Event URN:
244072
Start date:
Sat, 27th Oct 2012
Event Type:
Cyclo-Cross (Competitive)
Venue:
Bramcote Hills Park
Moor Lane, Nottingham, NG9 3GF
( View map )
Series:
Notts & Derby League
Online Entry FAQs
Event promoted by:
Beeston RC ( website )
View other events promoted by this organisation
Event website:
http://ndcxl.org.uk
Event organiser:
Mr Richard Shenton-McQueen
23 Charnwood Avenue
Beeston
Nottingham
Nottinghamshire
NG9 4DJ
07847 095855
richshen@ntlworld.com
Cheques payable to:
N/A
Preview Races:
Date Start Race name Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 12:00 Under 9 Go-Cross None Under 12 10 mins
27 Oct 12 12:30 Under 12 Go-Cross None Under 12 15 mins
27 Oct 12 13:00 Youth Category B CX Band 4 Youth 30 mins
27 Oct 12 13:30 Women Category B CX Band 4 Junior, Senior,...

View All

Event Location:

Moor Lane,
Nottingham,
NG9 3GF

Race: Under 9

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 12:00 Go-Cross None Under 12 10 mins

Race: Under 12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 12:30 Go-Cross None Under 12 15 mins

Race: Youth

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 13:00 Category B CX Band 4 Youth 30 mins

Race: Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 13:30 Category B CX Band 4 Junior, Senior, Vete... ---

Race: Junior

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 14:15 Category B CX Band 5 Junior 50 mins

Race: Sen/Jun/Vet/Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 14:15 Category B CX Band 4 Junior, Senior, Vet ... 50 mins

Race: Vet 40-49

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 40-49 ---

Race: Vet 50+

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
27 Oct 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 50+ ---

Provisional Report and Results

Posted 28/10/2012 - British Cycling

Veteran Jim Bryan wins latest SRAM Notts and Derby League.. [more]


Confirmed Results

Race name: Under 9

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Sam Gould Finished 0
2 Ben Norton Spalding Cycling Club Finished Under 12 0
3 Fred Shenton Finished 0
4 Louis Swindell Matlock CC Finished Under 12 0
5 Dylan Richardson Finished 0
6 Alex Gordon Finished 0
7 Otto Chilton Derby Mercury RC Finished Under 12 0
8 Elliot Palmer Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
9 Harrison Wallace Finished 0
10 Oscar Reily-McQueen Finished 0
11 Jack Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
12 Henry Pawson Finished 0
13 Ethan Rastall Finished 0
14 Charlie Newing Finished 0
15 Billy Jowett Finished 0
16 Iden Air Cycle Derby CC Finished Under 12 0
17 Harriet Limb Finished 0
18 Heidi Taylor Finished 0
19 Sam Hadfield Finished 0
20 Charlie Coleston-Shields Finished 0
21 Tom Woolf Finished 0
22 Ella Gregory Finished 0
23 Dillon Air Finished 0
24 Jacob Stead Finished 0
25 Thomas Prince Finished 0
26 Charlotte Crane Finished 0
27 Joe Ward Newark Castle CC Finished Under 12 0
28 Seb Varley Finished 0
29 Stephen Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
30 Rosie Mansfield Finished Under 12 0
31 Evie Steed Finished 0
32 Anabelle Walker Finished 0
33 Lara Husselbee Finished 0
34 Ingrid Gascoigne Finished 0
35 Douglas Main Finished 0
36 Riley Howe Finished 0
37 Oliver Crane Finished 0
38 Evie Carr Finished 0
39 Freya Carr Finished 0
40 Pascal Sutton Finished 0
41 Harry Walker Finished 0
42 Max Horsefield Finished 0

Confirmed Results

Race name: Under 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Jenson Young Pedalsport Cycling Club Finished Under 12 0
2 Joshua Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
3 Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
4 Jake Norton Spalding Cycling Club Finished Under 12 0
5 Ellie Smith Finished 0
6 James Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
7 Kerrigan Robb Witham Wheelers Cycling Club Finished Under 12 0
8 Reuben Orr Matlock CC Finished Under 12 0
9 Alex Gregory Finished 0
10 Alex Haines Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
11 Alex Coleston-Shields Finished Under 12 0
12 Vincent Machin 4 Life Triathlon Club Finished Under 12 0
13 Christian Boon Belper BC Finished Under 12 0
14 Timothy Elsmore-Martin Matlock CC Finished Under 12 0
15 Joshua Giddings Heanor Clarion CC Finished Under 12 0
16 Claudia Ash Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
17 Ben Chilton Derby Mercury RC Finished Under 12 0
18 Finn Mansfield Finished Under 12 0
19 Lewis Rivers Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
20 Finlay Cooper-Oldroyd Kirklees Cycling Academy Finished Under 12 0
21 Jack Husselbee Belper BC Finished Under 12 0
22 Edward Warbrick Belper BC Finished Under 12 0
23 Amelie Wayte Matlock CC Finished Under 12 0
24 Ava Oxley-Szilagyi Wakefield Junior Triathlon Clu... Finished Under 12 0
25 Madeleine Hubner Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
26 Stani Chmiel Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
27 Reuben Blakeman Derby Mercury RC Finished Under 12 0
28 Elliot Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Under 12 0
29 Sarah Briggs Matlock CC Finished Under 12 0
30 James Ingram Finished 0
31 Mark Zanker Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
32 Liam Northridge Finished 0
33 Anna Butcher Derby Mercury RC Finished Under 12 0
34 Stanley Butcher Derby Mercury RC Finished Under 12 0
35 Ethan Wilmot Derby Mercury RC Finished Under 12 0
36 Callum Core Lichfield City CC Finished Under 12 0
37 Kieran Riley Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
38 Matthew Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
39 Amber Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
40 Lance Ash Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
41 Elizabeth Webster Matlock CC Finished Under 12 0
42 Libby Smith Matlock CC Finished Under 12 0
43 Archie Lewis Finished 0
44 Finn Reilly-McQueen Finished 0
45 Kieran Smith Finished 0
46 Peter Avery Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
47 Daniel Carter Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
48 Mark Barton Finished 0
49 Harry Large Finished 0
50 Carter Howe Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Under 12 0
51 Sarah Gould Finished 0
52 Alfie Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
53 Lotta Mansfield Finished Under 12 0
54 Lewis Edge Finished 0
55 Alex Millington Finished 0
56 Ben Le Noury Finished 0
57 Joshua Worley Derby Mercury RC Finished Under 12 0
58 Taylor Carr Heanor Clarion CC Finished Under 12 0
59 Josh Pine Finished 0
60 Tom Barton Finished 0
61 Holly McGarva Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
62 Ben Conibear Finished 0
63 Martin Seddon Finished 0
64 Kian Baker Newark Castle CC Finished Under 12 0
65 Ella Rastall Finished 0
66 Oliver Kilcullen Newark Castle CC Finished Under 12 0
67 Dylan Jowett Finished 0
68 Jordan Davies Finished 0
69 Oliver Carr Finished 0
70 Lizzy Edge Finished 0
71 Lewis Knight Finished 0
72 William Towse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
73 Nathan Gould Finished 0
74 Maya Rivers Finished 0
75 Alice Taylor Finished 0
76 Alice Crane Finished 0
77 Codie Strickland Finished 0
78 Jake O'Reilly Finished 0
79 Matthew Woolley Newark Castle CC Finished Under 12 0
80 Ellis Cadd Finished 0
81 Dominic Hubner Finished 0

Confirmed Results

Race name: Youth

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 William Gascoyne Matlock CC Finished Youth 20
2 Thomas Weeds Derby Mercury RC Finished Youth 16
3 Oliver Peckover Nottingham Clarion CC Finished Youth 12
4 Joshua Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 9
5 George Baker Kings Cliffe Flyers CC Finished Youth 7
6 Owyn Wallace Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 5
7 Kieran Howarth Nottingham Clarion CC Finished Youth 4
8 Joshua Snodin Melton Olympic CC Finished Youth 3
9 Tom Johnson Leicestershire Road Club Finished Youth 2
10 Harry Lewis Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 1
11 John Webster Matlock CC Finished Under 12 0
12 Bailey Wilmot Derby Mercury RC Finished Youth 0
13 James Carter Witham Wheelers Cycling Club Finished Youth 0
14 Cameron Orr Matlock CC Finished Youth 0
15 Elliot Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
16 Alexander Poole Heanor Clarion CC Finished Youth 0
17 Tom Dussek Carnac-Planet X Finished Youth 0
18 Scott Hookway Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
19 Liam Foster Newark Castle CC Finished Youth 0
20 Jessica Willett Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 20
21 Callum Furber Finished 0
22 Alan Avery Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
23 Joshua Bonner Derby Mercury RC Finished Youth 0
24 Isabelle Boon Belper BC Finished Youth 16
25 George Swindell Matlock CC Finished Youth 0
26 Rosie Wildman Nottingham Clarion CC Finished Youth 12
27 Bailey Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 0
28 Callum Baker Newark Castle CC Finished Youth 0
29 William Pawson Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
30 Taylor Marshall Belper BC Finished Under 12 0
31 Sam Murray Finished 0
32 Will Barker 4 Life Triathlon Club Finished Youth 0
33 Finn Lydon Leicestershire Road Club Finished Youth 0
34 Bob Towndrow Finished 0
35 Isabel Darvill Newark Castle CC Finished Youth 9
36 Hannah Clay 4 Life Triathlon Club Finished Youth 7
37 Joe Stuttard Finished 0
38 Rebecca Richards Newark Castle CC Finished Youth 5
39 Jacob Hubner Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
40 Georgia Crapper Finished 0
41 Jack Clipstone Newark Castle CC Finished Youth 0
42 Clementine Bird Nottingham Clarion CC Finished Youth 3
43 Thomas Shaw Heanor Clarion CC Finished Youth 0
44 Jack Mansfield Finished Youth 0
45 Madeleine McBrearty Finished 0
46 Emma Price Derby Mercury RC Finished Youth 1
47 Alice Warbrick Belper BC Finished Youth 0
48 Evie Fletcher Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
49 Lana Horsfield Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
50 Aaron Young Finished 0

Confirmed Results

Race name: Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Diane Lee www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 20
2 Melissa Mather Finished Senior 0
3 Marianne Heffron Matlock CC Finished Veteran 12
4 Maddi Smith Finished Veteran 0
5 Vivien Cox Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished N/A 0
6 Lucy Gossage Finished 0
7 Hilary Johnson Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished N/A 4
8 Caroline Mansfield Nottingham Clarion CC Finished 0
9 Jane Roberts VC Lincoln Finished Veteran 2
10 Hilary Bloor Crosstrax Finished Veteran 1
11 Ana Gill Heanor Clarion CC Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Junior

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Oliver Maxwell Velo Club Rutland Finished Junior 6
2 Olivier Arnoux Derby Mercury RC Finished Junior 4
3 Harry Thompson Leicestershire Road Club Finished Junior 3
4 Gabriel Bird Nottingham Clarion CC Finished N/A 2
5 Lindon Evans Heanor Clarion CC Finished Junior 1
6 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 0
William Perrett Heanor Clarion CC Did not finish Junior 0

Confirmed Results

Race name: Sen/Jun/Vet/Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 James Bryan www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 20
2 Gareth Whittall Clay Cross Road Team Finished Senior 16
3 Andrew Stuart Nottingham Clarion CC Finished Senior 12
4 Lee Shunburne Fossa Racing Finished Senior 9
5 Ben Eedy Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished Senior 7
6 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 5
7 James Furniss www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished N/A 0
8 Robert Parkin www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 3
9 Nathan Miller www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 2
10 Paul Cox Finished Senior 1
11 Jonathan Harper Mansfield RC Finished Senior 0
12 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 0
13 Aron Marshall Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Senior 0
14 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 0
15 Lewis Tarnai-Wilson Ashfield RC Finished Senior 0
16 Matthew Crouch Derby Mercury RC Finished Vet 40-49 0
17 Oliver Maxwell Velo Club Rutland Finished Junior 0
18 Tom Haines Finished Senior 0
19 Philip Roach Team Jewson-M.I.Racing-Polypip... Finished Vet 50+ 0
20 Jonathan Dexter Finished 0
21 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 0
22 Daniel Kelley Clay Cross Road Team Finished Senior 0
23 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 0
24 Carl Dyson Clay Cross Road Team Finished Senior 0
25 Chi Tang www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 0
26 Chris Bradley www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 0
27 Freddy Griffiths Nottingham Clarion CC Finished Senior 0
28 Phil Topliss Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
29 Robert Wimble www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
30 Matthew Rigby Norton Wheelers Finished Vet 40-49 0
31 Patrick Gould Finished 0
32 Karl Webster Matlock CC Finished N/A 0
33 Matt Dewis Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
34 Gavin Hardwicke Fossa Racing Finished Senior 0
35 Christian Aucote Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
36 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 0
37 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 0
38 Nigel Gregory Finished 0
39 Gary Strickland Finished Vet 40-49 0
40 Andrew Wainwright Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
41 Kevin Fearnshaw TFN Triathlon Club Finished Senior 0
42 Olivier Arnoux Derby Mercury RC Finished Junior 0
43 Peter Turner Derby Mercury RC Finished N/A 0
44 Neil Mansfield Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
45 Paul Parker Heanor Clarion CC Finished Vet 40-49 0
46 Lee Perkins Heanor Clarion CC Finished N/A 0
47 Robert Orr Matlock CC Finished Vet 40-49 0
48 Harry Thompson Leicestershire Road Club Finished Junior 0
49 Jess Elliott www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
50 Paul Millington Heanor Clarion CC Finished Vet 40-49 0
51 Paul Silverman Finished Senior 0
52 Paul Dobson Ashfield RC Finished N/A 0
53 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
54 James Dyson 3RT Finished Vet 40-49 0
55 Craig Ingram VC Long Eaton Finished N/A 0
56 Anthony Goldstraw Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished Vet 40-49 0
57 Lee Blades Derby Mercury RC Finished N/A 0
58 Peter Slead Finished 0
59 Shane Norton Spalding Cycling Club Finished Vet 40-49 0
60 Gabriel Bird Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
61 Daniel Trainor Mansfield RC Finished N/A 0
62 Andrew Briggs Matlock CC Finished N/A 0
63 Shaun Warbrick Belper BC Finished N/A 0
64 David Husselbee Belper BC Finished N/A 0
65 Andrew Willett Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 40-49 0
66 Michael Richmond Finished Senior 0
67 Andrew Prince Finished N/A 0
68 Simon Whitham Long Eaton Cycles Finished Vet 40-49 0
69 Gregory McCullum Nottingham Clarion CC Finished Senior 0
70 Christopher Riley Heanor Clarion CC Finished N/A 0
71 Roland Sutton Derby Mercury RC Finished N/A 0
72 Ian King Coalville Whls CC Finished 0
73 Lindon Evans Heanor Clarion CC Finished Junior 0
74 Simon Avery Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
75 Ricky Wildman Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
76 Christopher Hunt TFN Triathlon Club Finished N/A 0
77 Mervyn Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 0
78 Russell Beardmore Swinnerton Cycles Finished Senior 0
79 Christopher Rowe www.Buzzcycles.co.uk Finished Vet 50+ 0
80 John Billsborrow Finished 0
81 Chris Cauter Finished 0
82 Chris Watts Matlock CC Finished Vet 50+ 0
83 Dominic Limb Matlock CC Finished Vet 40-49 0
84 Nick Bates Belper BC Finished N/A 0
85 Michael McDermott Finished N/A 0
86 Steven Hilbert VC Lincoln Finished Vet 50+ 0
87 Alan Gascoigne Matlock CC Finished N/A 0
88 Stephen Crapper Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
89 Peter Mooney Raleigh GAC Finished Vet 50+ 0
90 Johnathan Radford Finished 0
91 Tim Doyle TFN Triathlon Club Finished Veteran 0
92 Ian Gregson TFN Triathlon Club Finished N/A 0
93 Neil Shaw VC Long Eaton Finished N/A 0
94 Kevin Hornsby Finished 0
95 James Lamb Finished 0
96 Michael Roach Finished Vet 50+ 0
97 Nigel Bathurst Finished N/A 0
98 Justin Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished 0
99 Steven Robertson Matlock CC Finished N/A 0
100 Matthew Bishop Lincoln Wheelers CC Finished Senior 0
101 Charles Price Derby Mercury RC Finished N/A 0
102 Terence Taylor Matlock CC Finished N/A 0
103 Ian Drake Ashfield RC Finished N/A 0
104 Michael Bradley Matlock CC Finished Vet 40-49 0
105 Michael Woodward Velo Club Nottingham Finished N/A 0
106 Martin Young Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
107 Andrew Mucklestone Finished 0
108 Graham White Finished 0
109 Tim Jackson Matlock CC Finished Vet 40-49 0
110 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 0
111 Dave Riley Finished 0
112 Timothy Bonner Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
113 Andy Riley Finished 0
114 John Anthony Finished 0
115 Gary Ditheridge Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
116 Michael Barrie Finished N/A 0
117 Peter Lifford Becontree Whls CC Finished Vet 50+ 0
118 William Hall Ashfield RC Finished N/A 0
119 Simon Hookway Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 40-49 0
120 Steve Air Sherwood Pines Cycling Club Finished N/A 0
121 Nicholas Weatherall Finished Vet 40-49 0
122 Gareth Ferguson Matlock CC Finished N/A 0
123 Andrew Woolf Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
124 Adam Weeks Finished N/A 0
125 Philip Jones Crosstrax Finished Vet 50+ 0
126 George Price Finished 0
127 Richard Viney Addiscombe CC Finished Senior 0
128 Karl Bird Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
129 David Luscombe Ashfield RC Finished N/A 0
130 Robert Cogings Finished 0
131 Steve Cornish Velo Club Nottingham Finished N/A 0
132 Andrew Conroy Kidsgrove Wheelers Finished N/A 0
133 John Dowell Heanor Clarion CC Finished N/A 0
134 Vernon Richardson Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
135 Michael Webb Royal Sutton CC Finished Vet 50+ 0
136 Kevin Astle I-Team Cyclists' Club Finished Veteran 0
137 Alan Maddocks Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
138 Adrian Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished N/A 0
139 Toby O'Reilly Finished 0
140 Geoff Carter Finished 0
141 Michael Clayton Finished Senior 0
Kyle Burleigh Nottingham Clarion CC Did not finish Senior 0
Andrew Chambers Mercia CC - Lloyds Cycles Did not finish Vet 50+ 0
John Johnson Derwent Valley All Terrain Clu... Did not finish N/A 0
William Perrett Heanor Clarion CC Did not finish Junior 0
Paul Shaw South Pennine RC Did not finish N/A 0
Brian Stanley Ace Racing Team Did not finish Vet 40-49 0
David Steed Bolsover & District Cyclin... Did not finish N/A 0
Steve Train Nottingham Clarion CC Did not finish Vet 50+ 0
Alex Whiting Did not finish 0

Confirmed Results

Race name: Vet 40-49

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 James Bryan www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 20
2 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 16
3 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 12
4 Matthew Crouch Derby Mercury RC Finished Vet 40-49 9
5 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 7
6 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 5
7 Robert Wimble www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 4
8 Matthew Rigby Norton Wheelers Finished Vet 40-49 3
9 Karl Webster Matlock CC Finished N/A 0
10 Nigel Gregory Finished 0

Confirmed Results

Race name: Vet 50+

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 20
2 Philip Roach Team Jewson-M.I.Racing-Polypip... Finished Vet 50+ 16
3 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 12
4 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 9
5 Peter Turner Derby Mercury RC Finished N/A 7
6 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
7 Christopher Riley Heanor Clarion CC Finished N/A 0
8 Mervyn Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 3
9 Christopher Rowe www.Buzzcycles.co.uk Finished Vet 50+ 0
10 Chris Watts Matlock CC Finished Vet 50+ 1