Castle Combe Summer Series #2

Closed Circuit , Chippenham – Thursday, 14 May 2015

Event Summary

Event Details

Event URN:

371359

Start Date:

Thu, 14th May 2015

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Castle Combe Race Circuit, Castle Combe, Chippenham, Wiltshire, SN14 7EY
View map

Results

Confirmed Results

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Sophie Taylor Salt & Sham Cycle Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Tegan Rush Sulis Scorpions YCA Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Freya Thatcher Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Katie Scott Cotswold Veldrijden Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Laura Curle Velo Club Walcot Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Aoife O'Neill Chippenham & Dist Whls Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
0.  Eve Trivett Props Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Bethany Bennett Towy Riders Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Molly Thomas Finished 0

2. Molly Thomas -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Grace Metcalfe Chippenham & Dist Whls Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
0.  Joanna Freegard Chippenham & Dist Whls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Lilia Wood NFTO Race Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  William Crofts Performance Cycles Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Samuel Adey Performance Cycles Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  George Beck Salt & Sham Cycle Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Gabriel Chinn Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  William Matthews Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Elliot Lassiter Cotswold Veldrijden Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Archie Scott Cotswold Veldrijden Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Charlie Parry Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Charlie Parry Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Aaron Payne Finished B 3

1. Aaron Payne -

Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tom Price Finished 0

2. Tom Price -

Points: 0 | Status: Finished

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Rufus Thomas Sulis Scorpions YCA Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Jack Webb Maindy Flyers Youth CC Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Edward Leech Finished C 1

3. Edward Leech -

Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  James Brown Palmer Park Velo RT Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
4.  Daniel Wylie-Morris MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Alexander Freegard Chippenham & Dist Whls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Jack Blackburn Finished 0

1. Jack Blackburn -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Harvey Smith Finished E 2

2. Harvey Smith -

Points: 2 | Status: Finished | Category: E

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  Max Girdler Onit Cycle Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  George Wise Veloton Team Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Sean Townsend Radeon-Cycology RT Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  William Gregory Performance Cycles Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Jack Thompson Performance Cycles Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Neil Wolstencroft Bristol Cycling Development Sq... Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Ben Strain Radeon-Cycology RT Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Nick Ball Team Tor 2000 KALAS Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Tom Brookes Bristol RC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  John Carter Radeon-Cycology RT Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Hannah Walker WNT Development Team Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Madeline Moore VC St Raphael Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Charmaine Porter Army Cycling Union Finished 4th 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Amy Hill Team Rytger Finished 1st 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Lucy Burgess Bristol South CC Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sydnie Price MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished N/A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Phoebe Davis Ride 24/7 Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Alexandra Jenkins Onit Cycles WRT Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Kate Baker University of Bath Cycling Clu... Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Diane Moore Ride 24/7 Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2 - Results
1.  James Lewis NFTO Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  James Phillips Dream Cycling Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Daniel Marshall T1Diabetes.info Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Rhys Lloyd NFTO Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Dexter Gardias One Pro Cycling Finished 1st 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Jason White T1Diabetes.info Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Lee Davis Ride 24/7 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Justin Hoy NFTO Finished Elite 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: Elite
10.  Luke Nolan Cycology Sunwise Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Malcolm Dixon Dream Cycling Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

About the Event

The Races

U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
15km / 9 miles
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
15km / 9 miles
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 10km / 6 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
10km / 6 miles
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 10km / 6 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
10km / 6 miles
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 5km / 3 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
5km / 3 miles
3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Regional C+ Band 5 --- 51km / 32 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30

3/4

Regional C+, Band 5
51km / 32 miles
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Women Only Band 5 --- 51km / 32 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30
Women Only, Band 5
51km / 32 miles
E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Regional C+ Band 5 --- 56km / 35 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30
Regional C+, Band 5
56km / 35 miles

Event Summary

Event Details

Event URN:

371359

Start Date:

Thu, 14th May 2015

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Castle Combe Race Circuit, Castle Combe, Chippenham, Wiltshire, SN14 7EY
View map

Results

Confirmed Results

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Sophie Taylor Salt & Sham Cycle Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Tegan Rush Sulis Scorpions YCA Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Freya Thatcher Newport Velo Youth Cycling Clu... Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Lauren Booth Carnac-Planet X Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Katie Scott Cotswold Veldrijden Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Laura Curle Velo Club Walcot Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Aoife O'Neill Chippenham & Dist Whls Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
0.  Eve Trivett Props Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Bethany Bennett Towy Riders Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Molly Thomas Finished 0

2. Molly Thomas -

Points: 0 | Status: Finished
3.  Grace Metcalfe Chippenham & Dist Whls Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
0.  Joanna Freegard Chippenham & Dist Whls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Lilia Wood NFTO Race Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  William Crofts Performance Cycles Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Samuel Adey Performance Cycles Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  George Beck Salt & Sham Cycle Club Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Joshua Price Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Gabriel Chinn Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  William Matthews Ride 24/7 Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Elliot Lassiter Cotswold Veldrijden Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Archie Scott Cotswold Veldrijden Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Charlie Parry Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Charlie Parry Bristol Cycling Development Sq... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Aaron Payne Finished B 3

1. Aaron Payne -

Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Tom Price Finished 0

2. Tom Price -

Points: 0 | Status: Finished

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Rufus Thomas Sulis Scorpions YCA Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Jack Webb Maindy Flyers Youth CC Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Edward Leech Finished C 1

3. Edward Leech -

Points: 1 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  James Brown Palmer Park Velo RT Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
4.  Daniel Wylie-Morris MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Alexander Freegard Chippenham & Dist Whls Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Jack Blackburn Finished 0

1. Jack Blackburn -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Harvey Smith Finished E 2

2. Harvey Smith -

Points: 2 | Status: Finished | Category: E

3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
3/4 - Results
1.  Max Girdler Onit Cycle Finished 3rd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  George Wise Veloton Team Finished 3rd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 3rd
3.  Sean Townsend Radeon-Cycology RT Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  William Gregory Performance Cycles Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
5.  Jack Thompson Performance Cycles Finished 3rd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Neil Wolstencroft Bristol Cycling Development Sq... Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Ben Strain Radeon-Cycology RT Finished 3rd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 3rd
8.  Nick Ball Team Tor 2000 KALAS Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
9.  Tom Brookes Bristol RC Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  John Carter Radeon-Cycology RT Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Hannah Walker WNT Development Team Finished Elite 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Madeline Moore VC St Raphael Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Charmaine Porter Army Cycling Union Finished 4th 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Amy Hill Team Rytger Finished 1st 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Lucy Burgess Bristol South CC Finished 4th 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sydnie Price MnD Fusion RT / Gearclub / WOR... Finished N/A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Phoebe Davis Ride 24/7 Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Alexandra Jenkins Onit Cycles WRT Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Kate Baker University of Bath Cycling Clu... Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Diane Moore Ride 24/7 Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd

E/1/2

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2 - Results
1.  James Lewis NFTO Finished 1st 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Ashley Hutchison VC St Raphael Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  James Phillips Dream Cycling Finished Elite 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: Elite
4.  Daniel Marshall T1Diabetes.info Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Rhys Lloyd NFTO Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Dexter Gardias One Pro Cycling Finished 1st 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Jason White T1Diabetes.info Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
8.  Lee Davis Ride 24/7 Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Justin Hoy NFTO Finished Elite 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: Elite
10.  Luke Nolan Cycology Sunwise Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Malcolm Dixon Dream Cycling Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

About the Event

The Races

U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Thu 14/05/15 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
15km / 9 miles
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 15km / 9 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
15km / 9 miles
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 10km / 6 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
10km / 6 miles
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 10km / 6 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
10km / 6 miles
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:00 Youth Only Youth --- 5km / 3 miles
Entry: On Day: (£5.00)
Thu 14/05/15 – 19:00
Youth Only, Youth
5km / 3 miles
3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Regional C+ Band 5 --- 51km / 32 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30

3/4

Regional C+, Band 5
51km / 32 miles
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Women Only Band 5 --- 51km / 32 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30
Women Only, Band 5
51km / 32 miles
E/1/2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Thu 14/05/15 19:30 Regional C+ Band 5 --- 56km / 35 miles
Entry: On Day: (£15.00)
Thu 14/05/15 – 19:30
Regional C+, Band 5
56km / 35 miles

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk