London Youth Games 2017

Closed Circuit , London – Saturday, 24 Jun 2017

Event Summary

Event Overview

London-wide competition for youth riders living or going to school in a London borough.  Entry via your borough's council representative.

Event Details

Event URN:

413849

Start Date:

Sat, 24th Jun 2017

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Lee Valley VeloPark, Queen Elizabeth Olympic Park, Abercrombie Road, London, E20 3AB

View map

Results

Confirmed Results

Youth Female AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female AB TT - Results
1.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Anouska Minale Finished 0

2.  Anouska Minale -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ella Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Livvy O'Hagan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Abigail Old Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Imogen Deakin Finished 0

11.  Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Poppy Jensen Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Lottie Hull Crystal Palace Triathletes Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Lily Bath Finished 0

14.  Lily Bath -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Madeline McGuigan Finished 0

15.  Madeline McGuigan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Penelope Debrett Finished 0

16.  Penelope Debrett -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Francesca Light Finished 0

17.  Francesca Light -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Lily Griffin Finished 0

18.  Lily Griffin -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Isabelle Stoneham Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Roisin Smith Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
21.  Niamh Linehan Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Alice Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Millie Lavington-Owen Finished 0

23.  Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Megan Lisle Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
26.  Sarah Schonbach Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Lily White Finished 0

27.  Lily White -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Kaylin Fourie Finished 0

28.  Kaylin Fourie -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Isabelle Carrad Finished 0

29.  Isabelle Carrad -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Catherine Clarkstone Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
32.  Maisie Hugill Finished 0

32.  Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

33.  Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Amy Coppin Finished 0

34.  Amy Coppin -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Celeste Mesa Finished 0

35.  Celeste Mesa -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Female CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female CDE TT - Results
1.  Phoebe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Millie Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Maisy Jensen Finished 0

3.  Maisy Jensen -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Rowan Muir VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Holly Ainsworth Finished 0

6.  Holly Ainsworth -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Esther Ramsey Finished 0

7.  Esther Ramsey -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Elizaveta Reed Finished 0

8.  Elizaveta Reed -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Anna Ventris Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Aimée O'Sullivan Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Molly Neath Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Flo Peate Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Amiee Brosnan Finished 0

15.  Amiee Brosnan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Imogen Wheeler Finished 0

16.  Imogen Wheeler -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Myfanwy Meeran Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Hannah Yee Finished 0

18.  Hannah Yee -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Eloise Pennington Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Unknown Rider Finished 0

20.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Sophie Schonbach Finished 0

21.  Sophie Schonbach -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Pearl Pickering Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
23.  Charlie Anastasia Furlong Limited Edition Cycling Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
24.  Rosie Crowe Limited Edition Cycling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
25.  Isabella Pagadala Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
26.  Liberty Blake Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
27.  Safiya Ditta Finished 0

27.  Safiya Ditta -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Unknown Rider Finished 0

28.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Lya Birchall Finished 0

29.  Lya Birchall -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Male AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male AB TT - Results
1.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Innes Harvey VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Peter Hewson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Samuel Bardill Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Conor Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ewan McNicol Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Alex Percival Border City Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Ingmar Gunn Border City Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Aidan Kerrigan Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Zac Purnell Finished 0

12.  Zac Purnell -

Points: 0 | Status: Finished
13.  James Brown Finished 0

13.  James Brown -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Patrick Smith Finished 0

16.  Patrick Smith -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Felix Hollenbery Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  George Trimm VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
20.  Stanley Platts VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Caellan Miller Finished 0

21.  Caellan Miller -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Charles Clarkstone Limited Edition Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Jules Teuter Finished 0

25.  Jules Teuter -

Points: 0 | Status: Finished
26.  James Montagu Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Oskar Murmann Crystal Palace Triathletes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Reece Jethwa VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Billy Fox Finished 0

29.  Billy Fox -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Luke Hazell Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Albert Peate Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Matthew Brooker Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Charlie Brooks-O'Brien Finished 0

34.  Charlie Brooks-O'Brien -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Tom Buckley Finished 0

35.  Tom Buckley -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Harry Young Finished 0

36.  Harry Young -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Joseph Newman Penge Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Henry Chaplin Finished 0

38.  Henry Chaplin -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Joseph Brown Finished 0

39.  Joseph Brown -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Charlie Bond Finished 0

40.  Charlie Bond -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Robert Wilshire Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Harry Jey Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Hugo Thornton Finished 0

43.  Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Leon Morin Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Milo Summers Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Joshua Donaghey Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
47.  Thomas Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Andrew Caruana Finished 0

48.  Andrew Caruana -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Eddie Sarton Finished 0

49.  Eddie Sarton -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Serafino Sella Hub Vélo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
51.  Alexandro Sella Finished 0

51.  Alexandro Sella -

Points: 0 | Status: Finished
52.  Johnny Stacpoole Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  William Carrad Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth Male CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male CDE TT - Results
1.  Max Capamagian VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Christo Chilton VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  William Bancroft VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Conrad Couzins Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Elliot Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Oliver Hunt Finished 0

6.  Oliver Hunt -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Robin Steer Finished 0

7.  Robin Steer -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Lucas Tetlow Finished 0

8.  Lucas Tetlow -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Stanley Kent Finished 0

9.  Stanley Kent -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Thuluni Miambo Finished 0

10.  Thuluni Miambo -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Jeremy Parsons Finished 0

11.  Jeremy Parsons -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Ben Heap Finished 0

12.  Ben Heap -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Freddie Graves Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Frederick Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Raphael Boulton Finished 0

15.  Raphael Boulton -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Patrick Rabey Finished 0

16.  Patrick Rabey -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Jonnie Miles Finished 0

17.  Jonnie Miles -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Harrison McMurdie Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Thomas Gordon Finished 0

19.  Thomas Gordon -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Aidan Fourie Finished 0

20.  Aidan Fourie -

Points: 0 | Status: Finished
21.  James Harwood Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Aidan Brassil Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Aaron Harris Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
24.  Oliver Kent Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Calum Glyn Finished 0

25.  Calum Glyn -

Points: 0 | Status: Finished
26.  William Kirk Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
27.  Lucas Rand Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
28.  Chris Johnson Finished 0

28.  Chris Johnson -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Thomas James Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Ciaran Cave Finished 0

30.  Ciaran Cave -

Points: 0 | Status: Finished
31.  William Press Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Alexander Wright Finished 0

32.  Alexander Wright -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Max Fairhead Finished 0

33.  Max Fairhead -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Kamran Pradah Finished 0

34.  Kamran Pradah -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Aiden Hughes Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
36.  Oleg Paska Limited Edition Cycling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
37.  Patrick McGuigan Finished 0

37.  Patrick McGuigan -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Lawrence Wilson Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
39.  Jack Curling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
40.  Alexander Campbell Limited Edition Cycling Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
41.  Oliver Parkes Finished 0

41.  Oliver Parkes -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Elliot Brassil Finished 0

42.  Elliot Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Toby Tomes Finished 0

43.  Toby Tomes -

Points: 0 | Status: Finished
44.  John Caruana Finished 0

44.  John Caruana -

Points: 0 | Status: Finished
45.  James Edwards Finished 0

45.  James Edwards -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Louis Edwards Finished 0

46.  Louis Edwards -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Joseph Lee Finished 0

47.  Joseph Lee -

Points: 0 | Status: Finished
48.  Lamine Fergan Finished 0

48.  Lamine Fergan -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Eugene Sartori Finished 0

49.  Eugene Sartori -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Alex Lin Finished 0

50.  Alex Lin -

Points: 0 | Status: Finished
51.  Luca Nistri Finished 0

51.  Luca Nistri -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Boys - Results
1.  Peter Hewson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Irfan Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Sam Bardill Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Matthew Gray Finished 0

4.  Matthew Gray -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Samuel Beadle VC Londres Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Tomas Wylie VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Callum Pike Mullins Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Patrick Smith Finished 0

11.  Patrick Smith -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Zac Purnell Finished 0

12.  Zac Purnell -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Matthew Maginn Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Morgan Evans Finished 0

14.  Morgan Evans -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Felix Hollenbery Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Joseph Yee Crystal Palace Triathletes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Charles Clarkstone Limited Edition Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Aidan Kerrigan Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Ingmar Gunn Finished 0

21.  Ingmar Gunn -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Luke Hazell Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Matthew Brooker Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Matthew Maginn Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
28.  Callum Pike-Mullins Finished 0

28.  Callum Pike-Mullins -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Johnny Christmas Finished 0

29.  Johnny Christmas -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Leon Morin Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Hugo Thornton Finished 0

31.  Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Girls - Results
1.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Sannah Zaman Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ella Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Livvy O'Hagan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Anouska Minale Finished 0

10.  Anouska Minale -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Abigail Old Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Penelope Debrett Finished 0

13.  Penelope Debrett -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Francesca Light Finished 0

14.  Francesca Light -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Lily Bath Finished 0

15.  Lily Bath -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Madeline Mcguigan Finished 0

16.  Madeline Mcguigan -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Rachel Young Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Sarah Schonbach Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
21.  Unknown Rider Finished 0

21.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Maisie Hugill Finished 0

22.  Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Niamh Linehan Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Millie Lavington-Owen Finished 0

24.  Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Catherine Clarkstone Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

About the Event

Info for Riders

Youth AB time trial

Youth CDE time trial

Youth AB Girls Road Race

Youth AB Boys Road Race

Timings and distances as per pre-race info which will be sent to all borough team managers

 

The Races

Youth Female AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 09:00 Youth Only None ---
Sat 24/06/17 – 09:00
Youth Only, None
Youth Female CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 09:00 Youth Only None ---
Sat 24/06/17 – 09:00
Youth Only, None
Youth Male AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 10:00 Youth Only None --- 4 laps / 6km / 4 miles
Sat 24/06/17 – 10:00
Youth Only, None
4 laps / 6km / 4 miles
Youth Male CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 13:00 Youth Only None --- 02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Sat 24/06/17 – 13:00
Youth Only, None
02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Youth AB CR Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 15:30 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 24/06/17 – 15:30
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles
Youth AB CR Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 16:00 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 24/06/17 – 16:00
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles

Event Summary

Event Overview

London-wide competition for youth riders living or going to school in a London borough.  Entry via your borough's council representative.

Event Details

Event URN:

413849

Start Date:

Sat, 24th Jun 2017

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Lee Valley VeloPark, Queen Elizabeth Olympic Park, Abercrombie Road, London, E20 3AB

View map

Results

Confirmed Results

Youth Female AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female AB TT - Results
1.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Anouska Minale Finished 0

2.  Anouska Minale -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ella Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Livvy O'Hagan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Abigail Old Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Imogen Deakin Finished 0

11.  Imogen Deakin -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Poppy Jensen Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Lottie Hull Crystal Palace Triathletes Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Lily Bath Finished 0

14.  Lily Bath -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Madeline McGuigan Finished 0

15.  Madeline McGuigan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Penelope Debrett Finished 0

16.  Penelope Debrett -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Francesca Light Finished 0

17.  Francesca Light -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Lily Griffin Finished 0

18.  Lily Griffin -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Isabelle Stoneham Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Roisin Smith Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
21.  Niamh Linehan Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Alice Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Millie Lavington-Owen Finished 0

23.  Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
24.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Megan Lisle Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
26.  Sarah Schonbach Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Lily White Finished 0

27.  Lily White -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Kaylin Fourie Finished 0

28.  Kaylin Fourie -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Isabelle Carrad Finished 0

29.  Isabelle Carrad -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Catherine Clarkstone Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
32.  Maisie Hugill Finished 0

32.  Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Laura Mantilla Gutierrez Finished 0

33.  Laura Mantilla Gutierrez -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Amy Coppin Finished 0

34.  Amy Coppin -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Celeste Mesa Finished 0

35.  Celeste Mesa -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Female CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Female CDE TT - Results
1.  Phoebe Roche Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Millie Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Maisy Jensen Finished 0

3.  Maisy Jensen -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Rowan Muir VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Esme Wiley Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Holly Ainsworth Finished 0

6.  Holly Ainsworth -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Esther Ramsey Finished 0

7.  Esther Ramsey -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Elizaveta Reed Finished 0

8.  Elizaveta Reed -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Anna Ventris Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Aoife Bakovic Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Carys Dodd Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Aimée O'Sullivan Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Molly Neath Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Flo Peate Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Amiee Brosnan Finished 0

15.  Amiee Brosnan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Imogen Wheeler Finished 0

16.  Imogen Wheeler -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Myfanwy Meeran Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Hannah Yee Finished 0

18.  Hannah Yee -

Points: 0 | Status: Finished
19.  Eloise Pennington Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Unknown Rider Finished 0

20.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Sophie Schonbach Finished 0

21.  Sophie Schonbach -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Pearl Pickering Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
23.  Charlie Anastasia Furlong Limited Edition Cycling Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
24.  Rosie Crowe Limited Edition Cycling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
25.  Isabella Pagadala Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
26.  Liberty Blake Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
27.  Safiya Ditta Finished 0

27.  Safiya Ditta -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Unknown Rider Finished 0

28.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Lya Birchall Finished 0

29.  Lya Birchall -

Points: 0 | Status: Finished

Youth Male AB TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male AB TT - Results
1.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Innes Harvey VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Peter Hewson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Samuel Bardill Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Conor Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ewan McNicol Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Alex Percival Border City Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Ingmar Gunn Border City Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Aidan Kerrigan Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Zac Purnell Finished 0

12.  Zac Purnell -

Points: 0 | Status: Finished
13.  James Brown Finished 0

13.  James Brown -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Patrick Smith Finished 0

16.  Patrick Smith -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Felix Hollenbery Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  George Trimm VC Londres Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
20.  Stanley Platts VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Caellan Miller Finished 0

21.  Caellan Miller -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Joshua Goraya Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Charles Clarkstone Limited Edition Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Jules Teuter Finished 0

25.  Jules Teuter -

Points: 0 | Status: Finished
26.  James Montagu Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Oskar Murmann Crystal Palace Triathletes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Reece Jethwa VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Billy Fox Finished 0

29.  Billy Fox -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Luke Hazell Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Albert Peate Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Matthew Brooker Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Charlie Brooks-O'Brien Finished 0

34.  Charlie Brooks-O'Brien -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Tom Buckley Finished 0

35.  Tom Buckley -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Harry Young Finished 0

36.  Harry Young -

Points: 0 | Status: Finished
37.  Joseph Newman Penge Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Henry Chaplin Finished 0

38.  Henry Chaplin -

Points: 0 | Status: Finished
39.  Joseph Brown Finished 0

39.  Joseph Brown -

Points: 0 | Status: Finished
40.  Charlie Bond Finished 0

40.  Charlie Bond -

Points: 0 | Status: Finished
41.  Robert Wilshire Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Harry Jey Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Hugo Thornton Finished 0

43.  Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished
44.  Leon Morin Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Milo Summers Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Joshua Donaghey Islington Cycling Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
47.  Thomas Davies Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Andrew Caruana Finished 0

48.  Andrew Caruana -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Eddie Sarton Finished 0

49.  Eddie Sarton -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Serafino Sella Hub Vélo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
51.  Alexandro Sella Finished 0

51.  Alexandro Sella -

Points: 0 | Status: Finished
52.  Johnny Stacpoole Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  William Carrad Woolwich CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth Male CDE TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Male CDE TT - Results
1.  Max Capamagian VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Christo Chilton VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  William Bancroft VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Conrad Couzins Cycling Club Hackney Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Elliot Smith Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Oliver Hunt Finished 0

6.  Oliver Hunt -

Points: 0 | Status: Finished
7.  Robin Steer Finished 0

7.  Robin Steer -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Lucas Tetlow Finished 0

8.  Lucas Tetlow -

Points: 0 | Status: Finished
9.  Stanley Kent Finished 0

9.  Stanley Kent -

Points: 0 | Status: Finished
10.  Thuluni Miambo Finished 0

10.  Thuluni Miambo -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Jeremy Parsons Finished 0

11.  Jeremy Parsons -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Ben Heap Finished 0

12.  Ben Heap -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Freddie Graves Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Frederick Barlow Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Raphael Boulton Finished 0

15.  Raphael Boulton -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Patrick Rabey Finished 0

16.  Patrick Rabey -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Jonnie Miles Finished 0

17.  Jonnie Miles -

Points: 0 | Status: Finished
18.  Harrison McMurdie Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Thomas Gordon Finished 0

19.  Thomas Gordon -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Aidan Fourie Finished 0

20.  Aidan Fourie -

Points: 0 | Status: Finished
21.  James Harwood Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Aidan Brassil Kingston Junior Cycle Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Aaron Harris Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
24.  Oliver Kent Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Calum Glyn Finished 0

25.  Calum Glyn -

Points: 0 | Status: Finished
26.  William Kirk Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
27.  Lucas Rand Kingston Junior Cycle Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
28.  Chris Johnson Finished 0

28.  Chris Johnson -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Thomas James Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Ciaran Cave Finished 0

30.  Ciaran Cave -

Points: 0 | Status: Finished
31.  William Press Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Alexander Wright Finished 0

32.  Alexander Wright -

Points: 0 | Status: Finished
33.  Max Fairhead Finished 0

33.  Max Fairhead -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Kamran Pradah Finished 0

34.  Kamran Pradah -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Aiden Hughes Kingston Junior Cycle Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
36.  Oleg Paska Limited Edition Cycling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
37.  Patrick McGuigan Finished 0

37.  Patrick McGuigan -

Points: 0 | Status: Finished
38.  Lawrence Wilson Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
39.  Jack Curling Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
40.  Alexander Campbell Limited Edition Cycling Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
41.  Oliver Parkes Finished 0

41.  Oliver Parkes -

Points: 0 | Status: Finished
42.  Elliot Brassil Finished 0

42.  Elliot Brassil -

Points: 0 | Status: Finished
43.  Toby Tomes Finished 0

43.  Toby Tomes -

Points: 0 | Status: Finished
44.  John Caruana Finished 0

44.  John Caruana -

Points: 0 | Status: Finished
45.  James Edwards Finished 0

45.  James Edwards -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Louis Edwards Finished 0

46.  Louis Edwards -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Joseph Lee Finished 0

47.  Joseph Lee -

Points: 0 | Status: Finished
48.  Lamine Fergan Finished 0

48.  Lamine Fergan -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Eugene Sartori Finished 0

49.  Eugene Sartori -

Points: 0 | Status: Finished
50.  Alex Lin Finished 0

50.  Alex Lin -

Points: 0 | Status: Finished
51.  Luca Nistri Finished 0

51.  Luca Nistri -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Boys - Results
1.  Peter Hewson Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Irfan Zaman Panagua CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Sam Bardill Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Matthew Gray Finished 0

4.  Matthew Gray -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Joe Adlam-Cook Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Samuel Beadle VC Londres Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Tomas Wylie VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Callum Pike Mullins Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alex Ferri VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Patrick Smith Finished 0

11.  Patrick Smith -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Zac Purnell Finished 0

12.  Zac Purnell -

Points: 0 | Status: Finished
13.  Matthew Maginn Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Morgan Evans Finished 0

14.  Morgan Evans -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Rizwan Hameed Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Felix Hollenbery Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Joseph Yee Crystal Palace Triathletes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Charles Clarkstone Limited Edition Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Aidan Kerrigan Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Ingmar Gunn Finished 0

21.  Ingmar Gunn -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Zac Carrington London Dynamo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Luke Hazell Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Matthew Brooker Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Frankie Snell Willesden Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Matthew Maginn Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
28.  Callum Pike-Mullins Finished 0

28.  Callum Pike-Mullins -

Points: 0 | Status: Finished
29.  Johnny Christmas Finished 0

29.  Johnny Christmas -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Leon Morin Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Hugo Thornton Finished 0

31.  Hugo Thornton -

Points: 0 | Status: Finished

Youth AB CR Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth AB CR Girls - Results
1.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Sannah Zaman Panagua CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ella Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Livvy O'Hagan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Lia Leonard Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Charlie Dash Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Anouska Minale Finished 0

10.  Anouska Minale -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Abigail Old Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Barnaby Thomson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Penelope Debrett Finished 0

13.  Penelope Debrett -

Points: 0 | Status: Finished
14.  Francesca Light Finished 0

14.  Francesca Light -

Points: 0 | Status: Finished
15.  Lily Bath Finished 0

15.  Lily Bath -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Madeline Mcguigan Finished 0

16.  Madeline Mcguigan -

Points: 0 | Status: Finished
17.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Rachel Young Bigfoot Youth Cycle Club Ltd Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Sarah Schonbach Herne Hill Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
21.  Unknown Rider Finished 0

21.  Unknown Rider -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Maisie Hugill Finished 0

22.  Maisie Hugill -

Points: 0 | Status: Finished
23.  Niamh Linehan Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Millie Lavington-Owen Finished 0

24.  Millie Lavington-Owen -

Points: 0 | Status: Finished
25.  Catherine Clarkstone Limited Edition Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

About the Event

Info for Riders

Youth AB time trial

Youth CDE time trial

Youth AB Girls Road Race

Youth AB Boys Road Race

Timings and distances as per pre-race info which will be sent to all borough team managers

 

The Races

Youth Female AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 09:00 Youth Only None ---
Sat 24/06/17 – 09:00
Youth Only, None
Youth Female CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 09:00 Youth Only None ---
Sat 24/06/17 – 09:00
Youth Only, None
Youth Male AB TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 10:00 Youth Only None --- 4 laps / 6km / 4 miles
Sat 24/06/17 – 10:00
Youth Only, None
4 laps / 6km / 4 miles
Youth Male CDE TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 13:00 Youth Only None --- 02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Sat 24/06/17 – 13:00
Youth Only, None
02 hr / plus 2 laps / 3km / 2 miles
Youth AB CR Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 15:30 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 24/06/17 – 15:30
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles
Youth AB CR Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 24/06/17 16:00 Youth Only None A, B 10 laps / 16km / 10 miles
Sat 24/06/17 – 16:00
Youth Only, None | A, B
10 laps / 16km / 10 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk