British Cycling Junior & Youth A National Track Championships

Track , Derby – Monday, 01 Aug 2016

Event Summary

Event Details

Event URN:

397004

Start Date:

Mon, 1st Aug 2016

Finish date:

Fri, 5th Aug 2016

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Derby Velodrome, Derby Arena, Royal Way, Pride Park, Derby, DE24 8JB

View map

Entry close date

Sun, 3rd Jul 2016

Results

Confirmed Results

Junior Female Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Sprint - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Female 500m TT - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 00:00:35:979 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:35:979
2.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 00:00:36:131 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:36:131
3.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 00:00:36:623 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:36:623
4.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 00:00:37:427 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:37:427
5.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 00:00:37:439 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:37:439
6.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 00:00:37:760 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:37:760
7.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 00:00:37:935 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:37:935
8.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 00:00:37:988 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:37:988
9.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 00:00:38:267 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:267
10.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 00:00:38:654 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:654
11.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:38:913 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:913
12.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 00:00:39:211 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:39:211
13.  Lauryn Dawber Swinnerton Cycles Finished 3rd 00:00:39:213 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:39:213
14.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 00:00:40:192 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:192
15.  Rebecca Gregson The Racing Chance Foundation Finished 3rd 00:00:40:276 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:276
16.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 00:00:40:331 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:331
17.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 00:00:40:338 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:338
18.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 00:00:40:419 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:419
19.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 00:00:40:743 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:743
20.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 00:00:40:823 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:823
21.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 00:00:40:891 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:891
22.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 00:00:41:568 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:41:568

Junior Female Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Points - Results
1.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Henrietta Colborne Team Ford Ecoboost Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
10.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Sophie Williams Elitevelo Kalas Sportswear CRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Amy Smith Project 51 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Megan Chard PMR Finished 2nd 0

20. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Keirin - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Chloe Jones Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Female Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Scratch - Results
1.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Sophie Williams Elitevelo Kalas Sportswear CRT Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Megan Chard PMR Finished 2nd 0

10. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
20.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Female Pursuit - Results
1.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 00:02:26:276 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:02:26:276
2.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 00:02:30:532 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:02:30:532
3.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st --- 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd --- 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd --- 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Megan Chard PMR Finished 2nd --- 0

10. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Amy Smith Project 51 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Monica Dew Boot Out Breast Cancer C.C Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Kiera Byland Sportcity Velo Finished 4th --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
22.  Caitlin Shaw MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Male Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Madison - Results
1.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd
1.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  James Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Tomos Owens Pro Vision SJ Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
10.  Dylan Thomas VC Meudon Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  James Farrington Avenista Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Kilo TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Male Kilo TT - Results
1.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 00:01:03:849 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:03:849
2.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 2nd 00:01:04:864 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:04:864
3.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 00:01:05:112 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:112
4.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 00:01:05:880 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:880
5.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 00:01:05:997 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:997
6.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 00:01:06:172 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:06:172
7.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 00:01:06:385 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:01:06:385
8.  Christopher Heaton Sportcity Velo Finished 3rd 00:01:06:414 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:06:414
9.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 00:01:06:677 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:06:677
10.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 00:01:06:890 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:06:890
11.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 00:01:07:378 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:07:378
12.  Nathan Draper 100% ME Finished Elite 00:01:07:850 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:01:07:850
13.  Alexander MacRae Pro Vision Cycle Clothing Finished 2nd 00:01:08:305 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:08:305
14.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 00:01:08:432 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:08:432
15.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd 00:01:08:573 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:08:573
16.  Ryan Hutchinson Team Terminator Finished 4th 00:01:08:964 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:01:08:964
17.  James Helsby Sportcity Velo Finished 3rd 00:01:13:914 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:13:914
18.  Oliver Blake Long Eaton Cycles Finished 3rd 00:01:14:641 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:14:641

Junior Male Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Male Pursuit - Results
1.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 00:03:19:005 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:03:19:005
2.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 00:03:23:338 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:03:23:338
3.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 1st --- 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 1st --- 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Fred Wright VC Londres Finished 1st --- 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st --- 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
11.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  George Greenhalgh N-Fuse Identity Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Euan Sutherland Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Louis Rose-Davies Team Corley Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Alexander MacRae Pro Vision Cycle Clothing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Calum Shackley Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Innes Johnston Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  James Farrington Avenista Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
26.  Alex Collins Fareham Wheelers Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
27.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Oliver Blake Long Eaton Cycles Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  James Helsby Sportcity Velo Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
30.  Liam Davies Broom Wagon Racing Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Scratch - Results
1.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  James Higginson Manchester Wheelers Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Euan Sutherland Glasgow Cycle Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Tomos Owens Pro Vision SJ Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Junior Male Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Keirin - Results
1.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Christopher Heaton Sportcity Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Ryan Hutchinson Team Terminator Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Points - Results
1.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
11.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
18.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  James Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Calum Shackley Glasgow Cycle Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Sprint - Results
1.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Youth A Female Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Madison - Results
1.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
1.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
3.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Emma Finucane Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Elizabeth Catlow Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jessica Woodworth Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Alderney Baker Matrix Pro Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Xan Crees Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Scratch - Results
1.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Imogen Chastell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Elizabeth Catlow Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Katie Helsby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Sprint - Results
1.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Chloe Jones Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Points - Results
1.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alderney Baker Matrix Pro Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Xan Crees Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lucy Horrocks Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Alexandra Rimmer Mountain Goat Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Female Pursuit - Results
1.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 00:02:28:608 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:02:28:608
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 00:02:32:270 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:32:270
3.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A --- 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Anna Docherty Clifton CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Felicity Gledhill Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alice Matravers VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lucy Horrocks Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Alice Standish Bourne Whls CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Georgia Speake East Kilbride Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Freya Thatcher Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
25.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Katie Helsby Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Emily Larwood Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Ellen Barker Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Nicola Greenwood Holmfirth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Amelia Coombes VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Elizabeth Broughton Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Female 500m TT - Results
1.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 00:00:37:742 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:742
2.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:777 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:777
3.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 00:00:38:099 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:099
4.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 00:00:38:283 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:283
5.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 00:00:38:521 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:521
6.  Emma Finucane Towy Riders Finished B 00:00:38:670 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:38:670
7.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 00:00:38:878 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:878
8.  Leanne Hall Sportcity Velo Finished A 00:00:38:880 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:880
9.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 00:00:38:883 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:883
10.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:38:937 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:937
11.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 00:00:38:985 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:985
12.  Alice Matravers VC Londres Finished A 00:00:38:993 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:993
13.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 00:00:39:006 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:006
14.  Felicity Gledhill Sportcity Velo Finished A 00:00:39:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:250
14.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 00:00:39:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:250
16.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 00:00:39:514 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:514
17.  Kate Shelton VC Londres Finished A 00:00:39:591 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:591
18.  Emily Larwood Sportcity Velo Finished A 00:00:39:638 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:638
19.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:39:688 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:688
20.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A 00:00:39:812 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:812
21.  Georgia Speake East Kilbride Road Club Finished A 00:00:39:890 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:890
22.  Chloe Jones Black Line Finished A 00:00:40:058 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:058
23.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A 00:00:40:120 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:120
24.  Stephani Hall Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:40:150 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:150
25.  Jessica Long-West Cadence Cycle Racing Finished B 00:00:40:232 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:40:232
26.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A 00:00:40:381 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:381
27.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 00:00:40:476 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:476
28.  Isabel Darvill VC Lincoln Finished A 00:00:40:680 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:680
29.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 00:00:40:764 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:40:764
30.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 00:00:40:770 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:770
31.  Nicola Greenwood Holmfirth Cycling Club Finished A 00:00:40:862 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:862
32.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 00:00:41:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:250
33.  Isobel Williams Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:41:342 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:342
34.  Amelia Coombes VC Londres Finished A 00:00:41:827 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:827
35.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A 00:00:42:111 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:111
36.  Jessica O'Brian Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:42:237 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:237
37.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A 00:00:42:527 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:527
38.  Emma Holmes Sportcity Velo Finished N/A 00:00:42:530 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:42:530
39.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 00:00:42:670 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:670
40.  Serena Natt Cadence Cycle Racing Finished B 00:00:43:056 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:43:056
41.  Ellen Barker Team RL360 Isle Of Man Finished A 00:00:44:069 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:44:069
42.  Jessica Taylor Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 00:00:44:831 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:44:831

Youth A Male Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Madison - Results
1.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
1.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
3.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  William Raymond VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Owain Roberts Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Points - Results
1.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Owain Roberts Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Adam Jarps Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Finley Newmark VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Sprint - Results
1.  Caleb Hill Lyme RC Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Alistair Fielding Black Line Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Male Pursuit - Results
1.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:02:18:198 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:18:198
2.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 00:02:18:749 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:18:749
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A --- 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  William Raymond VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Finley Newmark VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Leo Hayter Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Joe Burns Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Dylan Hughes Hetton Hawks Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Jack Rootkin-Gray Solihull CC Finished B --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  William Manfield-Yorke Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Jonathon Hilbourne Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Jack Ford Albion Cycling Co Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Joseph West Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  George Bazley Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Robert McAndrew Witham Wheelers Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  George Mills-Keeling Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Simon Bird Lee Valley Youth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Samuel Carmichael Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Adam Jarps Hetton Hawks Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Nick Day Team Milton Keynes Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Ryan Pike Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Charlie Fisher Newport Shropshire CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Ben Wright Bournemouth Arrow Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Matti Dobbins Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Robert Waite Sportcity Velo Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
50.  Farley Barber Lyme RC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Thomas Clarke Palmer Park Velo RT Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Will Beech Nottingham Clarion CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Sam Trotter Finished B --- 0

53. Sam Trotter -

Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth A Male Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Scratch - Results
1.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Alistair Fielding Black Line Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  William Raymond VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Male 500m TT - Results
1.  Alistair Fielding Black Line Finished A 00:00:33:886 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:33:886
2.  Caleb Hill Lyme RC Finished A 00:00:34:121 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:121
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 00:00:34:222 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:222
4.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 00:00:34:599 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:599
5.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 00:00:34:713 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:713
6.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 00:00:35:050 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:050
7.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 00:00:35:173 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:173
8.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 00:00:35:205 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:205
9.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:35:333 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:333
10.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 00:00:35:434 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:35:434
11.  Jack Ford Albion Cycling Co Finished A 00:00:35:630 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:630
12.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 00:00:35:798 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:798
13.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 00:00:35:814 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:814
14.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:35:815 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:815
15.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 00:00:35:942 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:942
16.  James Bunting Kirklees Cycling Academy Finished A 00:00:35:963 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:963
17.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 00:00:36:023 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:023
18.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished A 00:00:36:241 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:241
19.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 00:00:36:526 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:526
20.  William Raymond VC Londres Finished A 00:00:36:634 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:634
21.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 00:00:36:738 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:738
22.  Joe Burns Sportcity Velo Finished A 00:00:36:871 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:871
23.  Jamie Bray Chippenham & Dist Whls Finished A 00:00:36:932 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:932
24.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 00:00:36:980 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:980
25.  Robert McAndrew Witham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:37:110 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:110
26.  Jac Jones Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:37:281 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:281
27.  Jack Rootkin-Gray Solihull CC Finished B 00:00:37:350 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:37:350
28.  Jonathon Hilbourne Glasgow Riderz Finished A 00:00:37:375 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:375
29.  Finley Newmark VC Londres Finished A 00:00:37:553 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:553
30.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:560 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:560
31.  George Mills-Keeling Wolverhampton Whls Finished A 00:00:37:802 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:802
32.  Jamie Penny Discovery Junior Cycling Club Finished A 00:00:37:882 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:882
33.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 00:00:37:910 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:910
34.  Joseph West Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:945 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:945
35.  Dylan Hughes Hetton Hawks Cycling Club Finished A 00:00:38:473 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:473
36.  Leo Hayter VC Londres Finished A 00:00:38:503 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:503
37.  Riley Searle Team Corley Cycles Finished A 00:00:38:619 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:619
38.  Charlie Fisher Newport Shropshire CC Finished A 00:00:38:713 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:713
39.  Ryan Pike Cardiff JIF Finished A 00:00:38:714 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:714
40.  Matti Dobbins Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:39:405 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:405
41.  Thomas Simmons Rutland Rouleur Finished A 00:00:39:947 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:947

Paracycling Challenge Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge Pursuit - Results
1.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Paracycling Challenge 200m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge 200m TT - Results
1.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Paracycling Challenge 500m/Kilo TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge 500m/Kilo TT - Results
1.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Only open to full Silver/Gold Members of British Cycling who hold a current/valid UCI recognised competition licence which shows GBR within the UCI Code upon it

The Races

Junior Female Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Kilo TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Male Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Male Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Youth A Female Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Paracycling Challenge Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Go-Race None ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Paracycling Challenge 200m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Go-Race None ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Paracycling Challenge 500m/Kilo TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Go-Race None ---
Thu 04/08/16 – 08:00

Event Summary

Event Details

Event URN:

397004

Start Date:

Mon, 1st Aug 2016

Finish date:

Fri, 5th Aug 2016

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Derby Velodrome, Derby Arena, Royal Way, Pride Park, Derby, DE24 8JB

View map

Entry close date

Sun, 3rd Jul 2016

Results

Confirmed Results

Junior Female Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Sprint - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Female 500m TT - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 00:00:35:979 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:35:979
2.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 00:00:36:131 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:36:131
3.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 00:00:36:623 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:36:623
4.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 00:00:37:427 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:37:427
5.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 00:00:37:439 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:37:439
6.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 00:00:37:760 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:37:760
7.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 00:00:37:935 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:37:935
8.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 00:00:37:988 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:37:988
9.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 00:00:38:267 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:267
10.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 00:00:38:654 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:654
11.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:38:913 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:38:913
12.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 00:00:39:211 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:39:211
13.  Lauryn Dawber Swinnerton Cycles Finished 3rd 00:00:39:213 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:39:213
14.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 00:00:40:192 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:192
15.  Rebecca Gregson The Racing Chance Foundation Finished 3rd 00:00:40:276 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:276
16.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 00:00:40:331 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:331
17.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 00:00:40:338 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:338
18.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 00:00:40:419 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:419
19.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 00:00:40:743 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:743
20.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 00:00:40:823 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:40:823
21.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 00:00:40:891 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:40:891
22.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 00:00:41:568 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:41:568

Junior Female Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Points - Results
1.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Henrietta Colborne Team Ford Ecoboost Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
10.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Rachel Jary VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Sophie Williams Elitevelo Kalas Sportswear CRT Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Amy Smith Project 51 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Megan Chard PMR Finished 2nd 0

20. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Keirin - Results
1.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Chloe Jones Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Lauren Bate Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Amber King Glasgow Sprint Track Cycling T... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Female Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Female Scratch - Results
1.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Sophie Williams Elitevelo Kalas Sportswear CRT Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Amber Joseph PMR Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Megan Chard PMR Finished 2nd 0

10. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
15.  Molly Haycock Bournemouth Arrow Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Sophie Capewell Team Terminator Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
20.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Female Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Female Pursuit - Results
1.  Eleanor Dickinson Drops Cycling Development Team Finished 1st 00:02:26:276 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:02:26:276
2.  Rebecca Raybould Poole Wheelers CC Finished 1st 00:02:30:532 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:02:30:532
3.  Jessica Roberts Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 1st --- 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Hetty Niblett Wimbledon Cycling Club Finished 2nd --- 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Emily Tillett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Rachel Jary VC Londres Finished 2nd --- 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Lauren Dolan Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Charlotte Cole-Hossain VC Londres Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Rosa Martin Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Megan Chard PMR Finished 2nd --- 0

10. Megan Chard - PMR

Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Jenny Holl Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Savannah Morgan Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Amy Smith Project 51 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Elizabeth Bennett Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Samantha Verrill Team 22 Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Monica Dew Boot Out Breast Cancer C.C Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Tara Ferguson Isle Of Man Cycling Associatio... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Rhona Callander Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Matilda Gurney EM Velocita Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Emma Clarke Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Kiera Byland Sportcity Velo Finished 4th --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
22.  Caitlin Shaw MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Male Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Madison - Results
1.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 2nd
1.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  James Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Tomos Owens Pro Vision SJ Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
10.  Dylan Thomas VC Meudon Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  James Farrington Avenista Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Kilo TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Male Kilo TT - Results
1.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 00:01:03:849 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:03:849
2.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 2nd 00:01:04:864 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:04:864
3.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 00:01:05:112 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:112
4.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 00:01:05:880 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:880
5.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 00:01:05:997 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:05:997
6.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 00:01:06:172 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:06:172
7.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 00:01:06:385 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:01:06:385
8.  Christopher Heaton Sportcity Velo Finished 3rd 00:01:06:414 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:06:414
9.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 00:01:06:677 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:06:677
10.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 00:01:06:890 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:06:890
11.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 00:01:07:378 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:07:378
12.  Nathan Draper 100% ME Finished Elite 00:01:07:850 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite | Time: 00:01:07:850
13.  Alexander MacRae Pro Vision Cycle Clothing Finished 2nd 00:01:08:305 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:08:305
14.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 00:01:08:432 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:01:08:432
15.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd 00:01:08:573 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:01:08:573
16.  Ryan Hutchinson Team Terminator Finished 4th 00:01:08:964 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:01:08:964
17.  James Helsby Sportcity Velo Finished 3rd 00:01:13:914 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:13:914
18.  Oliver Blake Long Eaton Cycles Finished 3rd 00:01:14:641 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:01:14:641

Junior Male Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Junior Male Pursuit - Results
1.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 00:03:19:005 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:03:19:005
2.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 00:03:23:338 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:03:23:338
3.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 1st --- 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 1st --- 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Fred Wright VC Londres Finished 1st --- 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st --- 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
11.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  George Greenhalgh N-Fuse Identity Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Euan Sutherland Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Louis Rose-Davies Team Corley Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Alexander MacRae Pro Vision Cycle Clothing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Calum Shackley Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Innes Johnston Glasgow Cycle Team Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  James Farrington Avenista Racing Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
26.  Alex Collins Fareham Wheelers Cycling Club Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
27.  Laurence Lisher Green Arrow CRT Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Oliver Blake Long Eaton Cycles Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  James Helsby Sportcity Velo Finished 3rd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
30.  Liam Davies Broom Wagon Racing Team Finished 2nd --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Scratch - Results
1.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 1st 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 1st
4.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  James Higginson Manchester Wheelers Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Euan Sutherland Glasgow Cycle Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Carl Jolly Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Tomos Owens Pro Vision SJ Academy Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Junior Male Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Keirin - Results
1.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Christopher Heaton Sportcity Velo Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Ryan Hutchinson Team Terminator Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Junior Male Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Points - Results
1.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 1st 30
Points: 30 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Jake Stewart Swinnerton Cycles Finished 2nd 25
Points: 25 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished 2nd 21
Points: 21 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Jacob Vaughan VC Londres Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Thomas Pidcock PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 14
Points: 14 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Fred Wright VC Londres Finished 1st 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Frank Longstaff Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Tom Chandler PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Conor Davies Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Ethan Hayter VC Londres Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
11.  Theo Hartley DFL In-Gear Development Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Matthew Draper Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Danny Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
14.  Anthony Anderson Team Corley Cycles Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
15.  Lewis Martin Spokes BPC Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
17.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
18.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  James Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Calum Shackley Glasgow Cycle Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Junior Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Male Sprint - Results
1.  Alex Jolliffe Team Terminator Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Lewis Stewart Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Cameron Thomson Ses Racing Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Youth A Female Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Madison - Results
1.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
1.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
3.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Emma Finucane Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Elizabeth Catlow Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jessica Woodworth Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Alderney Baker Matrix Pro Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Xan Crees Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Scratch - Results
1.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Imogen Chastell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Elizabeth Catlow Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Katie Helsby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Sprint - Results
1.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Chloe Jones Black Line Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Female Points - Results
1.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alice Matravers VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alderney Baker Matrix Pro Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Xan Crees Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lucy Horrocks Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Alexandra Rimmer Mountain Goat Coaching Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Female Pursuit - Results
1.  Elynor Backstedt Team Backstedt/Hotchillee Finished N/A 00:02:28:608 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:02:28:608
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 00:02:32:270 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:32:270
3.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A --- 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Anna Docherty Clifton CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Felicity Gledhill Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alice Matravers VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Lucy Horrocks Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Alice Standish Bourne Whls CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Georgia Speake East Kilbride Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Eve Martin Team Jadan Weldtite-Vive le Ve... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Freya Thatcher Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
25.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Katie Helsby Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Emily Larwood Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Elena Shaw Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Ellen Barker Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Nicola Greenwood Holmfirth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Amelia Coombes VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Elizabeth Broughton Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Female 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Female 500m TT - Results
1.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 00:00:37:742 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:742
2.  Ella Barnwell Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:777 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:777
3.  Esme Niblett Mid Shropshire Wheelers Finished A 00:00:38:099 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:099
4.  Alexandra Novacki Sportcity Velo Finished A 00:00:38:283 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:283
5.  Georgia Ashworth Cycle Sport Pendle Finished A 00:00:38:521 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:521
6.  Emma Finucane Towy Riders Finished B 00:00:38:670 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:38:670
7.  Lorna Bowler Hillingdon Slipstreamers Finished A 00:00:38:878 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:878
8.  Leanne Hall Sportcity Velo Finished A 00:00:38:880 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:880
9.  Pfeiffer Georgi Liv Cycling Club - Halo Cycles Finished A 00:00:38:883 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:883
10.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:38:937 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:937
11.  April Tacey Leicestershire Road Club Finished A 00:00:38:985 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:985
12.  Alice Matravers VC Londres Finished A 00:00:38:993 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:993
13.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 00:00:39:006 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:006
14.  Felicity Gledhill Sportcity Velo Finished A 00:00:39:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:250
14.  Gabriella Homer Wolverhampton Whls Finished A 00:00:39:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:250
16.  Alana Prior Manilla GRN Cycling Finished A 00:00:39:514 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:514
17.  Kate Shelton VC Londres Finished A 00:00:39:591 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:591
18.  Emily Larwood Sportcity Velo Finished A 00:00:39:638 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:638
19.  Ellie Park Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:39:688 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:688
20.  Lily Greenhalgh East Bradford CC Finished A 00:00:39:812 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:812
21.  Georgia Speake East Kilbride Road Club Finished A 00:00:39:890 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:890
22.  Chloe Jones Black Line Finished A 00:00:40:058 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:058
23.  Aleshia Mellor Lyme RC Finished A 00:00:40:120 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:120
24.  Stephani Hall Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:40:150 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:150
25.  Jessica Long-West Cadence Cycle Racing Finished B 00:00:40:232 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:40:232
26.  Anna Armstrong Speedflex Race Team Finished A 00:00:40:381 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:381
27.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 00:00:40:476 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:476
28.  Isabel Darvill VC Lincoln Finished A 00:00:40:680 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:680
29.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 00:00:40:764 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:40:764
30.  Abby Stewart Glasgow Riderz Finished A 00:00:40:770 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:770
31.  Nicola Greenwood Holmfirth Cycling Club Finished A 00:00:40:862 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:40:862
32.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 00:00:41:250 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:250
33.  Isobel Williams Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:41:342 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:342
34.  Amelia Coombes VC Londres Finished A 00:00:41:827 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:41:827
35.  Kate Mingay Newport Olympic Cycling Club Finished A 00:00:42:111 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:111
36.  Jessica O'Brian Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:42:237 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:237
37.  Lucy Naylor Speedflex Race Team Finished A 00:00:42:527 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:527
38.  Emma Holmes Sportcity Velo Finished N/A 00:00:42:530 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:42:530
39.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 00:00:42:670 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:42:670
40.  Serena Natt Cadence Cycle Racing Finished B 00:00:43:056 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:43:056
41.  Ellen Barker Team RL360 Isle Of Man Finished A 00:00:44:069 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:44:069
42.  Jessica Taylor Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished A 00:00:44:831 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:44:831

Youth A Male Madison

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Madison - Results
1.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
1.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
3.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  William Raymond VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Owain Roberts Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Points - Results
1.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Owain Roberts Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Adam Jarps Hetton Hawks Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Finley Newmark VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Sprint

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Sprint - Results
1.  Caleb Hill Lyme RC Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Alistair Fielding Black Line Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Male Pursuit - Results
1.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:02:18:198 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:18:198
2.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 00:02:18:749 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:02:18:749
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A --- 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  William Raymond VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Finley Newmark VC Londres Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Leo Hayter Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Joe Burns Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Dylan Hughes Hetton Hawks Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Jack Rootkin-Gray Solihull CC Finished B --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  William Manfield-Yorke Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Jonathon Hilbourne Glasgow Riderz Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Jack Ford Albion Cycling Co Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Joseph West Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  George Bazley Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Robert McAndrew Witham Wheelers Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  George Mills-Keeling Wolverhampton Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Simon Bird Lee Valley Youth Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Samuel Carmichael Sportcity Velo Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Adam Jarps Hetton Hawks Cycling Club Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Nick Day Team Milton Keynes Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Ryan Pike Cardiff JIF Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Charlie Fisher Newport Shropshire CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Ben Wright Bournemouth Arrow Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Matti Dobbins Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Robert Waite Sportcity Velo Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
50.  Farley Barber Lyme RC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Thomas Clarke Palmer Park Velo RT Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Will Beech Nottingham Clarion CC Finished A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Sam Trotter Finished B --- 0

53. Sam Trotter -

Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth A Male Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A Male Scratch - Results
1.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A
2.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
3.  Alistair Fielding Black Line Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
4.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Charlie Kelly Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Dylan Westley Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  William Raymond VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A Male 500m TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth A Male 500m TT - Results
1.  Alistair Fielding Black Line Finished A 00:00:33:886 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:33:886
2.  Caleb Hill Lyme RC Finished A 00:00:34:121 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:121
3.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 00:00:34:222 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:222
4.  Daniel Cooper Lichfield City CC Finished A 00:00:34:599 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:599
5.  Charley Calvert Bournemouth Arrow Finished A 00:00:34:713 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:34:713
6.  Jack Cruden Glasgow Riderz Finished A 00:00:35:050 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:050
7.  William Tidball 1st Chard Whls Finished A 00:00:35:173 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:173
8.  Jim Brown PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 00:00:35:205 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:205
9.  Matthew Burke Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:35:333 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:333
10.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 00:00:35:434 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:35:434
11.  Jack Ford Albion Cycling Co Finished A 00:00:35:630 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:630
12.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 00:00:35:798 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:798
13.  Alistair Leivers Speedflex Race Team Finished A 00:00:35:814 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:814
14.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished A 00:00:35:815 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:815
15.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished A 00:00:35:942 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:942
16.  James Bunting Kirklees Cycling Academy Finished A 00:00:35:963 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:35:963
17.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 00:00:36:023 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:023
18.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished A 00:00:36:241 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:241
19.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 00:00:36:526 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:526
20.  William Raymond VC Londres Finished A 00:00:36:634 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:634
21.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 00:00:36:738 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:738
22.  Joe Burns Sportcity Velo Finished A 00:00:36:871 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:871
23.  Jamie Bray Chippenham & Dist Whls Finished A 00:00:36:932 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:932
24.  Euan Cameron PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished A 00:00:36:980 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:36:980
25.  Robert McAndrew Witham Wheelers Cycling Club Finished A 00:00:37:110 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:110
26.  Jac Jones Cadence Cycle Racing Finished A 00:00:37:281 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:281
27.  Jack Rootkin-Gray Solihull CC Finished B 00:00:37:350 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:37:350
28.  Jonathon Hilbourne Glasgow Riderz Finished A 00:00:37:375 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:375
29.  Finley Newmark VC Londres Finished A 00:00:37:553 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:553
30.  James Codd Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:560 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:560
31.  George Mills-Keeling Wolverhampton Whls Finished A 00:00:37:802 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:802
32.  Jamie Penny Discovery Junior Cycling Club Finished A 00:00:37:882 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:882
33.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 00:00:37:910 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:910
34.  Joseph West Team Backstedt/Hotchillee Finished A 00:00:37:945 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:37:945
35.  Dylan Hughes Hetton Hawks Cycling Club Finished A 00:00:38:473 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:473
36.  Leo Hayter VC Londres Finished A 00:00:38:503 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:503
37.  Riley Searle Team Corley Cycles Finished A 00:00:38:619 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:619
38.  Charlie Fisher Newport Shropshire CC Finished A 00:00:38:713 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:713
39.  Ryan Pike Cardiff JIF Finished A 00:00:38:714 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:38:714
40.  Matti Dobbins Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 00:00:39:405 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:405
41.  Thomas Simmons Rutland Rouleur Finished A 00:00:39:947 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:39:947

Paracycling Challenge Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge Pursuit - Results
1.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
2.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Paracycling Challenge 200m TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge 200m TT - Results
1.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Paracycling Challenge 500m/Kilo TT

Position Name Club name Rider status Category Points
Paracycling Challenge 500m/Kilo TT - Results
1.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Robertson Woolwich CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Krispin Gardiner Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Only open to full Silver/Gold Members of British Cycling who hold a current/valid UCI recognised competition licence which shows GBR within the UCI Code upon it

The Races

Junior Female Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Female Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Female Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Kilo TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Male Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Junior Male Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Regional C+ Band 3 ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Regional C+, Band 3
Junior Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Regional C+ None ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Regional C+, None
Youth A Female Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Female 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Madison Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 03/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Wed 03/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Sprint Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Scratch Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 01/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Mon 01/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 05/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Fri 05/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Youth A Male 500m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Youth Only Youth ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Youth Only, Youth
Paracycling Challenge Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Tue 02/08/16 08:00 Go-Race None ---
Tue 02/08/16 – 08:00
Paracycling Challenge 200m TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Go-Race None ---
Thu 04/08/16 – 08:00
Paracycling Challenge 500m/Kilo TT Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 04/08/16 08:00 Go-Race None ---
Thu 04/08/16 – 08:00

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk