Welwyn Wheelers Youth Omnium

Track , Welwyn Garden City – Saturday, 07 May 2016

Event Summary

Event Details

Event URN:

390532

Start Date:

Sat, 7th May 2016

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Series:

National Youth Track Omnium ( London Area)

Entry close date

Tue, 26th Apr 2016

Results

Confirmed Results

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  William Bancroft VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Mark Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Owen Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Jack Emerson Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Max Jackson Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Harry Owen VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Brody Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Calum Moir Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Max Rethman Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Toby Brown Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Raphael Boulton Bristol BMX Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Joshua White Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Samuel Jaques Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Archie Bracewell Cycle Club Ashwell (CCA) Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Jodie Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Eleanor Bolton Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Zoe Warner Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Oscar Nilsson-Julien VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Innes Harvey VC Londres Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Billy Gilbey VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Jamie Pullen Redhill Raiders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Dexter Mansel-Thomas Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Lukas Nerurkar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Oliver Wollaston VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Archie Peet Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Ritchie Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Stanley Platts VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Tom Sharples Richardsons-Trek RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Max Bolton Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Luke Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Thomas White Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Oliver Partner Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Alistair Canning VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Sam Daniels Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Archie Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Michael Sumner Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Rudy Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Becky Surridge VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Isabella Escalera VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Imogen Chastell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Hannah Johnson VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Emma Keiller Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Aimee Zygo Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Amelia Hopper Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alexi Edwards Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Ieuan Woods Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Finley Newmark VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Louis Bilyard Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Simon Bird Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Ben Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Nick Day Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Christian Manzi Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Samuel Asker Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Nesta Ferguson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Riley Searle Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  David Norman Fenland Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  George Sloan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Marco Passfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Tom Portsmouth Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Nathan Blackmore Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Fred Gill Chelmer CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Finlay Wellings VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Joseph Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Thomas Zygo Team Milton Keynes Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
28.  Matthew Sheers Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Finlay Jenner VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Thomas Gloag VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Alice Matravers VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Josie Shepherd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Lauren Higham Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Kate Shelton VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Megan Panton Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Elspeth Grace Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Amelia Coombes VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Eleanor McArdle Welwyn Wheelers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Mia Purnell Fenland Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
17.  Jemma Doyle Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

The Races

U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only None ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, None
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only None ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, None
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

390532

Start Date:

Sat, 7th May 2016

Event Type:

Track (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Series:

National Youth Track Omnium ( London Area)

Entry close date

Tue, 26th Apr 2016

Results

Confirmed Results

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Olivier Mangham VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Joshua Golliker Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  William Bancroft VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Mark Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Owen Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Jack Emerson Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Dylan Hicks Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Benjamin Tuchner VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Max Jackson Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Harry Owen VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Eddie Vann Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Brody Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Calum Moir Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Max Rethman Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Luke Goodwill Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Toby Brown Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Raphael Boulton Bristol BMX Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Joshua White Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Samuel Jaques Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
--- Archie Bracewell Cycle Club Ashwell (CCA) Did not start C 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: C

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Jodie Taylor Colchester Rovers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Eleanor Bolton Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Zoe Warner Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Sasha Blendis Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Oscar Nilsson-Julien VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Innes Harvey VC Londres Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Billy Gilbey VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Jamie Pullen Redhill Raiders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Dexter Mansel-Thomas Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Lukas Nerurkar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Rahul Fortescue Talwar Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Oliver Wollaston VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Archie Peet Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Ritchie Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Stanley Platts VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Tom Sharples Richardsons-Trek RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Max Bolton Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Luke Prenelle Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Thomas White Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Tomas Wylie VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Oliver Partner Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Alistair Canning VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Sam Daniels Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Archie Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Michael Sumner Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Kai Watts Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Rudy Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Becky Surridge VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Natalie Bloomer VC Londres Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Isabella Escalera VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Imogen Chastell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Katie-Ann Elliston Southend Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Hannah Johnson VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Ellie-Mae Pledger Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Iona Moir Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Emma Keiller Charlotteville CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Aimee Zygo Team Milton Keynes Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Amelia Hopper Colchester Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Kareem Akinnibi VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Santiago Isaac CaDavid Rivera VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Alexi Edwards Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Ieuan Woods Charlotteville CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Finley Newmark VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Louis Bilyard Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Simon Bird Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Ben Selfe Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Nick Day Team Milton Keynes Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Christian Manzi Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Samuel Asker Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Nesta Ferguson Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Riley Searle Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  David Norman Fenland Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  George Sloan VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Marco Passfield Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Tom Portsmouth Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Nathan Blackmore Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Leo Hayter VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Fred Gill Chelmer CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Finlay Wellings VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Joseph Bennett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Thomas Zygo Team Milton Keynes Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
28.  Matthew Sheers Essex Roads CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Finlay Jenner VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Thomas Gloag VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Alice Matravers VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Josie Griffin Welwyn Wheelers CC Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Zoe Brookes Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Kate Wootton Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Sophie Holmes Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Josie Shepherd VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Lauren Higham Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Kate Shelton VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Megan Panton Woolwich CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Emily Knight Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Elspeth Grace Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Amelia Coombes VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Eleanor McArdle Welwyn Wheelers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Mia Purnell Fenland Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Jessica Elliot Cycling Club Hackney Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
17.  Jemma Doyle Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

About the Event

The Races

U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only None ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, None
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only None ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, None
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 07/05/16 12:00 Youth Only Youth ---
Sat 07/05/16 – 12:00
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk