Portsmouth-DHCyclesport.co.uk Circuit Races 8

Closed Circuit , Portsmouth – Wednesday, 30 Jun 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

199/EN/009/2010

Start Date:

Wed, 30th Jun 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA

View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Results
1.  Samuel Clark Finished D 00:00:00:00 3

1. Samuel Clark -

Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Erin Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Results
1.  Rob Panter Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Thamana Nel Velocity Bikes Cycling Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Results
1.  Harvey Watson Velocity Bikes Cycling Club Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harvey Lowe Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Results
1.  Katie Metalli Bristol Cycling Development Sq... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Results
1.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

3/4/J/W

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3/4/J/W - Results
1.  Simon Wharton Finished 4th 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Mark Barfield Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Chaldecott Bournemouth Jubilee Wheelers Finished 3rd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Heathcote Finished N/A 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Steven Nicholson Finished 4th 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Norman Mellors Hantspol CC Finished 3rd 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Jeremy Lambert Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Trevor King I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Richard Bevan Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  James Cooper Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Sebastian Ottley VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Howard Milner Velocity Bikes Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Ian Woodhouse DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
14.  Charlie White DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Ian Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  David Young Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Simon McGee Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Barry Plank Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  Chris Prior Probikekit.com Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
20.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
21.  David Baar Team Axiom Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
22.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
23.  Matthew Hargroves Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
24.  John Clark a3crg Finished 4th 00:00:00:00 0

24. John Clark - a3crg

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
25.  Ben Jeffery Team Wiggle Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
26.  Dave Harding DHCyclesport Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2/3 - Results
1.  Ian Legg Felt Racing Finished Elite 00:00:00:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Toby Neave Cannondale Racing Finished Elite 00:00:00:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 00:00:00:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Redding GWR Team/Swindon Cycles/High5/... Finished 2nd 00:00:00:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Jonathan Dibben Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished A 00:00:00:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Michael Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
7.  Steve Legg RT 316 Finished 1st 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
8.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
10.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
11.  Thomas Knowlton Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Andrew Hargroves Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
13.  Duncan Sherwood Hillingdon Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
14.  Philip Gough Red Kite Cycles Finished --- 2
Points: 2 | Status: Finished
15.  James Jones Beeline Bicycles RT Finished 2nd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
16.  Phill Reynolds Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Stuart Thompson Andover Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
18.  Mick Metcalf VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
19.  Nicholas Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  James Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
3/4/J/W Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:45 Regional B Band 5 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 30/06/10 – 18:45
Regional B, Band 5
52km / 32 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 19:30 National B Band 3 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 30/06/10 – 19:30
National B, Band 3
52km / 32 miles

Event Summary

Event Details

Event URN:

199/EN/009/2010

Start Date:

Wed, 30th Jun 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Mountbatten Centre, Alexandra Park, Portsmouth, Hampshire, PO2 9QA

View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Boys - Results
1.  Samuel Clark Finished D 00:00:00:00 3

1. Samuel Clark -

Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Erin Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U10 Girls - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Finished D 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U12 Boys - Results
1.  Rob Panter Portsmouth North End CC Finished C 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Thamana Nel Velocity Bikes Cycling Club Finished C 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Boys - Results
1.  Harvey Watson Velocity Bikes Cycling Club Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Joseph Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished B 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Harvey Lowe Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished B 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U14 Girls - Results
1.  Katie Metalli Bristol Cycling Development Sq... Finished B 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
U16 Boys - Results
1.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
3.  Guy Newbury Fareham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

3/4/J/W

Position Name Club name Rider status Category Time Points
3/4/J/W - Results
1.  Simon Wharton Finished 4th 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Mark Barfield Birmingham CC Finished 3rd 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Chaldecott Bournemouth Jubilee Wheelers Finished 3rd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Matthew Heathcote Finished N/A 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Steven Nicholson Finished 4th 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Norman Mellors Hantspol CC Finished 3rd 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
7.  Jeremy Lambert Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
8.  Trevor King I-Team Cyclists' Club Finished N/A 00:00:00:00 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Richard Bevan Southdown Velo Finished N/A 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  James Cooper Sotonia CC Finished 3rd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
11.  Sebastian Ottley VC St Raphael Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
12.  Howard Milner Velocity Bikes Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
13.  Ian Woodhouse DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
14.  Charlie White DHCyclesport Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
15.  Ian Donohue Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
16.  David Young Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Simon McGee Royal Navy & Royal Marines CA Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
18.  Barry Plank Behind The Bikeshed Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
19.  Chris Prior Probikekit.com Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
20.  Andy Shackel I-Team Cyclists' Club Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
21.  David Baar Team Axiom Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
22.  Ellie Gilham Bournemouth Arrow Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
23.  Matthew Hargroves Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
24.  John Clark a3crg Finished 4th 00:00:00:00 0

24. John Clark - a3crg

Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
25.  Ben Jeffery Team Wiggle Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
26.  Dave Harding DHCyclesport Cycling Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Time Points
E/1/2/3 - Results
1.  Ian Legg Felt Racing Finished Elite 00:00:00:00 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
2.  Toby Neave Cannondale Racing Finished Elite 00:00:00:00 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
3.  Simon Brooks VC St Raphael Finished Elite 00:00:00:00 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:00:00:00
4.  Sam Redding GWR Team/Swindon Cycles/High5/... Finished 2nd 00:00:00:00 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Jonathan Dibben Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished A 00:00:00:00 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
6.  Michael Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
7.  Steve Legg RT 316 Finished 1st 00:00:00:00 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
8.  Henry Newbury VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
9.  Jay Eastwood VC St Raphael Finished 2nd 00:00:00:00 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
10.  Michael Scott Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
11.  Thomas Knowlton Sotonia CC Finished 2nd 00:00:00:00 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
12.  Andrew Hargroves Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished N/A 00:00:00:00 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
13.  Duncan Sherwood Hillingdon Cycling Club Finished 2nd 00:00:00:00 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
14.  Philip Gough Red Kite Cycles Finished --- 2
Points: 2 | Status: Finished
15.  James Jones Beeline Bicycles RT Finished 2nd 00:00:00:00 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
16.  Phill Reynolds Fareham Wheelers Cycling Club Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
17.  Stuart Thompson Andover Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
18.  Mick Metcalf VC St Raphael Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
19.  Nicholas Beale Onelife-Fuga Racing Team Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
20.  James Cotty Cannondale Racing Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:15 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 30/06/10 – 18:15
Youth Only, Youth
3/4/J/W Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 18:45 Regional B Band 5 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 30/06/10 – 18:45
Regional B, Band 5
52km / 32 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 30/06/10 19:30 National B Band 3 --- 52km / 32 miles
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Wed 30/06/10 – 19:30
National B, Band 3
52km / 32 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk