White Rose Youth League 1

Closed Circuit , Bradford – Wednesday, 16 May 2007

Event Summary

Event Details

Event URN:

225/EN/004/2007

Start Date:

Wed, 16th May 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Richard Dunn Sports Centre, Rooley Avenue, Bradford, West Yorkshire, BD6 1EZ
View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Time Trial - Results
1.  Robert Watson Paul Milnes - Bradford Olympic... Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Calum Smith East Bradford CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
3.  Simon Yates Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Thomas Moses Unknown A 0

5. Thomas Moses -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Chris Sherriffs Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Paul Young Ilkley Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Daniel Willoughby Bronte Wheelers/Neophix Eng Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Timothy Woodman Aire Valley Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Michael Knight Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown
13.  Niall Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Benjamin Kellett Holme Valley Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Circuit Race - Results
1.  Simon Yates Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Thomas Moses Unknown A 2

2. Thomas Moses -

Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Robert Watson Paul Milnes - Bradford Olympic... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Chris Sherriffs Solihull CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Timothy Woodman Aire Valley Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Daniel Willoughby Bronte Wheelers/Neophix Eng Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Paul Young VC York Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Benjamin Kellett Holme Valley Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Niall Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Michael Knight Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown
14.  Calum Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Time Trial - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Katie Fearnehough Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ella Sadler-Andrews Leisure Lakes Bikes.com Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Circuit Race - Results
1.  Katie Fearnehough Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Time Trial - Results
1.  Scott Woodhead West Pennine RC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Nicholas Barnes Seacroft Wheelers Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Jack Walker Leeds Mercury Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Spencer Beagley Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Andrew Ettenfield Unknown 0

7. Andrew Ettenfield -

Points: 0 | Status: Unknown
9.  Archie Cross Obricoaching Racing Team Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Neil Ludvigsen Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Circuit Race - Results
1.  Nicholas Barnes Seacroft Wheelers Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Scott Woodhead West Pennine RC Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Jack Walker Leeds Mercury Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Archie Cross Obricoaching Racing Team Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Spencer Beagley Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Andrew Ettenfield Unknown 0

9. Andrew Ettenfield -

Points: 0 | Status: Unknown
10.  Neil Ludvigsen Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Time Trial - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Circuit Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Time Trial - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
2.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  Billy Harding East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Alexander Marker Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  James Collin Leeds Mercury Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Christopher Barnes Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  James Beardsell Unknown 0

10. James Beardsell -

Points: 0 | Status: Unknown
11.  Joseph Parker Unknown N/A 0

11. Joseph Parker -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Douglas Hill Unknown B 0

12. Douglas Hill -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  James Hendry Unknown 0

13. James Hendry -

Points: 0 | Status: Unknown
14.  Skye Beagley Unknown D 0

14. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
15.  Max Gartery Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
16.  Ted Cross Unknown 0

16. Ted Cross -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Circuit Race - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Billy Harding East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Christopher Barnes Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  James Collin Leeds Mercury Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Alexander Marker Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  James Beardsell Unknown 0

9. James Beardsell -

Points: 0 | Status: Unknown
10.  Joseph Parker Unknown N/A 0

10. Joseph Parker -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Skye Beagley Unknown D 0

12. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
13.  Max Gartery Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Douglas Hill Unknown B 0

14. Douglas Hill -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Ted Cross Unknown 0

15. Ted Cross -

Points: 0 | Status: Unknown
16.  James Hendry Unknown 0

16. James Hendry -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Time Trial - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Caitlin Tromans East Bradford CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Morag Hockey Unknown 0

3. Morag Hockey -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Circuit Race - Results
1.  Caitlin Tromans East Bradford CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Morag Hockey Unknown 0

2. Morag Hockey -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

The Races

U16 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 16/05/07 – 19:00
Youth Only, Youth
Various
U16 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:01 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:01
Youth Only, Youth
U16 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:02 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:02
Youth Only, Youth
U16 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:03 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:03
Youth Only, Youth
U14 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:04 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:04
Youth Only, Youth
U14 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:05 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:05
Youth Only, Youth
U14 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:06 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:06
Youth Only, Youth
U14 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:07 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:07
Youth Only, Youth
U12 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:08 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:08
Youth Only, Youth
U12 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:09 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:09
Youth Only, Youth
U12 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:10 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:10
Youth Only, Youth
U12 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:11
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

225/EN/004/2007

Start Date:

Wed, 16th May 2007

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Richard Dunn Sports Centre, Rooley Avenue, Bradford, West Yorkshire, BD6 1EZ
View map

Results

Confirmed Results

U16 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Time Trial - Results
1.  Robert Watson Paul Milnes - Bradford Olympic... Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Calum Smith East Bradford CC Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
3.  Simon Yates Sportcity Velo Unknown A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Thomas Moses Unknown A 0

5. Thomas Moses -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Chris Sherriffs Sportcity Velo Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Paul Young Ilkley Cycles RT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  Daniel Willoughby Bronte Wheelers/Neophix Eng Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Timothy Woodman Aire Valley Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Michael Knight Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown
13.  Niall Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
14.  Benjamin Kellett Holme Valley Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys Circuit Race - Results
1.  Simon Yates Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Thomas Moses Unknown A 2

2. Thomas Moses -

Points: 2 | Status: Unknown | Category: A
3.  Jordan Hargreaves Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
4.  Joshua Edmondson Leeds Mercury Cycling Club Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
5.  Robert Watson Paul Milnes - Bradford Olympic... Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
6.  Chris Sherriffs Solihull CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
7.  William Bushby Obricoaching Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
8.  Timothy Woodman Aire Valley Racing Team Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
9.  Daniel Willoughby Bronte Wheelers/Neophix Eng Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
10.  Paul Young VC York Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
11.  Benjamin Kellett Holme Valley Whls Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
12.  Niall Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
13.  Michael Knight Unknown 0
Points: 0 | Status: Unknown
14.  Calum Smith East Bradford CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

U16 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Time Trial - Results
1.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
1.  Katie Fearnehough Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
3.  Ella Sadler-Andrews Leisure Lakes Bikes.com Unknown N/A 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: N/A

U16 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls Circuit Race - Results
1.  Katie Fearnehough Sportcity Velo Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Gabriella Shaw Wills Bros Racing Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U14 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Time Trial - Results
1.  Scott Woodhead West Pennine RC Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B
3.  Nicholas Barnes Seacroft Wheelers Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
5.  Jack Walker Leeds Mercury Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Spencer Beagley Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
7.  Andrew Ettenfield Unknown 0

7. Andrew Ettenfield -

Points: 0 | Status: Unknown
9.  Archie Cross Obricoaching Racing Team Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
10.  Neil Ludvigsen Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys Circuit Race - Results
1.  Nicholas Barnes Seacroft Wheelers Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B
2.  Luke Simpson Leeds St. Christopher CC Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Scott Woodhead West Pennine RC Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B
4.  James Byron Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
5.  Ashley Marshall Dinnington Racing Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
6.  Jack Walker Leeds Mercury Cycling Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
7.  Archie Cross Obricoaching Racing Team Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
8.  Spencer Beagley Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
9.  Andrew Ettenfield Unknown 0

9. Andrew Ettenfield -

Points: 0 | Status: Unknown
10.  Neil Ludvigsen Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
11.  Joe Howard Wakefield Triathlon Club Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

U14 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Time Trial - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls Circuit Race - Results
1.  Sophie Gore Sportcity Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U12 Boys Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Time Trial - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
2.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
4.  Billy Harding East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Alexander Marker Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  James Collin Leeds Mercury Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Christopher Barnes Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
10.  James Beardsell Unknown 0

10. James Beardsell -

Points: 0 | Status: Unknown
11.  Joseph Parker Unknown N/A 0

11. Joseph Parker -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
12.  Douglas Hill Unknown B 0

12. Douglas Hill -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
13.  James Hendry Unknown 0

13. James Hendry -

Points: 0 | Status: Unknown
14.  Skye Beagley Unknown D 0

14. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
15.  Max Gartery Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
16.  Ted Cross Unknown 0

16. Ted Cross -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Boys Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys Circuit Race - Results
1.  Jacob Ragan Eastlands Velo Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Lewis Barry Eastlands Velo Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Bradley Minns Alans BMX GT Heritage Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C
4.  Billy Harding East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
5.  Edwyn Oliver-Evans East Bradford CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
6.  Christopher Barnes Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
7.  James Collin Leeds Mercury Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
8.  Alexander Marker Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
9.  James Beardsell Unknown 0

9. James Beardsell -

Points: 0 | Status: Unknown
10.  Joseph Parker Unknown N/A 0

10. Joseph Parker -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A
11.  Jacob Scott Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
12.  Skye Beagley Unknown D 0

12. Skye Beagley -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
13.  Max Gartery Holme Valley Whls Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
14.  Douglas Hill Unknown B 0

14. Douglas Hill -

Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
15.  Ted Cross Unknown 0

15. Ted Cross -

Points: 0 | Status: Unknown
16.  James Hendry Unknown 0

16. James Hendry -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Girls Time Trial

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Time Trial - Results
1.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Caitlin Tromans East Bradford CC Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C
3.  Morag Hockey Unknown 0

3. Morag Hockey -

Points: 0 | Status: Unknown

U12 Girls Circuit Race

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls Circuit Race - Results
1.  Caitlin Tromans East Bradford CC Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Morag Hockey Unknown 0

2. Morag Hockey -

Points: 0 | Status: Unknown
3.  Emily Woodfine Wakefield Triathlon Club Unknown C 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

The Races

U16 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:00 Youth Only Youth --- Various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Wed 16/05/07 – 19:00
Youth Only, Youth
Various
U16 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:01 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:01
Youth Only, Youth
U16 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:02 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:02
Youth Only, Youth
U16 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:03 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:03
Youth Only, Youth
U14 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:04 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:04
Youth Only, Youth
U14 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:05 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:05
Youth Only, Youth
U14 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:06 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:06
Youth Only, Youth
U14 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:07 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:07
Youth Only, Youth
U12 Boys Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:08 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:08
Youth Only, Youth
U12 Boys Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:09 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:09
Youth Only, Youth
U12 Girls Time Trial Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:10 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:10
Youth Only, Youth
U12 Girls Circuit Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 16/05/07 19:11 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 16/05/07 – 19:11
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk