Meadowbank National Track League

Track , Edinburgh – Tuesday, 02 Jun 2009

Event Summary

Event Details

Event URN:

277/SC/044/2009

Start Date:

Tue, 2nd Jun 2009

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Meadowbank Velodrome, Meadowbank Sports Centre, London Road, Edinburgh, EH7 6AE
View map

Results

Confirmed Results

Flying Lap for new riders

Position Name Club name Rider status Category Points
Flying Lap for new riders - Results
1.  Stewart Laing The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

A riders 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
A riders 15 lap Scratch - Results
1.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Bruce Croall Unknown 3rd 0

2. Bruce Croall -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Nicholas Hall Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

C riders 6 lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders 6 lap Block Handicap - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Ben Muir The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth riders 4 lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 4 lap Block Handicap - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Flora Gillies Peebles CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Adam Stobbart The Racers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

B riders 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B riders 12 lap Scratch - Results
1.  Colin Crawford Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Derek Timmins Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Ben McCullough Young City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

C riders Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders Devil - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Stuart Wallace Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Handicap Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 1 - Results
1.  Olivier Del Corto Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Scott McDiarmid Sandy Wallace Cycles Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Handicap Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 2 - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Callum Watson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Handicap Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 3 - Results
1.  Ben McCullough Young City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Emma Baird Unknown 4th 0

2. Emma Baird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Handicap Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 4 - Results
1.  David Martin Reading BMX Club Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Gregory Robertson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth riders 500m Handicap Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 500m Handicap Heat 1 - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Flora Gillies Peebles CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kyle Yates The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth riders 500m Handicap Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 500m Handicap Heat 2 - Results
1.  Ruairi Mair Unknown A 0

1. Ruairi Mair -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Non Handicap Finalists Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Non Handicap Finalists Devil - Results
1.  Graeme Steen City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Derek Smith City of Edinburgh RC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Nicholas Hall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth riders Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders Devil - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Hannah Ferguson Glentress Riders Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ruairi Mair Unknown A 0

3. Ruairi Mair -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Final - Results
1.  Scott McDiarmid Sandy Wallace Cycles Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Callum Watson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Women riders Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Women riders Sprint - Results
1.  Daisy Sherwood City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Louise Haston Zappi Racing Team Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Emma Baird Unknown 4th 0

3. Emma Baird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

C riders 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders 15 lap Scratch - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kevin Tait Unknown N/A 0

3. Kevin Tait -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

B riders 20 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B riders 20 lap Scratch - Results
1.  Colin Crawford Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Sandy Wallace Sandy Wallace Cycles Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Tony Nugent East Kilbride Road Club Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

A riders 35 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
A riders 35 lap Scratch - Results
1.  Nicholas Hall Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Ross Crook Edinburgh RC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Olivier Del Corto Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

Info for Riders

Start time 19:15

The Races

Flying Lap for new riders Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:00 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:00
Regional C, MTB IA
A riders 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:01 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:01
Regional C, MTB IA
C riders 6 lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:02 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:02
Regional C, MTB IA
Youth riders 4 lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:03 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:03
B riders 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:04 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:04
Regional C, MTB IA
C riders Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:05 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:05
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:06 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:06
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:07 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:07
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:08 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:08
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:09 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:09
Regional C, MTB IA
Youth riders 500m Handicap Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:10 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:10
Youth riders 500m Handicap Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:11 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:11
Non Handicap Finalists Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:12 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:12
Regional C, MTB IA
Youth riders Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:13 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:13
Regional C, MTB IA
Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:14 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:14
Regional C, MTB IA
Women riders Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:15 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:15
Regional C, MTB IA
C riders 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:16 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:16
Regional C, MTB IA
B riders 20 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:17 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:17
Regional C, MTB IA
A riders 35 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:18 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:18
Regional C, MTB IA

Event Summary

Event Details

Event URN:

277/SC/044/2009

Start Date:

Tue, 2nd Jun 2009

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Meadowbank Velodrome, Meadowbank Sports Centre, London Road, Edinburgh, EH7 6AE
View map

Results

Confirmed Results

Flying Lap for new riders

Position Name Club name Rider status Category Points
Flying Lap for new riders - Results
1.  Stewart Laing The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

A riders 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
A riders 15 lap Scratch - Results
1.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Bruce Croall Unknown 3rd 0

2. Bruce Croall -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Nicholas Hall Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

C riders 6 lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders 6 lap Block Handicap - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Ben Muir The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth riders 4 lap Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 4 lap Block Handicap - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Flora Gillies Peebles CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Adam Stobbart The Racers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

B riders 12 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B riders 12 lap Scratch - Results
1.  Colin Crawford Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Derek Timmins Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Ben McCullough Young City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

C riders Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders Devil - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Stuart Wallace Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Handicap Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 1 - Results
1.  Olivier Del Corto Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Scott McDiarmid Sandy Wallace Cycles Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Handicap Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 2 - Results
1.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Callum Watson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Handicap Heat 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 3 - Results
1.  Ben McCullough Young City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Emma Baird Unknown 4th 0

2. Emma Baird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Handicap Heat 4

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Heat 4 - Results
1.  David Martin Reading BMX Club Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
2.  Gregory Robertson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth riders 500m Handicap Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 500m Handicap Heat 1 - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Flora Gillies Peebles CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kyle Yates The Racers Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth riders 500m Handicap Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders 500m Handicap Heat 2 - Results
1.  Ruairi Mair Unknown A 0

1. Ruairi Mair -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Non Handicap Finalists Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Non Handicap Finalists Devil - Results
1.  Graeme Steen City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Derek Smith City of Edinburgh RC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Nicholas Hall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth riders Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth riders Devil - Results
1.  Sean Noon Edinburgh RC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Hannah Ferguson Glentress Riders Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ruairi Mair Unknown A 0

3. Ruairi Mair -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Handicap Final

Position Name Club name Rider status Category Points
Handicap Final - Results
1.  Scott McDiarmid Sandy Wallace Cycles Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Callum Watson Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Bruce Croall City of Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Women riders Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Women riders Sprint - Results
1.  Daisy Sherwood City of Edinburgh RC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Louise Haston Zappi Racing Team Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Emma Baird Unknown 4th 0

3. Emma Baird -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

C riders 15 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
C riders 15 lap Scratch - Results
1.  Angus Gillies Peebles CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Tom Arnstein Unknown B 0

2. Tom Arnstein -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Kevin Tait Unknown N/A 0

3. Kevin Tait -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

B riders 20 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
B riders 20 lap Scratch - Results
1.  Colin Crawford Edinburgh RC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Sandy Wallace Sandy Wallace Cycles Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Tony Nugent East Kilbride Road Club Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

A riders 35 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
A riders 35 lap Scratch - Results
1.  Nicholas Hall Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  David Martin TheBicycleWorks Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Ross Crook Edinburgh RC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
4.  Olivier Del Corto Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

About the Event

Info for Riders

Start time 19:15

The Races

Flying Lap for new riders Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:00 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:00
Regional C, MTB IA
A riders 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:01 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:01
Regional C, MTB IA
C riders 6 lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:02 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:02
Regional C, MTB IA
Youth riders 4 lap Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:03 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:03
B riders 12 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:04 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:04
Regional C, MTB IA
C riders Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:05 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:05
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:06 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:06
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:07 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:07
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:08 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:08
Regional C, MTB IA
Handicap Heat 4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:09 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:09
Regional C, MTB IA
Youth riders 500m Handicap Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:10 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:10
Youth riders 500m Handicap Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:11 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:11
Non Handicap Finalists Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:12 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:12
Regional C, MTB IA
Youth riders Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:13 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:13
Regional C, MTB IA
Handicap Final Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:14 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:14
Regional C, MTB IA
Women riders Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:15 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:15
Regional C, MTB IA
C riders 15 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:16 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:16
Regional C, MTB IA
B riders 20 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:17 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:17
Regional C, MTB IA
A riders 35 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/06/09 19:18 Regional C MTB IA ---
Tue 02/06/09 – 19:18
Regional C, MTB IA

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk