Mosquito Bikes Angmering Youth Series 1

Closed Circuit , ANGMERING – Monday, 12 Apr 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

537/EN/011/2010

Start Date:

Mon, 12th Apr 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Angmering Raceway, Off Water Lane, Angmering, Sussex, BN16 4EL
View map

Results

Confirmed Results

Youth C/D - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 5 lap Scratch - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth B - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 8 lap Scratch - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 9 lap Scratch - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 0

2. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Sarah Cooper ViCiOUS VELO Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C/D - 6 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 6 lap Handicap - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth B - 6 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 lap Handicap - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 8 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 lap Handicap - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 0

2. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Milo Burdeau Unknown A 0

4. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth C/D - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 4 lap Keirin - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth A/B - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A/B - 6 lap Keirin - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Milo Burdeau Unknown A 0

3. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Overall - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Overall - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 2

2. Milo Burdeau -

Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Overall - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Gabriel De Gouveia A D Cycles RT Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Overall - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cory Anderson Bikechain- Ricci Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U10 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Overall - Results
1.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U16 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Overall - Results
1.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Overall - Results
1.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

About the Event

Info for Riders

19 week series, races run every Monday apart from Bank Holidays. Surrey League events can be entered online at www.activeeurope.com

The Races

Youth C/D - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:30 Youth Only None ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Mon 12/04/10 – 18:30
Youth Only, None
Youth B - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:31 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:31
Youth Only, None
Youth A - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:32 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:32
Youth Only, None
Youth C/D - 6 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:33 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:33
Youth Only, None
Youth B - 6 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:34 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:34
Youth Only, None
Youth A - 8 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:35 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:35
Youth Only, None
Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:36 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:36
Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:37 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:37
Youth C/D - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:38 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:38
Youth Only, None
Youth A/B - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:39 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:39
Youth Only, None
U14 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:40 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:40
Youth Only, Youth
U16 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:41 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:41
Youth Only, Youth
U12 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:42 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:42
Youth Only, Youth
U10 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:43 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:43
Youth Only, Youth
U10 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:44 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:44
Youth Only, Youth
U16 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:45 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:45
Youth Only, Youth
U14 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:46 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:46
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

537/EN/011/2010

Start Date:

Mon, 12th Apr 2010

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Angmering Raceway, Off Water Lane, Angmering, Sussex, BN16 4EL
View map

Results

Confirmed Results

Youth C/D - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 5 lap Scratch - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth B - 8 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 8 lap Scratch - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
4.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 9 lap Scratch - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 0

2. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Sarah Cooper ViCiOUS VELO Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C/D - 6 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 6 lap Handicap - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth B - 6 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 lap Handicap - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
4.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 8 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 lap Handicap - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 0

2. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  Milo Burdeau Unknown A 0

4. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
7.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
9.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
10.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth C/D - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C/D - 4 lap Keirin - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
4.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
5.  Cory Anderson Preston Park Youth CC (PPYCC) Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth A/B - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A/B - 6 lap Keirin - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Milo Burdeau Unknown A 0

3. Milo Burdeau -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
4.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Gabriel De Gouveia Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Overall - Results
1.  Luke Bandy VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Mark Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  James Gleeson Southdown Velo Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Overall - Results
1.  George Hunter A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Milo Burdeau Unknown A 2

2. Milo Burdeau -

Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Overall - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Gabriel De Gouveia A D Cycles RT Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys Overall - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Cory Anderson Bikechain- Ricci Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U10 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls Overall - Results
1.  Bethany Lewis VC Jubilee Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U16 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Overall - Results
1.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Sarah Cooper VC Jubilee Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Overall - Results
1.  Megan Lewis VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

About the Event

Info for Riders

19 week series, races run every Monday apart from Bank Holidays. Surrey League events can be entered online at www.activeeurope.com

The Races

Youth C/D - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:30 Youth Only None ---
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Mon 12/04/10 – 18:30
Youth Only, None
Youth B - 8 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:31 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:31
Youth Only, None
Youth A - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:32 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:32
Youth Only, None
Youth C/D - 6 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:33 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:33
Youth Only, None
Youth B - 6 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:34 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:34
Youth Only, None
Youth A - 8 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:35 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:35
Youth Only, None
Youth C/D - 5 lap Handicap Anticlockwise Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:36 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:36
Youth A/B - 9 lap Handicap Anticlockwise Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:37 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:37
Youth C/D - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:38 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:38
Youth Only, None
Youth A/B - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:39 Youth Only None ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:39
Youth Only, None
U14 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:40 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:40
Youth Only, Youth
U16 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:41 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:41
Youth Only, Youth
U12 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:42 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:42
Youth Only, Youth
U10 Boys Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:43 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:43
Youth Only, Youth
U10 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:44 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:44
Youth Only, Youth
U16 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:45 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:45
Youth Only, Youth
U14 Girls Overall Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 12/04/10 18:46 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 12/04/10 – 18:46
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk