Grimshaw Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Daniel Lloyd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Matthew Ellmore Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Ryan Williams Beeston Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Deetray Jarrett Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Max Bufton Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Rhys Thomas Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Luis Ryder Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Joseph Turnbull Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Billy Laight Velo Fixers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Hywel Leyshon Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Benjamin Livesey Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  Samuel Leslie Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Jack Acres Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Dan Eastham Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Callum Jones Cycle Derby CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Luke Mannings Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Thomas Wisdish East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
85.  Jack Shanley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
86.  Jacques Goetz East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
87.  Alexander Robinson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
88.  Ben Woodhouse Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
89.  Daniel Scott Finished 0

89.  Daniel Scott -

Points: 0 | Status: Finished
90.  Joel Hurt Derwentside CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
91.  Freddie Dobson Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
92.  Edward Charles WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
93.  Colin McGourty Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
94.  James Luxton Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
95.  Thomas Hepton Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
96.  Blain Ewing trainSharp Development team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
97.  John Mcmanus Finished 0

97.  John Mcmanus -

Points: 0 | Status: Finished
98.  Darragh Dennehy Finished 0

98.  Darragh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
99.  Arthur Yates Dolan Ellesse Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth B Boys Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys Prologue - Results
1.  Hudson Hendry Rockingham Forest Whls Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Mackenzie Riley Shibden Cycling Club Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  William Curphey Team RL360 Isle Of Man Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Luke Jones Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Daniel Kemp Clifton CC Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Luca Bednarek Kirklees Cycling Academy Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Max Hinds Wyre Forest CRC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Seth Jackson Kirklees Cycling Academy Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  James Kinrade Team RL360 Isle Of Man Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  James Ingham Green Jersey CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Harrison Dainty Team Cystic Fibrosis Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  James Sweeney Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Struan Shaw Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Oscar Gaylor Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Cian Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Dylan Sage Bush Healthcare CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Ryan Oldfield Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Matthew Peace Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Jakob Hill Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Matthew Bell Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Alex Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Ruairi Coakley Finished 0

23.  Ruairi Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Oliver Gill Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Magnus Denwood Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  James Beagley Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Jamie Stewart Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Adam Murray East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  David Gaffney Finished 0

30.  David Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Daniel Thompson Cleveland Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Joshua Jewitt Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Alex Hart Mid Shropshire Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Cillian Lewis Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Benjamin Arey Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Max Fitzgerald Finished 0

36.  Max Fitzgerald -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Harry Speak Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Alex Hodgkins Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Oliver Tregear Maindy Flyers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Hugh Mulhearne Finished 0

41.  Hugh Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Bill Preston Green Jersey CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Isaac Oliver Sheffield Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Mark Ketteringham Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Elliot Speedie West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Alec Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Harry Hobbs Finished 0

47.  Harry Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished
48.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Karl Rockett Finished 0

49.  Karl Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Charlie Brennan Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Huw Watkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Trayden Jarrett Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Oscar Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Rory Condon Finished 0

54.  Rory Condon -

Points: 0 | Status: Finished
55.  Oscar Saxton Huddersfield Star Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Milo Wills VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Noah Ellison Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Harry Hudson Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
59.  Samuel Stewart-Ball Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Samuel Abbott Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Hugh Bird Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Dan Lane Finished 0

62.  Dan Lane -

Points: 0 | Status: Finished
63.  Alex Hodgson Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
64.  Frederick Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Harper Johnson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
66.  Fraser Cummings Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
67.  Oliver Ball Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
68.  Conor Coakley Finished 0

68.  Conor Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
69.  Jody Mills East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
70.  Oscar Hall Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
71.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
72.  Edward Home Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
73.  Ewan McGrath Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth A Girls Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls Prologue - Results
1.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Holly Ramsey Poole Wheelers CC Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Carys Lloyd VC Londres Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Cat Ferguson Hope Factory Racing Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Ella Jamieson Clifton CC Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Matilda McKibben Team SB Hub Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Awen Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Evie White Deeside Thistle CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Imogen Wolff Shibden Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Isabel Mayes Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Lily Brindle JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Amy Loftus East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Mia Rutterford Iceni Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Katie-Anne Calton VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Ruby Oakes JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Mari Porton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Freya Whiteside PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Freya Evans The Bulls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Amelia Cebak Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Lucy Brown Finished 0

24.  Lucy Brown -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Georgette Rand Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Sophie Smith Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Cerys Greaves Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Alice Colling Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Alice Feetham Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Esther Wong Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Bethany Bennett Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Bobbie O'Brien Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Eva Newby RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Hope Inglis Kent Velo Youth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Niamh Williams Finished 0

37.  Niamh Williams -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Mia Smyth Finished 0

38.  Mia Smyth -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Evelyn Field Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Emily Middlebrooke Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Beth Watson Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Shauna Finn Finished 0

42.  Shauna Finn -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Hannah McClorey RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Molly Evans Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Lola Ellis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Electra Morris Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Katie Mathison Chorley Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Posie Forrester Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Amelia Walton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Caitlin Harvey Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Skye Willis Una Forza Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Amy Mourne Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Jamie Leigh Lloyd Liverpool Braveheart Bicycle C... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Shayna Daly Finished 0

54.  Shayna Daly -

Points: 0 | Status: Finished
55.  Georgina Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Imogen Morris Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth B Girls Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls Prologue - Results
1.  Erin Boothman East Kilbride Road Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Mabli Phillips Maindy Flyers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Florence Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Anna Lloyd VC Londres Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Jess Pickavance Team RL360 Isle Of Man Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Aliyah Rafferty Finished 0

8.  Aliyah Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Ffion Hill Towy Riders Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Ella Tandy Solihull CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Megan Cherry Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Phoebe Taylor Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Eva Fox Mid Devon CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Ruby Blanc Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Faye Williams North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Zoe Parker Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Lauren Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Ruby Summer Osborne Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Ilana Lord VC Deal Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Anna Birrell Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Katherine Bucknell Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Kate Murphy Finished 0

26.  Kate Murphy -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Amelia Staunton Sprockets Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Gabby Scott North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Sarah Gaffney Finished 0

30.  Sarah Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Aoife O'donovan Finished 0

31.  Aoife O'donovan -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Millie Dean 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Ami Flavin Finished 0

33.  Ami Flavin -

Points: 0 | Status: Finished

Youth C Boys Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys Prologue - Results
1.  Finlay Storrie Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Steffan King Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Daniel Davies Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Noah White Mid Shropshire Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Leon Parker Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Cormac Denwood Harrogate Nova CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Harrison Hendy Team HUP Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Finley Hudson Matlock CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Billy Ladle Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  James Saunders Wyre Forest CRC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Freddie Winkley Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Otto Allison Charlotteville CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  William Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Austin Riley Shibden Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Samuel de la Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Tom Lane Finished 0

18.  Tom Lane -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Cianan Dennehy Finished 0

19.  Cianan Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Osian Phillips Maindy Flyers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Milo De La Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Harry Ball Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Jamie Rockett Finished 0

23.  Jamie Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  James Earl Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Shane O'brien Finished 0

26.  Shane O'brien -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Charlie Porter Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Rory Mulhearne Finished 0

28.  Rory Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Toby Diggins Bury Clarion Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Oliver Liptrot Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Finley Staunton Sprockets Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth C Girls Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls Prologue - Results
1.  Katie Robertson Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Aisling Charlesworth Fibrax Wrexham Roads Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Katie Lawson Secret-Training.cc Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Isabele Gaffney Finished 0

5.  Isabele Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Abaigh Dennehy Finished 0

6.  Abaigh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Olivia Poole Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Skye Martingale Sotonia CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Lily Speak Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Orla Willis Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Millie Boothman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Lauren Oldfield Redditch Road & Path CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Orla Mulhearne Finished 0

14.  Orla Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Jessie Jo Haslingden Red Rose Olympic CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Womens Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Stage 2 - Results
1.  Corinne Side Pro-Noctis - Redchilli Bikes -... Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Sannah Zaman Panagua CC Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Christina Wiejak Saint Piran WRT Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Leah Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Gemma Sargent Saint Piran WRT Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Lucy Harris Cowley Road Condors Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Melissa Greaves Crimson Orientation Marketing ... Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Emma Jeffers JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Louise Scupham AWOL- O'Shea Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Monica Greenwood Macclesfield Wheelers Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Sarah Briggs RFDA Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Georgia Hilleard Team Boompods Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Lois Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Evelina Black RFDA Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Erin Murphy Deeside Thistle CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Ellen Inglis Brother U.K - Cycle Team OnFor... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Millie Jones Manilla Cycling Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Tyana Reid Sportcity Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Erin Avill Storey Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Lilja Raine JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Isla-May Edge Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Hebe Picking Ilkley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Lucy Hart Cero - Cycle Division Racing T... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Lucy Bulkeley Velotik Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
28.  Teri Bayliss Reifen Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Charlotte Gibson AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
30.  Eve Davies-Heywood Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
31.  Victoria Gibbs Reifen Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
32.  Lucy Dalgleish Cog Set Papyrus Racing Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
33.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
34.  Karolina Chudzikiewicz Sheffield Hallam Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
35.  Jami Blythe Vanelli-Project Go Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Maisy Vasic Chambery Cyclisme Competition Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd

Youth A Girls Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls Stage 2 - Results
1.  Cat Ferguson Hope Factory Racing Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Awen Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Imogen Wolff Shibden Cycling Club Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Carys Lloyd VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Matilda McKibben Team SB Hub Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Hope Inglis Kent Velo Youth Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Ruby Oakes JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Mari Porton Halesowen A & CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Electra Morris Charlotteville CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Evie White Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Isabel Mayes Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ella Jamieson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Holly Ramsey Poole Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Mia Rutterford Iceni Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Amy Loftus East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Alice Colling Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Hannah McClorey RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Georgette Rand Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Bethany Bennett Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Emily Middlebrooke Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Amelia Cebak Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Mia Smyth Finished 0

26.  Mia Smyth -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Eva Newby RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lily Brindle JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Cerys Greaves Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Skye Willis Una Forza Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Alice Feetham Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Jamie Leigh Lloyd Liverpool Braveheart Bicycle C... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Katie-Anne Calton VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Freya Whiteside PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Freya Evans The Bulls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Katie Mathison Chorley Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Bobbie O'Brien Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Sophie Smith Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Evelyn Field Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Beth Watson Verulam - reallymoving.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Molly Evans Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Esther Wong Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Lola Ellis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Lucy Brown Finished 0

46.  Lucy Brown -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Amelia Walton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Amy Mourne Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Shauna Finn Finished 0

50.  Shauna Finn -

Points: 0 | Status: Finished
51.  Caitlin Harvey Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Niamh Campbell Williams Derby Mercury RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Posie Forrester Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Imogen Morris Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Shayna Daly Finished 0

55.  Shayna Daly -

Points: 0 | Status: Finished
56.  Georgina Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Boys Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys Stage 2 - Results
1.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Academy Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Alex Beldon PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Finlay Tarling WORX Factory Racing Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Zak Machin Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Cole Triology ManHealth Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Ollie Boarer FlandersColor Galloo Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Ben Wiggins Team SB Hub Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Oliver Peace PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Oliver Sergeant JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Cormac Nisbet High Wycombe Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Hywel Leyshon Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Ahron Dick Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Callum Salisbury Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Ryan Williams Beeston Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Seth Jones Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Finlay Hawker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Denholm Edwards Harrogate Nova CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  George Stephen Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Thomas Wisdish East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Deetray Jarrett Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Seth Dunwoody Eastlands Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
33.  Maxwell Hereward Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Alexander Foster Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Ethan Grimshaw Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Charlie Abraham Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Corey Whiteford Lanark Race team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Cormac McConville East Kilbride Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Joseph Turnbull Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Daniel Lloyd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Matthew Ellmore Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Ioan Oldfield Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Harry Ellison PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Samuel Leslie Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Adam Rafferty Finished 0

48.  Adam Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Callum Jones Cycle Derby CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Sam Fisher Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Jude Davison Beacon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Max Bufton Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Kyle Jones WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Alasdair Baillie Stirling Bike Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Darragh Doherty Finished 0

57.  Darragh Doherty -

Points: 0 | Status: Finished
58.  Jamie Thomson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Rhys Thomas Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  John White North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Samuel Coleman Finished 0

61.  Samuel Coleman -

Points: 0 | Status: Finished
62.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Daniel Scott Finished 0

63.  Daniel Scott -

Points: 0 | Status: Finished
64.  Louise Sharp Finished 0

64.  Louise Sharp -

Points: 0 | Status: Finished
65.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Dan Eastham Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Joel Hurt Derwentside CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Harry Codd Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Toby Bush Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Billy Laight Velo Fixers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Edward Moore Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Freddie Dobson Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Benjamin Livesey Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  Alexander Robinson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Thomas Booth Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Luke Mannings Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Blain Ewing trainSharp Development team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Jacques Goetz Finished 0

80.  Jacques Goetz -

Points: 0 | Status: Finished
81.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Colin McGourty Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  James Scott Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Luis Ryder Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
85.  Ben Woodhouse Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
86.  Edward Charles WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
87.  Jack Acres Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
88.  Jack Shanley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
89.  Thomas Hepton Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
90.  James Luxton Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
91.  Tom Huelin WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
92.  John Mcmanus Finished 0

92.  John Mcmanus -

Points: 0 | Status: Finished
93.  Arthur Yates Dolan Ellesse Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
94.  Joshua Jackson Team Ohten Aveas Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
95.  Darragh Dennehy Finished 0

95.  Darragh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
--- Matthew Brennan PH-MAS - Paul Milnes Cycles Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Peter Drabble WORX Factory Racing Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Sebastian Grindley Garden Shed UK-Ribble-Verge Sp... Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Curtis Neill Sportcity Velo Did not finish N/A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: N/A

Youth B Girls Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls Stage 2 - Results
1.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Ella Tandy Solihull CC Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Mabli Phillips Maindy Flyers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Megan Cherry Leicester Forest CC Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Jess Pickavance Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Ffion Hill Towy Riders Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Faye Williams North Cheshire Clarion Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Anna Lloyd VC Londres Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Phoebe Taylor Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Gabby Scott North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Florence Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Kate Murphy Finished 0

14.  Kate Murphy -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Eva Fox Mid Devon CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Ruby Blanc Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Erin Boothman Finished 0

18.  Erin Boothman -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Zoe Parker Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Ruby Summer Osborne Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Lauren Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Aoife O'donovan Finished 0

25.  Aoife O'donovan -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Amelia Staunton Sprockets Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Katherine Bucknell Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Sarah Gaffney Finished 0

28.  Sarah Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Ilana Lord VC Deal Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Millie Dean 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Ami Flavin Finished 0

31.  Ami Flavin -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Anna Birrell Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Aliyah Rafferty Did not finish 0

Aliyah Rafferty -

Points: 0 | Status: Did not finish

Youth B Boys Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys Stage 2 - Results
1.  James Sweeney Edinburgh RC Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Luke Jones Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jackson Kirklees Cycling Academy Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Daniel Kemp Clifton CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  James Ingham Green Jersey CC Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Oscar Gaylor Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  William Curphey Team RL360 Isle Of Man Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Max Hinds Wyre Forest CRC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Cian Evans The Bulls Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Luca Bednarek Kirklees Cycling Academy Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Dylan Sage Bush Healthcare CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  James Kinrade Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Alex Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Mackenzie Riley Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Matthew Bell Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Oliver Gill Poole Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Joshua Jewitt Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Jamie Stewart Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Mark Ketteringham Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Matthew Peace Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Ryan Oldfield Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  David Gaffney Finished 0

24.  David Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Alex Hart Mid Shropshire Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Harry Hobbs Finished 0

26.  Harry Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Magnus Denwood Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Ruairi Coakley Finished 0

28.  Ruairi Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Struan Shaw Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Hudson Hendry Rockingham Forest Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Trayden Jarrett Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Noah Ellison Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  James Beagley Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Isaac Oliver Sheffield Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Samuel Stewart-Ball Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Jakob Hill Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Rory Condon Finished 0

37.  Rory Condon -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Elliot Speedie West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Milo Wills VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Oscar Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Daniel Thompson Cleveland Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Jody Mills East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Bill Preston Green Jersey CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Alex Hodgkins Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Oscar Saxton Huddersfield Star Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Oliver Ball Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Harrison Dainty Team Cystic Fibrosis Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Charlie Brennan Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Adam Murray East Kilbride Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Cillian Lewis Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Alec Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Fraser Cummings Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Harper Johnson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Benjamin Arey Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Samuel Abbott Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Max Fitzgerald Finished 0

57.  Max Fitzgerald -

Points: 0 | Status: Finished
58.  Dan Lane Finished 0

58.  Dan Lane -

Points: 0 | Status: Finished
59.  Karl Rockett Finished 0

59.  Karl Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
60.  Oliver Tregear Maindy Flyers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Hugh Bird Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
63.  Conor Coakley Finished 0

63.  Conor Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
64.  Harry Speak Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Huw Watkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
66.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
67.  Alex Hodgson Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
68.  Oscar Hall Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
69.  Ewan McGrath Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
70.  Frederick Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Harry Hudson Matlock CC Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Hugh Mulhearne Did not finish 0

Hugh Mulhearne -

Points: 0 | Status: Did not finish

Youth C Boys Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys Stage 2 - Results
1.  Finlay Storrie Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Daniel Davies Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Freddie Winkley Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Steffan King Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Leon Parker Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Harrison Hendy Team HUP Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Cormac Denwood Harrogate Nova CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Finley Hudson Matlock CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Noah White Mid Shropshire Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Milo De La Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Samuel de la Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  William Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Tom Lane Finished 0

13.  Tom Lane -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Billy Ladle Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  James Saunders Wyre Forest CRC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Osian Phillips Maindy Flyers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
19.  Jamie Rockett Finished 0

19.  Jamie Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Shane O'brien Finished 0

20.  Shane O'brien -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Otto Allison Charlotteville CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Austin Riley Shibden Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Charlie Porter Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Harry Ball Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Toby Diggins Bury Clarion Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Cianan Dennehy Finished 0

27.  Cianan Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
28.  James Earl Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Finley Staunton Sprockets Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Oliver Liptrot Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Rory Mulhearne Did not finish 0

Rory Mulhearne -

Points: 0 | Status: Did not finish

Youth C Girls Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls Stage 2 - Results
1.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Katie Robertson Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Aisling Charlesworth Fibrax Wrexham Roads Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Olivia Poole Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Isabele Gaffney Finished 0

5.  Isabele Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Millie Boothman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Lily Speak Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Orla Willis Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Abaigh Dennehy Finished 0

10.  Abaigh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Katie Lawson Secret-Training.cc Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Orla Mulhearne Finished 0

12.  Orla Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Skye Martingale Sotonia CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Jessie Jo Haslingden Red Rose Olympic CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Lauren Oldfield Redditch Road & Path CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Womens Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Stage 3 - Results
1.  Georgia Hilleard Team Boompods Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Corinne Side Pro-Noctis - Redchilli Bikes -... Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Emma Jeffers JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Monica Greenwood Macclesfield Wheelers Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Melissa Greaves Crimson Orientation Marketing ... Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Erin Avill Storey Racing Finished 2nd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Libby Smithson AWOL Worx Galliard Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Gemma Sargent Saint Piran WRT Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Evelina Black RFDA Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Tyana Reid Sportcity Velo Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Lucy Harris Cowley Road Condors Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Lois Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Christina Wiejak Saint Piran WRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Leah Brewer Ystwyth Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Sarah Briggs RFDA Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Louise Scupham AWOL- O'Shea Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Sannah Zaman Panagua CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Jacqueline Kinsey AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Erin Murphy Deeside Thistle CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Eve Davies-Heywood Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Millie Jones Manilla Cycling Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Teri Bayliss Reifen Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Ellen Inglis Brother U.K - Cycle Team OnFor... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Charlotte Gibson AWOL Worx Galliard Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Isla-May Edge Team 22 Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
27.  Lucy Hart Cero - Cycle Division Racing T... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
28.  Hebe Picking Ilkley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Laura Cheesman Evans Cycles Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Lilja Raine JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
31.  Lucy Dalgleish Cog Set Papyrus Racing Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
32.  Lucy Bulkeley Velotik Racing Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
33.  Karolina Chudzikiewicz Sheffield Hallam Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
34.  Victoria Gibbs Reifen Racing Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
35.  Jami Blythe Vanelli-Project Go Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Youth A Girls Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Girls Stage 3 - Results
1.  Awen Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Cat Ferguson Hope Factory Racing Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Carys Lloyd VC Londres Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Holly Ramsey Poole Wheelers CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Isabel Sharp Estrella Bikes Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
6.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Matilda McKibben Team SB Hub Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Bobbie O'Brien Team Terminator Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Mari Porton Halesowen A & CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Evie White Deeside Thistle CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Imogen Wolff Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Lotty Dawson Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Lily Brindle JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Mia Rutterford Iceni Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Esther Wong Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Alice Colling Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Electra Morris Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Ella Jamieson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Ellen Phillips Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Cerys Greaves Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Ruby Oakes JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Lola Ellis JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Hannah McClorey RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Posie Forrester Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Emily Middlebrooke Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Georgette Rand Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Jamie Leigh Lloyd Liverpool Braveheart Bicycle C... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Alice Feetham Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Bethany Bennett Backstedt Bike Performance RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Evelyn Field Liverpool Century Cycling Acad... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Freya Evans The Bulls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Amy Loftus East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Isabel Mayes Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Amy Mourne Shibden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Mia Smyth Finished 0

36.  Mia Smyth -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Molly Evans Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Hope Inglis Kent Velo Youth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Sophie Smith Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Amelia Walton Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Amelia Cebak Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Freya Eccleston Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Katie-Anne Calton VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Freya Whiteside PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Eva Newby RFDA Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Lucy Brown Finished 0

46.  Lucy Brown -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Shauna Finn Finished 0

48.  Shauna Finn -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Skye Willis Una Forza Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Katie Mathison Chorley Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Georgina Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Shayna Daly Finished 0

52.  Shayna Daly -

Points: 0 | Status: Finished
--- Caitlin Harvey Cero - Cycle Division Racing T... Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- Niamh Williams Did not finish 0

Niamh Williams -

Points: 0 | Status: Did not finish

Youth A Boys Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Boys Stage 3 - Results
1.  Matthew Brennan PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Ben Wiggins Team SB Hub Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Sam Fisher Backstedt Bike Performance RC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Samuel Coleman Finished 0

5.  Samuel Coleman -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Finlay Tarling WORX Factory Racing Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Peter Drabble WORX Factory Racing Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Jacob Bush Bourne Whls CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Bryn Lawrence C and N Cycles RT Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Alex Beldon PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jamie Thomson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Mark Lightfoot Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Denholm Edwards Harrogate Nova CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Hywel Leyshon Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Matthew Cole Triology ManHealth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Finlay Hawker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Tomos Pattinson Halesowen A & CC Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Ryu Roberts Hayamizu Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joel Hurt Derwentside CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  John Bardsley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Alexander Murphy Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Seth Dunwoody Eastlands Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
26.  Daniel Lloyd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Max Bufton Hafren CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Callum Salisbury Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Matthew Ellmore Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Ahron Dick Edinburgh RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Oliver Sergeant JRC-Shutt-Ridley Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Oliver Peace PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Maxwell Hereward Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Edward Moore Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Daniel Scott Finished 0

36.  Daniel Scott -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Rhys Thomas Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Seth Jones Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Harry Codd Maindy Flyers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Ben Marsh WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Alasdair Baillie Stirling Bike Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Zak Machin Finished A 0

44.  Zak Machin -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Samuel Leslie Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Cormac Nisbet High Wycombe Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Curtis Neill Sportcity Velo Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Charlie Abraham Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Ryan Williams Beeston Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Matthew Gilmour Velo Club Venta Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Thomas Wisdish Finished 0

53.  Thomas Wisdish -

Points: 0 | Status: Finished
54.  Alexander Foster Innovation Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Ollie Boarer FlandersColor Galloo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Thomas Adby Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  George Stephen Cero - Cycle Division Racing T... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Deetray Jarrett Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Darragh Doherty Finished 0

59.  Darragh Doherty -

Points: 0 | Status: Finished
60.  Harry Ellison PH-MAS - Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Cai Curtis-Roberts Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Ioan Oldfield Marsh Tracks Racing - Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Thomas Booth Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Corey Whiteford Lanark Race team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Joshua Jackson Team Ohten Aveas Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Louise Sharp Finished 0

68.  Louise Sharp -

Points: 0 | Status: Finished
69.  Colin McGourty Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
70.  Billy Laight Velo Fixers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
71.  Joseph Turnbull Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
72.  Edward Charles WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
73.  Luke Mannings Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
74.  Dan Eastham Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
75.  Callum Jones Cycle Derby CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
76.  Luis Ryder Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
77.  James Scott Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
78.  Ben Woodhouse Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
79.  Jacques Goetz East Bradford Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
80.  Toby Bush Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
81.  Thomas Hepton Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
82.  Jude Davison Beacon Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
83.  Benjamin Livesey Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
84.  Jack Shanley Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
85.  Jack Acres Green Jersey CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
86.  Alexander Robinson Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
87.  James Luxton Otley CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
88.  Tom Huelin WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
89.  Blain Ewing trainSharp Development team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
90.  Freddie Dobson Cog Set Papyrus Racing Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
91.  Darragh Dennehy Finished 0

91.  Darragh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
92.  Kyle Jones WORX Factory Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
93.  Arthur Yates Dolan Ellesse Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- Cormac McConville East Kilbride Road Club Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A
--- John Mcmanus Did not finish 0

John Mcmanus -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- John White North Cheshire Clarion Did not finish A 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: A

Youth B Girls Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Girls Stage 3 - Results
1.  Erin Boothman East Kilbride Road Club Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Tandy Solihull CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Jess Pickavance Team RL360 Isle Of Man Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Gabby Scott North Cheshire Clarion Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Phoebe Taylor Eastlands Velo Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Ruby Summer Osborne Leicester Forest CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Aliyah Rafferty Finished 0

9.  Aliyah Rafferty -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Anna Lloyd VC Londres Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Carys Blowers Mid Shropshire Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Kate Murphy Finished 0

12.  Kate Murphy -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Ffion Hill Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Ruby Blanc Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Amelia Staunton Sprockets Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Zoe Parker Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Faye Williams North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Megan Cherry Leicester Forest CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Mabli Phillips Maindy Flyers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Lauren Charles Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Florence Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Eva Fox Mid Devon CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Ilana Lord VC Deal Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Millie Dean 4T+ Cyclopark Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Katherine Bucknell Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Anna Birrell Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Sarah Gaffney Finished 0

31.  Sarah Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Ami Flavin Finished 0

32.  Ami Flavin -

Points: 0 | Status: Finished
--- Aoife O'donovan Did not finish 0

Aoife O'donovan -

Points: 0 | Status: Did not finish

Youth B Boys Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B Boys Stage 3 - Results
1.  Hudson Hendry Rockingham Forest Whls Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  Oscar Gaylor Team RL360 Isle Of Man Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Seth Jackson Kirklees Cycling Academy Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Daniel Kemp Clifton CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Daniel Phillips WORX Factory Racing Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Mackenzie Riley Shibden Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  James Sweeney Edinburgh RC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Oliver Gill Poole Wheelers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Matthew Bell Kirklees Cycling Academy Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Struan Shaw Edinburgh RC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Cian Evans The Bulls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  James Kinrade Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  James Ingham Green Jersey CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alex Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Luca Bednarek Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Harry Hobbs Finished 0

16.  Harry Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Jamie Stewart Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  William Curphey Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Harrison Dainty Team Cystic Fibrosis Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Dylan Sage Bush Healthcare CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Samuel Abbott Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Max Hinds Wyre Forest CRC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Luke Jones Finished B 0

23.  Luke Jones -

Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Matthew Peace Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  David Gaffney Finished 0

26.  David Gaffney -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Cillian Lewis Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  James Beagley Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Oliver Tregear Maindy Flyers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Ryan Oldfield Redditch Road & Path CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Joshua Jewitt Stockton Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Magnus Denwood Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Harry Speak Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Max Fitzgerald Finished 0

35.  Max Fitzgerald -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Oscar Pasmore Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Ruairi Coakley Finished 0

38.  Ruairi Coakley -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Karl Rockett Finished 0

39.  Karl Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Elliot Speedie West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Daniel Thompson Cleveland Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Jody Mills East Bradford Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Oliver Ball Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Benjamin Arey Clifton CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Hugh Mulhearne Finished 0

45.  Hugh Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Noah Ellison Shibden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Edward Home Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Alex Hart Mid Shropshire Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Alex Hodgkins Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Harper Johnson Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Bill Preston Green Jersey CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Mark Ketteringham Harrogate Nova CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Frederick Griffin Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Charlie Brennan Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Isaac Oliver Sheffield Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Samuel Stewart-Ball Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
57.  Harry Hudson Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
58.  Rory Condon Finished 0

58.  Rory Condon -

Points: 0 | Status: Finished
59.  Fraser Cummings Matlock CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
60.  Alex Hodgson Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
61.  Oscar Saxton Huddersfield Star Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
62.  Hugh Bird Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
63.  Oscar Hall Otley CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
64.  Huw Watkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
65.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
66.  Ewan McGrath Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
--- Conor Coakley Did not finish 0

Conor Coakley -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Trayden Jarrett Eastlands Velo Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Dan Lane Did not finish 0

Dan Lane -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- Adam Murray East Kilbride Road Club Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B
--- Milo Wills VC Londres Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

Youth C Boys Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Boys Stage 3 - Results
1.  Leon Parker Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Billy Ladle Kirklees Cycling Academy Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Finlay Storrie Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Freddie Winkley Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Noah Smith Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Otto Allison Charlotteville CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Harrison Hendy Team HUP Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Steffan King Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Daniel Davies Maindy Flyers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  William Coles Velo Myrddin CC powered by Y B... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Tom Lane Finished 0

12.  Tom Lane -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Noah White Mid Shropshire Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Osian Phillips Maindy Flyers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  James Saunders Wyre Forest CRC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Cormac Denwood Harrogate Nova CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Finley Hudson Matlock CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Samuel de la Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Harry Ball Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Jamie Rockett Finished 0

21.  Jamie Rockett -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Charlie Porter Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Shane O'brien Finished 0

23.  Shane O'brien -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Austin Riley Shibden Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Milo De La Mare VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Rory Mulhearne Finished 0

26.  Rory Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Cianan Dennehy Finished 0

27.  Cianan Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
28.  James Earl Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Finley Staunton Sprockets Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Oliver Liptrot Rhyl Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Toby Diggins Bury Clarion Cycling Club Did not finish C 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: C

Youth C Girls Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C Girls Stage 3 - Results
1.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Katie Robertson Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Lily Speak Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Aisling Charlesworth Fibrax Wrexham Roads Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Eloise Ward Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Orla Willis Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Olivia Poole Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Skye Martingale Sotonia CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Millie Boothman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Katie Lawson Secret-Training.cc Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Orla Mulhearne Finished 0

11.  Orla Mulhearne -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Lauren Oldfield Redditch Road & Path CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Abaigh Dennehy Finished 0

14.  Abaigh Dennehy -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Jessie Jo Haslingden Red Rose Olympic CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Isabele Gaffney Did not finish 0

Isabele Gaffney -

Points: 0 | Status: Did not finish

About the Event

The Races

Overall Youth C Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 01:00 Youth Only None C
Sat 28/08/21 – 01:00
Youth Only, None | C
Overall Youth C Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 12:00 Youth Only None C
Sat 28/08/21 – 12:00
Youth Only, None | C
Overall Youth B Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 12:00 Youth Only Band 4 B
Sat 28/08/21 – 12:00
Youth Only, Band 4 | B
Overall Youth B Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 12:00 Youth Only Band 4 B
Sat 28/08/21 – 12:00
Youth Only, Band 4 | B
Overall Youth A Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 12:00 Youth Only Band 4 A
Sat 28/08/21 – 12:00
Youth Only, Band 4 | A
Overall Youth A Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 28/08/21 12:00 Youth Only Band 4 A
Sat 28/08/21 – 12:00
Youth Only, Band 4 | A
Womens Overall Race
<