London Youth Games 2018

Closed Circuit , London – Saturday, 23 Jun 2018

Event Summary

Event Overview

London-wide competition for youth riders living or going to school in a London borough.  Entry via your borough's council representative.

Event Details

Event URN:

432588

Start Date:

Sat, 23rd Jun 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Lee Valley VeloPark, Queen Elizabeth Olympic Park, Abercrombie Road, London, E20 3AB

View map

Event Organiser:

Robert Ruszkowski

Results

Confirmed Results

Youth Female AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female AB TT - Results
1.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Penelope de Brett Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Sannah Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Imogen Deakin Finished 0

8. Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Astrid Spragg Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Isabelle Stoneham Bigfoot Go-Ride Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Madeleine McGuigan Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Evie Owen Mid Shropshire Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
15.  Maisie Jensen Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Alice Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Elizavea Polyakova Reed Finished 0

17. Elizavea Polyakova Reed -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Roisin Smith Bigfoot Go-Ride Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Millie Lavington-Owen Finished 0

19. Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Domini Fatuga VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Eleanor Hussain Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Rowan Muir VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Evie Wooton Finished 0

23. Evie Wooton -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Willa Russell Finished 0

24. Willa Russell -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Hannah Yee Finished 0

25. Hannah Yee -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Nellie Hodgson Finished 0

26. Nellie Hodgson -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Aimée O'Sullivan Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Myfanwy Meeran Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Esme Devlin Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Maisie Hugill Finished 0

31. Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Celeste Charoensrisuk-Mes Finished 0

32. Celeste Charoensrisuk-Mes -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Anna Dussaillant Di Cesari Finished 0

33. Anna Dussaillant Di Cesari -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Jahkita Dayley Finished 0

34. Jahkita Dayley -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Lilly White Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

36. Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Anastasia Vockic Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth Female CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female CDE TT - Results
1.  Lucy Wollaston VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Skye Willis Panagua CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ellie Montague Finished 0

3. Ellie Montague -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Esme Wiley VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Lucy Benezet-Minns Finished 0

5. Lucy Benezet-Minns -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Zoe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Jessie Smith Finished 0

8. Jessie Smith -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Emily Tanner Limited Edition Cycling Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Stefana Mehomiyski Finished 0

10. Stefana Mehomiyski -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Naomi Perry Finished 0

11. Naomi Perry -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Ashleigh Hunt Cycling Club Hackney Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Chloe Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Ciara Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Grace Goold London Dynamo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Nancy Hayes Herne Hill Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
17.  Eloise Pennington Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Ishanna Cannell Finished 0

18. Ishanna Cannell -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Zoe Spenceley Finished 0

19. Zoe Spenceley -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Sophie Schonback Finished 0

20. Sophie Schonback -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Laila Mckenzie-Breary Finished 0

21. Laila Mckenzie-Breary -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Yasmin Baird Finished 0

22. Yasmin Baird -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Nell Lavington-Owen Finished 0

23. Nell Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Isabella Pagadala Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Phoebe Marriott Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
26.  Isaly Deverill Finished 0

26. Isaly Deverill -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Anjolaoluwa Orisatoki Finished 0

27. Anjolaoluwa Orisatoki -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Aliya Seaford Finished 0

28. Aliya Seaford -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Eloise Ward Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
30.  Carolina Pepe Finished 0

30. Carolina Pepe -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Emma Stevens Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
32.  Rosa Exelby Finished 0

32. Rosa Exelby -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Zoe Howard Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
34.  Ella Mansfield Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
35.  Peter Mayton Finished 0

35. Peter Mayton -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Ed Bowley Finished 0

36. Ed Bowley -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Ben Mason Finished 0

37. Ben Mason -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Natalia Radomska Finished 0

40. Natalia Radomska -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Safiya Ditta Finished 0

41. Safiya Ditta -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Nikola Radomska Finished 0

42. Nikola Radomska -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Nancy Taylor Finished 0

43. Nancy Taylor -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Male AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male AB TT - Results
1.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ewan McNicol Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Thomas Bardill Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Hamish Forsyth Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Felix Hollenbury Finished 0

9. Felix Hollenbury -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Jacob Hardy Finished 0

10. Jacob Hardy -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Alessandro Sella Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Lewis Wood Finished 0

12. Lewis Wood -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Edward Bowley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Zac Carrington London Dynamo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Matthew Brooker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Joe Levine Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Callum Moir Finished 0

17. Callum Moir -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Jules Reuter Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Oliver Dawson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Hector Hawkins Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Elliot Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Finn Crooks VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Milo Summers Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Joseph Newman Penge Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Peter Maytom Herne Hill Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Marco Overbeeke Bigfoot CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ben Johnson Finished 0

31. Ben Johnson -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Jack Hartrey Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Thuluni Miambo Finished 0

33. Thuluni Miambo -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Albert Peate Bigfoot Go-Ride Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Thomas Lehmann Finished 0

35. Thomas Lehmann -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Roshan Higgins Herne Hill Youth CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
37.  Thomas Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Frederick Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Jimmy Dakin Finished 0

40. Jimmy Dakin -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Alfie Nugent Finished 0

41. Alfie Nugent -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Mathis Jouy Penge Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
43.  Aodhen Parker Finished 0

43. Aodhen Parker -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Adam Yonas Finished 0

44. Adam Yonas -

Points: 0 | Status: Finished
45.  Daniel O'sullivan Finished 0

45. Daniel O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Janneh Ousainoui Finished 0

46. Janneh Ousainoui -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Aiden Brassil Finished 0

47. Aiden Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
48.  Luke Wass Islington Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Hugo Thornton Finished 0

49. Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Harrison McMurdie Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
51.  Ben Prior Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
52.  Reuben Fabian Finished 0

52. Reuben Fabian -

Points: 0 | Status: Finished
53.  Jai Mikulko Field End Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth Male CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male CDE TT - Results
1.  Serafino Sella Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Clément Reuter Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Thomas Dixon Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Heap Finished C 0

4. Ben Heap -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Milo Hack-lazzari Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Calder Wilkinson Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aiden Brassil Finished 0

7. Aiden Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Beau Hanson Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Gregory Berrisford-Sweet Finished 0

9. Gregory Berrisford-Sweet -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Lochlan Dyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Samuel Little Finished 0

11. Samuel Little -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Thomas James Finished 0

12. Thomas James -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Max Fairhead Finished 0

13. Max Fairhead -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Aaron Harris Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Milton Higgott Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  James Harwood Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  William Kirk Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Lucas Rand Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
19.  Elliot Marsden Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Aiden Hughes Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Duff Terriere Finished 0

21. Duff Terriere -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Jake Abbotts Finished 0

22. Jake Abbotts -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Joshua Pennington Finished 0

23. Joshua Pennington -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Alec Edgar Finished 0

24. Alec Edgar -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Patrick Mcguigan Finished 0

25. Patrick Mcguigan -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Oscar Walker Finished 0

26. Oscar Walker -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Ruban Pradhan Finished 0

27. Ruban Pradhan -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Toby Tombs Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
29.  Jack Curling Finished 0

29. Jack Curling -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Enzo Stewart Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Eliot Bassil Finished 0

31. Eliot Bassil -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Thomas Heap Finished D 0

32. Thomas Heap -

Points: 0 | Status: Finished | Category: D
33.  Finley Pickthorne Finished 0

33. Finley Pickthorne -

Points: 0 | Status: Finished
34.  William Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
35.  Joe Tysoe Finished 0

35. Joe Tysoe -

Points: 0 | Status: Finished
36.  George Robinson Finished 0

36. George Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Oscar Delzoppo Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
38.  Edward Taylor Finished 0

38. Edward Taylor -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Yama Alemi Finished 0

39. Yama Alemi -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Eugene Sartori Finished 0

40. Eugene Sartori -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Sebastian Delzoppo Herne Hill Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
42.  Zachary Pickthorne Finished 0

42. Zachary Pickthorne -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Joseph O'sullivan Finished 0

43. Joseph O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Henry Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
45.  Oak Buchan Merton Saints BMX Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth AB CR Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Boys - Results
1.  Oliver Wollaston VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Patrick Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Felix Hollenbury Finished 0

6. Felix Hollenbury -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ewan Mcnicole Finished 0

8. Ewan Mcnicole -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Lewis Wood Finished 0

9. Lewis Wood -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Callum Moir Finished 0

12. Callum Moir -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Damian Dodd Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Edward Bowley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Alexandro Sella Finished 0

15. Alexandro Sella -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Matthew Brooker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Oliver Dawson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Harry Owen VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Reece Jethwa VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Ben Mason Finished 0

24. Ben Mason -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Peter Mayton Finished 0

25. Peter Mayton -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Henry Chaplin Finished 0

27. Henry Chaplin -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Ben Prior Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
29.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Jai Mikulko Field End Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Djim Kolli Finished A 0

32. Djim Kolli -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Luke Wass Islington Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Joseph Newman Finished 0

34. Joseph Newman -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Adam Yonas Finished 0

35. Adam Yonas -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Girls - Results
1.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Phoebe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Sannah Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Imogen Deakin Finished 0

10. Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Isabelle Stoneham Bigfoot Go-Ride Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Madeleine McGuigan Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Evie Owen Mid Shropshire Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
16.  Millie Lavington-Qwen Finished 0

16. Millie Lavington-Qwen -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Elizaveta Reed Finished 0

17. Elizaveta Reed -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Domini Fatuga VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Amiee O'sullivan Finished 0

19. Amiee O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Eleanor Hussain Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Maisie Hugill Finished 0

21. Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

22. Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

Youth AB time trial

Youth CDE time trial

Youth AB Girls Road Race

Youth AB Boys Road Race

Timings and distances as per pre-race info which will be sent to all borough team managers

 

The Races

Youth Female AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 09:00 Youth Only None ---
Sat 23/06/18 – 09:00
Youth Only, None
Youth Female CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 09:00 Youth Only None ---
Sat 23/06/18 – 09:00
Youth Only, None
Youth Male AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 10:00 Youth Only None --- 4 laps / 6km / 4 miles
Sat 23/06/18 – 10:00
Youth Only, None
4 laps / 6km / 4 miles
Youth Male CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 13:00 Youth Only None --- 02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Sat 23/06/18 – 13:00
Youth Only, None
02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Youth AB CR Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 15:30 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 23/06/18 – 15:30
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles
Youth AB CR Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 16:00 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 23/06/18 – 16:00
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles

Event Summary

Event Overview

London-wide competition for youth riders living or going to school in a London borough.  Entry via your borough's council representative.

Event Details

Event URN:

432588

Start Date:

Sat, 23rd Jun 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Lee Valley VeloPark, Queen Elizabeth Olympic Park, Abercrombie Road, London, E20 3AB

View map

Event Organiser:

Robert Ruszkowski

Results

Confirmed Results

Youth Female AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female AB TT - Results
1.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Penelope de Brett Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Sannah Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Imogen Deakin Finished 0

8. Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Astrid Spragg Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Isabelle Stoneham Bigfoot Go-Ride Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Madeleine McGuigan Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Evie Owen Mid Shropshire Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
15.  Maisie Jensen Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Alice Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Elizavea Polyakova Reed Finished 0

17. Elizavea Polyakova Reed -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Roisin Smith Bigfoot Go-Ride Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Millie Lavington-Owen Finished 0

19. Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Domini Fatuga VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Eleanor Hussain Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Rowan Muir VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Evie Wooton Finished 0

23. Evie Wooton -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Willa Russell Finished 0

24. Willa Russell -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Hannah Yee Finished 0

25. Hannah Yee -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Nellie Hodgson Finished 0

26. Nellie Hodgson -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Aimée O'Sullivan Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Myfanwy Meeran Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Esme Devlin Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Maisie Hugill Finished 0

31. Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Celeste Charoensrisuk-Mes Finished 0

32. Celeste Charoensrisuk-Mes -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Anna Dussaillant Di Cesari Finished 0

33. Anna Dussaillant Di Cesari -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Jahkita Dayley Finished 0

34. Jahkita Dayley -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Lilly White Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

36. Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Anastasia Vockic Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth Female CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female CDE TT - Results
1.  Lucy Wollaston VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Skye Willis Panagua CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Ellie Montague Finished 0

3. Ellie Montague -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Esme Wiley VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Lucy Benezet-Minns Finished 0

5. Lucy Benezet-Minns -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Zoe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Jessie Smith Finished 0

8. Jessie Smith -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Emily Tanner Limited Edition Cycling Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Stefana Mehomiyski Finished 0

10. Stefana Mehomiyski -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Naomi Perry Finished 0

11. Naomi Perry -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Ashleigh Hunt Cycling Club Hackney Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Chloe Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Ciara Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Grace Goold London Dynamo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Nancy Hayes Herne Hill Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
17.  Eloise Pennington Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Ishanna Cannell Finished 0

18. Ishanna Cannell -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Zoe Spenceley Finished 0

19. Zoe Spenceley -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Sophie Schonback Finished 0

20. Sophie Schonback -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Laila Mckenzie-Breary Finished 0

21. Laila Mckenzie-Breary -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Yasmin Baird Finished 0

22. Yasmin Baird -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Nell Lavington-Owen Finished 0

23. Nell Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Isabella Pagadala Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Phoebe Marriott Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
26.  Isaly Deverill Finished 0

26. Isaly Deverill -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Anjolaoluwa Orisatoki Finished 0

27. Anjolaoluwa Orisatoki -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Aliya Seaford Finished 0

28. Aliya Seaford -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Eloise Ward Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
30.  Carolina Pepe Finished 0

30. Carolina Pepe -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Emma Stevens Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
32.  Rosa Exelby Finished 0

32. Rosa Exelby -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Zoe Howard Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
34.  Ella Mansfield Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
35.  Peter Mayton Finished 0

35. Peter Mayton -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Ed Bowley Finished 0

36. Ed Bowley -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Ben Mason Finished 0

37. Ben Mason -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Natalia Radomska Finished 0

40. Natalia Radomska -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Safiya Ditta Finished 0

41. Safiya Ditta -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Nikola Radomska Finished 0

42. Nikola Radomska -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Nancy Taylor Finished 0

43. Nancy Taylor -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Male AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male AB TT - Results
1.  Innes Harvey VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ewan McNicol Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Thomas Bardill Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Hamish Forsyth Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Felix Hollenbury Finished 0

9. Felix Hollenbury -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Jacob Hardy Finished 0

10. Jacob Hardy -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Alessandro Sella Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Lewis Wood Finished 0

12. Lewis Wood -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Edward Bowley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Zac Carrington London Dynamo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Matthew Brooker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Joe Levine Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Callum Moir Finished 0

17. Callum Moir -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Jules Reuter Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Oliver Dawson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Hector Hawkins Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Elliot Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Finn Crooks VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Milo Summers Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Joseph Newman Penge Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Peter Maytom Herne Hill Youth CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Marco Overbeeke Bigfoot CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ben Johnson Finished 0

31. Ben Johnson -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Jack Hartrey Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Thuluni Miambo Finished 0

33. Thuluni Miambo -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Albert Peate Bigfoot Go-Ride Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Thomas Lehmann Finished 0

35. Thomas Lehmann -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Roshan Higgins Herne Hill Youth CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
37.  Thomas Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Frederick Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Jimmy Dakin Finished 0

40. Jimmy Dakin -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Alfie Nugent Finished 0

41. Alfie Nugent -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Mathis Jouy Penge Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
43.  Aodhen Parker Finished 0

43. Aodhen Parker -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Adam Yonas Finished 0

44. Adam Yonas -

Points: 0 | Status: Finished
45.  Daniel O'sullivan Finished 0

45. Daniel O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Janneh Ousainoui Finished 0

46. Janneh Ousainoui -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Aiden Brassil Finished 0

47. Aiden Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
48.  Luke Wass Islington Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Hugo Thornton Finished 0

49. Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Harrison McMurdie Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
51.  Ben Prior Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
52.  Reuben Fabian Finished 0

52. Reuben Fabian -

Points: 0 | Status: Finished
53.  Jai Mikulko Field End Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth Male CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male CDE TT - Results
1.  Serafino Sella Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Clément Reuter Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Thomas Dixon Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Heap Finished C 0

4. Ben Heap -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Milo Hack-lazzari Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Calder Wilkinson Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aiden Brassil Finished 0

7. Aiden Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Beau Hanson Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Gregory Berrisford-Sweet Finished 0

9. Gregory Berrisford-Sweet -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Lochlan Dyer Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Samuel Little Finished 0

11. Samuel Little -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Thomas James Finished 0

12. Thomas James -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Max Fairhead Finished 0

13. Max Fairhead -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Aaron Harris Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Milton Higgott Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  James Harwood Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  William Kirk Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Lucas Rand Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
19.  Elliot Marsden Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Aiden Hughes Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Duff Terriere Finished 0

21. Duff Terriere -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Jake Abbotts Finished 0

22. Jake Abbotts -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Joshua Pennington Finished 0

23. Joshua Pennington -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Alec Edgar Finished 0

24. Alec Edgar -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Patrick Mcguigan Finished 0

25. Patrick Mcguigan -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Oscar Walker Finished 0

26. Oscar Walker -

Points: 0 | Status: Finished
27.  Ruban Pradhan Finished 0

27. Ruban Pradhan -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Toby Tombs Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
29.  Jack Curling Finished 0

29. Jack Curling -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Enzo Stewart Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Eliot Bassil Finished 0

31. Eliot Bassil -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Thomas Heap Finished D 0

32. Thomas Heap -

Points: 0 | Status: Finished | Category: D
33.  Finley Pickthorne Finished 0

33. Finley Pickthorne -

Points: 0 | Status: Finished
34.  William Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
35.  Joe Tysoe Finished 0

35. Joe Tysoe -

Points: 0 | Status: Finished
36.  George Robinson Finished 0

36. George Robinson -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Oscar Delzoppo Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
38.  Edward Taylor Finished 0

38. Edward Taylor -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Yama Alemi Finished 0

39. Yama Alemi -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Eugene Sartori Finished 0

40. Eugene Sartori -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Sebastian Delzoppo Herne Hill Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
42.  Zachary Pickthorne Finished 0

42. Zachary Pickthorne -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Joseph O'sullivan Finished 0

43. Joseph O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Henry Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
45.  Oak Buchan Merton Saints BMX Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth AB CR Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Boys - Results
1.  Oliver Wollaston VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Patrick Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Felix Hollenbury Finished 0

6. Felix Hollenbury -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ewan Mcnicole Finished 0

8. Ewan Mcnicole -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Lewis Wood Finished 0

9. Lewis Wood -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Callum Moir Finished 0

12. Callum Moir -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Damian Dodd Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Edward Bowley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Alexandro Sella Finished 0

15. Alexandro Sella -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Matthew Brooker VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Oliver Dawson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Harry Owen VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Reece Jethwa VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Ben Mason Finished 0

24. Ben Mason -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Peter Mayton Finished 0

25. Peter Mayton -

Points: 0 | Status: Finished
26.  Johnny Stacpoole Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Henry Chaplin Finished 0

27. Henry Chaplin -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Ben Prior Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
29.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Jai Mikulko Field End Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Djim Kolli Finished A 0

32. Djim Kolli -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Luke Wass Islington Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Joseph Newman Finished 0

34. Joseph Newman -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Adam Yonas Finished 0

35. Adam Yonas -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Girls - Results
1.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Phoebe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Sannah Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Abigail Old Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Imogen Deakin Finished 0

10. Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Isabelle Stoneham Bigfoot Go-Ride Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Madeleine McGuigan Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Evie Owen Mid Shropshire Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
16.  Millie Lavington-Qwen Finished 0

16. Millie Lavington-Qwen -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Elizaveta Reed Finished 0

17. Elizaveta Reed -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Domini Fatuga VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Amiee O'sullivan Finished 0

19. Amiee O'sullivan -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Eleanor Hussain Kingston Junior Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Maisie Hugill Finished 0

21. Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

22. Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished

About the Event

Info for Riders

Youth AB time trial

Youth CDE time trial

Youth AB Girls Road Race

Youth AB Boys Road Race

Timings and distances as per pre-race info which will be sent to all borough team managers

 

The Races

Youth Female AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 09:00 Youth Only None ---
Sat 23/06/18 – 09:00
Youth Only, None
Youth Female CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 09:00 Youth Only None ---
Sat 23/06/18 – 09:00
Youth Only, None
Youth Male AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 10:00 Youth Only None --- 4 laps / 6km / 4 miles
Sat 23/06/18 – 10:00
Youth Only, None
4 laps / 6km / 4 miles
Youth Male CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 13:00 Youth Only None --- 02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Sat 23/06/18 – 13:00
Youth Only, None
02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Youth AB CR Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 15:30 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 23/06/18 – 15:30
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles
Youth AB CR Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 23/06/18 16:00 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 23/06/18 – 16:00
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk