South East Region Youth Series #6

Closed Circuit , Gravesend – Friday, 13 Jun 2014

Event Summary

Event Details

Event URN:

311482

Start Date:

Fri, 13th Jun 2014

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Cyclopark, The Tollgate, Wrotham Road, Gravesend, Kent, DA11 7NP
View map

Results

Confirmed Results

U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 - Results
1.  Alfie Cullender Lee Valley Youth Cycling Club Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
2.  Peter Carpenter Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
3.  Maxwell Robinson Thanet RC Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
4.  Carys Lloyd San Fairy Ann CC Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
5.  Tulsi Bakrania Team Darenth Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
6.  Jude McGreevy Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Elsa Rendall Todd Club Cyclopark Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
8.  Sammy Djelil Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Max Holmes Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Kerys Baker Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
11.  Edward Mack Club Cyclopark Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
12.  Daniel Allpress Barking & Dagenham CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
13.  Poppy Dunton Wigmore CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
14.  Luke Moore Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 - Results
1.  Charlie Martin Barking & Dagenham CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Alfie Wood Wigmore CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Max Capamagian Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
4.  Finn Dunton Wigmore CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Shrish Bakrania Team Darenth Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Daniel Lloyd San Fairy Ann CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Zach Rendall Todd Club Cyclopark Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Piers Higginson Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Mark Hopkins Barking & Dagenham CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Sean Kelly Finished D 0

10. Sean Kelly -

Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Hope Inglis Kent Velo Girls CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
12.  Zak Austin Wigmore CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Stephanie Mack Club Cyclopark Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
14.  Yani Angelo Djelil Team Darenth Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 - Results
1.  Jody Coxon 4T+ Cyclopark Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Joseph Martin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Flynn Robinson Thanet RC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C
4.  Megan MacMahon Team Darenth Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
5.  Klaidas Lazickas Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Joseph Blackmore Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Billy Martin Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Charlotte-Louise McGreevy Hooked on Cycling RT Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
10.  Sannah Zaman Hooked on Cycling RT Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C
11.  Samuel Dale Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Dru Dennis Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Luke Hazell Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Charlie Marshall Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Polly Burge Kent Velo Girls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Matthew Howson Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Reiss Edler Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Oliver Curd Finished C 0

18. Oliver Curd -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Ellen Inglis Kent Velo Girls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Natasha Stephenson Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Ella Baker Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Katie Painter Finished C 0

22. Katie Painter -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Joseph Harris Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Jack Johnson Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Caleb Brown Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Benjamin Furtado Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Hannah Morgan Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Sophie Painter Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Rosie Dias Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U14

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 - Results
1.  Luke Mitchie 4T+ Cyclopark Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Frank Moore Cycling Club Hackney Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Irfan Zaman Bigfoot Go-Ride Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Liam Hanks Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Fred Gill Chelmer CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Megan Panton Woolwich CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Tom Martin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Samuel Painter Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Kishan Bakrania Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Calvin Hooper Southborough & District Whls Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
13.  Abigail Hughes Eastbourne Rovers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
14.  Ronan Cruise Wigmore CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Marc Johnson Southborough & District Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Joseph Winston Wigmore CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Matilda Collins Team Darenth Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
19.  Molly Konchesky Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Rosie Wallace Wigmore CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
21.  Molly Drew Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Hannah Graveney Kent Velo Girls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Harry Hughes Eastbourne Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Molly Lloyd Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Ben Foames Wigmore CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Toby Martin 4T+ Cyclopark Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Scoop Callard Team Darenth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Samuel Gorton Club Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Callum McIntyre Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Remi Cruttenden Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ashley Evans Dorking Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Matthew Jerome Club Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Hayden Cassidy VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Thomas Hilless Team Darenth Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  George Hadley Wigmore CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jack Marshall Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Christopher Hyde Wigmore CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Lewis Best Finished A 0

15. Lewis Best -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Anna Saunders Wigmore CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Enter on the day only.

The Races

U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 18:30 Youth Only Youth --- 10 mins
Entry: On Day: (£3.50)
Fri 13/06/14 – 18:30

U8

Youth Only, Youth
10 mins
U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 18:45 Youth Only Youth --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.50)
Fri 13/06/14 – 18:45

U10

Youth Only, Youth
15 mins
U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 19:10 Youth Only Youth --- 20 mins
Entry: On Day: (£6.00)
Fri 13/06/14 – 19:10

U12

Youth Only, Youth
20 mins
U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 19:40 Youth Only Youth --- 25 mins
Entry: On Day: (£7.00)
Fri 13/06/14 – 19:40

U14

Youth Only, Youth
25 mins
U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 20:15 Youth Only Youth --- 30 mins
Entry: On Day: (£7.00)
Fri 13/06/14 – 20:15

U16

Youth Only, Youth
30 mins

Event Summary

Event Details

Event URN:

311482

Start Date:

Fri, 13th Jun 2014

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Cyclopark, The Tollgate, Wrotham Road, Gravesend, Kent, DA11 7NP
View map

Results

Confirmed Results

U8

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 - Results
1.  Alfie Cullender Lee Valley Youth Cycling Club Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
2.  Peter Carpenter Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
3.  Maxwell Robinson Thanet RC Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
4.  Carys Lloyd San Fairy Ann CC Finished E 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: E
5.  Tulsi Bakrania Team Darenth Finished E 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: E
6.  Jude McGreevy Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
7.  Elsa Rendall Todd Club Cyclopark Finished E 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: E
8.  Sammy Djelil Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
9.  Max Holmes Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
10.  Kerys Baker Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
11.  Edward Mack Club Cyclopark Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
12.  Daniel Allpress Barking & Dagenham CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
13.  Poppy Dunton Wigmore CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
14.  Luke Moore Team Darenth Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

U10

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 - Results
1.  Charlie Martin Barking & Dagenham CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
2.  Alfie Wood Wigmore CC Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
3.  Max Capamagian Finished D 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: D
4.  Finn Dunton Wigmore CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Shrish Bakrania Team Darenth Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
6.  Daniel Lloyd San Fairy Ann CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
7.  Zach Rendall Todd Club Cyclopark Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
8.  Piers Higginson Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
9.  Mark Hopkins Barking & Dagenham CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
10.  Sean Kelly Finished D 0

10. Sean Kelly -

Points: 0 | Status: Finished | Category: D
11.  Hope Inglis Kent Velo Girls CC Finished D 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: D
12.  Zak Austin Wigmore CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
13.  Stephanie Mack Club Cyclopark Finished D 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: D
14.  Yani Angelo Djelil Team Darenth Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

U12

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 - Results
1.  Jody Coxon 4T+ Cyclopark Finished N/A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Joseph Martin Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
3.  Flynn Robinson Thanet RC Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C
4.  Megan MacMahon Team Darenth Finished C 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: C
5.  Klaidas Lazickas Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Joseph Blackmore Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Aaron Freeman Chelmer CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Billy Martin Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
9.  Charlotte-Louise McGreevy Hooked on Cycling RT Finished C 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: C
10.  Sannah Zaman Hooked on Cycling RT Finished C 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: C
11.  Samuel Dale Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
12.  Dru Dennis Herne Hill Youth CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
13.  Luke Hazell Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
14.  Charlie Marshall Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
15.  Polly Burge Kent Velo Girls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
16.  Matthew Howson Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
17.  Reiss Edler Woolwich CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
18.  Oliver Curd Finished C 0

18. Oliver Curd -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
19.  Ellen Inglis Kent Velo Girls CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
20.  Natasha Stephenson Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
21.  Ella Baker Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
22.  Katie Painter Finished C 0

22. Katie Painter -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
23.  Joseph Harris Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
24.  Jack Johnson Southborough & District Whls Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
25.  Caleb Brown Team Darenth Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
26.  Benjamin Furtado Bigfoot Go-Ride Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
27.  Hannah Morgan Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
28.  Maya Teufel Tarlton Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
29.  Sophie Painter Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
30.  Rosie Dias Barking & Dagenham CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

U14

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 - Results
1.  Luke Mitchie 4T+ Cyclopark Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
2.  Frank Moore Cycling Club Hackney Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
3.  Irfan Zaman Bigfoot Go-Ride Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
4.  Nicholas Gill Sutton Cycling Club/ C & N Cyc... Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
5.  Liam Hanks Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
6.  Fred Gill Chelmer CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
7.  Harrison Powell Lee Valley Youth Cycling Club Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
8.  Megan Panton Woolwich CC Finished B 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: B
9.  Tom Martin Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
10.  Samuel Painter Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Kishan Bakrania Team Darenth Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
12.  Calvin Hooper Southborough & District Whls Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
13.  Abigail Hughes Eastbourne Rovers CC Finished B 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: B
14.  Ronan Cruise Wigmore CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
15.  Max Blake Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
16.  Marc Johnson Southborough & District Whls Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
17.  Joseph Winston Wigmore CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
18.  Matilda Collins Team Darenth Finished B 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: B
19.  Molly Konchesky Barking & Dagenham CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
20.  Rosie Wallace Wigmore CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
21.  Molly Drew Lee Valley Youth Cycling Club Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
22.  Hannah Graveney Kent Velo Girls CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
23.  Harry Hughes Eastbourne Rovers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
24.  Molly Lloyd Cycling Club Hackney Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

U16

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 - Results
1.  Oliver Robinson Thanet RC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A
2.  Ben Foames Wigmore CC Finished A 2
Points: 2 | Status: Finished | Category: A
3.  Toby Martin 4T+ Cyclopark Finished A 1
Points: 1 | Status: Finished | Category: A
4.  Scoop Callard Team Darenth Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Samuel Gorton Club Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
6.  Callum McIntyre Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Remi Cruttenden Preston Park Youth CC (PPYCC) Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Ashley Evans Dorking Cycling Club Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
9.  Matthew Jerome Club Cyclopark Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
10.  Hayden Cassidy VC Londres Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
11.  Thomas Hilless Team Darenth Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
12.  George Hadley Wigmore CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
13.  Jack Marshall Barking & Dagenham CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
14.  Christopher Hyde Wigmore CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
15.  Lewis Best Finished A 0

15. Lewis Best -

Points: 0 | Status: Finished | Category: A
16.  Anna Saunders Wigmore CC Finished A 3
Points: 3 | Status: Finished | Category: A

About the Event

Info for Riders

Enter on the day only.

The Races

U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 18:30 Youth Only Youth --- 10 mins
Entry: On Day: (£3.50)
Fri 13/06/14 – 18:30

U8

Youth Only, Youth
10 mins
U10 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 18:45 Youth Only Youth --- 15 mins
Entry: On Day: (£5.50)
Fri 13/06/14 – 18:45

U10

Youth Only, Youth
15 mins
U12 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 19:10 Youth Only Youth --- 20 mins
Entry: On Day: (£6.00)
Fri 13/06/14 – 19:10

U12

Youth Only, Youth
20 mins
U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 19:40 Youth Only Youth --- 25 mins
Entry: On Day: (£7.00)
Fri 13/06/14 – 19:40

U14

Youth Only, Youth
25 mins
U16 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 13/06/14 20:15 Youth Only Youth --- 30 mins
Entry: On Day: (£7.00)
Fri 13/06/14 – 20:15

U16

Youth Only, Youth
30 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk