TCDG Race League (Supported by Rapha) #6

Closed Circuit , Ashton-Under-Lyne – Tuesday, 08 May 2018

Event Summary

Event Details

Event URN:

422536

Start Date:

Tue, 8th May 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Tameside Cycle Circuit, Richmond Street, Ashton-Under-Lyne, Lancashire, OL7 9HG

View map

Entry close date

Sun, 6th May 2018

Results

Confirmed Results

2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
2/3/4 - Results
1.  Lee Brown Holmfirth Cycling Club Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Matthew Taylor Albion Cycling Co Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Christopher Dredge Spirit Tifosi Racing Team Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Matthew Warhurst High Peak Cycles RT Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Matthew Kelly Hale Velo Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Ed Drucquer Finished 2nd 4

6. Ed Drucquer -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Matthew Doheny Lancashire RC Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Iain Carr Beeston Cycling Club Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Andrew Webster Element Cycling Team Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Stephen Burns North Cheshire Clarion Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  David Price Chorlton Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  George Pickering Cyclesport International RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Johnson Chorlton Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Simon Mayfield Sowerby Brothers CRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Ian Clarke Manchester Wheelers Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Gary Bury Chorlton Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Oliver Gildea Chorlton Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Andrew Cutts Team Bottrill - Vanguard Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Jake Holder North Cheshire Clarion Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Peter Hutchinson Cheshire Maverick CC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Philip Lomas Sportcity Velo Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Ian Pollard Cotswold Veldrijden Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Rob Wilkinson Oldham Century RC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Emily Larwood The Racing Chance Foundation Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Felicity Gledhill Team 22 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Nicola Greenwood Albion Cycling Co Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Hannah Bruce Crimson Performance Race Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Gabrielle Duckworth Velo Schils - Interbike RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Alexandra Kendall-Smith Crimson Performance Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Francesca Morgans-Slader Elitevelo Kalas Sportswear CRT Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Natasha Smith Velo Schils - Interbike RT Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Jack Coates Otley CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Aidan Lawrence C and N Cycles RT Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Adam Mitchell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Dylan Kay Bronte Tykes Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Kyle Braun Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- John Culpan Giant Halifax Race Team Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- AJ Hughes Sportcity Velo Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Cameron Pilkington Mossley CRT Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Laura Ibbotson Huddersfield Star Wheelers Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Katie Haynes Eastlands Velo Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ciara Gostling Sportcity Velo Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Xavier Teece-Round Sportcity Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamie Brown Sportcity Velo Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Harry Jordan Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Thomas Davidson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Alexander Foster Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Matilda McKibben Cycle Sport Pendle Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
--- Jacqueline Kinsey Sportcity Velo Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Michael Postlethwaite Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Adam Smith Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Marcus Foster Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Bryn Lawrence C and N Cycles RT Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Emilia Shuttleworth Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Patrick Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Patrick Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Eamonn Postlethwaite Mossley CRT Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Oliver Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

Info for Riders

Sign on opens at 18:00. Circuit is open for warm-up from 18:00 to 18:20, racing starts at 18:30 Women only races, 2nd Tuesday of each month with no league registration fee. All other riders, League registration is £4 for all. Entry is first come first served, Youth A/B/C races are entry online and Youth D/E on the day only

The Races

2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 19:15 Regional C+ Band 5 --- 40 laps
Entry: On Day: (£15.00)
Tue 08/05/18 – 19:15
Regional C+, Band 5
40 laps
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 20:15 Women Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Tue 08/05/18 – 20:15
Women Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 laps
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only None --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, None
15km / 9 miles
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only None --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, None
20 mins / plus 15 laps
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins

Event Summary

Event Details

Event URN:

422536

Start Date:

Tue, 8th May 2018

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Tameside Cycle Circuit, Richmond Street, Ashton-Under-Lyne, Lancashire, OL7 9HG

View map

Entry close date

Sun, 6th May 2018

Results

Confirmed Results

2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
2/3/4 - Results
1.  Lee Brown Holmfirth Cycling Club Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Matthew Taylor Albion Cycling Co Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Christopher Dredge Spirit Tifosi Racing Team Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Matthew Warhurst High Peak Cycles RT Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Matthew Kelly Hale Velo Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Ed Drucquer Finished 2nd 4

6. Ed Drucquer -

Points: 4 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Matthew Doheny Lancashire RC Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Iain Carr Beeston Cycling Club Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Andrew Webster Element Cycling Team Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Stephen Burns North Cheshire Clarion Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  David Price Chorlton Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  George Pickering Cyclesport International RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Matthew Johnson Chorlton Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Simon Mayfield Sowerby Brothers CRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Ian Clarke Manchester Wheelers Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Gary Bury Chorlton Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
17.  Oliver Gildea Chorlton Velo Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
--- Andrew Cutts Team Bottrill - Vanguard Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Jake Holder North Cheshire Clarion Did not start 2nd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 2nd
--- Peter Hutchinson Cheshire Maverick CC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Philip Lomas Sportcity Velo Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Ian Pollard Cotswold Veldrijden Did not finish 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: 3rd
--- Rob Wilkinson Oldham Century RC Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Emily Larwood The Racing Chance Foundation Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Felicity Gledhill Team 22 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Nicola Greenwood Albion Cycling Co Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Hannah Bruce Crimson Performance Race Team Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Gabrielle Duckworth Velo Schils - Interbike RT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Alexandra Kendall-Smith Crimson Performance Race Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
--- Francesca Morgans-Slader Elitevelo Kalas Sportswear CRT Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd
--- Natasha Smith Velo Schils - Interbike RT Did not start 3rd 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: 3rd

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Jack Coates Otley CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Aidan Lawrence C and N Cycles RT Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Harry Paveley Innovation Racing Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Adam Mitchell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Dylan Kay Bronte Tykes Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Kyle Braun Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
--- John Culpan Giant Halifax Race Team Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- AJ Hughes Sportcity Velo Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A
--- Cameron Pilkington Mossley CRT Did not start A 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Laura Ibbotson Huddersfield Star Wheelers Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Katie Haynes Eastlands Velo Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Ciara Gostling Sportcity Velo Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Xavier Teece-Round Sportcity Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamie Brown Sportcity Velo Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Harry Jordan Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Thomas Davidson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Alexander Foster Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Matilda McKibben Cycle Sport Pendle Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
--- Jacqueline Kinsey Sportcity Velo Did not finish B 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Michael Postlethwaite Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Adam Smith Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Marcus Foster Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Bryn Lawrence C and N Cycles RT Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Emilia Shuttleworth Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Patrick Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Patrick Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Eamonn Postlethwaite Mossley CRT Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Oliver Mannion Glossop Kinder Velo Cycling Cl... Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

Info for Riders

Sign on opens at 18:00. Circuit is open for warm-up from 18:00 to 18:20, racing starts at 18:30 Women only races, 2nd Tuesday of each month with no league registration fee. All other riders, League registration is £4 for all. Entry is first come first served, Youth A/B/C races are entry online and Youth D/E on the day only

The Races

2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 19:15 Regional C+ Band 5 --- 40 laps
Entry: On Day: (£15.00)
Tue 08/05/18 – 19:15
Regional C+, Band 5
40 laps
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 20:15 Women Only Band 5 (<10 Entrants) --- 25 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Tue 08/05/18 – 20:15
Women Only, Band 5 (<10 Entrants)
25 laps
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
20 mins / plus 15 laps
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only None --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, None
15km / 9 miles
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:45 Youth Only None --- 20 mins / plus 15 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Tue 08/05/18 – 18:45
Youth Only, None
20 mins / plus 15 laps
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 08/05/18 18:30 Youth Only None --- 10 mins
Entry: On Day: (£2.00)
Tue 08/05/18 – 18:30
Youth Only, None
10 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk