Wombwell Youth Circuit Races 2

Closed Circuit , Barnsley – Wednesday, 06 Jun 2007

Event Summary

Event Details

Event URN:

222/EN/004/2007

Start Date:

Wed, 6th Jun 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Wombwell Go-Kart Track, Dorothy Hyman Sports Stadium, Station Road, Barnsley, South Yorkshire, S73 0AY

View map

Results

Confirmed Results

U12 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Time Trial - Results
1.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Neil Ludvigsen Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Brad Dransfield Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
6.  Joseph Jackson Sheffrec CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  James Hobson Unknown 0

7. James Hobson -

Points: 0 | Status: Unknown
8.  Ben Turner Unknown E 0

8. Ben Turner -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
9.  Struan McInnes Birdwell Wheelers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Skye Beagley Unknown D 0

9. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  Thomas Humphrey Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Circuit Race - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Heather Ludvigsen Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Hannah Saville Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Chloe Humphrey Unknown 0

4. Chloe Humphrey -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Caitlin Davies Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U12 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Time Trial - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
1.  Heather Ludvigsen Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Hannah Saville Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Chloe Humphrey Unknown 0

4. Chloe Humphrey -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Caitlin Davies Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U14 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Circuit Race - Results
1.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robert Eyre Thurcroft CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucas Tilston Eastlands Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  James Baillie North Midlands Youth Squad Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  David Ward Unknown 0

7. David Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
8.  Daniel Ward Unknown 0

8. Daniel Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
9.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Mathew Brockbank Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Thomas Saville Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Spencer Beagley SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Bradley Burleigh Doncaster Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Time Trial - Results
1.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
1.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucas Tilston Eastlands Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
3.  Daniel Ward Unknown 0

3. Daniel Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  David Ward Unknown 0

6. David Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
7.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Robert Eyre Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  James Baillie North Midlands Youth Squad Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Spencer Beagley SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Mathew Brockbank Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Thomas Saville Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Bradley Burbridge Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Circuit Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Elizabeth Wallis Doncaster Whls CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Time Trial - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Elizabeth Wallis Doncaster Whls CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Circuit Race - Results
1.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Alexander Wallis Doncaster Whls CC Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Thomas Moses SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Benjamin Last Stealth Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  James Walker North Midlands Youth Squad Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Ewan Sewell Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Time Trial - Results
1.  Alexander Wallis Doncaster Whls CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Thomas Moses SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewan Sewell Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  James Walker North Midlands Youth Squad Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Benjamin Last Stealth Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Circuit Race - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Penny Rowson WXC Mountain Bike Team UK Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Time Trial - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Penny Rowson WXC Mountain Bike Team UK Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U12 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Circuit Race - Results
1.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Neil Ludvigsen Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Struan McInnes Birdwell Wheelers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Brad Dransfield Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Ben Turner Unknown E 0

7. Ben Turner -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Joseph Jackson Sheffrec CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Skye Beagley Unknown D 0

9. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
10.  Thomas Humphrey Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

About the Event

The Races

U12 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 06/06/07 – 19:00
Youth Only, Youth
Various

Event Summary

Event Details

Event URN:

222/EN/004/2007

Start Date:

Wed, 6th Jun 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Wombwell Go-Kart Track, Dorothy Hyman Sports Stadium, Station Road, Barnsley, South Yorkshire, S73 0AY

View map

Results

Confirmed Results

U12 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Time Trial - Results
1.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Neil Ludvigsen Wakefield Triathlon Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Brad Dransfield Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
6.  Joseph Jackson Sheffrec CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  James Hobson Unknown 0

7. James Hobson -

Points: 0 | Status: Unknown
8.  Ben Turner Unknown E 0

8. Ben Turner -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
9.  Struan McInnes Birdwell Wheelers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Skye Beagley Unknown D 0

9. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  Thomas Humphrey Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

U12 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Circuit Race - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Heather Ludvigsen Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Hannah Saville Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Chloe Humphrey Unknown 0

4. Chloe Humphrey -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Caitlin Davies Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U12 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Time Trial - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
1.  Heather Ludvigsen Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Hannah Saville Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Chloe Humphrey Unknown 0

4. Chloe Humphrey -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Caitlin Davies Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

U14 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Circuit Race - Results
1.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Robert Eyre Thurcroft CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucas Tilston Eastlands Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  James Baillie North Midlands Youth Squad Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  David Ward Unknown 0

7. David Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
8.  Daniel Ward Unknown 0

8. Daniel Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
9.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Mathew Brockbank Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Thomas Saville Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  Spencer Beagley SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
14.  Bradley Burleigh Doncaster Whls CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Time Trial - Results
1.  Jack Bowyer Eastlands Velo Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
1.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
3.  Lucas Tilston Eastlands Velo Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
3.  Daniel Ward Unknown 0

3. Daniel Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
5.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  David Ward Unknown 0

6. David Ward -

Points: 0 | Status: Unknown
7.  Ashley Proctor Sheffrec CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Robert Eyre Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  James Baillie North Midlands Youth Squad Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
11.  Spencer Beagley SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Mathew Brockbank Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Thomas Saville Thurcroft CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
12.  Bradley Burbridge Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Circuit Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Elizabeth Wallis Doncaster Whls CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Time Trial - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Elizabeth Wallis Doncaster Whls CC Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Circuit Race - Results
1.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Alexander Wallis Doncaster Whls CC Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Thomas Moses SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Benjamin Last Stealth Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  James Walker North Midlands Youth Squad Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Ewan Sewell Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Time Trial - Results
1.  Alexander Wallis Doncaster Whls CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Thomas Moses SSC Cycle Sport - Bikes For Al... Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
4.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Ewan Sewell Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  James Walker North Midlands Youth Squad Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
8.  Benjamin Last Stealth Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Circuit Race - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Penny Rowson WXC Mountain Bike Team UK Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Time Trial - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Penny Rowson WXC Mountain Bike Team UK Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U12 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Circuit Race - Results
1.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Neil Ludvigsen Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Richard Cherry North Midlands Youth Squad Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Struan McInnes Birdwell Wheelers Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  Brad Dransfield Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
7.  Ben Turner Unknown E 0

7. Ben Turner -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: E
8.  Joseph Jackson Sheffrec CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Skye Beagley Unknown D 0

9. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
10.  Thomas Humphrey Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

About the Event

The Races

U12 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 00:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 06/06/07 – 00:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 06/06/07 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 06/06/07 – 19:00
Youth Only, Youth
Various

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk