Maindy Easter Prep

Closed Circuit , Cardiff – Sunday, 25 Mar 2018

Event Summary

Event Details

Event URN:

426152

Start Date:

Sun, 25th Mar 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Maindy Cycle Track, Crown Way, Cardiff, Glamorgan, CF14 3AJ

View map

Event Organiser:

Kay Ball
07714758245
kay.ball63@gmail.com

Results

Confirmed Results

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  David Shillabeer Swansea University Cycling Tea... Finished 4th 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Chad Scallan plan2ride Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Daniel Kelly Gloucester City Cycling Club Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Ben Osborne NFTO Race Club Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Liam Cahill Somer Valley CC Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Thomas Hogan BPF Cycling Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Thomas Ashford Royal Air Force CA Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Ben Kent Swansea University Cycling Tea... Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Luke Bodley BIKESTRONG-KTM Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Tom Williams Somer Valley CC Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Fletcher Adams Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Troy Fry BIKESTRONG-KTM Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Thomas Harrington Abergavenny Road Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Mathew Hendery Swansea University Cycling Tea... Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
15.  Matt Morris Gannet CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Christopher Summerill Merthyr Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Lewis Henry Bath Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Christopher Lloyd Jeremy Rees Cycles RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Peter Smith Cowley Road Condors Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

Masters C+

Position Name Club name Rider status Category Points
Masters C+ - Results
1.  Paul Jones BIKESTRONG-KTM Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Gavin Lancaster Ride 24/7 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Paul Doody VELOFLOW CC Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jeremy Rees Jeremy Rees Cycles RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicholas Beale Abingdon Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  John Carter Radeon-Cycology RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Christopher Lloyd Jeremy Rees Cycles RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Julian Hughes Finished 0

8. Julian Hughes -

Points: 0 | Status: Finished

Women Only Go Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Women Only Go Race - Results
1.  Angharad Jones West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Rebecca Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Anne-Marie Lawrence Whitchurch Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Rhiannon Jones West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Zoe Claire Briffett Whitchurch Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Catrin Arnopp Whitchurch Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
--- Kathryn Elias Gower Riders Did not start N/A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: N/A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Rhys Thomas Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Efa Williams Whitchurch Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Rory Gravelle Towy Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Aled Davies Gower Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Aaron Maddaford Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  William Arnopp Whitchurch Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Imogen Morris Gower Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Sophie Wyatt Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Libby Harris Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Steffan King Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Aelwen Davies The Bulls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Mabli Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Florence Tovey Gower Riders Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Anes Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Eleri Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Llinos Davies Gower Riders Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Kellan Heuberger Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Osian Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Talan Jones Maindy Flyers Youth CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Cadan Lloyd-Jones West Wales Cycle Racing Team Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Wilfred Tovey Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Riley Wood Finished 0

6. Riley Wood -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Dylan Wood Finished 0

7. Dylan Wood -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Mali Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Katie Evans Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Cadi Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
--- Lara Elias Gower Riders Did not start E 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: E

About the Event

The Races

3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 14:20 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 14:20

3/4

Regional C+, Band 5
Masters C+ Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 13:50 Regional Masters C+ Band 5 (<10 Entrants) --- 30 mins
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 13:50
Regional Masters C+, Band 5 (<10 Entrants)
30 mins
1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 13:25 Women Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 13:25
Women Only, Band 5 (<10 Entrants)
Women Only Go Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:45 Go-Race None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:45
Go-Race, None
15 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:55 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:55
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:55 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:55
Youth Only, Band 5
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:05 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 12:05
Youth Only, None
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:05 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 12:05
Youth Only, None
15 mins
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins

Event Summary

Event Details

Event URN:

426152

Start Date:

Sun, 25th Mar 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Maindy Cycle Track, Crown Way, Cardiff, Glamorgan, CF14 3AJ

View map

Event Organiser:

Kay Ball
07714758245
kay.ball63@gmail.com

Results

Confirmed Results

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  David Shillabeer Swansea University Cycling Tea... Finished 4th 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Chad Scallan plan2ride Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Daniel Kelly Gloucester City Cycling Club Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Ben Osborne NFTO Race Club Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Liam Cahill Somer Valley CC Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Thomas Hogan BPF Cycling Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Thomas Ashford Royal Air Force CA Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Ben Kent Swansea University Cycling Tea... Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Luke Bodley BIKESTRONG-KTM Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Tom Williams Somer Valley CC Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Fletcher Adams Hargroves-Ridley-Montezuma's Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Troy Fry BIKESTRONG-KTM Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Thomas Harrington Abergavenny Road Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Mathew Hendery Swansea University Cycling Tea... Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
15.  Matt Morris Gannet CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Christopher Summerill Merthyr Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Lewis Henry Bath Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Christopher Lloyd Jeremy Rees Cycles RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Peter Smith Cowley Road Condors Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

Masters C+

Position Name Club name Rider status Category Points
Masters C+ - Results
1.  Paul Jones BIKESTRONG-KTM Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Gavin Lancaster Ride 24/7 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Paul Doody VELOFLOW CC Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jeremy Rees Jeremy Rees Cycles RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Nicholas Beale Abingdon Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  John Carter Radeon-Cycology RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Christopher Lloyd Jeremy Rees Cycles RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Julian Hughes Finished 0

8. Julian Hughes -

Points: 0 | Status: Finished

Women Only Go Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Women Only Go Race - Results
1.  Angharad Jones West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Rebecca Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Anne-Marie Lawrence Whitchurch Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Rhiannon Jones West Wales Cycle Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Zoe Claire Briffett Whitchurch Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Catrin Arnopp Whitchurch Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
--- Kathryn Elias Gower Riders Did not start N/A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: N/A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Benjamin Harris Maindy Flyers Youth CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Euan Hawkins Maindy Flyers Youth CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Seth Jones Maindy Flyers Youth CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Rhys Thomas Maindy Flyers Youth CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Kieron Heuberger Gower Riders Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Rhys Thomas Gower Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Efa Williams Whitchurch Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Rory Gravelle Towy Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Aled Davies Gower Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Aaron Maddaford Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  William Arnopp Whitchurch Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Imogen Morris Gower Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Sophie Wyatt Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Libby Harris Maindy Flyers Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Steffan King Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Aelwen Davies The Bulls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Mabli Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Florence Tovey Gower Riders Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Anes Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Eleri Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Llinos Davies Gower Riders Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Kellan Heuberger Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Osian Phillips Maindy Flyers Youth CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Talan Jones Maindy Flyers Youth CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Cadan Lloyd-Jones West Wales Cycle Racing Team Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Wilfred Tovey Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Riley Wood Finished 0

6. Riley Wood -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Dylan Wood Finished 0

7. Dylan Wood -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Mali Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Katie Evans Gower Riders Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Cadi Emmerson Whitchurch Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
--- Lara Elias Gower Riders Did not start E 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: E

About the Event

The Races

3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 14:20 Regional C+ Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 14:20

3/4

Regional C+, Band 5
Masters C+ Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 13:50 Regional Masters C+ Band 5 (<10 Entrants) --- 30 mins
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 13:50
Regional Masters C+, Band 5 (<10 Entrants)
30 mins
1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 13:25 Women Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 13:25
Women Only, Band 5 (<10 Entrants)
Women Only Go Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:45 Go-Race None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:45
Go-Race, None
15 mins
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:55 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:55
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:55 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:55
Youth Only, Band 5
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:25 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£15.00)
Sun 25/03/18 – 12:25
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:05 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 12:05
Youth Only, None
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 12:05 Youth Only None --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 12:05
Youth Only, None
15 mins
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 25/03/18 11:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Sun 25/03/18 – 11:30
Youth Only, None
10 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk