Peebles CC Dirt Crit Series 5

MTB XC , Peebles – Thursday, 19 Aug 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

390/SC/044/2010

Start Date:

Thu, 19th Aug 2010

Event Type:

MTB XC (Competitive)

Venue:

Glentress Forest , Forestry Commission Tweed Valley Forest Park, Peebles, Scottish Borders, EH45 8NB

View map

Results

Confirmed Results

Under 8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 8 Boys - Results
1.  Mackenzie Reed Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Calum Johnson Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Robert Fernie Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Ross Aitken Finished 00:00:00:00 0

4. Ross Aitken -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Keir Robb Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jaz Swinton Finished 00:00:00:00 0

6. Jaz Swinton -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Thomas Marshal Finished 00:00:00:00 0

7. Thomas Marshal -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Joshua Miles Finished 00:00:00:00 0

8. Joshua Miles -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Cameron Greenshields Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Coran Carrick-Anderson Finished 00:00:00:00 0

10. Coran Carrick-Anderson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
11.  Finlay Naysmith Finished 00:00:00:00 0

11. Finlay Naysmith -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
12.  Murray Aitken Finished 00:00:00:00 0

12. Murray Aitken -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
13.  Stan Swain Finished 00:00:00:00 0

13. Stan Swain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
14.  Sean Maxwell Finished 00:00:00:00 0

14. Sean Maxwell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Ruaridh Johnson Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
16.  David Cathcart Finished 00:00:00:00 0

16. David Cathcart -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
17.  Louis Moore Finished 00:00:00:00 0

17. Louis Moore -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 8 Girls - Results
1.  Anna McGorum Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Ruby Swain Finished 00:00:00:00 0

2. Ruby Swain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Beth Hobbs Finished 00:00:00:00 0

3. Beth Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Kerry Minto Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Elise Reed Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Imogen Mackinnon Finished 00:00:00:00 0

6. Imogen Mackinnon -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Emma Forsyth Finished 00:00:00:00 0

7. Emma Forsyth -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Emily Wilkinson Finished 00:00:00:00 0

8. Emily Wilkinson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Anna Flynn Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Elena McGorum Finished 00:00:00:00 0

10. Elena McGorum -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 10 Boys - Results
1.  Calum Fernie Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Sean Flynn Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Tom Aitken Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Angus Kerr Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Innes Minto Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jordan Maxwell Finished 00:00:00:00 0

6. Jordan Maxwell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Daniel Talis Finished 00:00:00:00 0

7. Daniel Talis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Daniel Ratcliff Finished 00:00:00:00 0

8. Daniel Ratcliff -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 10 Girls - Results
1.  Millie Hanlon Cole Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Wilkinson Finished 00:00:00:00 0

2. Megan Wilkinson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Laura Bell Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Louisa Watt Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Under 12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 12 Boys - Results
1.  Calum Grant Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Forsyth Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Sam McNeil Finished 00:00:00:00 0

3. Sam McNeil -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Ross Swinton Innerleithen Cycle Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Rory Blundell Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Oliver Levine Finished 00:00:00:00 0

5. Oliver Levine -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 12 Girls - Results
1.  Eve Hanlon Cole Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
2.  Emma Borthwick Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Under 14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 14 Boys - Results
1.  Ross Wilcox Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Stuart Wilcox Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
3.  Craig Owen Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
4.  Francis Webb Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Calum Magowan Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
6.  Tenzin Stephen Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
7.  Matthew Aitchison Finished 00:00:00:00 0

7. Matthew Aitchison -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Owen Gray Finished 00:00:00:00 0

8. Owen Gray -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Lewis Rahil Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 14 Girls - Results
1.  Louise Borthwick Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Lucy Grant Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
3.  Catherine Angus Carnegie Cyclones Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
4.  Polly Bartlett Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 16 Boys - Results
1.  Scott Lindsay Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Sam Waterston Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 16 Girls - Results
1.  Hannah Ferguson Glentress Riders Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Under 8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:15 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:15
Go-MTB, None | N/A
Under 8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:15 Go-MTB None N/A 1 laps
Thu 19/08/10 – 18:15
Go-MTB, None | N/A
1 laps
Under 10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:30 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:30
Go-MTB, None | N/A
Under 10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:30 Go-MTB None N/A 2 laps
Thu 19/08/10 – 18:30
Go-MTB, None | N/A
2 laps
Under 12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:45 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:45
Go-MTB, None | N/A
Under 12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:45 Go-MTB None N/A 3 laps
Thu 19/08/10 – 18:45
Go-MTB, None | N/A
3 laps
Under 14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Juvenile
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Juvenile
Under 14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Juvenile 5 laps
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Juvenile
5 laps
Under 16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Youth
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Youth
Under 16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Youth 5 laps
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Youth
5 laps

Event Summary

Event Details

Event URN:

390/SC/044/2010

Start Date:

Thu, 19th Aug 2010

Event Type:

MTB XC (Competitive)

Venue:

Glentress Forest , Forestry Commission Tweed Valley Forest Park, Peebles, Scottish Borders, EH45 8NB

View map

Results

Confirmed Results

Under 8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 8 Boys - Results
1.  Mackenzie Reed Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Calum Johnson Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Robert Fernie Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Ross Aitken Finished 00:00:00:00 0

4. Ross Aitken -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
5.  Keir Robb Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jaz Swinton Finished 00:00:00:00 0

6. Jaz Swinton -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Thomas Marshal Finished 00:00:00:00 0

7. Thomas Marshal -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Joshua Miles Finished 00:00:00:00 0

8. Joshua Miles -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Cameron Greenshields Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Coran Carrick-Anderson Finished 00:00:00:00 0

10. Coran Carrick-Anderson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
11.  Finlay Naysmith Finished 00:00:00:00 0

11. Finlay Naysmith -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
12.  Murray Aitken Finished 00:00:00:00 0

12. Murray Aitken -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
13.  Stan Swain Finished 00:00:00:00 0

13. Stan Swain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
14.  Sean Maxwell Finished 00:00:00:00 0

14. Sean Maxwell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
15.  Ruaridh Johnson Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
16.  David Cathcart Finished 00:00:00:00 0

16. David Cathcart -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
17.  Louis Moore Finished 00:00:00:00 0

17. Louis Moore -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 8 Girls - Results
1.  Anna McGorum Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Ruby Swain Finished 00:00:00:00 0

2. Ruby Swain -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Beth Hobbs Finished 00:00:00:00 0

3. Beth Hobbs -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Kerry Minto Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Elise Reed Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Imogen Mackinnon Finished 00:00:00:00 0

6. Imogen Mackinnon -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Emma Forsyth Finished 00:00:00:00 0

7. Emma Forsyth -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Emily Wilkinson Finished 00:00:00:00 0

8. Emily Wilkinson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Anna Flynn Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
10.  Elena McGorum Finished 00:00:00:00 0

10. Elena McGorum -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 10 Boys - Results
1.  Calum Fernie Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Sean Flynn Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Tom Aitken Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Angus Kerr Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Innes Minto Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Jordan Maxwell Finished 00:00:00:00 0

6. Jordan Maxwell -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
7.  Daniel Talis Finished 00:00:00:00 0

7. Daniel Talis -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Daniel Ratcliff Finished 00:00:00:00 0

8. Daniel Ratcliff -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 10 Girls - Results
1.  Millie Hanlon Cole Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Megan Wilkinson Finished 00:00:00:00 0

2. Megan Wilkinson -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
3.  Laura Bell Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Louisa Watt Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Under 12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 12 Boys - Results
1.  Calum Grant Peebles CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
2.  Ben Forsyth Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Sam McNeil Finished 00:00:00:00 0

3. Sam McNeil -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
4.  Ross Swinton Innerleithen Cycle Club Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Rory Blundell Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Oliver Levine Finished 00:00:00:00 0

5. Oliver Levine -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00

Under 12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 12 Girls - Results
1.  Eve Hanlon Cole Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
2.  Emma Borthwick Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Under 14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 14 Boys - Results
1.  Ross Wilcox Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Stuart Wilcox Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
3.  Craig Owen Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
4.  Francis Webb Edinburgh RC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Calum Magowan Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
6.  Tenzin Stephen Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
7.  Matthew Aitchison Finished 00:00:00:00 0

7. Matthew Aitchison -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
8.  Owen Gray Finished 00:00:00:00 0

8. Owen Gray -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
9.  Lewis Rahil Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 14 Girls - Results
1.  Louise Borthwick Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Lucy Grant Peebles CC Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
3.  Catherine Angus Carnegie Cyclones Finished Juvenile 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Juvenile | Time: 00:00:00:00
4.  Polly Bartlett Edinburgh RC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 16 Boys - Results
1.  Scott Lindsay Innerleithen Cycle Club Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00
2.  Sam Waterston Peebles CC Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

Under 16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Under 16 Girls - Results
1.  Hannah Ferguson Glentress Riders Finished Youth 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth | Time: 00:00:00:00

About the Event

The Races

Under 8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:15 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:15
Go-MTB, None | N/A
Under 8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:15 Go-MTB None N/A 1 laps
Thu 19/08/10 – 18:15
Go-MTB, None | N/A
1 laps
Under 10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:30 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:30
Go-MTB, None | N/A
Under 10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:30 Go-MTB None N/A 2 laps
Thu 19/08/10 – 18:30
Go-MTB, None | N/A
2 laps
Under 12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:45 Go-MTB None N/A
Thu 19/08/10 – 18:45
Go-MTB, None | N/A
Under 12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 18:45 Go-MTB None N/A 3 laps
Thu 19/08/10 – 18:45
Go-MTB, None | N/A
3 laps
Under 14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Juvenile
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Juvenile
Under 14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Juvenile 5 laps
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Juvenile
5 laps
Under 16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Youth
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Youth
Under 16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 19/08/10 19:15 Go-MTB None Youth 5 laps
Thu 19/08/10 – 19:15
Go-MTB, None | Youth
5 laps

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk