Evening Crits 2

Closed Circuit , Golspie – Wednesday, 11 Jun 2014

Event Summary

Event Details

Event URN:

317663

Start Date:

Wed, 11th Jun 2014

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Littleferry Go-Cart Track, Little Ferry, Golspie, KW10 6ST
View map

Entry close date

Sun, 8th Jun 2014

Results

Confirmed Results

Go-Race Women

Position Name Club name Rider status Category Points
Go-Race Women - Results
1.  Julia Kenneth Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Amanda Wagstaffe East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Alana Ross Forres CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Susan Guest Moray Firth Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Kirsteen Cockburn East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Lillian Macrae East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Fiona Stewart East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Tara Bruce Finished 0

8. Tara Bruce -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Bailey Grant Finished 0

1. Bailey Grant -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Sandie Macleod East Sutherland Wheelers Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
3.  Chloe Baird East Sutherland Wheelers Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
4.  Ciara Lynch East Sutherland Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Grace Cockburn Finished 0

5. Grace Cockburn -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Xanthe Mackay Finished 0

6. Xanthe Mackay -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Aiden Bain East Sutherland Wheelers Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
2.  Jody Mackay East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Alfie MacLeod East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Poppy Watson East Sutherland Wheelers Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Ebony Robbins East Sutherland Wheelers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Courtney MacLeod Finished 0

3. Courtney MacLeod -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Sky Urquhart Finished 0

4. Sky Urquhart -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Steffi Campbell East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Aidan Bruce Finished 0

1. Aidan Bruce -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Lewis Duncan East Sutherland Wheelers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Harriet Fyfe East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Fraser Gault Ythan CC Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Robbie Murray East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Rona Macleod East Sutherland Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Liam Robbins East Sutherland Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Kyle Cartmell Forres CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Cameron Mackay East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Georgia Mansfield Forres CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Lewis MacFarlane East Sutherland Wheelers Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Alec Marwick East Sutherland Wheelers Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Cameron Earnshaw Caithness CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ian Ross East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Go-Race Men

Position Name Club name Rider status Category Points
Go-Race Men - Results
1.  Ross Bowman East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  David Fyfe East Sutherland Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Keith Stewart East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Alexander McKinnon Finished 0

4. Alexander McKinnon -

Points: 0 | Status: Finished
5.  David Stuart Cromarty Firth CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  John Lyon East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Stephen Mitchell Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Duncan Sutherland Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  David Macfadyen Finished 0

9. David Macfadyen -

Points: 0 | Status: Finished
10.  David Stuart Inverness Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
11.  Alan Cook Cromarty Firth CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Les Christie East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Kenneth Riddle Moray Firth Cycling Club Finished N/A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Brian Widdison Moray Firth Cycling Club Finished N/A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Kyle Gordon Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Andrew Macleod Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Ross Mallen Royal Air Force CA Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Angus Claxton Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Gary Cunningham Highland Bikes Racing Team Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Garry Russell Royal Air Force CA Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  Eric Innes Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Neil Fleming East Sutherland Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
14.  Vincent Mcgregor Moray Firth Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Alan Horsburgh Inverness Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
16.  Mike Gannon Inverness Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Dave Roberts Ben Wyvis Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
18.  Kieran Robbins East Sutherland Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Daniel Armor Finished 0

19. Daniel Armor -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Steven Liddle Ben Wyvis Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

About the Event

Info for Riders

Entry fees are for BC members. Day licence fees apply if you are not a BC member.

The Races

Go-Race Women Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Go-Race None ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:00 Youth Only Youth --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Wed 11/06/14 – 18:00
Youth Only, Youth
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:20 Youth Only Youth --- 20 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Wed 11/06/14 – 18:20
Youth Only, Youth
20 mins / plus 2 laps
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:50 Youth Only Youth --- 30 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£10.00)
Wed 11/06/14 – 18:50
Youth Only, Youth
30 mins / plus 2 laps
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:50 Youth Only Youth --- 30 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£10.00)
Wed 11/06/14 – 18:50
Youth Only, Youth
30 mins / plus 2 laps
Go-Race Men Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 19:30 Go-Race None --- 20 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Wed 11/06/14 – 19:30
Go-Race, None
20 mins / plus 2 laps
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 20:00 Regional C+ Band 5 --- 55 mins / plus 5 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Wed 11/06/14 – 20:00
Regional C+, Band 5
55 mins / plus 5 laps

Event Summary

Event Details

Event URN:

317663

Start Date:

Wed, 11th Jun 2014

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Littleferry Go-Cart Track, Little Ferry, Golspie, KW10 6ST
View map

Entry close date

Sun, 8th Jun 2014

Results

Confirmed Results

Go-Race Women

Position Name Club name Rider status Category Points
Go-Race Women - Results
1.  Julia Kenneth Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Amanda Wagstaffe East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Alana Ross Forres CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Susan Guest Moray Firth Cycling Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Kirsteen Cockburn East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  Lillian Macrae East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Fiona Stewart East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Tara Bruce Finished 0

8. Tara Bruce -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - Results
1.  Bailey Grant Finished 0

1. Bailey Grant -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Sandie Macleod East Sutherland Wheelers Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
3.  Chloe Baird East Sutherland Wheelers Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
4.  Ciara Lynch East Sutherland Wheelers Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Grace Cockburn Finished 0

5. Grace Cockburn -

Points: 0 | Status: Finished
6.  Xanthe Mackay Finished 0

6. Xanthe Mackay -

Points: 0 | Status: Finished

U8 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - Results
1.  Aiden Bain East Sutherland Wheelers Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
2.  Jody Mackay East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
3.  Alfie MacLeod East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

U10 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Girls - Results
1.  Poppy Watson East Sutherland Wheelers Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Ebony Robbins East Sutherland Wheelers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Courtney MacLeod Finished 0

3. Courtney MacLeod -

Points: 0 | Status: Finished
4.  Sky Urquhart Finished 0

4. Sky Urquhart -

Points: 0 | Status: Finished
5.  Steffi Campbell East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U10 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - Results
1.  Aidan Bruce Finished 0

1. Aidan Bruce -

Points: 0 | Status: Finished
2.  Lewis Duncan East Sutherland Wheelers Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D

U12 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Girls - Results
1.  Harriet Fyfe East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U12 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - Results
1.  Fraser Gault Ythan CC Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
2.  Robbie Murray East Sutherland Wheelers Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U14 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - Results
1.  Rona Macleod East Sutherland Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B

U14 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - Results
1.  Liam Robbins East Sutherland Wheelers Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Kyle Cartmell Forres CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Cameron Mackay East Sutherland Wheelers Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

U16 Girls

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Girls - Results
1.  Georgia Mansfield Forres CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A

U16 Boys

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - Results
1.  Lewis MacFarlane East Sutherland Wheelers Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Alec Marwick East Sutherland Wheelers Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Cameron Earnshaw Caithness CC Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Ian Ross East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Go-Race Men

Position Name Club name Rider status Category Points
Go-Race Men - Results
1.  Ross Bowman East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  David Fyfe East Sutherland Wheelers Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Keith Stewart East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
4.  Alexander McKinnon Finished 0

4. Alexander McKinnon -

Points: 0 | Status: Finished
5.  David Stuart Cromarty Firth CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
6.  John Lyon East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
7.  Stephen Mitchell Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
8.  Duncan Sutherland Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  David Macfadyen Finished 0

9. David Macfadyen -

Points: 0 | Status: Finished
10.  David Stuart Inverness Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
11.  Alan Cook Cromarty Firth CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  Les Christie East Sutherland Wheelers Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

E/1/2/3/4

Position Name Club name Rider status Category Points
E/1/2/3/4 - Results
1.  Kenneth Riddle Moray Firth Cycling Club Finished N/A 10
Points: 10 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Brian Widdison Moray Firth Cycling Club Finished N/A 8
Points: 8 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Kyle Gordon Sandy Wallace Cycles Finished 3rd 7
Points: 7 | Status: Finished | Category: 3rd
4.  Andrew Macleod Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
5.  Ross Mallen Royal Air Force CA Finished 2nd 5
Points: 5 | Status: Finished | Category: 2nd
6.  Angus Claxton Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 4
Points: 4 | Status: Finished | Category: 3rd
7.  Gary Cunningham Highland Bikes Racing Team Finished 4th 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: 4th
8.  Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished N/A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Garry Russell Royal Air Force CA Finished 4th 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 4th
10.  Eric Innes Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: 3rd
11.  Neil Fleming East Sutherland Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
12.  Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
13.  Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
14.  Vincent Mcgregor Moray Firth Cycling Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Alan Horsburgh Inverness Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
16.  Mike Gannon Inverness Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
17.  Dave Roberts Ben Wyvis Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
18.  Kieran Robbins East Sutherland Wheelers Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
19.  Daniel Armor Finished 0

19. Daniel Armor -

Points: 0 | Status: Finished
20.  Steven Liddle Ben Wyvis Cycle Club Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

About the Event

Info for Riders

Entry fees are for BC members. Day licence fees apply if you are not a BC member.

The Races

Go-Race Women Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Go-Race None ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
U8 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U8 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U10 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:00 Youth Only Youth --- 15 mins
Entry: On Day: (£8.00)
Wed 11/06/14 – 18:00
Youth Only, Youth
15 mins
U12 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U12 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:20 Youth Only Youth --- 20 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£8.00)
Wed 11/06/14 – 18:20
Youth Only, Youth
20 mins / plus 2 laps
U14 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U14 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:50 Youth Only Youth --- 30 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£10.00)
Wed 11/06/14 – 18:50
Youth Only, Youth
30 mins / plus 2 laps
U16 Girls Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 01:00 Youth Only Youth ---
Entry:
Wed 11/06/14 – 01:00
Youth Only, Youth
U16 Boys Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 18:50 Youth Only Youth --- 30 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£10.00)
Wed 11/06/14 – 18:50
Youth Only, Youth
30 mins / plus 2 laps
Go-Race Men Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 19:30 Go-Race None --- 20 mins / plus 2 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Wed 11/06/14 – 19:30
Go-Race, None
20 mins / plus 2 laps
E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 11/06/14 20:00 Regional C+ Band 5 --- 55 mins / plus 5 laps
Entry: On Day: (£12.00)
Wed 11/06/14 – 20:00
Regional C+, Band 5
55 mins / plus 5 laps

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk