The John & Dulcie Walker Memorial Road Race

Road , Oxfordshire – Sunday, 15 Sep 2019

Event Summary

Event Overview

Willesden Cycling club- road races

Sunday 15th Sept. 2019

Race 1, 

Dulcie Walker Mem. RR 

80KMS.

Regional B,: Band 4 : 34J

Start 09.30

( Sign on opens 08.15)

Race2 John Walker Trophy RR

120 KMS.

National B   Band 2  E 1 2 3

Start 14.00

Sign on 12.45

Event Details

Event URN:

448328

Start Date:

Sun, 15th Sep 2019

Event Type:

Road (Competitive)

Venue:

Little Milton Village Hall, Thame Road, Little Milton, Oxfordshire, OX44 7PZ

View map

Entry close date

Sat, 31st Aug 2019

Event Organiser:

Aidan Hegarty
07850102365
jaheg@sky.com

Results

Confirmed Results

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  Trevor Smith Cotswold Veldrijden Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Otto Rutter Finished 3rd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  James Pittard Didcot Phoenix CC Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Richard Cleaver Leisure Lakes Bikes.com Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Samuel Hucks High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Robert McPherson Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Darren Milligan Abingdon Race Team Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Maximillian Ashwanden University of Bath Cycling Clu... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Edd Clayson VéloElite RC Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Martin Stanley Didcot Phoenix CC Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Rob Dyke Didcot Phoenix CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Gregory Ley Reading CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Robert King Reading CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Timothy Maundrell Didcot Phoenix CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Matt Peirce The Cycle Studio Core Telecom ... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Andrew Jenner Team ODZ Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Arthur Boulton Team Vision Innovative Leisure Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Darrell Harris Abingdon Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Theo Bugg Jam Cycling RT coached by BPC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Ivo Mayfield Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Simon Collins Vector Cycling Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  William Hunt Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Simon Hall Watford Velo Sport Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Paul Rogers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
24.  Kieron Lewis Team Milton Keynes Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Christian Olley TMG Horizon Cycling Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Malcolm Keegan Thames Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
28.  Adam Thompson Jam Cycling RT coached by BPC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Jamaleddine Mokrani Willesden Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Simon Archer Imperial College Cycling Club Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Jacob Avery Did not finish 0

Jacob Avery -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- David Beesley Vector Cycling Race Team Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Peter Chapman Thames Velo Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Roger Crouch Dulwich Paragon CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th
--- Andrew Currell Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th
--- Andy Davies High Wycombe Cycling Club Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- James Edwards Willesden Cycling Club Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- David Gayler Kenton RC Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Desmond Gayler Kenton RC Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Harry Hardisty Thames Velo Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Paul Lavelle Foran CCC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Nick Morgan Hitchin Nomads CC Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Max Oconnor Did not start 0

Max Oconnor -

Points: 0 | Status: Did not start
--- Matthew Packer Islington Cycling Club Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th
--- Mark Perkins Amersham Road Cycling Club Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Jonathan Rawlings The Cycle Studio Core Telecom ... Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3 - Results
1.  Ashley Cox Flamme Rouge Cycling Team Finished Elite 60
Points: 60 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Jake Hales Spirit Tifosi Racing Team Finished Elite 52
Points: 52 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Oliver Peckover ActiveEdge Race Team Finished 1st 45
Points: 45 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Gregory Fitzek ZeroBC Finished 1st 40
Points: 40 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Chris McNamara Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 35
Points: 35 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Andrew Kirby 73Degrees CC Finished 1st 31
Points: 31 | Status: Finished | Category: 1st
7.  John Hale WORX Factory Racing Finished Elite 27
Points: 27 | Status: Finished | Category: Elite
8.  Timothy Lynch London Dynamo Finished Elite 23
Points: 23 | Status: Finished | Category: Elite
9.  Rhys Howells Richardsons-Trek RT Finished Elite 20
Points: 20 | Status: Finished | Category: Elite
11.  Joe Hill ActiveEdge Race Team Finished 1st 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Joe Baker ZeroBC Finished 2nd 13
Points: 13 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Webster TAAP Cervelo Finished Elite 11
Points: 11 | Status: Finished | Category: Elite
14.  Tobias Dahlhaus Richardsons-Trek RT Finished 1st 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Dominic Schils Velo Schils - Interbike RT Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
16.  Richard Gildea Didcot Phoenix CC Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Alexandros Matsangos KMeaters Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
18.  Danny Axford Arctic Aircon RT Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matt Clarke Wheelbase CabTech Castelli Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st
20.  Joseph West TBW23 Stuart Hall Gett Taxi Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Joseph Rees Wales Racing Academy Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
22.  Daniel Shoobridge Jam Cycling RT coached by BPC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
23.  William Scott Flamme Rouge Cycling Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
24.  Callum Slade Vector Cycling Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Barnabas Purbrook Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
26.  Michael Guilford Meudon Pedal Heaven Le Col RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Robert Moore Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
29.  David Roper Ride 24/7 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Jonathon James Wild Side 707 Road Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
31.  Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
32.  Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
33.  Frazier Carr Spirit Tifosi Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
34.  Charles Ager Jam Cycling RT coached by BPC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
35.  David Hewett Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
36.  James Boyman Hoops Velo Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
37.  Matthew Conner Jam Cycling RT coached by BPC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
--- Joseph Gokmen London Dynamo Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- James Kenward Portsmouth North End CC Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Frank Kilsby VC St Raphael Did not finish Elite 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Elite
--- Ryan Palmer Shutt Ridley RT Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Thomas Quaid Foran CCC Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Michael Walsh Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd

About the Event

The Races

3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 15/09/19 09:30 Regional B Band 4 3rd, 4th 80km / 50 miles
Entry: On Day: (£33.00)
Sun 15/09/19 – 09:30

3/4

Regional B, Band 4 | 3rd, 4th
80km / 50 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 15/09/19 14:00 National B Band 2 1st, 2nd, 3rd, ... 120km / 75 miles
Entry: On Day: (£33.00)
Sun 15/09/19 – 14:00
National B, Band 2 | 1st, 2nd, 3rd, ...
120km / 75 miles

Event Summary

Event Overview

Willesden Cycling club- road races

Sunday 15th Sept. 2019

Race 1, 

Dulcie Walker Mem. RR 

80KMS.

Regional B,: Band 4 : 34J

Start 09.30

( Sign on opens 08.15)

Race2 John Walker Trophy RR

120 KMS.

National B   Band 2  E 1 2 3

Start 14.00

Sign on 12.45

Event Details

Event URN:

448328

Start Date:

Sun, 15th Sep 2019

Event Type:

Road (Competitive)

Venue:

Little Milton Village Hall, Thame Road, Little Milton, Oxfordshire, OX44 7PZ

View map

Entry close date

Sat, 31st Aug 2019

Event Organiser:

Aidan Hegarty
07850102365
jaheg@sky.com

Results

Confirmed Results

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  Trevor Smith Cotswold Veldrijden Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Otto Rutter Finished 3rd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  James Pittard Didcot Phoenix CC Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Richard Cleaver Leisure Lakes Bikes.com Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Samuel Hucks High Wycombe Cycling Club Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Robert McPherson Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Darren Milligan Abingdon Race Team Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Maximillian Ashwanden University of Bath Cycling Clu... Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Edd Clayson VéloElite RC Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Martin Stanley Didcot Phoenix CC Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Rob Dyke Didcot Phoenix CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Gregory Ley Reading CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Robert King Reading CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Timothy Maundrell Didcot Phoenix CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Matt Peirce The Cycle Studio Core Telecom ... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Andrew Jenner Team ODZ Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Arthur Boulton Team Vision Innovative Leisure Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Darrell Harris Abingdon Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Theo Bugg Jam Cycling RT coached by BPC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Ivo Mayfield Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Simon Collins Vector Cycling Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  William Hunt Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Simon Hall Watford Velo Sport Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
23.  Paul Rogers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
24.  Kieron Lewis Team Milton Keynes Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Christian Olley TMG Horizon Cycling Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Malcolm Keegan Thames Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
28.  Adam Thompson Jam Cycling RT coached by BPC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Jamaleddine Mokrani Willesden Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Simon Archer Imperial College Cycling Club Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Jacob Avery Did not finish 0

Jacob Avery -

Points: 0 | Status: Did not finish
--- David Beesley Vector Cycling Race Team Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Peter Chapman Thames Velo Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Roger Crouch Dulwich Paragon CC Did not finish 4th 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 4th
--- Andrew Currell Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th
--- Andy Davies High Wycombe Cycling Club Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- James Edwards Willesden Cycling Club Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- David Gayler Kenton RC Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Desmond Gayler Kenton RC Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Harry Hardisty Thames Velo Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Paul Lavelle Foran CCC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Nick Morgan Hitchin Nomads CC Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Max Oconnor Did not start 0

Max Oconnor -

Points: 0 | Status: Did not start
--- Matthew Packer Islington Cycling Club Did not start 4th 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 4th
--- Mark Perkins Amersham Road Cycling Club Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Jonathan Rawlings The Cycle Studio Core Telecom ... Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd

E/1/2/3

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3 - Results
1.  Ashley Cox Flamme Rouge Cycling Team Finished Elite 60
Points: 60 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Jake Hales Spirit Tifosi Racing Team Finished Elite 52
Points: 52 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Oliver Peckover ActiveEdge Race Team Finished 1st 45
Points: 45 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Gregory Fitzek ZeroBC Finished 1st 40
Points: 40 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Chris McNamara Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 35
Points: 35 | Status: Finished | Category: Elite
6.  Andrew Kirby 73Degrees CC Finished 1st 31
Points: 31 | Status: Finished | Category: 1st
7.  John Hale WORX Factory Racing Finished Elite 27
Points: 27 | Status: Finished | Category: Elite
8.  Timothy Lynch London Dynamo Finished Elite 23
Points: 23 | Status: Finished | Category: Elite
9.  Rhys Howells Richardsons-Trek RT Finished Elite 20
Points: 20 | Status: Finished | Category: Elite
11.  Joe Hill ActiveEdge Race Team Finished 1st 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Joe Baker ZeroBC Finished 2nd 13
Points: 13 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Webster TAAP Cervelo Finished Elite 11
Points: 11 | Status: Finished | Category: Elite
14.  Tobias Dahlhaus Richardsons-Trek RT Finished 1st 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Dominic Schils Velo Schils - Interbike RT Finished 1st 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 1st
16.  Richard Gildea Didcot Phoenix CC Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Alexandros Matsangos KMeaters Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
18.  Danny Axford Arctic Aircon RT Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matt Clarke Wheelbase CabTech Castelli Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st
20.  Joseph West TBW23 Stuart Hall Gett Taxi Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Joseph Rees Wales Racing Academy Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
22.  Daniel Shoobridge Jam Cycling RT coached by BPC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
23.  William Scott Flamme Rouge Cycling Team Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
24.  Callum Slade Vector Cycling Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Barnabas Purbrook Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
26.  Michael Guilford Meudon Pedal Heaven Le Col RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Robert Moore Nuun-Sigma Sports-London RT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
29.  David Roper Ride 24/7 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Jonathon James Wild Side 707 Road Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
31.  Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
32.  Alexi Edwards Flamme Rouge Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
33.  Frazier Carr Spirit Tifosi Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
34.  Charles Ager Jam Cycling RT coached by BPC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
35.  David Hewett Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
36.  James Boyman Hoops Velo Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
37.  Matthew Conner Jam Cycling RT coached by BPC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
--- Joseph Gokmen London Dynamo Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- James Kenward Portsmouth North End CC Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Frank Kilsby VC St Raphael Did not finish Elite 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Elite
--- Ryan Palmer Shutt Ridley RT Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Thomas Quaid Foran CCC Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd
--- Michael Walsh Did not finish 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 2nd

About the Event

The Races

3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 15/09/19 09:30 Regional B Band 4 3rd, 4th 80km / 50 miles
Entry: On Day: (£33.00)
Sun 15/09/19 – 09:30

3/4

Regional B, Band 4 | 3rd, 4th
80km / 50 miles
E/1/2/3 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 15/09/19 14:00 National B Band 2 1st, 2nd, 3rd, ... 120km / 75 miles
Entry: On Day: (£33.00)
Sun 15/09/19 – 14:00
National B, Band 2 | 1st, 2nd, 3rd, ...
120km / 75 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk