BC West Thames/Marlboro AC Circuit Races

Closed Circuit , Hayes – Tuesday, 29 Apr 2008

Event Summary

Event Details

Event URN:

470/EN/007/2008

Start Date:

Tue, 29th Apr 2008

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Hillingdon Cycle Circuit, Springfield Road, Hayes, Middlesex, UB4 0LT

View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Samuel Grant Hillingdon Slipstreamers Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  James Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Lawrence Carpenter Hillingdon Slipstreamers Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Daniel Maslin Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Frazier Carr Unknown N/A 0

2. Frazier Carr -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Tanveer Mann Hillingdon Slipstreamers Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Rory Townsend Hillingdon Slipstreamers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Cam Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Mark Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Stephanie May Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Natalie Hill Hillingdon Slipstreamers Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Sky Draper Palmer Park Velo RT Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Lewis Hawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Simon Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Harriet Hollis Hillingdon Slipstreamers Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Ben Smith Unknown 0

3. Ben Smith -

Points: 0 | Status: Unknown
4.  Nicholas Hawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Niall Dawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Thomas Barrowcliffe Hillingdon Slipstreamers Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Shiva Basu Hillingdon Slipstreamers Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

4

Position Name Club name Rider status Category Points
4 - Results
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 4th 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Stephen Looby Unknown 4th 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Stephen Looby Unknown 3rd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Stephen Looby Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 4th 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
4.  Nick Franzini London Dynamo Unknown 4th 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 4th
5.  David Bamford East London Velo Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Stephen Collinson Hemel Hempstead CC Unknown 4th 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 4th
7.  Mark Heyward-Chaplin London Dynamo Unknown 4th 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: 4th
8.  George Cordal Brighton Mitre CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Rich Cooper Willesden Cycling Club Unknown 4th 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 4th
10.  Patrick Weston Birmingham BMX Club Unknown 4th 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 4th
11.  Ajay Khandelwal Addiscombe CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
12.  Sacha Wilson Reading CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

EL/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Points
EL/1/2/3 - Results
1.  Erick Rowsell Team Corridori Unknown 1st 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 1st
1.  Erick Rowsell Team Corridori Unknown Elite 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: Elite
2.  Tom Smith AW Cycles Unknown Elite 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: Elite
3.  Simon Ernest AW Cycles Unknown 2nd 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Toby Meadows Team Corridori Unknown 2nd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Daniele Santoni Pearson Cycling Club Unknown 1st 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 1st
6.  Marian Hecl Reading CC Unknown 3rd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 3rd
7.  Christopher Moores Norwood Paragon CC Unknown 1st 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: 1st
8.  Paul Delahunty London Dynamo Unknown 1st 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 1st
9.  Alex Peterson AW Cycles Unknown 1st 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 1st
10.  Felix English Team Corridori Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
11.  Luke Merrilees VO2 Development Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
12.  Samuel Fry Unknown N/A 0

12. Samuel Fry -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Vincent Halpern AW Cycles Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
14.  Nathaniel Spurling Spokes BPC Racing Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
15.  Steven Home Twickenham CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
16.  Matthew Carden Team Quest - The Bike Shop Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
17.  Stuart Jackson Team Quest - The Bike Shop Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Peter Smith Team Milton Keynes Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
19.  Huw Watkins London Dynamo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
20.  Mark Northward Unknown 0

20. Mark Northward -

Points: 0 | Status: Unknown
21.  John Oldridge Airedale Olympic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
22.  Alice Monger-Godfrey Vision 1 Racing Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
23.  Matthew Talbot Glendene CC Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
24.  Joe Hemmant London Dynamo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
25.  Andrew Cullinane Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
26.  Paul Shoobridge Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
27.  Richard Jerome Willesden Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
28.  Hugo Cano-Andrade London Dynamo Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

About the Event

Info for Riders

Individual registration for the season is £10 (Youths £5). Entry is on the day only.

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:45 Youth Only Youth --- Various
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:45
Youth Only, Youth
Various
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:46 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:46
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:47 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:47
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:48 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:48
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:49 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:49
Youth Only, Youth
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:50 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:50
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:51 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:51
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:52 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:52
Youth Only, Youth
4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 19:15 Regional C+ Band 5 --- 40km / 25 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 29/04/08 – 19:15

4

Regional C+, Band 5
40km / 25 miles
EL/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 19:15 Regional C+ Band 5 --- 45km / 28 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 29/04/08 – 19:15
Regional C+, Band 5
45km / 28 miles

Event Summary

Event Details

Event URN:

470/EN/007/2008

Start Date:

Tue, 29th Apr 2008

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Hillingdon Cycle Circuit, Springfield Road, Hayes, Middlesex, UB4 0LT

View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Samuel Grant Hillingdon Slipstreamers Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  James Hobbs Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Lawrence Carpenter Hillingdon Slipstreamers Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Daniel Maslin Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Frazier Carr Unknown N/A 0

2. Frazier Carr -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Tanveer Mann Hillingdon Slipstreamers Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Rory Townsend Hillingdon Slipstreamers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Cam Swarbrick Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Mark Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Stephanie May Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Natalie Hill Hillingdon Slipstreamers Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Sky Draper Palmer Park Velo RT Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Emily Barnes Palmer Park Velo RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Lewis Hawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joseph Fry Welwyn Wheelers CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Simon Passey Hillingdon Slipstreamers Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Harriet Hollis Hillingdon Slipstreamers Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  David Barnes Palmer Park Velo RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Carl Jolly Hillingdon Slipstreamers Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D
3.  Ben Smith Unknown 0

3. Ben Smith -

Points: 0 | Status: Unknown
4.  Nicholas Hawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
6.  Niall Dawkins Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Thomas Barrowcliffe Hillingdon Slipstreamers Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Shiva Basu Hillingdon Slipstreamers Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

4

Position Name Club name Rider status Category Points
4 - Results
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
1.  John Lacey Hemel Hempstead CC Unknown 4th 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Stephen Looby Unknown 4th 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Stephen Looby Unknown 3rd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Stephen Looby Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 4th 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Piers Brown Finchley Racing Team Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
4.  Nick Franzini London Dynamo Unknown 4th 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 4th
5.  David Bamford East London Velo Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Stephen Collinson Hemel Hempstead CC Unknown 4th 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 4th
7.  Mark Heyward-Chaplin London Dynamo Unknown 4th 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: 4th
8.  George Cordal Brighton Mitre CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Rich Cooper Willesden Cycling Club Unknown 4th 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 4th
10.  Patrick Weston Birmingham BMX Club Unknown 4th 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 4th
11.  Ajay Khandelwal Addiscombe CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
12.  Sacha Wilson Reading CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

EL/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Points
EL/1/2/3 - Results
1.  Erick Rowsell Team Corridori Unknown 1st 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 1st
1.  Erick Rowsell Team Corridori Unknown Elite 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: Elite
2.  Tom Smith AW Cycles Unknown Elite 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: Elite
3.  Simon Ernest AW Cycles Unknown 2nd 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Toby Meadows Team Corridori Unknown 2nd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Daniele Santoni Pearson Cycling Club Unknown 1st 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 1st
6.  Marian Hecl Reading CC Unknown 3rd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 3rd
7.  Christopher Moores Norwood Paragon CC Unknown 1st 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: 1st
8.  Paul Delahunty London Dynamo Unknown 1st 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: 1st
9.  Alex Peterson AW Cycles Unknown 1st 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: 1st
10.  Felix English Team Corridori Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
11.  Luke Merrilees VO2 Development Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
12.  Samuel Fry Unknown N/A 0

12. Samuel Fry -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
13.  Vincent Halpern AW Cycles Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
14.  Nathaniel Spurling Spokes BPC Racing Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
15.  Steven Home Twickenham CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
16.  Matthew Carden Team Quest - The Bike Shop Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
17.  Stuart Jackson Team Quest - The Bike Shop Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
18.  Peter Smith Team Milton Keynes Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
19.  Huw Watkins London Dynamo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
20.  Mark Northward Unknown 0

20. Mark Northward -

Points: 0 | Status: Unknown
21.  John Oldridge Airedale Olympic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
22.  Alice Monger-Godfrey Vision 1 Racing Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
23.  Matthew Talbot Glendene CC Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
24.  Joe Hemmant London Dynamo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
25.  Andrew Cullinane Finchley Racing Team Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
26.  Paul Shoobridge Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
27.  Richard Jerome Willesden Cycling Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
28.  Hugo Cano-Andrade London Dynamo Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

About the Event

Info for Riders

Individual registration for the season is £10 (Youths £5). Entry is on the day only.

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:45 Youth Only Youth --- Various
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:45
Youth Only, Youth
Various
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:46 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:46
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:47 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:47
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:48 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:48
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:49 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:49
Youth Only, Youth
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:50 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:50
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:51 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:51
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 18:52 Youth Only Youth ---
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 29/04/08 – 18:52
Youth Only, Youth
4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 19:15 Regional C+ Band 5 --- 40km / 25 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 29/04/08 – 19:15

4

Regional C+, Band 5
40km / 25 miles
EL/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 29/04/08 19:15 Regional C+ Band 5 --- 45km / 28 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 29/04/08 – 19:15
Regional C+, Band 5
45km / 28 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk