Sleepwell Hotels Isle of Man Youth & Junior Tour 2015

Road , Isle of Man – Friday, 01 May 2015

Event Summary

Event Overview

3 day competitve cycling event for both Junior and Youth Riders (A-E) on the Isle of Man. The event is part of the British Cycling National Junior Road Race Series and British Cycling National Youth Circuit Race Series.

Event Details

Event URN:

369730

Start Date:

Fri, 1st May 2015

Finish date:

Sun, 3rd May 2015

Event Type:

Road (Competitive)

Venue:

Claremont Hotel, 18-22 Loch Promenade, Douglas, Isle Of Man, IM1 2LX

View map

Series:

National Youth Circuit Race Series
2015 British Cycling Junior Road Series
2015 British Cycling Youth Circuit Series

Entry close date

Fri, 13th Feb 2015

Results

Confirmed Results

Junior Tour - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior Tour - Overall - Results
1.  Charlie Quarterman Zappi Racing Team Finished 2nd 60
Points: 60 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Joey Walker RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 52
Points: 52 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Gabriel Evans Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 45
Points: 45 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Peter Kibble Velocity Globalbike Finished 2nd 40
Points: 40 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Louis Modell Catford CC Equipe/Banks Finished N/A 35
Points: 35 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 2nd 31
Points: 31 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Robert Hogg Team Corley Cycles Finished N/A 27
Points: 27 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 23
Points: 23 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Robert Scott PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 20
Points: 20 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Joe Holt County Cycles Racing Team Finished 1st 17
Points: 17 | Status: Finished | Category: 1st
11.  Ethan Hayter VC Londres Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Nathan Draper RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 13
Points: 13 | Status: Finished | Category: 1st
13.  Elliot Redfern Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 11
Points: 11 | Status: Finished | Category: 3rd
14.  Luke Morgan Team Corley Cycles Finished 2nd 9
Points: 9 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Adam Hartley PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Fabian Brennan North City Velo Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Lewis Bulley Velocity Globalbike Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Samuel Dighton Halesowen A & CC Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
19.  Andy Brown Glasgow Cycle Team Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Jack Mattock Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Charlie Meredith Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
22.  Jacob Booth Dave Hinde Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Ellis Kirkbride North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
24.  Tom England Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Timothy Jones Cycle Sport Pendle Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
26.  Max Spedding PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
27.  Matthew Clements Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Joseph Fry RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
29.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  George Evans Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
31.  Buauna Ball Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
32.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
33.  Jelle Nieuwpoort Finished 0

33.  Jelle Nieuwpoort -

Points: 0 | Status: Finished
34.  Oscar Van Wijk Finished 0

34.  Oscar Van Wijk -

Points: 0 | Status: Finished
35.  Ewan Grivell-Mellor Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
36.  Joe Howard Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
37.  Morgan Hughes Rhyl Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
38.  Angus Claxton Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
39.  Tim James Bourne Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
40.  Oliver Clark Team Vision Innovative Leisure Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
41.  Patrick Christopher Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
42.  Oliver Peckover SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
43.  Joshua Reid Gosforth RC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
44.  Marcus Burnett Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
45.  Joshua Waters SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
46.  Owen Dudley Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
47.  Michael Moss Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
48.  Jake Beach Bramley Wheelers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Jake Charlton BowlPhish Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
50.  Nathan Hinks Manx Viking Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
51.  Chris Fallon Liverpool Mercury (Dolan) CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
52.  Edward Giles Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
53.  George Woodhead Lichfield City CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
54.  Rian Hill Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
55.  Harry Paine Team Corley Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
56.  Ralf Hodgson PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
57.  Owen Line PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
58.  Lewis Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
59.  Harry French Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
60.  Jake Dobson Brother NRG Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
61.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

U16 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Overall - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Daniel Tulett Specialized Racing Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Conor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Harry Hardcastle Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Thomas Pidcock Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Calum Fernie Nottingham Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Cameron Orr SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Daniel Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Brad Dransfield Kirklees Cycling Academy Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
13.  Ben Healy Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Euan Cameron East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Alex Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Adam Kelly Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Thomas Humphrey Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Jake Wright Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Jake Stewart Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Theo Hartley Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Jim Brown Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  PJ Doogan Finished 0

27.  PJ Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
28.  Jack Ford Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Harrison Cooper-Oldroyd Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  George Greenhalgh Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Oliver Postle Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Stephen Dent Nevis Cycles Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Alfie Franks Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Alistair Leivers Blackpool Youth Cycle Associat... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Joseph Armstrong Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  George Wharton Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Jacques Sauvagnargues Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Benjamin Moody Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Halley Woods Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Ben Christian Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  James Farrington Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Matthew Ellis SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Mason Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Joseph Saunders Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Cory Edmondson Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Devon Round Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Alex Yates Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Luke Cheetham Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Callum Bulley Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Oliver Snodden SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Jordan Stanworth Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Elliot Reed Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Lucas Mudie Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Tyla Loftus Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Oliver Dighton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Adam Hazle Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Isaac Appleby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Harry Cain Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Overall - Results
1.  Jessica Roberts RST/Cycle Division Racing Team Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Pfeiffer Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Jayati Hine RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Emily Tillett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Lauren Dolan Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Lucy Horrocks Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Lauren Murphy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Sophie Thackray Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Eleanor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Tara Ferguson Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Harriet Mellor Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Samantha Verrill Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Louise Surridge VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Madeleine Gammons Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Emily Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Elizabeth Catlow Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Sophie Enever Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Elizabeth Denby Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Kaitlin Slack Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Amber Joseph Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Isabel Darvill Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Charlotte Gibson Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Lowri Thomas MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Ellie Park Glasgow Riderz Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Jess Millar Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Alice Law MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Caitlin Shaw MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Connie Hayes Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Overall - Results
1.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Ben Tulett Beeline Bicycles RT Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Dylan Westley Albarosa Cycling Club Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Adam Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Alexander Dent Nevis Cycles Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Finley Newmark VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Oliver Rees Holmfirth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Max Walker Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Angus Hawkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Robert Donaldson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Owain Roberts Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Joseph Pidcock Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Will Corkill Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Reuben Orr SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Finlay Cooper-Oldroyd Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Tosh Teare Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  George Ball Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  George Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Joshua Greenwood Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Thomas Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  George Spencer Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Nick Jackson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Timothy Elsmore-Martin SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Jack Rootkin-Gray Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Christopher Hordon West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  George Southby East Bradford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Charles Paige Green Jersey RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Joe Wilson Brother NRG Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Hugo Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Aaron Stone Team Corley Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  David Hird Stratford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Henry Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Alexander Ball West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Alexander Harper Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Aaron King Stirling Bike Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Rhys Thomas MnD Fusion RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Hugo Clague Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Overall - Results
1.  Becky Surridge VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Amelia Sharpe Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS VCUK Women's Cycling Te... Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Nicole Clarke Birkenhead North End CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Ella Barnwell Cranc Cyclesport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Elena Smith Fossa Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Maisy Vasic Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Emily Bridson Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Eluned King Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Lucy Naylor Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Eva Barnet Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  India Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Alison Bryce West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Overall - Results
1.  Finlay Pickering Clifton CC Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Max Poole Bike Box Alan Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Joshua Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Callum Reid Rock And Road Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Ben Askey Lichfield City CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Owen Lightfoot Rutland Rouleur Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Billy Gilbey VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Barnaby Walkingshaw Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Cal Gorvy Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Lewis Dolan Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Odhran Doogan Finished 0

15.  Odhran Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Cameron Still Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Jack Christian Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Thomas Skillicorn Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Iestyn Keir Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Archie Sloan VC Jubilee Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Max Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Isaac Atkinson Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Kyle Braun Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Lewis Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  James Devereau Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Charlie Barnwell Towy Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Jake Carter Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
33.  Nathan Slack Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
34.  Jack Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
35.  Thomas Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Overall - Results
1.  Isabella Escalera VC Londres Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Libby Smith Fossa Racing Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Tilly Percy Salt Ayre Cog Set Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Alexa Hawkins Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Imani Pereira-James Glasgow Riderz Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Abbie Mason West Lothian Clarion CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Darcy Cain Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Erin Corrigan Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Overall - Results
1.  Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Scott Fisher Furness Flyers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Eddie McHugh Team Terminator Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Daniel Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Owen Collins Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Benjamin Bisson Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Drystan Sewell Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Finn Hawkins Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Daniel Lloyd Cotswold Veldrijden Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
17.  James Donaldson Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
18.  Finn Mason West Lothian Clarion CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
19.  Frank Kinnish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
20.  Joel Hurt Brother NRG Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Ethan Grimshaw Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
22.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
23.  Rhys Edwards Edinburgh RC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
24.  Timothy Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Harvey Coole Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Overall - Results
1.  Awen Roberts Towy Riders Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Bethany Bennett Sosban Riders Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Millie Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Mairi Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Bobbie O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Megan Rees Holmfirth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Chloe Dillon Chase RV BMX Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Imogen Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Esther Wong Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Isabel Koch Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Chloe Comaish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Sophie Hardcastle Kirklees Cycling Academy Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Rebecca Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Overall - Results
1.  Cian Howard Team RL360 Isle Of Man Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Michael Postlethwaite Mossley CRT Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Ben Scott Newcastle Phoenix Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Finn O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Myles Le Geyt BMX Isle of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Charlie Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
8.  Daniel Ridehalgh Kirklees Cycling Academy Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Trevor (TJ) Teare Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Archibald Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
11.  Benjamin Davies Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U8 Girls - Overall

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Overall - Results
1.  Fearne Bregazzi Team RL360 Isle Of Man Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Anna Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Elise Hawkins Palmer Park Velo RT Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Ella Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Danielle Barker Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Junior - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior - Prologue - Results
1.  Joe Holt County Cycles Racing Team Finished 1st 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Marcus Burnett Team Corley Cycles Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Ethan Hayter VC Londres Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Oliver Peckover SF Racing Finished 2nd 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 2nd
5.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 2nd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Joseph Fry RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Joey Walker RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Robert Scott PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Nathan Draper RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 1st
10.  Sebastian Dickens Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
12.  Charlie Quarterman Zappi Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Robert Hogg Team Corley Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
14.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Joshua Waters SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Matthew Bostock Manx Viking Wheelers CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Elliot Redfern Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
18.  Morgan Hughes Teamwallis Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Chris Fallon Liverpool Mercury (Dolan) CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Ellis Kirkbride North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
21.  Luke Morgan Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Max Williamson Bike Box Alan Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Buauna Ball Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
24.  Angus Claxton Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Matthew Clements Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
26.  Tom England Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
27.  Peter Kibble Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Kyle Johnston East Kilbride Road Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Rick De Vries Finished 0

29.  Rick De Vries -

Points: 0 | Status: Finished
30.  Jack Mattock Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
31.  Fabian Brennan North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
32.  Louis Modell Catford CC Equipe/Banks Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
33.  Gabriel Evans Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
34.  Grant Martin Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
35.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
36.  Max Spedding PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
37.  Adam Hartley PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
38.  Rian Hill Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
39.  Joshua Roberts Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
40.  George Evans Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
41.  Andy Brown Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
42.  Harry Paine Team Corley Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
43.  Edward Giles Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
44.  Lewis Bulley Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
45.  Mel Van der Veekens Finished 0

45.  Mel Van der Veekens -

Points: 0 | Status: Finished
46.  Oscar Van Mijk Finished 0

46.  Oscar Van Mijk -

Points: 0 | Status: Finished
47.  Jake Dobson Brother NRG Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
48.  Patrick Christopher Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Jelle Nieuwpoort Finished 0

49.  Jelle Nieuwpoort -

Points: 0 | Status: Finished
50.  George Woodhead Lichfield City CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
51.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
52.  Lewis Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
53.  Owen Dudley Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
54.  Michael Moss Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
55.  Tim James Bourne Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
56.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
57.  Charlie Meredith Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
58.  Ralf Hodgson PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
59.  Jake Beach Finished N/A 0

59.  Jake Beach -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
60.  Jacob Booth Dave Hinde Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
61.  David Barnes Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
62.  Ben Forsyth Spokes Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
63.  Oliver Clark Team Vision Innovative Leisure Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
64.  Timothy Jones Cycle Sport Pendle Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
65.  Owen Line PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
66.  Samuel Dighton Halesowen A & CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
67.  Jake Charlton BowlPhish Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
68.  Elliot Dudley SF Racing Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
69.  Adam Hall North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
70.  Nathan Hinks Manx Viking Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
71.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
72.  Aaron Denver Chorley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
73.  Ewan Grivell-Mellor Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
74.  Joe Howard Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
75.  Harry French Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
76.  Joshua Reid Gosforth RC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

U16 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Prologue - Results
1.  Fred Wright VC Londres Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Stephen Dent Nevis Cycles Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Theo Hartley Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  George Wharton Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Conor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  George Greenhalgh Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Jake Stewart Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Harry Hardcastle Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Daniel Tulett Specialized Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Jacques Sauvagnargues Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Halley Woods Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Thomas Pidcock Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Oliver Dighton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Cameron Orr SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Brad Dransfield Kirklees Cycling Academy Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
21.  Jack Ford Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
24.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Calum Fernie Nottingham Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Jim Brown Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Joseph Saunders Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Alex Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Alfie Franks Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Jake Wright Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Thomas Humphrey Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  James Farrington Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Harrison Cooper-Oldroyd 3RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Devon Round Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Benjamin Moody Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Alistair Leivers Blackpool Youth Cycle Associat... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Jack Barton Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Thomas Cornwell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Joseph Armstrong Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Euan Cameron East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Adam Kelly Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Ben Healy Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Jordan Stanworth Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Elliot Reed Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Callum Bulley Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Daniel Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Ben Christian Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Patrick Doogan Finished 0

53.  Patrick Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
54.  Luke Cheetham Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Cory Edmondson Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Oliver Postle Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Alex Yates Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Matthew Ellis SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Lucas Mudie Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Lewis Hartley Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Tyla Loftus Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Oliver Snodden SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Adam Hazle Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Harry Cain Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
67.  Mason Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
68.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
69.  Isaac Appleby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Prologue - Results
1.  Jessica Roberts RST/Cycle Division Racing Team Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Lauren Dolan Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Pfeiffer Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Lauren Murphy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Emily Tillett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Jayati Hine RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Tara Ferguson Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Ellie Park Billy Bilsland Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Emily Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Isabel Darvill Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Madeleine Gammons Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Eleanor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Samantha Verrill Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Louise Surridge VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Sophie Thackray Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Alice Law MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Lowri Thomas MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Elizabeth Catlow Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Lucy Horrocks Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Sophie Enever Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Charlotte Gibson Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Amber Joseph Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Kaitlin Slack Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Elizabeth Denby Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Harriet Mellor Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Jess Millar Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Connie Hayes Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Caitlin Shaw MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Prologue - Results
1.  Lewis Askey Lichfield City CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Ben Tulett Beeline Bicycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Finley Newmark VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Tosh Teare Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Robert Donaldson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  George Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Dylan Westley Albarosa Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Joshua Greenwood Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Max Walker Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Owain Roberts Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Alexander Dent Nevis Cycles Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Oliver Rees Holmfirth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Adam Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Timothy Elsmore-Martin SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Joe Wilson Brother NRG Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Thomas Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Joseph Pidcock Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Finlay Cooper-Oldroyd Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Nick Jackson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Jack Rootkin-Gray Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Rhys Thomas MnD Fusion RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Aaron King Stirling Bike Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Charles Paige Green Jersey RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  George Southby East Bradford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Angus Hawkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  George Ball Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Jamie Dene Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  George Spencer Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Will Corkill Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Noah Charlton BowlPhish Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Reuben Orr SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  Hugo Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Aaron Stone Team Corley Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  Christopher Hordon West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  David Hird Stratford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Alexander Ball West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Henry Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Alexander Harper Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Hugo Clague Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Prologue - Results
1.  Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Ella Barnwell Cranc Cyclesport Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Becky Surridge VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Nicole Clarke Birkenhead North End CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Elena Smith Fossa Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Lucy Naylor Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Maisy Vasic Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Amelia Sharpe Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS VCUK Women's Cycling Te... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Eluned King Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  India Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Emily Bridson Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Elena Shaw Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Alison Bryce West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Eva Barnet Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Prologue - Results
1.  Finlay Pickering Clifton CC Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Joshua Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Max Poole Bike Box Alan Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Billy Gilbey VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Ben Askey Lichfield City CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Odhran Doogan Finished 0

7.  Odhran Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
8.  Owen Lightfoot Rutland Rouleur Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Callum Reid Rock And Road Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Barnaby Walkingshaw Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Jack Christian Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Cal Gorvy Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Thomas Skillicorn Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Lewis Dolan Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Alfie Savage Furness Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Max Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Archie Sloan VC Jubilee Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Lewis Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Iestyn Keir Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Isaac Atkinson Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Cameron Still Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Charlie Barnwell Towy Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  James Devereau Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Nathan Slack Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
33.  Kyle Braun Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
34.  Thomas Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
35.  Jake Carter Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
36.  Jack Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Prologue - Results
1.  Isabella Escalera VC Londres Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Libby Smith Fossa Racing Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Alexa Hawkins Palmer Park Velo RT Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Tilly Percy Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Imani Pereira-James Glasgow Riderz Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Abbie Mason West Lothian Clarion CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Darcy Cain Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Kiera Prentice Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Erin Corrigan Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Prologue - Results
1.  Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Eddie McHugh Team Terminator Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Daniel Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Scott Fisher Furness Flyers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  James Donaldson Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Owen Collins Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Benjamin Bisson Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Ethan Grimshaw Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Drystan Sewell Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
17.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
18.  Finn Hawkins Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
19.  Cian Jackson Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
20.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Finn Mason West Lothian Clarion CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
22.  Joel Hurt Brother NRG Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
23.  Frank Kinnish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
24.  Oliver Corkish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Rhys Edwards Edinburgh RC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
26.  Timothy Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
27.  Harvey Coole Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Prologue - Results
1.  Awen Roberts Towy Riders Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Bethany Bennett Towy Riders Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Mairi Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Bobbie O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Millie Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Chloe Comaish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Chloe Dillon Chase RV BMX Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Megan Rees Holmfirth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Esther Wong Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Imogen Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Rebecca Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Isabel Koch Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Sophie Hardcastle Kirklees Cycling Academy Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Prologue - Results
1.  Cian Howard Team RL360 Isle Of Man Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Michael Postlethwaite Mossley CRT Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Ben Scott Newcastle Phoenix Cycling Club Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Myles Le Geyt Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Charlie Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Finn O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
8.  Daniel Ridehalgh Kirklees Cycling Academy Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Trevor (TJ) Teare Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Archibald Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
11.  Benjamin Davies Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U8 Girls - Prologue

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Prologue - Results
1.  Fearne Bregazzi Team RL360 Isle Of Man Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Elise Hawkins Palmer Park Velo RT Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Anna Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Danielle Barker Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Ella Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Junior - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior - Stage 2 - Results
1.  Charlie Quarterman Zappi Racing Team Finished 2nd 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Gabriel Evans Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Peter Kibble Velocity Globalbike Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Louis Modell Catford CC Equipe/Banks Finished N/A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: N/A
5.  Joey Walker RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 1st
6.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
7.  Robert Hogg Team Corley Cycles Finished N/A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 1st
9.  Robert Scott PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 2nd
10.  Rick De Vries Finished 0

10.  Rick De Vries -

Points: 0 | Status: Finished
11.  Ethan Hayter VC Londres Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
12.  Ellis Kirkbride North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
13.  Joe Holt County Cycles Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
14.  Lewis Bulley Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Elliot Redfern Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
16.  Luke Morgan Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Adam Hartley PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Nathan Draper RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
19.  Buauna Ball Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
20.  Jelle Nieuwpoort Finished 0

20.  Jelle Nieuwpoort -

Points: 0 | Status: Finished
21.  Mel Van der Veekens Finished 0

21.  Mel Van der Veekens -

Points: 0 | Status: Finished
22.  Samuel Dighton Halesowen A & CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Matthew Clements Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
24.  Fabian Brennan North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
25.  Jack Mattock Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
26.  Matthew Bostock Manx Viking Wheelers CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
27.  Andy Brown Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Jacob Booth Dave Hinde Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
29.  Charlie Meredith Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
30.  Oscar Van Wijk Finished 0

30.  Oscar Van Wijk -

Points: 0 | Status: Finished
31.  Max Spedding PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
32.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
33.  Tom England Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
34.  Ewan Grivell-Mellor Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
35.  Joshua Roberts Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
36.  Timothy Jones Cycle Sport Pendle Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
37.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
38.  Joseph Fry RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
39.  George Evans Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
40.  Joe Howard Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
41.  Oliver Peckover SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
42.  Morgan Hughes Teamwallis Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
43.  Joshua Reid Gosforth RC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
44.  Patrick Christopher Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
45.  Angus Claxton Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
46.  Ben Forsyth Spokes Racing Team Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
47.  Tim James Bourne Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
48.  Harry French Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  David Barnes Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Jake Beach Finished N/A 0

49.  Jake Beach -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Marcus Burnett Team Corley Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Jake Charlton BowlPhish Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Oliver Clark Team Vision Innovative Leisure Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Aaron Denver Chorley Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Sebastian Dickens Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Jake Dobson Brother NRG Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Owen Dudley Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Elliot Dudley SF Racing Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Chris Fallon Liverpool Mercury (Dolan) CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Edward Giles Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Adam Hall North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Rian Hill Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Nathan Hinks Manx Viking Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
49.  Ralf Hodgson PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Kyle Johnston East Kilbride Road Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Owen Line PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Grant Martin Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Michael Moss Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Lewis Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Harry Paine Team Corley Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
49.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
49.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Matthew Walls Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Joshua Waters SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  Max Williamson Bike Box Alan Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
49.  George Woodhead Lichfield City CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

U16 Boys - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Stage 2 - Results
1.  Daniel Tulett Specialized Racing Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Conor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Fred Wright VC Londres Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Harry Hardcastle Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Thomas Pidcock Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Daniel Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Calum Fernie Nottingham Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Cameron Orr SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Brad Dransfield Kirklees Cycling Academy Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
13.  Ben Healy Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Jake Stewart Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Euan Cameron East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Alex Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  George Wharton Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Adam Kelly Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Thomas Humphrey Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Jake Wright Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Thomas Cornwell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Jacques Sauvagnargues Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Theo Hartley Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Jim Brown Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Patrick Doogan Finished 0

31.  Patrick Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
32.  Jack Ford Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Harrison Cooper-Oldroyd 3RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Halley Woods Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  George Greenhalgh Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Alex Yates Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Benjamin Moody Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Oliver Postle Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Stephen Dent Nevis Cycles Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Alistair Leivers Blackpool Youth Cycle Associat... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Alfie Franks Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Joseph Armstrong Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  James Farrington Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Luke Cheetham Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Callum Bulley Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Ben Christian Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  Matthew Ellis SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Mason Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
53.  Oliver Snodden SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
54.  Jordan Stanworth Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
55.  Elliot Reed Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
56.  Cory Edmondson Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
57.  Devon Round Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
58.  Joseph Saunders Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
59.  Lucas Mudie Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
60.  Tyla Loftus Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
61.  Isaac Appleby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Adam Hazle Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
63.  Lewis Hartley Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
64.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Harry Cain Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Jack Barton Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Oliver Dighton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
66.  Matthew Shaw Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
66.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Stage 2 - Results
1.  Jessica Roberts RST/Cycle Division Racing Team Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Pfeiffer Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Emily Tillett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Jayati Hine RST/Cycle Division Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Lucy Horrocks Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Sophie Thackray Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Lauren Murphy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Eleanor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Lauren Dolan Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Harriet Mellor Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Samantha Verrill Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Tara Ferguson Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Louise Surridge VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Elizabeth Denby Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Madeleine Gammons Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Emily Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Kaitlin Slack Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Ellie Park Billy Bilsland Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Sophie Enever Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Elizabeth Catlow Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Amber Joseph Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Isabel Darvill Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Charlotte Gibson Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Alice Law MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Lowri Thomas MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Jess Millar Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Corinne Side Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Caitlin Shaw MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
36.  Connie Hayes Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Stage 2 - Results
1.  Ben Tulett Rhyl Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Lewis Askey Rhyl Cycling Club Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Dylan Westley Albarosa Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Adam Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Alexander Dent Nevis Cycles Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Oliver Rees Holmfirth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Finley Newmark VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Owain Roberts Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Angus Hawkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Max Walker Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Robert Donaldson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Will Corkill Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Joseph Pidcock Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Reuben Orr SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Finlay Cooper-Oldroyd Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  George Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Tosh Teare Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  George Ball Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Thomas Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Joshua Greenwood Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Charles Paige Green Jersey RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  George Spencer Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Timothy Elsmore-Martin SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Nick Jackson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Jack Rootkin-Gray Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Christopher Hordon West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Noah Charlton BowlPhish Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Aaron Stone Team Corley Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Henry Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  David Hird Stratford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Alexander Ball West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
47.  Alexander Harper Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
48.  George Southby East Bradford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
49.  Joe Wilson Brother NRG Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
50.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
51.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
52.  Aaron King Stirling Bike Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Rhys Thomas MnD Fusion RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Hugo Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
55.  Hugo Clague Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
56.  Jamie Dene Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Stage 2 - Results
1.  Becky Surridge VC Londres Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Amelia Sharpe Team RL360 Isle Of Man Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS VCUK Women's Cycling Te... Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Elena Smith Fossa Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Nicole Clarke Birkenhead North End CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Ella Barnwell Cranc Cyclesport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Eluned King Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Maisy Vasic Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Lucy Naylor Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Emily Bridson Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Elena Shaw Maindy Flyers Youth CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Eva Barnet Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  India Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Alison Bryce West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Stage 2 - Results
1.  Finlay Pickering Clifton CC Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Max Poole Bike Box Alan Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Joshua Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Callum Reid Rock And Road Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Ben Askey Lichfield City CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Owen Lightfoot Rutland Rouleur Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Billy Gilbey VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Odhran Doogan Finished 0

11.  Odhran Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
12.  Barnaby Walkingshaw Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Cal Gorvy Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Cameron Still Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Lewis Dolan Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Archie Sloan VC Jubilee Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Jack Christian Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Alfie Savage Furness Flyers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Thomas Skillicorn Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Iestyn Keir Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Isaac Atkinson Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Max Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Lewis Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  James Devereau Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Kyle Braun Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
32.  Charlie Barnwell Towy Riders Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
33.  Nathan Slack Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
34.  Jake Carter Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
35.  Jack Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
36.  Thomas Davidson Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U12 Girls - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Stage 2 - Results
1.  Isabella Escalera VC Londres Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Libby Smith Fossa Racing Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Imani Pereira-James Glasgow Riderz Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Tilly Percy Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Morven Yeoman East Kilbride Road Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Alexa Hawkins Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Abbie Mason West Lothian Clarion CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Darcy Cain Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Erin Corrigan Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U10 Boys - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Stage 2 - Results
1.  Jed Smithson Hillingdon Slipstreamers Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Ivan Sorby Team RL360 Isle Of Man Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Scott Fisher Furness Flyers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Finlay Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Niall Colquitt Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Joseph O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Owen Collins Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Finn Hawkins Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Benjamin Bisson Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Daniel Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Arlo Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Cian Jackson Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Finn Mason West Lothian Clarion CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Daniel Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
17.  Drystan Sewell Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
18.  Eddie McHugh Team Terminator Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
19.  Tyler Annis Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
20.  Frank Kinnish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
21.  Ethan Grimshaw Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
22.  Joel Hurt Brother NRG Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
23.  James Donaldson Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
24.  Timothy Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
25.  Rhys Edwards Edinburgh RC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
26.  Harvey Coole Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Girls - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Stage 2 - Results
1.  Awen Roberts Towy Riders Finished D 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: D
2.  Bethany Bennett Towy Riders Finished D 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: D
3.  Mairi Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
4.  Millie Coleman Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Bobbie O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Carys Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Megan Rees Holmfirth Cycling Club Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Esther Wong Salt Ayre Cog Set Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Chloe Dillon Chase RV BMX Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Greta Carey Palmer Park Velo RT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Leah Wilcox Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
12.  Chloe Comaish Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Imogen Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
14.  Isabel Koch Mossley CRT Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
15.  Rebecca Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
16.  Sophie Hardcastle Kirklees Cycling Academy Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U8 Boys - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Stage 2 - Results
1.  Cian Howard Team RL360 Isle Of Man Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Ben Scott Newcastle Phoenix Cycling Club Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Orry Lund Team RL360 Isle Of Man Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Charlie Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Michael Postlethwaite Mossley CRT Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
6.  Finn O'Brien Hillingdon Slipstreamers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Daniel Ridehalgh Kirklees Cycling Academy Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
8.  Myles Le Geyt Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Trevor (TJ) Teare Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Archibald Dunn Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
11.  Benjamin Davies Team RL360 Isle Of Man Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U8 Girls - Stage 2

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Stage 2 - Results
1.  Elise Hawkins Palmer Park Velo RT Finished E 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: E
2.  Anna Lloyd Lee Valley Youth Cycling Club Finished E 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: E
3.  Fearne Bregazzi Team RL360 Isle Of Man Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
4.  Ella Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Danielle Barker Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Junior - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
Junior - Stage 3 - Results
1.  Joe Holt County Cycles Racing Team Finished 1st 15
Points: 15 | Status: Finished | Category: 1st
2.  Ethan Hayter VC Londres Finished 2nd 12
Points: 12 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Marcus Burnett Team Corley Cycles Finished 2nd 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: 2nd
4.  Joey Walker RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: 1st
5.  Charlie Meredith Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: 3rd
6.  Etienne Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 1st 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 1st
7.  Nathan Draper RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 1st
8.  Fabian Brennan North City Velo Finished 2nd 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 2nd
9.  Owen Dudley Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: 3rd
10.  Luke Morgan Team Corley Cycles Finished 2nd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 2nd
11.  Robert Hogg Team Corley Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Michael Moss Manx Viking Wheelers CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Louis Modell Catford CC Equipe/Banks Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
14.  Tom England Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
15.  Jacob Booth Dave Hinde Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
16.  Robert Scott PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
17.  Lewis Bulley Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
18.  Elliot Redfern Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Jake Charlton BowlPhish Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
20.  Timothy Jones Cycle Sport Pendle Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
21.  Charlie Quarterman Zappi Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
22.  Jack Mattock Giant Cycling Club - Halo Film... Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
23.  Peter Kibble Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
24.  Tim James Bourne Whls CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
25.  Angus Claxton Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
26.  Adam Hartley PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
27.  Reece Wood Velocity Globalbike Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
28.  Morgan Hughes Teamwallis Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
29.  Joe Howard Speedflex Race Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
30.  Andy Brown Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
31.  Gabriel Evans Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
32.  Samuel Dighton Halesowen A & CC Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
33.  Nathan Hinks Manx Viking Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
34.  George Evans Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
35.  Joshua Waters SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
36.  Jake Beach Finished N/A 0

36.  Jake Beach -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
37.  Joseph Fry RST/Cycle Division Racing Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
38.  Chris Fallon Liverpool Mercury (Dolan) CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
39.  Ellis Kirkbride North City Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
40.  William Roberts County Cycles Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
41.  Edward Giles Team Vision Innovative Leisure Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
42.  Rian Hill Spokes Racing Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
43.  George Woodhead Lichfield City CC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
44.  Max Spedding PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
45.  Matthew Clements Catford CC Equipe/Banks Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
46.  Harry Paine Team Corley Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
47.  Ralf Hodgson PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
48.  Jelle Nieuwpoort Finished 0

48.  Jelle Nieuwpoort -

Points: 0 | Status: Finished
49.  Oscar Van Wijk Finished 0

49.  Oscar Van Wijk -

Points: 0 | Status: Finished
50.  George Clarke Solihull CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
51.  Oliver Clark Team Vision Innovative Leisure Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
52.  Patrick Christopher Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
53.  Lewis Mulholland Glasgow Cycle Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
54.  Owen Line PH-MAS/Paul Milnes Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
55.  Buauna Ball Zappi Racing Team Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
56.  Oliver Peckover SF Racing Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
57.  Ewan Grivell-Mellor Mid Shropshire Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
58.  Joshua Reid Gosforth RC Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
59.  Jake Dobson Brother NRG Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
60.  Harry French Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
61.  Bailey Payne Cycle Sport Pendle Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

U16 Boys - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Stage 3 - Results
1.  Rhys Britton Bush Healthcare CRT Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Fred Wright VC Londres Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Daniel Tulett Specialized Racing Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Oliver Postle Bush Healthcare CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Harry Hardcastle Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Hamish Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Thomas Pidcock Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Jamie Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Stephen Dent Nevis Cycles Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Joseph Nally www.Hardie-Bikes.com Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Alistair Leivers Blackpool Youth Cycle Associat... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Alex Ridehalgh Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Brad Dransfield Kirklees Cycling Academy Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
14.  Conor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Georg Mew Jensen Lee Valley Youth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Jim Brown Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Alfie Franks Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Ethan Vernon Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Euan Cameron East Bradford CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Thomas Bostock Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Calum Fernie Nottingham Clarion CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Cameron Orr SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  William Draper Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Theo Modell Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Jake Wright Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Daniel Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Thomas Humphrey Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Oscar Mingay Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  George Greenhalgh Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Toby Tanfield Cleveland Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Adam Kelly Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Jack Ford Holmfirth Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
33.  Joseph Armstrong Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
34.  Harrison Cooper-Oldroyd 3RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
35.  Patrick Doogan Finished 0

35.  Patrick Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
36.  Theo Hartley Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
37.  Oliver Dighton Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
38.  Ben Healy Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
39.  Benjamin Moody Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
40.  Ben Christian Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
41.  Jacques Sauvagnargues Zappi Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
42.  Struan Pryde Deeside Thistle CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
43.  Jake Stewart Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
44.  Joseph Saunders Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
45.  Halley Woods Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
46.  Cory Edmondson Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
47.  James Farrington Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
48.  Matthew Ellis SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
49.  Mason Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
50.  Devon Round Mid Shropshire Wheelers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
51.  George Wharton Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Ben Barlow Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Callum Bulley Team Corley Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Luke Cheetham Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Daniel Gibson Inspire VCUK Racing Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Tyla Loftus Furness Flyers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Lucas Mudie Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Elliot Reed Salt Ayre Cog Set Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Oliver Snodden SF Racing Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Jordan Stanworth Brother NRG Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
52.  Alex Yates Solihull CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Harry Cain Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Adam Hazle Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
62.  Karl Richter Mossley CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
65.  Isaac Appleby Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U16 Girls - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Stage 3 - Results
1.  Jessica Roberts RST/Cycle Division Racing Team Finished A 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: A
2.  Lauren Dolan Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: A
3.  Jayati Hine RST/Cycle Division Racing Team Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
4.  Eleanor Davies Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Pfeiffer Georgi Giant Cycling Club - Halo Film... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Elizabeth Catlow Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Lauren Murphy Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Madeleine Gammons Bourne Whls CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Harriet Mellor Hillingdon Slipstreamers Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Anna Docherty Clifton CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
11.  Elizabeth Bennett Cardiff JIF Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
12.  Emily Wadsworth Beeline Bicycles RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Lowri Thomas MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Sophie Thackray Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Lucy Horrocks Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Emily Tillett Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
17.  Sophie Enever Rhyl Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
18.  Charlotte Gibson Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
19.  Fiona Turnbull Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
20.  Louise Surridge VC Londres Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
21.  Ellie Russell Sportcity Velo Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
22.  Tara Ferguson Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
23.  Samantha Verrill Speedflex Race Team Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
24.  Amber Joseph Palmer Park Velo RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
25.  Sophie-Jo Wylie-Morris MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
26.  Isabel Darvill Velo Club Lincoln Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
27.  Lusia Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
28.  Elizabeth Denby Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
29.  Kaitlin Slack Team RL360 Isle Of Man Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
30.  Rhiannon Gornall Cycle Sport Pendle Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
31.  Jess Millar Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Connie Hayes Cycling Club Hackney Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Alice Law MnD Fusion RT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Ellie Park Billy Bilsland Cycles Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Caitlin Shaw Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
32.  Corinne Side Mid Devon CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

U14 Boys - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Stage 3 - Results
1.  Alfred George Discovery Junior Cycling Club Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Samuel Watson Chevin Cycles.com Trek Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Robert Donaldson Mossley CRT Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Tosh Teare Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Bobby Horton Salt Ayre Cog Set Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Matti Egglestone Beacon Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Oliver Rees Holmfirth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Dylan Westley Albarosa Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Finlay Cooper-Oldroyd Paul Milnes - Bradford Olympic... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Joshua Greenwood Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Thomas Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Angus Hawkins Palmer Park Velo RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  Oliver Stockwell Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Tyler Koch Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Zach Bridges Cardiff JIF Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Rowan Ellis 1st Chard Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  George Ball Furness Flyers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Ben Tulett Beeline Bicycles RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
19.  Reuben Orr SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Finley Newmark VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
21.  Isaac Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  George Southby East Bradford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Nick Jackson Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
25.  George Spencer Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
26.  Joseph Pidcock Chevin Cycles.com Trek Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
27.  Will Corkill Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
28.  Max Walker Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
29.  Thomas Bates Mossley CRT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
30.  Alexander Dent Nevis Cycles Racing Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
31.  Timothy Elsmore-Martin SF Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
32.  Adam Scarffe Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
33.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
34.  Alex Haines Leicestershire Road Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
35.  Hugo Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
36.  George Sloan VC Jubilee Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
37.  Owain Roberts Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
38.  Jack Rootkin-Gray Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
39.  Joe Wilson Brother NRG Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
40.  Christopher Hordon West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
41.  Arthur Taggart Sportcity Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
42.  Charles Paige Green Jersey RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
43.  Aaron Stone Team Corley Cycles Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
44.  Aaron Lund Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
45.  David Hird Stratford CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Alexander Ball West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Alexander Harper Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  James Harrison Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Henry Hollyman Kirklees Cycling Academy Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Aaron King Stirling Bike Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Corrin Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
46.  Rhys Thomas MnD Fusion RT Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
53.  Hugo Clague Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
54.  Lewis Askey Lichfield City CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U14 Girls - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Stage 3 - Results
1.  Amelia Sharpe Team RL360 Isle Of Man Finished B 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: B
2.  Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS VCUK Women's Cycling Te... Finished B 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: B
3.  Anna Armstrong Border City Wheelers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
4.  Ella Barnwell Cranc Cyclesport Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Becky Surridge VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Emily Bridson Jersey Youth Cycling Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Nicole Clarke Birkenhead North End CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
9.  Maisy Vasic Eastlands Velo Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Anna Shackley Glasgow Riderz Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Elena Smith Fossa Racing Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Eva Barnet Edinburgh RC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
13.  India Gloag VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
14.  Lucy Naylor Cycle Sport Pendle Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Eluned King Towy Riders Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Alison Bryce West Lothian Clarion CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Shellan Leeming Team RL360 Isle Of Man Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U12 Boys - Stage 3

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Stage 3 - Results
1.  Billy Gilbey VC Londres Finished C 6
Points: 6 | Status: Finished | Category: C
2.  Zachary Walker Team RL360 Isle Of Man Finished C 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: C
3.  Max Poole Bike Box Alan Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
4.  Benjamin Peatfield Bolton Hot Wheels CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Cal Gorvy Palmer Park Velo RT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Frederick Newman Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Joshua Tarling West Wales Cycle Racing Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Owen Lightfoot Rutland Rouleur Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Tyler Hannay Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
10.  Finlay Pickering Clifton CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
11.  Ben Askey Lichfield City CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Callum Reid Rock And Road Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Lewis Dolan Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Barnaby Walkingshaw Beacon Wheelers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Odhran Doogan Finished 0

15.  Odhran Doogan -

Points: 0 | Status: Finished
16.  Matthew Cooil Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Thomas Skillicorn Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Jack Christian Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Ralf Holden Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Max Lutz-Atkinson Speedflex Race Team Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Kyle Braun Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Matthew Black Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Cameron Still Hillingdon Slipstreamers Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Iestyn Keir Mossley CRT Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Mattie Dodd VC Londres Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Archie Sloan VC Jubilee Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Lewis Steele Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  James Devereau Team RL360 Isle Of Man Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Isaac Atkinson Salt Ayre Cog Set Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
31.  Jake Carter