Welwyn Track League 2014

Track League , Welwyn Garden City – Friday, 20 Jun 2014

Event Summary

Event Details

Event URN:

296461

Start Date:

Fri, 20th Jun 2014

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE

View map

Results

Confirmed Results

Senior A - 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap Scratch - Results
1.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Senior A - 10 Lap AB Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap - Results
1.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Joe Gorman Stevenage CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Senior A - 10 Lap AB Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap - Results
1.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Michael Broadwith Arctic Tacx RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - Devil - Results
1.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Alex Anderson Neon-Velo Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Senior A - 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 mile - Results
1.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Senior B - 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 Lap Scratch - Results
1.  Julio Davis Finished N/A 0

1. Julio Davis -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Chris Burns Welwyn Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior B - 10 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 Lap Points - Results
1.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Julio Davis Finished N/A 0

2. Julio Davis -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A - 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Scratch - Results
1.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Ethan Vernon Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - Devil - Results
1.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Ethan Vernon Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth A - 8 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Points Race - Results
1.  Glenn Dossett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A - 8 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Handicap - Results
1.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Youth B - 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Scratch - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Nathan Blackmore Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - Devil - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamie Dene Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - 6 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Points Race - Results
1.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Christian Manzi Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - 6 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Handicap - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Christian Manzi Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Samuel Asker West Suffolk Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth CDE - 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Scratch - Results
1.  Sammy Gage Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 3 Lap Handicap A

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Handicap A - Results
1.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Harry Towning Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 3 Lap Handicap B

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Handicap B - Results
1.  Max Jackson Welwyn Wheelers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Ted Brett Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 4 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 Lap Handicap - Results
1.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Harry Towning Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

About the Event

Info for Riders

League Registration Fees - Seniors - £10, Juniors - £7, Youth - £5

The Races

E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 19:10 Regional C None ---
Entry: Postal: (£10.00), On Day: (£10.00)
Fri 20/06/14 – 19:10
Regional C, None
U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 19:10 Youth Only Track League Youth ---
Entry: Postal: (£3.00), On Day: (£3.00)
Fri 20/06/14 – 19:10
Youth Only, Track League Youth
Senior A - 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:00
Regional C, None
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:00
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:02 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:02
Senior A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:01 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:01
Regional C, None
Senior A - 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:01 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:01
Regional C, None
Senior B - 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:02 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:02
Regional C, None
Senior B - 10 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:03 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:03
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:04 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:04
Regional C, None
Youth A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:04 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:04
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:05 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:05
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:05 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:05
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:03 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:03
Regional C, None
Youth B - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:06 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:06
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:06 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:06
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:08 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:08
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:08 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:08
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Handicap A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Handicap B Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None
Youth CDE - 4 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None

Event Summary

Event Details

Event URN:

296461

Start Date:

Fri, 20th Jun 2014

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Gosling Sports Stadium, Stanborough Road, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL8 6XE

View map

Results

Confirmed Results

Senior A - 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap Scratch - Results
1.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st

Senior A - 10 Lap AB Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap - Results
1.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
2.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
3.  Joe Gorman Stevenage CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Senior A - 10 Lap AB Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap - Results
1.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Michael Broadwith Arctic Tacx RT Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd

Senior A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - Devil - Results
1.  John McClelland Bush Healthcare CRT Finished Elite 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Elite
2.  Alex Anderson Neon-Velo Cycling Team Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
3.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Senior A - 10 mile

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior A - 10 mile - Results
1.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Alex Minting Neon-Velo Cycling Team Finished 1st 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st
3.  Martin Ruepp Iceni Velo Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd

Senior B - 10 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 Lap Scratch - Results
1.  Julio Davis Finished N/A 0

1. Julio Davis -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Chris Burns Welwyn Wheelers CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Senior B - 10 Lap Points

Position Name Club name Rider status Category Points
Senior B - 10 Lap Points - Results
1.  George Clark High Wycombe Cycling Club Finished 2nd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd
2.  Julio Davis Finished N/A 0

2. Julio Davis -

Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Mitchell Powell Team Terminator Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A - 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Scratch - Results
1.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Ethan Vernon Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth A - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - Devil - Results
1.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Ethan Vernon Welwyn Wheelers CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

Youth A - 8 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Points Race - Results
1.  Glenn Dossett Welwyn Wheelers CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A

Youth A - 8 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth A - 8 Lap Handicap - Results
1.  Bradley Clark Green Arrow CRT Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  William Raymond Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Adam Looker Colchester Rovers CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A

Youth B - 6 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Scratch - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Nathan Blackmore Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - Devil - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamie Dene Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - 6 Lap Points Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Points Race - Results
1.  Alexi Edwards Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Christian Manzi Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth B - 6 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth B - 6 Lap Handicap - Results
1.  Millie Gage Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Christian Manzi Welwyn Wheelers CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Samuel Asker West Suffolk Wheelers Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Youth CDE - 3 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Scratch - Results
1.  Sammy Gage Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 3 Lap Handicap A

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Handicap A - Results
1.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Harry Towning Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Sophie Lewis Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 3 Lap Handicap B

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 3 Lap Handicap B - Results
1.  Max Jackson Welwyn Wheelers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Ted Brett Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Youth CDE - 4 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Youth CDE - 4 Lap Handicap - Results
1.  Adam Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
2.  Harry Towning Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  Jenna Miles Welwyn Wheelers CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

About the Event

Info for Riders

League Registration Fees - Seniors - £10, Juniors - £7, Youth - £5

The Races

E/1/2/3/4 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 19:10 Regional C None ---
Entry: Postal: (£10.00), On Day: (£10.00)
Fri 20/06/14 – 19:10
Regional C, None
U16/U14/U12/U10/U8 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 19:10 Youth Only Track League Youth ---
Entry: Postal: (£3.00), On Day: (£3.00)
Fri 20/06/14 – 19:10
Youth Only, Track League Youth
Senior A - 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:00
Regional C, None
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:00
Senior A - 10 Lap AB Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:02 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:02
Senior A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:01 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:01
Regional C, None
Senior A - 10 mile Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:01 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:01
Regional C, None
Senior B - 10 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:02 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:02
Regional C, None
Senior B - 10 Lap Points Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:03 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:03
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:04 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:04
Regional C, None
Youth A - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:04 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:04
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:05 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:05
Regional C, None
Youth A - 8 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:05 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:05
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:03 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:03
Regional C, None
Youth B - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:06 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:06
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Points Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:06 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:06
Regional C, None
Youth B - 6 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:08 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:08
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 20:08 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 20:08
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Handicap A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None
Youth CDE - 3 Lap Handicap B Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None
Youth CDE - 4 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 20/06/14 01:00 Regional C None ---
Entry:
Fri 20/06/14 – 01:00
Regional C, None

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk