VC Londres Youth Omnium (Group 5) N.Y.O

Track , London – Sunday, 22 Apr 2018

Event Summary

Event Details

Event URN:

418630

Start Date:

Sun, 22nd Apr 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE

View map

Series:

National Youth Track Omnium (Group 5)

Entry close date

Sun, 8th Apr 2018

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Oscar Nilsson-Julien VC Londres Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Innes Harvey VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Oliver Wollaston VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Dexter Mansel-Thomas Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Tomas Wylie VC Londres Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Billy Gilbey VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Archie Peet Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Lance Childs VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ritchie Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Stanley Platts VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Tom Sharples Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Alexander Bosley Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Luke Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Thomas White Colchester Rovers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Sophie Lewis Cycle Team OnForm Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Natalie Bloomer VC Londres Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Flora Perkins VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Polly Burge Kent Velo Race Team Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Aimee Lane Wyre Forest CRC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Esthefania Hurtado VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Ellen Inglis Kent Velo Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Bethany Barnett Kings Lynn CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Anthony Morris Redhill CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Caelan Miller Welwyn Wheelers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Mattie Dodd VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Owen Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Bo Mayer VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Edward Bowley VC Londres Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Cameron Still VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Jamie Maxen Verulam - reallymoving.com Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Oliver Gardiner Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ryan Clarey Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  William Bancroft VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Toby Brown Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Alex Cooper West Suffolk Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Raphael Boulton VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Joshua White Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Hope Inglis Kent Velo Kids Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys (Non Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys (Non Group Competition) - Results
1.  Finlay Hawker Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Stanley Kent Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Finlay Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Thomas Dixon Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Charlie Yardy Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Henry Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Spike Hills VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls (Non Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls (Non Group Competition) - Results
1.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Lucy Wollaston Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Esme Wiley VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Rose-Marie Moncrieffe VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U8 (Not Part of Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 (Not Part of Group Competition) - Results
1.  Anna Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Milo Wills VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  William Holland-Leader VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Gabriella McHugh VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Christopher Campos VC Londres Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Edward Kent Hillingdon Slipstreamers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys (Non Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U12 Girls (Non Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U10 (Not Part of Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U8 (Not Part of Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00

Event Summary

Event Details

Event URN:

418630

Start Date:

Sun, 22nd Apr 2018

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Herne Hill Velodrome, Burbage Road, London, SE24 9HE

View map

Series:

National Youth Track Omnium (Group 5)

Entry close date

Sun, 8th Apr 2018

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Oscar Nilsson-Julien VC Londres Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Innes Harvey VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Oliver Wollaston VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Dexter Mansel-Thomas Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Tomas Wylie VC Londres Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Joe Kiely Welwyn Wheelers CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Billy Gilbey VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Archie Peet Welwyn Wheelers CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Lance Childs VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Freddie Mitchell VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Ritchie Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Stanley Platts VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Tom Sharples Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Alexander Bosley Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Luke Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Thomas White Colchester Rovers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Sophie Lewis Cycle Team OnForm Finished A 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: A
2.  Isabella Escalera VC Londres Finished A 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: A
3.  Natalie Bloomer VC Londres Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
4.  Flora Perkins VC Londres Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
5.  Iona Moir Welwyn Wheelers CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished A 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: A
7.  Polly Burge Kent Velo Race Team Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
8.  Aimee Lane Wyre Forest CRC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
9.  Ellen Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
10.  Esthefania Hurtado VC Londres Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Ellen Inglis Kent Velo Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Bethany Barnett Kings Lynn CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished B 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: B
2.  Olivier Mangham VC Londres Finished B 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: B
3.  Jed Smithson WORX Factory Racing Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
4.  Anthony Morris Redhill CC Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
5.  Caelan Miller Welwyn Wheelers CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
6.  Mattie Dodd VC Londres Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
7.  Owen Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
8.  Noah Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Bo Mayer VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
10.  Edward Bowley VC Londres Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Cameron Still VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Calum Moir Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Jamie Maxen Verulam - reallymoving.com Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Joseph O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Max Capamagian VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Oliver Gardiner Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Thomas Buckley VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Ryan Clarey Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  William Bancroft VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Toby Brown Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Alex Cooper West Suffolk Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Harry Owen Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Raphael Boulton VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Joshua White Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Jodie Taylor Team Terminator Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Anoushka Minale Cycling Club Hackney Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Beth Bennett Welwyn Wheelers CC Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Tessa Spooner VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Hope Inglis Kent Velo Kids Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys (Non Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys (Non Group Competition) - Results
1.  Finlay Hawker Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Dylan Starkey Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Stanley Kent Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Finlay Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Thomas Dixon Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Charlie Yardy Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Henry Hobbs Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Finn O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Bradley Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Spike Hills VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls (Non Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls (Non Group Competition) - Results
1.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Bobbie O'Brien Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Florence Barnett Kings Lynn CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Lucy Wollaston Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Esme Wiley VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Rose-Marie Moncrieffe VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U8 (Not Part of Group Competition)

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 (Not Part of Group Competition) - Results
1.  Anna Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Milo Wills VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  William Holland-Leader VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Gabriella McHugh VC Londres Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Christopher Campos VC Londres Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Edward Kent Hillingdon Slipstreamers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 4 ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 4
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Sun 22/04/18 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys (Non Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U12 Girls (Non Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U10 (Not Part of Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00
U8 (Not Part of Group Competition) Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sun 22/04/18 10:00 Youth Only None ---
Sun 22/04/18 – 10:00

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk