Yorkshire, North East and East Midlands Regional Track Championships

Track , Scunthorpe – Saturday, 15 Sep 2007

Event Summary

Event Details

Event URN:

264/EN/006/2007

Start Date:

Sat, 15th Sep 2007

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Quibell Park Stadium, Brumby Wood Lane, Scunthorpe, North Lincs, DN17 1SR
View map

Results

Confirmed Results

Mens Sprint - East Midlands

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - East Midlands - Results
1.  Geoff Cooke SF Racing Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Anthony Pearson Scunthorpe Polytechnic CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Gavin Daley VC Lincoln Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Graeme Waters Bute Wheelers Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
5.  Simon Allen Sheffield Phoenix Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
6.  Mark Minting Sheffield Phoenix Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Mens Sprint - Yorkshire

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - Yorkshire - Results
1.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  John Brearley Scunthorpe Polytechnic CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Richard Lambert Cottingham Coureurs RT Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
4.  Matthew Fenton Walden Velo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Andrew Marsh Dinnington Racing Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Dick Cubison Sheffield Phoenix Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Mens Sprint - North East

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - North East - Results
1.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Stephen Davies Ferryhill Wheelers CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Paul Gittins Ferryhill Wheelers CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
4.  Matthew Garnett Gosforth RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
5.  Paul Hague Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Mens Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Pursuit - Results
1.  Adam Duggleby MBE Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Anthony Nash Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Richard Lambert Cottingham Coureurs RT Unknown 1st 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 1st
5.  Jeff Snodin Go Sports Spex RT Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Matthew Fenton Cottingham Coureurs RT Unknown 2nd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 2nd
7.  Bradley Johnston Doncaster Whls CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
8.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Ed Nicholson Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
10.  Tomas Skubala Cardiff Ajax CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
12.  Stephen Davies Ferryhill Wheelers CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
13.  Chris Francis Unknown 0

13. Chris Francis -

Points: 0 | Status: Unknown
14.  Simon Allen Sheffield Phoenix Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
15.  David Park Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  David Hatton Unknown N/A 0

16. David Hatton -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
17.  Lee Watson Team Swift Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
18.  Clive Gill Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
19.  Matthew Garnett Gosforth RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
20.  Paul Hague Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Mens Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Points Race - Results
1.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Anthony Nash Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Jeff Snodin Go Sports Spex RT Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 3rd
5.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 2nd

Mens 10 mile Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens 10 mile Scratch - Results
1.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Adam Duggleby MBE Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Tomas Skubala Cardiff Ajax CC Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
6.  Garry Hill Doncaster Whls CC Unknown 3rd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 3rd

Womens Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Omnium - Results
1.  Rebecca Rimmington VC St Raphael Unknown N/A 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Karen Glynn Yorkshire Velo Unknown N/A 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Janet Park Le Mons Du Velo Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Katie Roe Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Amy Willoughby Cottingham Coureurs RT Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Anselma Gallinat Gosforth RC Unknown N/A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Lindsey Rogers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16/U14 Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14 Omnium - Results
1.  Jamie Rogers Scunthorpe Polytechnic CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  David Brearley City RC (Hull) Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Rob Graham Gosforth RC Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Alistair Slater Bourne Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Daniel Hopkin Thurcroft CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Benjamin Green VC Lincoln Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Bradley Burleigh Doncaster Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Alexandra Kalisz Mapperley CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U12/U10/U8 Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12/U10/U8 Omnium - Results
1.  Callum Rogers Scunthorpe Polytechnic CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Wood Wakefield Junior Triathlon Clu... Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Matthew Waters Sheffield Phoenix Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Reece Wood Wakefield Junior Triathlon Clu... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Joshua Dunham Scunthorpe Polytechnic CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Ben Turner Harworth Hurricanes BMX Club Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

About the Event

The Races

Mens Sprint - East Midlands Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:00 Regional C+ MTB IA --- Various
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£15.00)
Sat 15/09/07 – 13:00
Regional C+, MTB IA
Various
Mens Sprint - Yorkshire Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:01 Regional C+ MTB IA ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:01
Regional C+, MTB IA
Mens Sprint - North East Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:02 Regional C+ MTB IA ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:02
Regional C+, MTB IA
Mens Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:03 Regional C+ Band 5 --- 4km / 2 miles
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:03
Regional C+, Band 5
4km / 2 miles
Mens Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:04 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:04
Regional C+, Band 5
Mens 10 mile Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:05 Regional C+ Band 5 --- 16km / 10 miles
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:05
Regional C+, Band 5
16km / 10 miles
Womens Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:06 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:06
Regional C+, Band 5
U16/U14 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:07 Regional C+ Youth --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£8.00)
Sat 15/09/07 – 13:07
Regional C+, Youth
Various
U12/U10/U8 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:08 Regional C+ Youth ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:08
Regional C+, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

264/EN/006/2007

Start Date:

Sat, 15th Sep 2007

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Quibell Park Stadium, Brumby Wood Lane, Scunthorpe, North Lincs, DN17 1SR
View map

Results

Confirmed Results

Mens Sprint - East Midlands

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - East Midlands - Results
1.  Geoff Cooke SF Racing Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Anthony Pearson Scunthorpe Polytechnic CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Gavin Daley VC Lincoln Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Graeme Waters Bute Wheelers Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
5.  Simon Allen Sheffield Phoenix Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
6.  Mark Minting Sheffield Phoenix Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Mens Sprint - Yorkshire

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - Yorkshire - Results
1.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  John Brearley Scunthorpe Polytechnic CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Richard Lambert Cottingham Coureurs RT Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
4.  Matthew Fenton Walden Velo Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Andrew Marsh Dinnington Racing Club Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Dick Cubison Sheffield Phoenix Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Mens Sprint - North East

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Sprint - North East - Results
1.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Stephen Davies Ferryhill Wheelers CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Paul Gittins Ferryhill Wheelers CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
4.  Matthew Garnett Gosforth RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
5.  Paul Hague Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Mens Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Pursuit - Results
1.  Adam Duggleby MBE Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Anthony Nash Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Richard Lambert Cottingham Coureurs RT Unknown 1st 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 1st
5.  Jeff Snodin Go Sports Spex RT Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Matthew Fenton Cottingham Coureurs RT Unknown 2nd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 2nd
7.  Bradley Johnston Doncaster Whls CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
8.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Ed Nicholson Brooks Cycles - cronshaw coach... Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
10.  Tomas Skubala Cardiff Ajax CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
12.  Stephen Davies Ferryhill Wheelers CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
13.  Chris Francis Unknown 0

13. Chris Francis -

Points: 0 | Status: Unknown
14.  Simon Allen Sheffield Phoenix Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
15.  David Park Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
16.  David Hatton Unknown N/A 0

16. David Hatton -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
17.  Lee Watson Team Swift Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
18.  Clive Gill Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
19.  Matthew Garnett Gosforth RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
20.  Paul Hague Gosforth RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Mens Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens Points Race - Results
1.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Anthony Nash Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Jeff Snodin Go Sports Spex RT Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 3rd
5.  Chris Bush Gosforth RC Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 2nd

Mens 10 mile Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Mens 10 mile Scratch - Results
1.  Richard Prince VC St Raphael Unknown 1st 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Adam Duggleby MBE Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Tomas Skubala Cardiff Ajax CC Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Adrian Adgar Go Sports Spex RT Unknown 2nd 6
Points: 6 | Status: Unknown | Category: 2nd
5.  Martin Dainty Barnsley RC Unknown 3rd 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: 3rd
6.  Garry Hill Doncaster Whls CC Unknown 3rd 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: 3rd

Womens Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
Womens Omnium - Results
1.  Rebecca Rimmington VC St Raphael Unknown N/A 10
Points: 10 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Karen Glynn Yorkshire Velo Unknown N/A 8
Points: 8 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Janet Park Le Mons Du Velo Unknown N/A 7
Points: 7 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Katie Roe Scunthorpe Polytechnic CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Amy Willoughby Cottingham Coureurs RT Unknown N/A 5
Points: 5 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Anselma Gallinat Gosforth RC Unknown N/A 4
Points: 4 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Lindsey Rogers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U16/U14 Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U16/U14 Omnium - Results
1.  Jamie Rogers Scunthorpe Polytechnic CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  David Brearley City RC (Hull) Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Rob Graham Gosforth RC Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Alistair Slater Bourne Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Daniel Hopkin Thurcroft CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Benjamin Green VC Lincoln Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Bradley Burleigh Doncaster Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Alexandra Kalisz Mapperley CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U12/U10/U8 Omnium

Position Name Club name Rider status Category Points
U12/U10/U8 Omnium - Results
1.  Callum Rogers Scunthorpe Polytechnic CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Wood Wakefield Junior Triathlon Clu... Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Matthew Waters Sheffield Phoenix Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Reece Wood Wakefield Junior Triathlon Clu... Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Joshua Dunham Scunthorpe Polytechnic CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Ben Turner Harworth Hurricanes BMX Club Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

About the Event

The Races

Mens Sprint - East Midlands Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:00 Regional C+ MTB IA --- Various
Entry: Online: (£10.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£15.00)
Sat 15/09/07 – 13:00
Regional C+, MTB IA
Various
Mens Sprint - Yorkshire Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:01 Regional C+ MTB IA ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:01
Regional C+, MTB IA
Mens Sprint - North East Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:02 Regional C+ MTB IA ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:02
Regional C+, MTB IA
Mens Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:03 Regional C+ Band 5 --- 4km / 2 miles
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:03
Regional C+, Band 5
4km / 2 miles
Mens Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:04 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:04
Regional C+, Band 5
Mens 10 mile Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:05 Regional C+ Band 5 --- 16km / 10 miles
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:05
Regional C+, Band 5
16km / 10 miles
Womens Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:06 Regional C+ Band 5 ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:06
Regional C+, Band 5
U16/U14 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:07 Regional C+ Youth --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£8.00)
Sat 15/09/07 – 13:07
Regional C+, Youth
Various
U12/U10/U8 Omnium Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 15/09/07 13:08 Regional C+ Youth ---
Entry:
Sat 15/09/07 – 13:08
Regional C+, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk