Welwyn Track League 15

Track League , Welwyn Garden City – Friday, 03 Aug 2007

Event Summary

Event Details

Event URN:

432/EN/006/2007

Start Date:

Fri, 3rd Aug 2007

Finish date:

Fri, 7th Sep 2007

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Results

Confirmed Results

Senior Class A - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - 10 lap Scratch - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  James Jackson Ciclos Uno Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st

Senior Class A - Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - Block Handicap - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  James Jackson Ciclos Uno Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Joel Stewart Agiskoviner Cycling Team Unknown Elite 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: Elite

Senior Class A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - Devil - Results
1.  Joel Stewart Agiskoviner Cycling Team Unknown Elite 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: Elite
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior Class B - 10 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - 10 lap scratch - Results
1.  Ian Hayter Hertfordshire Wheelers Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Ian Bibby Finsbury Park CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Colin Berry Chequers RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds - Results
1.  William Hare Spalding Cycling Club Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Adrian Grimwood West Suffolk Wheelers Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Ewan Hendon Ciclos Uno Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Senior Class B - Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - Points - Results
1.  Ewan Hendon Ciclos Uno Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  William Hare Glasgow Cycle Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Neil Fraser Hitchin Nomads CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior - 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior - 10 mile - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Mark Zaschke Mid Anglia CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth A - 5 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 5 lap scratch - Results
1.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Daniel Smith Welwyn Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 500m Handicap - Results
1.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Daniel Smith Welwyn Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A - 4 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 4 lap scratch - Results
1.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Daniel Smith Black Line Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth B - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 4 lap Scratch - Results
1.  Esther Colman West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth B - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 500m Handicap - Results
1.  Joshua Hegerty Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oran Fraser Hitchin Nomads CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B - Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - Points - Results
1.  Esther Colman West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C - 3 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 3 lap scratch - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Gunn Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Bethany Hayward Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C - 500m Handicap A

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 500m Handicap A - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Nicholas Brown Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth C - 3 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 3 lap Points - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth Combined B/C - 3 lap handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Combined B/C - 3 lap handicap - Results
1.  Alan Trolove HD Revolutions (HDR) Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joshua Hegerty Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

Info for Riders

No licence ranking points due.

The Races

Senior Class A - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:15 Regional C MTB IA --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Fri 03/08/07 – 19:15
Regional C, MTB IA
Various
Senior Class A - Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:16 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:16
Regional C, MTB IA
Senior Class A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:17 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:17
Regional C, MTB IA
Senior Class B - 10 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:18 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:18
Regional C, MTB IA
Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:19 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:19
Senior Class B - Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:20 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:20
Regional C, MTB IA
Senior - 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:21 Regional C MTB IA --- 16km / 10 miles
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:21
Regional C, MTB IA
16km / 10 miles
Youth A - 5 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:22 Regional C MTB IA --- Various
Entry: Online: (£2.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£3.00)
Fri 03/08/07 – 19:22
Regional C, MTB IA
Various
Youth A - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:23 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:23
Regional C, MTB IA
Youth A - 4 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:24 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:24
Regional C, MTB IA
Youth B - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:25 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:25
Regional C, MTB IA
Youth B - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:26 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:26
Regional C, MTB IA
Youth B - Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:27 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:27
Regional C, MTB IA
Youth C - 3 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:28 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:28
Regional C, MTB IA
Youth C - 500m Handicap A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:29 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:29
Regional C, MTB IA
Youth C - 3 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:30 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:30
Regional C, MTB IA
Youth Combined B/C - 3 lap handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:31 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:31

Event Summary

Event Details

Event URN:

432/EN/006/2007

Start Date:

Fri, 3rd Aug 2007

Finish date:

Fri, 7th Sep 2007

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE
View map

Results

Confirmed Results

Senior Class A - 10 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - 10 lap Scratch - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  James Jackson Ciclos Uno Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st

Senior Class A - Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - Block Handicap - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  James Jackson Ciclos Uno Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
3.  Joel Stewart Agiskoviner Cycling Team Unknown Elite 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: Elite

Senior Class A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class A - Devil - Results
1.  Joel Stewart Agiskoviner Cycling Team Unknown Elite 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: Elite
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Robert Cox Cambridge CC Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd

Senior Class B - 10 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - 10 lap scratch - Results
1.  Ian Hayter Hertfordshire Wheelers Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  Ian Bibby Finsbury Park CC Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
3.  Colin Berry Chequers RC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds - Results
1.  William Hare Spalding Cycling Club Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
2.  Adrian Grimwood West Suffolk Wheelers Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Ewan Hendon Ciclos Uno Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th

Senior Class B - Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior Class B - Points - Results
1.  Ewan Hendon Ciclos Uno Unknown 4th 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 4th
2.  William Hare Glasgow Cycle Team Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd
3.  Neil Fraser Hitchin Nomads CC Unknown N/A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: N/A

Senior - 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior - 10 mile - Results
1.  John McClelland Agiskoviner Cycling Team Unknown 1st 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 1st
2.  Roger Woodford AW Cycles Unknown 2nd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 2nd
3.  Mark Zaschke Mid Anglia CC Unknown 3rd 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: 3rd

Youth A - 5 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 5 lap scratch - Results
1.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Daniel Smith Welwyn Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth A - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 500m Handicap - Results
1.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
2.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
3.  Daniel Smith Welwyn Wheelers CC Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth A - 4 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 4 lap scratch - Results
1.  Joseph Magnus Green Arrow CRT Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A
2.  Mark Smith Welwyn Wheelers CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B
3.  Daniel Smith Black Line Unknown A 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: A

Youth B - 4 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 4 lap Scratch - Results
1.  Esther Colman West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth B - 500m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 500m Handicap - Results
1.  Joshua Hegerty Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oran Fraser Hitchin Nomads CC Unknown B 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: B

Youth B - Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - Points - Results
1.  Esther Colman West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Alan Trolove West Suffolk Wheelers Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C - 3 lap scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 3 lap scratch - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Gunn Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Bethany Hayward Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

Youth C - 500m Handicap A

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 500m Handicap A - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Nicholas Brown Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D

Youth C - 3 lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth C - 3 lap Points - Results
1.  Archie Wishart Welwyn Wheelers CC Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
2.  Connor Woodford Hillingdon Slipstreamers Unknown D 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: D
3.  Thomas Durkin Welwyn Wheelers CC Unknown E 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: E

Youth Combined B/C - 3 lap handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth Combined B/C - 3 lap handicap - Results
1.  Alan Trolove HD Revolutions (HDR) Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
2.  Joshua Hegerty Welwyn Wheelers CC Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C
3.  Oliver Fensom Spalding Cycling Club Unknown C 0
Points: 0 | Status: Unknown | Category: C

About the Event

Info for Riders

No licence ranking points due.

The Races

Senior Class A - 10 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:15 Regional C MTB IA --- Various
Entry: Online: (£8.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£10.00)
Fri 03/08/07 – 19:15
Regional C, MTB IA
Various
Senior Class A - Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:16 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:16
Regional C, MTB IA
Senior Class A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:17 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:17
Regional C, MTB IA
Senior Class B - 10 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:18 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:18
Regional C, MTB IA
Senior Class B - 10 lap Hare & Hounds Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:19 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:19
Senior Class B - Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:20 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:20
Regional C, MTB IA
Senior - 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:21 Regional C MTB IA --- 16km / 10 miles
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:21
Regional C, MTB IA
16km / 10 miles
Youth A - 5 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:22 Regional C MTB IA --- Various
Entry: Online: (£2.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£3.00)
Fri 03/08/07 – 19:22
Regional C, MTB IA
Various
Youth A - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:23 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:23
Regional C, MTB IA
Youth A - 4 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:24 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:24
Regional C, MTB IA
Youth B - 4 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:25 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:25
Regional C, MTB IA
Youth B - 500m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:26 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:26
Regional C, MTB IA
Youth B - Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:27 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:27
Regional C, MTB IA
Youth C - 3 lap scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:28 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:28
Regional C, MTB IA
Youth C - 500m Handicap A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:29 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:29
Regional C, MTB IA
Youth C - 3 lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:30 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:30
Regional C, MTB IA
Youth Combined B/C - 3 lap handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 03/08/07 19:31 Regional C MTB IA ---
Entry:
Fri 03/08/07 – 19:31

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk