Schedule

Barney Storey and Neil Fachie

 

Friday 29 November 2013
         
7:00pm - 9.30pm  
Mixed C1-5 Team sprint Qualification
  Male B 1km time trial Final
  Female B 1km time trial Final
  Prize presentation   Male B 1km time trial  
  Prize presentation   Female B 1km time trial  
  Mixed C1-5 Team sprint Finals
  Prize presentation   Mixed C1-5 team sprint  
         
         
Saturday 30 November 2013
 
12:00 - 4.45pm Male C1 3km individual pursuit Qualification
  Male C2 3km individual pursuit Qualification
  Youth challenge   Omnium I 2km ind pursuit
  Male C3 3km individual pursuit Qualification
  Female B 3km individual pursuit Qualification
  Youth challenge   Omnium II 250m flying lap
  Male C4 4km individual pursuit Qualification
  Male B 4km individual pursuit Qualification
  Youth challenge   Omnium III 500m time trial
  Male C5 4km individual pursuit Qualification
  Prize presentation   Youth challenge omnium  
         
7.00pm - 10pm Male C1 3km individual pursuit Finals
  Male C2 3km individual pursuit Finals
  Male C3 3km individual pursuit Finals
  Prize presentation   Male C1 3km individual pursuit  
  Prize presentation   Male C2 3km individual pursuit  
  Prize presentation   Male C3 3km individual Pprsuit  
  Female B 3km individual pursuit Finals
  Female C1-3 500m time trial (f) Final
  Prize presentation   Female B 3km individual pursuit  
  Prize presentation   Female C1-3 500m time trial  
  Male C4 4km individual pursuit Finals
  Male C5 4Km individual pursuit Finals
  Prize presentation   Male C4 4km individual pursuit  
  Prize presentation   Male C5 4km individual pursuit  
  Male B 4Km individual pursuit Finals
  Female C4-5 500m time trial (f) Final
  Prize presentation   Male B 4km individual pursuit  
  Prize presentation   Female C4-5 500m time trial  
         
         
Sunday 1 December 2013
 
9.00am - 2.45pm Male B Sprint Qualification
  Female B Sprint Qualification
  Female C1 3km individual pursuit Qualification
  Male B Sprint 1/4 finals (1)
  Female B Sprint 1/4 finals (1)
  Female C2 3km individual pursuit Qualification
  Male B Sprint 1/4 finals (2)
  Female B Sprint 1/4 finals (2)
  Female C5 3km individual pursuit Qualification
  Female C4 3km individual pursuit Qualification
  Male B Sprint 1/4 finals (3) ir
  Female B Sprint 1/4 finals (3) ir
  Female C3 3km individual pursuit Qualification
  Male C1-3 1km time trial Final
  Male C4-5 1km time trial Final
  Prize Presentation   Male C1-3 1km time trial  
  Prize Presentation   Male C4-5 1km time trial  
         
3:15pm - 7.15pm Male B Sprint 1/2 finals (1)
  Female B Sprint 1/2 finals (1)
  Male B Sprint 7th & 8th place
  Female B Sprint 7th & 8th place
  Male B Sprint 1/2 finals (2)
  Female B Sprint 1/2 finals (2)
  Male B Sprint 5th & 6th place
  Female B Sprint 5th & 6th place
  Male B Sprint 1/2 finals (3) ir
  Female B Sprint 1/2 finals (3) ir
  Female C1 3km individual pursuit Finals
  Female C2 3km individual pursuit Finals
  Prize Presentation   Female C1 3km individual pursuit  
  Prize Presentation   Female C2 3km individual pursuit  
  Male B Sprint Finals (1)
  Female B Sprint Finals (1)
  Female C5 3km individual pursuit Finals
  Female C4 3Km individual pursuit Finals
  Male B Sprint Finals (2)
  Female B Sprint Finals (2)
  Prize Presentation   Female C5 3km individual pursuit  
  Prize Presentation   Female C4 3km individual pursuit  
  Male B Sprint Finals (3) ir
  Female B Sprint Finals (3) ir
  Female C3 3km individual pursuit Finals
  Prize Presentation   Male B sprint  
  Prize Presentation   Female B sprint  
  Male C4-5 10km scratch race Final
  Prize Presentation   Female C3 3km individual pursuit  
  Prize Presentation   C4-5 10km scratch race