North West Youth League Round 3

Closed Circuit , Blackpool – Saturday, 11 Jun 2016

Event Summary

Event Overview

Round 3 of the Youth League comes to the seaside with the usual format of 2 races for all riders. Suitable for all ages and abilities.

Sign on opens 8.15 and closes at 9.30 for all ages.

Event Details

Event URN:

393419

Start Date:

Sat, 11th Jun 2016

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Palatine Circuit, 207 St Annes Road, Blackpool, Lancashire, FY4 2AP

View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Malcolm Neil Salt Ayre Cog Set Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Samuel Carmichael Sportcity Velo Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Brendan Thompson Liverpool Century RC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Thomas Stewart Liverpool Century RC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Charles Paige Green Jersey RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Samuel Pugh Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Hannah Edwards Salt Ayre Cog Set Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Helen Osguthorpe North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  John Roberts Salt Ayre Cog Set Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Archie Irving Beacon Wheelers Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Andrew Lemm Sportcity Velo Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Cameron Pilkington Eastlands Velo Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Daniel Vincent Eastlands Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Lachlan Hacker North Cheshire Clarion Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Thomas Lord Eastlands Velo Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  William Dykes Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Joshua Clough Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  James McCracken Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alfie Savage Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Matthew Finegan Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Tom Lees Red Rose Olympic CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Isaac Hill Blackpool Youth Cycle Associat... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Jake Edwards Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Ben Iddon Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Kyle Braun Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Adam McClorey North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Eve Barrow Salt Ayre Cog Set Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Maisy Vasic Sportcity Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Kate Taylor Cycle Sport Pendle Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Melissa Boylin Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Flora Knight Kendal Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Jasmine Pusey Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Issy McKinnon Southport CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Carys Field RibbleValley Juniors Cycling C... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Ciara Gostling Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Dylan Edwards Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Thomas Purcell Liverpool Century RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Callum Williams Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Wilson Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Harry Ives Blackpool Clarion Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  George Sayle Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Euan Hacker North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Gareth McClorey North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Simeon Kilroy North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Saul Ashton Blackpool Youth Cycle Associat... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Christopher Eaves North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Sanjay Sayadeepan Finished 0

14.  Sanjay Sayadeepan -

Points: 0 | Status: Finished

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Evelina Black Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Erin Corrigan Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Emma Jeffers GT Factory BMX UK Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Hannah McClorey North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Hannah Wilson Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Nancye Roberts Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Morgan Williams Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Joshua Jackson Lyme RC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Joseph Cosgrove Southport CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Felix Cuerden Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Owen Woolland North Cheshire Clarion Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Joe Watkins-Wilson Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Trayden Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Monty Nelhams Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Shaun Laycock Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Neve Laycock Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Daniel Cosgrove Southport CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Rocco Schumacher Lyme RC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Edward Black Eastlands Velo Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Adhisayan Sayadeepan Finished 0

4.  Adhisayan Sayadeepan -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Berikkhan Zhaxybekov Blackpool Youth Cycle Associat... Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Kaden Williams Harry Middleton Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Charlotte Kilroy North Cheshire Clarion Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None

Event Summary

Event Overview

Round 3 of the Youth League comes to the seaside with the usual format of 2 races for all riders. Suitable for all ages and abilities.

Sign on opens 8.15 and closes at 9.30 for all ages.

Event Details

Event URN:

393419

Start Date:

Sat, 11th Jun 2016

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Palatine Circuit, 207 St Annes Road, Blackpool, Lancashire, FY4 2AP

View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: A
2.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: A
3.  Jack Barton Speedflex Race Team Finished A 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: A
4.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
5.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Malcolm Neil Salt Ayre Cog Set Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
7.  Samuel Carmichael Sportcity Velo Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
8.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
9.  Brendan Thompson Liverpool Century RC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
10.  Thomas Stewart Liverpool Century RC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
11.  Charles Paige Green Jersey RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Samuel Pugh Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Hannah Edwards Salt Ayre Cog Set Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Helen Osguthorpe North Cheshire Clarion Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: B
2.  John Roberts Salt Ayre Cog Set Finished B 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: B
3.  Archie Irving Beacon Wheelers Finished B 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: B
4.  Andrew Lemm Sportcity Velo Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
5.  Cameron Pilkington Eastlands Velo Finished B 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: B
6.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
7.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
8.  Daniel Vincent Eastlands Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
9.  Lachlan Hacker North Cheshire Clarion Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
10.  Thomas Lord Eastlands Velo Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
11.  William Dykes Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Joshua Clough Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  James McCracken Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Alfie Savage Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Matthew Finegan Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Tom Lees Red Rose Olympic CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Isaac Hill Blackpool Youth Cycle Associat... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Jake Edwards Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Ben Iddon Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Kyle Braun Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Adam McClorey North Cheshire Clarion Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Eve Barrow Salt Ayre Cog Set Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Maisy Vasic Sportcity Velo Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Kate Taylor Cycle Sport Pendle Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Melissa Boylin Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Flora Knight Kendal Cycle Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Jasmine Pusey Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Issy McKinnon Southport CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Carys Field RibbleValley Juniors Cycling C... Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Ciara Gostling Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Dylan Edwards Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Thomas Purcell Liverpool Century RC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Callum Williams Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Wilson Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Deetray Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Harry Ives Blackpool Clarion Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  George Sayle Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Euan Hacker North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Gareth McClorey North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Simeon Kilroy North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  John Bardsley Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Saul Ashton Blackpool Youth Cycle Associat... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Christopher Eaves North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Sanjay Sayadeepan Finished 0

14.  Sanjay Sayadeepan -

Points: 0 | Status: Finished

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Evelina Black Eastlands Velo Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Erin Corrigan Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Emma Jeffers GT Factory BMX UK Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Hannah McClorey North Cheshire Clarion Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Hannah Wilson Cycle Sport Pendle Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Nancye Roberts Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Morgan Williams Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Joshua Jackson Lyme RC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Joseph Cosgrove Southport CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Archie Honeysett Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Felix Cuerden Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Owen Woolland North Cheshire Clarion Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Joe Watkins-Wilson Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Trayden Jarrett Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Monty Nelhams Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Shaun Laycock Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Megan Lloyd Harry Middleton Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Neve Laycock Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Daniel Cosgrove Southport CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Rocco Schumacher Lyme RC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Edward Black Eastlands Velo Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Adhisayan Sayadeepan Finished 0

4.  Adhisayan Sayadeepan -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Berikkhan Zhaxybekov Blackpool Youth Cycle Associat... Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Kaden Williams Harry Middleton Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Charlotte Kilroy North Cheshire Clarion Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

About the Event

The Races

U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only Band 5 (<10 Entrants) ---
Entry: On Day: (£12.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, Band 5 (<10 Entrants)
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 11/06/16 10:00 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£10.00)
Sat 11/06/16 – 10:00
Youth Only, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk