Bike Station Ballater "Falling Leaves" Stage Race

Road , Ballater – Saturday, 21 Sep 2013

Event Details

Event URN:

247722

Start Date:

Sat, 21st Sep 2013

Finish date:

Sun, 22nd Sep 2013

Event Type:

Road (Competitive)

Venue:

The Bike Station Ballater, Station Square, Ballater, Aberdeenshire, AB35 5RB
View map

Entry close date

Sat, 7th Sep 2013

Event Overview

This event is sponsored by the BikeStation Ballater and supported by Scottish Cycling and is for 3rd and 4th cat riders and folows the very successful 2012 event. However, it has been decided to make this race a 3 stage 2 day Road Race, to allow the riders to experience this type of racing over testing terrain.

Info for Riders

This is a new race sponsored by The Bike Station Ballater to provide a race for the ever increasing demand for 3rd and 4th Cat. races in the area. The race will comprise of 3 stages: Stage 1 starting at 11am on Saturday with a 8km prologue TT, followed by Stage 2 which comprise of 3 laps of a 20k circuit. The final stage will start at 11am on the Sunday and will be an 85k classic route. It is hoped that there will be a full field of 60 riders. Online entry opens on 1st March.


The Races

Date Start Race name Classification Band Rider Cat Race length
21/09/13 09:00 Overall Regional B Band 4 3rd, 4th ---
21/09/13 11:00 Stage 1 - TT - 8 km Regional B Band 5 3rd, 4th 8km / 5 miles
21/09/13 14:00 Stage 2 - Road Race - 63 km Regional B Band 5 3rd, 4th 63km / 39 miles
22/09/13 11:00 Stage 3 - Road Race - 85 km Regional B Band 5 3rd, 4th 85km / 53 miles

View All

Enter a Race

Race Overall
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 21/09/13 09:00 Regional B Band 4 3rd, 4th
Race Overall
Sat 21/09/13 - 09:00
Classification: Regional B
Band: Band 4
Rider Cat: 3rd, 4th
Race Stage 1 - TT
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 21/09/13 11:00 Regional B Band 5 3rd, 4th
Race Stage 1 - TT
Sat 21/09/13 - 11:00
Classification: Regional B
Band: Band 5
Rider Cat: 3rd, 4th
Race Stage 2 - Road Race
Date Start Classification Band Rider Cat
Sat 21/09/13 14:00 Regional B Band 5 3rd, 4th
Race Stage 2 - Road Race
Sat 21/09/13 - 14:00
Classification: Regional B
Band: Band 5
Rider Cat: 3rd, 4th
Race Stage 3 - Road Race
Date Start Classification Band Rider Cat
Sun 22/09/13 11:00 Regional B Band 5 3rd, 4th
Race Stage 3 - Road Race
Sun 22/09/13 - 11:00
Classification: Regional B
Band: Band 5
Rider Cat: 3rd, 4th

Confirmed Results

Race Overall

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 Robin Atkinson Shetland Wheelers Finished 3rd 04:28:12:000 15
2 Niall Shannon Velo Club Edinburgh Finished 3rd 04:28:21:000 12
3 Craig Dale TheBicycleWorks Finished 2nd 04:28:23:000 10
4 Johnny Graham Team Right Move Windows Finished 3rd 04:28:27:000 8
5 David Reed Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:28:31:000 6
6 Euan Cartlidge Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:28:34:000 5
7 Jack Taylor Dumfries CC Finished 3rd 04:28:35:000 4
8 Jack King Cormorant RT Finished 3rd 04:28:42:000 3
9 Andrew Bruce Kinross CC Finished 3rd 04:28:43:000 2
10 Peter Ward Velo Club Edinburgh Finished 3rd 04:28:46:000 1
11 Neil Scott Dundee Thistle RC Finished 3rd 04:28:48:000 0
12 Malcolm Dunlop Velo Club Edinburgh Finished 3rd 04:28:49:000 0
13 Chris Pitblado Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 04:28:50:000 0
14 Robert Cowie Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 04:28:52:000 0
15 John Grant Moray Firth Cycling Club Finished 4th 04:28:54:000 0
16 Michael Fletcher Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 04:29:02:000 0
17 David Dalziel Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 04:29:07:000 0
18 Jonathan Hunter Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 04:29:09:000 0
19 Julie Erskine Granite City RT Finished 2nd 04:29:20:000 0
20 Cristian Tudorache Granite City RT Finished 3rd 04:29:28:000 0
21 Mark Murray Moray Firth Cycling Club Finished 4th 04:29:28:000 0
22 David Stewart Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:29:34:000 0
23 Ewan Tuohy Catford CC Finished 3rd 04:31:08:000 0
24 Tim Mackley Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:31:23:000 0
25 Terence McMahon Glasgow Ivy CC Finished 3rd 04:31:30:000 0
26 Stephen Cavey Catford CC Finished 2nd 04:31:31:000 0
27 Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 04:31:36:000 0
28 Calum Gray Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Finished 4th 04:31:37:000 0
29 Peter Wakely Edinburgh RC Finished 3rd 04:31:52:000 0
30 Christopher McGovern Catford CC Equipe/Banks Finished 3rd 04:32:09:000 0
31 Hector Lancaster Perth United Cycling Club Finished 3rd 04:32:16:000 0
32 Josiah King Cormorant RT Finished 4th 04:32:44:000 0
33 Joseph McMillan Team Right Move Windows Finished 4th 04:37:10:000 0
34 Kris Lindsay Edinburgh RC Finished 4th 04:37:18:000 0
35 Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 04:37:29:000 0
36 Kelvin White Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:40:37:000 0
37 Ross Clark Glasgow Ivy CC Finished 3rd 04:41:12:000 0
38 Clare Whitehead Finished N/A 04:41:23:000 0
39 Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished N/A 04:42:55:000 0
40 Mark Tandy Deeside Thistle CC Finished 3rd 04:43:17:000 0
41 Malcolm Young Deeside Thistle CC Finished 4th 04:43:36:000 0
42 Stuart Grady Finished 3rd 04:44:07:000 0
43 Callum Finlayson Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 04:44:52:000 0
44 Douglas Pender Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 04:45:27:000 0
45 Robert Brown Sandy Wallace Cycles Finished 4th 04:45:34:000 0
46 Kevin Adam Deeside Thistle CC Finished 4th 04:45:52:000 0
47 Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 04:46:18:000 0
48 Jayson Weale Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 04:47:07:000 0
49 Neill Kemp Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 04:53:13:000 0
50 Ewen Riddell Deeside Thistle CC Finished 4th 04:55:00:000 0
51 Matthew Dieumegard-Thornton Sleaford Whls CC Finished 4th 04:57:59:000 0
52 Forbes Duguid Deeside Thistle CC Finished N/A 05:00:08:000 0
53 Blair Whiteside Spokes Racing Team Finished 4th 05:10:11:000 0
54 Lindsay Graham Spokes Racing Team Finished 4th 05:21:17:000 0
55 David Cairns Spokes Racing Team Finished 4th 05:29:49:000 0
56 Adin Graham Spokes Racing Team Finished 4th 06:09:04:000 0
Show More

Race Stage 1 - TT

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 Neill Kemp Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 00:07:30:000 10
2 Robin Atkinson Shetland Wheelers Finished 3rd 00:07:31:000 8
2 Joseph McMillan Finished 4th 00:07:31:000 8
4 Ewan Tuohy Catford CC Finished 3rd 00:07:35:000 6
5 Andrew Bruce Kinross CC Finished 3rd 00:07:38:000 5
5 Ross Laidlaw Gala Cycling Club Finished 4th 00:07:38:000 5
7 Niall Shannon Velo Club Edinburgh Finished 3rd 00:07:40:000 3
8 Peter Ward Velo Club Edinburgh Finished 3rd 00:07:41:000 2
9 Craig Dale TheBicycleWorks Finished 3rd 00:07:42:000 1
9 Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 00:07:42:000 1
11 Callum Finlayson Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 00:07:43:000 0
12 Malcolm Dunlop Velo Club Edinburgh Finished 3rd 00:07:44:000 0
13 Chris Pitblado Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 00:07:45:000 0
13 Kelvin White Deeside Thistle CC Finished 3rd 00:07:45:000 0
15 Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished N/A 00:07:46:000 0
15 Wim Chalmet East Sutherland Wheelers Finished 3rd 00:07:46:000 0
15 Johnny Graham Team Right Move Windows Finished 3rd 00:07:46:000 0
18 Jonathan Hunter Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 00:07:47:000 0
19 Hector Lancaster Perth United Cycling Club Finished 3rd 00:07:48:000 0
20 John Grant Moray Firth Cycling Club Finished 4th 00:07:49:000 0
21 Stephen Cavey Catford CC Finished 2nd 00:07:50:000 0
21 Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 00:07:50:000 0
21 Tim Mackley Deeside Thistle CC Finished 3rd 00:07:50:000 0
21 David Reed Deeside Thistle CC Finished 3rd 00:07:50:000 0
25 Euan Cartlidge Deeside Thistle CC Finished 3rd 00:07:53:000 0
26 Aidan Quinn Finished 3rd 00:07:54:000 0
26 Jack Taylor Dumfries CC Finished 3rd 00:07:54:000 0
28 Calum Gray Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Finished 4th 00:07:56:000 0
29 Michael Fletcher Aberdeen Wheelers CC Finished 4th 00:07:57:000 0
29 Terence McMahon Glasgow Ivy CC Finished 3rd 00:07:57:000 0
31 Malcolm Young Deeside Thistle CC Finished 4th 00:08:00:000 0
32 Jack King Cormorant RT Finished 3rd 00:08:01:000 0
33 David Dalziel Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 00:08:02:000 0
34 Les Ross Edinburgh RC Finished 3rd 00:08:06:000 0
35 Neil Scott Dundee Thistle RC Finished 3rd 00:08:07:000 0
36 Mark Tandy Deeside Thistle CC Finished 3rd 00:08:08:000 0
37 Peter Wakely Edinburgh RC Finished 3rd 00:08:10:000 0
38 Robert Cowie Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 00:08:11:000 0
39 Matthew Dieumegard-Thornton Sleaford Whls CC Finished 4th 00:08:15:000 0
39 Julie Erskine Granite City RT Finished 2nd 00:08:15:000 0
41 Josiah King Cormorant RT Finished 4th 00:08:16:000 0
41 Kris Lindsay Edinburgh RC Finished 4th 00:08:16:000 0
43 Douglas Pender Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 00:08:18:000 0
43 Norman Skene Granite City RT Finished 3rd 00:08:18:000 0
45 Ross Clark Glasgow Ivy CC Finished 3rd 00:08:20:000 0
46 Robert Brown Sandy Wallace Cycles Finished 4th 00:08:23:000 0
46 Mark Murray Moray Firth Cycling Club Finished 4th 00:08:23:000 0
46 Cristian Tudorache Granite City RT Finished 3rd 00:08:23:000 0
49 Conan Abel Aberdeen Wheelers CC Finished 4th 00:08:26:000 0
50 David Stewart Deeside Thistle CC Finished 4th 00:08:29:000 0
50 Stuart Tillbrook LBRCC Finished 3rd 00:08:29:000 0
52 Stuart Grady Finished 3rd 00:08:31:000 0
52 Clare Whitehead Finished N/A 00:08:31:000 0
54 Marek Jurasinski Edinburgh RC Finished 4th 00:08:35:000 0
55 Christopher McGovern Catford CC Equipe/Banks Finished 3rd 00:08:36:000 0
56 Jayson Weale Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 00:08:41:000 0
57 Kevin Adam Deeside Thistle CC Finished 4th 00:08:43:000 0
58 Ewen Riddell Deeside Thistle CC Finished 4th 00:08:48:000 0
59 Dan Saunders Deeside Thistle CC Finished 4th 00:08:49:000 0
60 Blair Whiteside Spokes Racing Team Finished 4th 00:08:51:000 0
61 Forbes Duguid Deeside Thistle CC Finished N/A 00:08:52:000 0
61 Adin Graham Spokes Racing Team Finished 4th 00:08:52:000 0
63 Lindsay Graham Finished 4th 00:08:58:000 0
64 George Findlater Moray Cycle Racing Team Finished 3rd 00:09:02:000 0
65 Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 00:09:09:000 0
66 Craig McCulloch Deeside Thistle CC Finished 4th 00:09:41:000 0
67 David Cairns Spokes Racing Team Finished 4th 00:09:55:000 0
Show More

Race Stage 2 - Road Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 David Stewart Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 10
2 David Dalziel Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 01:48:11:000 8
3 Jack Taylor Dumfries CC Finished 3rd 01:48:11:000 7
4 Robert Cowie Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 01:48:11:000 6
5 Euan Cartlidge Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 5
6 Michael Fletcher Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 01:48:11:000 4
7 Aidan Quinn Finished 3rd 01:48:11:000 3
8 Jack King Cormorant RT Finished 3rd 01:48:11:000 2
9 Andrew Bruce Kinross CC Finished 3rd 01:48:11:000 1
10 Malcolm Dunlop Velo Club Edinburgh Finished 3rd 01:48:11:000 1
11 David Reed Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
12 Tim Mackley Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
13 Calum Gray Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Finished 4th 01:48:11:000 0
14 Kris Lindsay Edinburgh RC Finished 4th 01:48:11:000 0
15 Chris Pitblado Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 01:48:11:000 0
16 Neil Scott Dundee Thistle RC Finished 3rd 01:48:11:000 0
17 Christopher McGovern Catford CC Equipe/Banks Finished 3rd 01:48:11:000 0
18 Peter Ward Velo Club Edinburgh Finished 3rd 01:48:11:000 0
19 Cristian Tudorache Granite City RT Finished 3rd 01:48:11:000 0
20 Niall Shannon Velo Club Edinburgh Finished 3rd 01:48:11:000 0
21 Stephen Cavey Catford CC Finished 2nd 01:48:11:000 0
22 John Grant Moray Firth Cycling Club Finished 4th 01:48:11:000 0
23 Hector Lancaster Perth United Cycling Club Finished 3rd 01:48:11:000 0
24 Stuart Grady Finished 3rd 01:48:11:000 0
25 Kelvin White Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
26 Terence McMahon Glasgow Ivy CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
27 Johnny Graham Team Right Move Windows Finished 3rd 01:48:11:000 0
28 Julie Erskine Granite City RT Finished 2nd 01:48:11:000 0
29 Robin Atkinson Shetland Wheelers Finished 3rd 01:48:11:000 0
30 Robert Brown Sandy Wallace Cycles Finished 4th 01:48:11:000 0
31 Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 01:48:11:000 0
32 Matthew Dieumegard-Thornton Sleaford Whls CC Finished 4th 01:48:11:000 0
33 Conan Abel Aberdeen Wheelers CC Finished 4th 01:48:11:000 0
34 Craig Dale TheBicycleWorks Finished 2nd 01:48:11:000 0
35 Jayson Weale Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
36 Kevin Adam Deeside Thistle CC Finished 4th 01:48:11:000 0
37 Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 01:48:11:000 0
38 Josiah King Cormorant RT Finished 4th 01:48:11:000 0
39 Ross Laidlaw Gala Cycling Club Finished 4th 01:48:11:000 0
40 Clare Whitehead Finished N/A 01:48:11:000 0
41 Mark Murray Moray Firth Cycling Club Finished 4th 01:48:11:000 0
42 Douglas Pender Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
43 Marek Jurasinski Edinburgh RC Finished 4th 01:48:11:000 0
44 Les Ross Edinburgh RC Finished 3rd 01:48:11:000 0
45 Dan Saunders Deeside Thistle CC Finished 4th 01:48:11:000 0
46 Jonathan Hunter Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
47 Mark Tandy Deeside Thistle CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
48 Ewan Tuohy Catford CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
49 Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished N/A 01:48:11:000 0
50 Malcolm Young Deeside Thistle CC Finished 4th 01:48:11:000 0
51 Callum Finlayson Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 01:48:11:000 0
52 Ross Clark Glasgow Ivy CC Finished 3rd 01:48:11:000 0
53 Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 01:48:11:000 0
54 Peter Wakely Edinburgh RC Finished 3rd 01:50:48:000 0
55 George Findlater Moray Cycle Racing Team Finished 3rd 01:53:31:000 0
56 Joseph McMillan Finished 4th 01:53:56:000 0
57 Forbes Duguid Deeside Thistle CC Finished N/A 01:54:15:000 0
58 Blair Whiteside Spokes Racing Team Finished 4th 01:54:15:000 0
59 Ewen Riddell Deeside Thistle CC Finished 4th 01:54:15:000 0
60 Norman Skene Granite City RT Finished 3rd 01:54:31:000 0
61 Lindsay Graham Finished 4th 02:05:14:000 0
62 David Cairns Spokes Racing Team Finished 4th 02:12:49:000 0
63 Neill Kemp Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 02:12:49:000 0
64 Craig McCulloch Deeside Thistle CC Finished 4th 03:00:00:000 0
65 Wim Chalmet East Sutherland Wheelers Finished 3rd 03:00:00:000 0
66 Stuart Tillbrook LBRCC Finished 3rd 03:00:00:000 0
67 Adin Graham Spokes Racing Team Finished 4th 03:00:00:000 0
Show More

Race Stage 3 - Road Race

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Results
1 Robert Cowie Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 02:32:30:000 10
2 Johnny Graham Team Right Move Windows Finished 3rd 02:32:30:000 8
3 David Reed Deeside Thistle CC Finished 3rd 02:32:30:000 7
4 Craig Dale TheBicycleWorks Finished 3rd 02:32:30:000 6
5 Jack Taylor Dumfries CC Finished 3rd 02:32:30:000 5
6 Niall Shannon Velo Club Edinburgh Finished 3rd 02:32:30:000 4
7 Neil Scott Dundee Thistle RC Finished 3rd 02:32:30:000 3
8 Jack King Cormorant RT Finished 3rd 02:32:30:000 2
9 Robin Atkinson Shetland Wheelers Finished 3rd 02:32:30:000 1
10 Euan Cartlidge Deeside Thistle CC Finished 3rd 02:32:30:000 1
11 Julie Erskine Granite City RT Finished 2nd 02:32:54:000 0
12 John Grant Moray Firth Cycling Club Finished 4th 02:32:54:000 0
13 Malcolm Dunlop Velo Club Edinburgh Finished 3rd 02:32:54:000 0
14 Chris Pitblado Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 02:32:54:000 0
15 Cristian Tudorache Granite City RT Finished 3rd 02:32:54:000 0
16 David Stewart Deeside Thistle CC Finished 4th 02:32:54:000 0
17 David Dalziel Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 02:32:54:000 0
18 Michael Fletcher Aberdeen Wheelers CC Finished 4th 02:32:54:000 0
19 Andrew Bruce Kinross CC Finished 3rd 02:32:54:000 0
20 Mark Murray Moray Firth Cycling Club Finished 4th 02:32:54:000 0
21 Neill Kemp Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 02:32:54:000 0
22 Peter Wakely Edinburgh RC Finished 3rd 02:32:54:000 0
23 Peter Ward Velo Club Edinburgh Finished 3rd 02:32:54:000 0
24 Jonathan Hunter Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 02:33:11:000 0
25 Ewan Tuohy Catford CC Finished 3rd 02:35:22:000 0
26 Christopher McGovern Catford CC Equipe/Banks Finished 3rd 02:35:22:000 0
27 Terence McMahon Glasgow Ivy CC Finished 3rd 02:35:22:000 0
28 Tim Mackley Deeside Thistle CC Finished 3rd 02:35:22:000 0
29 Stephen Cavey Catford CC Finished 2nd 02:35:30:000 0
30 Calum Gray Equipe Velo Ecosse/Montpeliers Finished 4th 02:35:30:000 0
31 Joseph McMillan Finished 4th 02:35:43:000 0
32 Greg Quinn Deeside Thistle CC Finished 4th 02:35:43:000 0
33 Hector Lancaster Perth United Cycling Club Finished 3rd 02:36:17:000 0
34 Josiah King Cormorant RT Finished 4th 02:36:17:000 0
35 Kris Lindsay Edinburgh RC Finished 4th 02:40:51:000 0
36 Fraser MacBeath Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 02:41:28:000 0
37 Ross Clark Glasgow Ivy CC Finished 3rd 02:44:41:000 0
38 Clare Whitehead Finished N/A 02:44:41:000 0
39 Kelvin White Deeside Thistle CC Finished 3rd 02:44:41:000 0
40 Mark Tandy Deeside Thistle CC Finished 3rd 02:46:58:000 0
41 Donald Bruce Moray Firth Cycling Club Finished N/A 02:46:58:000 0
42 Stuart Grady Finished 3rd 02:47:25:000 0
43 Malcolm Young Deeside Thistle CC Finished 4th 02:47:25:000 0
44 Callum Finlayson Moray Firth Cycling Club Finished 3rd 02:48:58:000 0
45 Derek Smith City of Edinburgh RC Finished 3rd 02:48:58:000 0
46 Douglas Pender Glasgow Nightingale CC Finished 3rd 02:48:58:000 0
47 Kevin Adam Deeside Thistle CC Finished 4th 02:48:58:000 0
48 Robert Brown Sandy Wallace Cycles Finished 4th 02:49:00:000 0
49 Jayson Weale Aberdeen Wheelers CC Finished 3rd 02:50:15:000 0
50 Ewen Riddell Deeside Thistle CC Finished 4th 02:51:57:000 0
51 Forbes Duguid Deeside Thistle CC Finished N/A 02:57:01:000 0
52 Adin Graham Spokes Racing Team Finished 4th 03:00:12:000 0
53 Matthew Dieumegard-Thornton Sleaford Whls CC Finished 4th 03:01:33:000 0
54 David Cairns Spokes Racing Team Finished 4th 03:07:05:000 0
55 Blair Whiteside Spokes Racing Team Finished 4th 03:07:05:000 0
56 Lindsay Graham Finished 4th 03:07:05:000 0
--- Conan Abel Aberdeen Wheelers CC Did not finish 4th --- 0
--- Wim Chalmet East Sutherland Wheelers Did not start 3rd --- 0
--- George Findlater Moray Cycle Racing Team Did not start 3rd --- 0
--- Marek Jurasinski Edinburgh RC Did not start 4th --- 0
--- Ross Laidlaw Gala Cycling Club Did not start 4th --- 0
--- Craig McCulloch Deeside Thistle CC Did not start 4th --- 0
--- Aidan Quinn Did not finish 3rd --- 0
--- Les Ross Edinburgh RC Did not start 3rd --- 0
--- Dan Saunders Deeside Thistle CC Did not finish 4th --- 0
--- Norman Skene Granite City RT Did not start 3rd --- 0
--- Stuart Tillbrook LBRCC Did not finish 3rd --- 0
Show More

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk

Great Britain Cycling Team kit 15/16