Event URN:
244065
Start date:
Sat, 8th Sep 2012
Event Type:
Cyclo-Cross (Competitive)
Venue:
Hilton Fields Farm
Sutton Lane, Hilton, DE65 5FE
( View map )
Series:
Notts & Derby League
Online Entry FAQs
Event promoted by:
Team Empella Cyclo-Cross.Com ( website )
Event website:
http://ndcxl.org.uk
Event organiser:
Mr Ben Eedy
11 Western Road
Mickleover
Derby
Derbyshire
DE3 9GN
07882748203
ben_eedy@hotmail.com
Cheques payable to:
N/A
Preview Races:
Date Start Race name Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 12:00 Under 9 Go-Cross None Under 12 10 mins
8 Sep 12 12:30 Under 12 Go-Cross None Under 12 15 mins
8 Sep 12 13:00 Women Category B CX Band 4 Junior, Senior,...
8 Sep 12 13:00 Youth Category B CX Band 4 Youth 30 mins

View All

Event Location:

Sutton Lane,
Hilton,
DE65 5FE

Race: Under 9

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 12:00 Go-Cross None Under 12 10 mins

Race: Under 12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 12:30 Go-Cross None Under 12 15 mins

Race: Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 13:00 Category B CX Band 4 Junior, Senior, Vete... ---

Race: Youth

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 13:00 Category B CX Band 4 Youth 30 mins

Race: Junior

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Junior 50 mins

Race: Sen/Jun/Vet/Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Senior, Vet 40-49, V... 50 mins

Race: Vet 40-49

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 40-49 ---

Race: Vet 50+

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
8 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 50+ ---

Provisional Report and Results

Posted 09/09/2012 - British Cycling

Dan Booth wins latest round of SRAM Notts/Derby Cyclo-Cross League.. [more]


Confirmed Results

Race name: Under 9

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Sam Gould Finished 0
2 Christopher Hilbert VC Lincoln Finished Under 12 0
3 Fred Shenton Finished 0
4 Louis Swindell Matlock CC Finished Under 12 0
5 Dylan Richardson Finished 0
6 Henry Pawson Finished 0
7 James Silvester Finished 0
8 Otto Chilton Derby Mercury RC Finished Under 12 0
9 Stephen Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
10 Sam Alton Cycle Derby CC Finished Under 12 0
11 Elliot Poplar Finished 0
12 Sophie Morrey Finished 0
13 Elliot Palmer Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
14 James Griggs Finished 0
15 Jasper Elliott Finished 0
16 Jack Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
17 Evelyn Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
18 Zac Machin Finished 0
19 Rose Price Finished 0
20 Luke Price Finished 0
21 Sam Hadfield Finished 0
22 Sam Wilkinson Heanor Clarion CC Finished Under 12 0
23 Tom Woolf Finished 0
24 Oliver Roberts Finished 0
25 Casper Reynolds Finished 0
26 Lara Husselbee Finished 0
27 Riley Howe Finished 0
28 Harvey Grace-Fearn Finished 0
29 Oliver Brown Finished 0
30 Pascal Sutton Finished 0
31 Joshua White Finished 0
32 Pasco Raynolds Finished 0
33 Gavin Nardreah? Finished 0

Confirmed Results

Race name: Under 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Jenson Young Pedalsport Cycling Club Finished Under 12 0
2 Joshua Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
3 Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
4 Huw Higgins-Worrall Abergavenny Road Club Finished Under 12 0
5 Lewis Rivers Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
6 Daniel Barnes Lichfield City CC Finished Under 12 0
7 Ellie Smith Finished 0
8 Ben Chilton Derby Mercury RC Finished Under 12 0
9 James Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
10 Edward Warbrick Belper BC Finished Under 12 0
11 Reuben Orr Matlock CC Finished Under 12 0
12 Ava Oxley-Szilagyi Wakefield Junior Triathlon Clu... Finished Under 12 0
13 Robert Fernie Edinburgh RC Finished Under 12 0
14 Christian Boon Belper BC Finished Under 12 0
15 Louis Evans Finished 0
16 Callum Core Lichfield City CC Finished Under 12 0
17 Elliot Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Under 12 0
18 Maddie Hubner Finished 0
19 Thomas Wilkinson Heanor Clarion CC Finished Under 12 0
20 Alex Coleston-Shields Finished Under 12 0
21 Alex Haines Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
22 Matthew Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
23 Ethan Wilmot Derby Mercury RC Finished Under 12 0
24 Jack Husselbee Belper BC Finished Under 12 0
25 Alec Gregory Finished 0
26 Claudia Ash Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
27 Joshua Giddings Heanor Clarion CC Finished Under 12 0
28 Liam Northridge Finished 0
29 Jacob Gray Derby Mercury RC Finished Under 12 0
30 Peter Avery Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
31 Lance Ash Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
32 Amelie Wayte Matlock CC Finished Under 12 0
33 Amber Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
34 Stani Chmiel Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
35 Reuben Blakeman Derby Mercury RC Finished Under 12 0
36 Anna Butcher Derby Mercury RC Finished Under 12 0
37 Lucas Wolf-Pudney 4 Life Triathlon Club Finished Under 12 0
38 Thomas Fearn Finished 0
39 Libby Smith Matlock CC Finished Under 12 0
40 Elizabeth Webster Matlock CC Finished Under 12 0
41 Sarah Briggs Matlock CC Finished Under 12 0
42 Harry Parkinson Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
43 Joshua Worley Derby Mercury RC Finished Under 12 0
44 Carter Howe Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Under 12 0
45 Sara Gould Finished 0
46 Sandy Jarvis Finished 0
47 Lucas Parker Finished 0
48 Stanley Butcher Derby Mercury RC Finished Under 12 0
49 Mark Zanker Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
50 Kieran Riley Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
51 Peta Jarvis Finished 0
52 Nathan Gould Finished 0
53 Genevieve Poon Finished 0
54 Ben Conibear Finished 0
55 Alfie Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
56 Madeleine Poon Finished 0
57 Maya Rivers Finished 0
58 Codie Strickland Finished 0
59 Sam Morgan Finished 0
60 William Towse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
61 George Woodhouse Finished 0
62 Ella Gregson Finished 0
63 Oliver Carr Finished 0
64 Dominic Hubner Finished 0

Confirmed Results

Race name: Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Diane Lee www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 20
2 Hannah Payton The Kinesis Morvelo Project Finished Senior 16
3 Sarah Naylor Fossa Racing Finished Senior 12
4 Marianne Heffron Matlock CC Finished Veteran 9
5 Helen Gutteridge www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 7
6 Sarah Bell Squadra Donne Finished Senior 5
7 Julie Phelan Finished Veteran 4
8 Phoebe Sneddon Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished Senior 3
9 Jayne Cheslin Stourbridge CC Finished Veteran 2
10 Cathy McKenzie Finished 0
11 Charlotte Jolly Finished 0

Confirmed Results

Race name: Youth

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Arthur Green Hope Factory Racing Finished Youth 20
2 Thomas Weeds Derby Mercury RC Finished Youth 16
3 Gregg Booker Matlock CC Finished Youth 12
4 Joshua Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 9
5 Oliver Peckover Nottingham Clarion CC Finished Youth 7
6 William Gascoyne Matlock CC Finished Youth 5
7 Anthony Neave Stourbridge CC Finished Youth 4
8 Owyn Wallace Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 3
9 George Baker Kings Cliffe Flyers CC Finished Youth 2
10 Harry Lewis Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 1
11 Elliot Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
12 David Hirst Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
13 Bailey Wilmot Derby Mercury RC Finished Youth 0
14 Cameron Orr Matlock CC Finished Youth 0
15 Alexander Poole Heanor Clarion CC Finished Youth 0
16 Tom Johnson Leicestershire Road Club Finished Youth 0
17 Toby Barnes Lichfield City CC Finished Youth 0
18 James Swadling Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
19 Kieran Howarth Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
20 Ozzie Chmiel Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
21 Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished Youth 0
22 Daniel Gibson Derby Mercury RC Finished Youth 0
23 John Webster Matlock CC Finished Under 12 0
24 James Carter Witham Wheelers Cycling Club Finished Youth 0
25 William Lewis High Peak Cycles RT Finished Youth 0
26 Scott Hookway Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
27 Calum Fernie Edinburgh RC Finished Youth 0
28 Michael Brech Finished 0
29 Oliver Snodden Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
30 Bailey Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 0
31 Joni Wildman Nottingham Clarion CC Finished Youth 20
32 Alan Avery Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
33 Harry Purdell Finished 0
34 Joseph Thorne Finished 0
35 Emma Price Derby Mercury RC Finished Youth 16
36 Rosie Wildman Nottingham Clarion CC Finished Youth 12
37 Isabelle Boon Belper BC Finished Youth 9
38 Taylor Marshall Belper BC Finished Under 12 0
39 Joshua Smith VC Long Eaton Finished Youth 0
40 Jacob Hubner Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
41 William Pawson Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
42 Sam McKenzie Finished 0
43 Oliver Price Derby Mercury RC Finished Youth 0
44 Holly Gould Finished 0
45 Sam Dighton Finished 0
46 Ethan Drake Ashfield RC Finished N/A 0
47 Alice Warbrick Belper BC Finished Youth 5
48 April Tacey Leicestershire Road Club Finished Youth 4
49 Clementine Bird Nottingham Clarion CC Finished Youth 3
50 Matthew Alton Cycle Derby CC Finished Youth 0
51 Georgia Husselbee Belper BC Finished Youth 2
52 Edward Hoon Matlock CC Finished Youth 0
53 Lana Horsfield Finished 0
54 Isobel Conibear Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
55 Aaron Young Finished 0

Confirmed Results

Race name: Junior

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Danny Fox RST Racing Team Finished Junior 6
2 William Perrett Heanor Clarion CC Finished Junior 4
3 Marcus Partridge Velo Club Rutland Finished Junior 3
4 Gregory Dighton Beacon Roads CC Finished Junior 2
5 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 1
6 James Peckover Nottingham Clarion CC Finished Junior 0

Confirmed Results

Race name: Sen/Jun/Vet/Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Daniel Booth Hope Factory Racing Finished Senior 20
2 Matthew Barrett Dig Deep Coaching - Pactimo Finished Senior 16
3 Gareth Whittall Clay Cross Road Team Finished Senior 12
4 Dieter Droger PH-MAS Cycling Finished Senior 9
5 Andrew Naylor Fossa Racing Finished Senior 7
6 Andrew Stuart Nottingham Clarion CC Finished Senior 5
7 Nathan Miller www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 4
8 James Furniss www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished 0
9 Oliver Watson Derwent Valley All Terrain Clu... Finished Senior 0
10 Kyle Burleigh Nottingham Clarion CC Finished Senior 1
11 Danny Fox RST Racing Team Finished Junior 0
12 Robert Parkin www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 0
13 Simon Maudsley 365 4 Bikes Finished Senior 0
14 Thomas Payton Islabikes Finished Senior 0
15 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 0
16 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
17 Aron Marshall Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Senior 0
18 Steven Bloor Ashbourne Cycling Finished N/A 0
19 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 0
20 Oliver Cox Finished Senior 0
21 Robert Wimble www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
22 Jonathan Harper Mansfield RC Finished Senior 0
23 Anthony White Cannondale Racing Finished Vet 40-49 0
24 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 0
25 Matthew Hall www.Buzzcycles.co.uk Finished 0
26 Chi Tang www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 0
27 Phil Topliss Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
28 John Shaw Bearded Man/Van Dessel Finished Vet 40-49 0
29 Matthew Rigby Norton Wheelers Finished Vet 40-49 0
30 Marcus Spencer Batley Cycling Club Finished Vet 40-49 0
31 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 0
32 Gregory Slater Lichfield City CC Finished Vet 40-49 0
33 Kristian Bravin Websters Cycles.co.uk Finished N/A 0
34 Tom Haines Finished Senior 0
35 Richard Knott Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
36 Lee Perkins Heanor Clarion CC Finished N/A 0
37 Jonathan Dexter Finished 0
38 Jason Hawkins Coventry Road Club Finished Vet 40-49 0
39 Gavin Hardwicke Fossa Racing Finished Senior 0
40 Carl Dyson Clay Cross Road Team Finished Senior 0
41 Gary Strickland Finished Vet 40-49 0
42 Paul Dobson Ashfield RC Finished N/A 0
43 Sean Beswick www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
44 Dean Saunders Finished N/A 0
45 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 0
46 Andy Abuson Finished 0
47 Lee Blades Derby Mercury RC Finished N/A 0
48 Chris Smith Team Milton Keynes Finished Vet 40-49 0
49 Patrick Gould Finished 0
50 Roland Sutton Derby Mercury RC Finished N/A 0
51 Paul Parker Heanor Clarion CC Finished Vet 40-49 0
52 Andrew Tilford Finished N/A 0
53 Lindon Evans Finished N/A 0
54 Ian Watts Wrekinsport CC Finished Vet 50+ 0
55 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
56 William Perrett Heanor Clarion CC Finished Junior 0
57 Peter Bromwich West Midlands Cyclo Cross Leag... Finished Vet 50+ 0
58 David Smith Finished N/A 0
59 Shaun Warbrick Belper BC Finished N/A 0
60 Kevin Fearnshaw TFN Triathlon Club Finished Senior 0
61 Richard Shenton-McQueen Beeston Cycling Club Finished 0
62 Daniel Trainor Mansfield RC Finished N/A 0
63 Dave Bettridge Finished 0
64 Mark Gray Derby Mercury RC Finished N/A 0
65 Craig Ingram VC Long Eaton Finished N/A 0
66 Craig Wood Nottingham Clarion CC Finished Senior 0
67 Marcus Partridge Velo Club Rutland Finished Junior 0
68 Jess Elliott www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
69 Justin Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished 0
70 Donald Gray Cardiff JIF Finished Vet 50+ 0
71 Nick Bates Belper BC Finished N/A 0
72 David Husselbee Belper BC Finished N/A 0
73 Christopher Hunt TFN Triathlon Club Finished N/A 0
74 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 0
75 Glen Allison Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 0
76 Daniel Kelley Clay Cross Road Team Finished Senior 0
77 Christopher Riley Heanor Clarion CC Finished N/A 0
78 Gary Mackintosh Beacon Roads CC Finished N/A 0
79 Emil Bobok TFN Triathlon Club Finished N/A 0
80 Andy McKenzie Finished 0
81 Ricky Wildman Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
82 Nick Chilton Derby Mercury RC Finished N/A 0
83 Chris Watts Matlock CC Finished Vet 50+ 0
84 Lee Hibbett Finished N/A 0
85 Hugo Reynolds Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
86 Andrew Briggs Matlock CC Finished N/A 0
87 Gareth Ferguson Matlock CC Finished N/A 0
88 Christopher Rowe www.Buzzcycles.co.uk Finished Vet 50+ 0
89 Tim Jackson Matlock CC Finished 0
90 Gregory Dighton Beacon Roads CC Finished Junior 0
91 Paul Dalton Matlock CC Finished Vet 50+ 0
92 Jake Smith VC Long Eaton Finished N/A 0
93 Simon Dighton Beacon Roads CC Finished Vet 40-49 0
94 Benjamin Caine Finished N/A 0
95 Craig Turner Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 0
97 Richard Edge Finished Senior 0
98 Michael Barrie Finished N/A 0
99 Gary Rowing-Parker Solihull CC Finished Vet 50+ 0
100 Bryan Hedges Stourbridge CC Finished N/A 0
101 Christopher Booker West Yorkshire Police CC Finished Vet 40-49 0
102 William Hall Ashfield RC Finished N/A 0
103 John Hind Sheffield Phoenix Finished Vet 40-49 0
104 Michael Bradley Matlock CC Finished Vet 40-49 0
105 Kevin Bodley Finished Vet 50+ 0
106 Gary Ditheridge Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
107 Michael O'Keefe Derby Mercury RC Finished N/A 0
108 Martin Booth Finished Vet 50+ 0
109 Simon Hookway Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 40-49 0
110 Ian Gregson TFN Triathlon Club Finished N/A 0
111 Stephen Crapper Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
112 Michael McDermott Finished N/A 0
113 David McCrear Finished N/A 0
114 Marcus Fielden Macclesfield Wheelers Finished N/A 0
115 Andrew Prince Finished N/A 0
116 Andy Riley Finished 0
117 Alexander Whiting Finished Senior 0
118 Jonathan Latham Finished N/A 0
119 Ian Drake Ashfield RC Finished N/A 0
120 John Billsborrow Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
121 Matthew Bishop Lincoln Wheelers CC Finished Senior 0
122 Steve Loades VC Long Eaton Finished Vet 50+ 0
123 Nicholas Morgan Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
124 Nicholas Weatherall Finished Vet 40-49 0
125 Russell Beardmore Swinnerton Cycles Finished Senior 0
126 Grant Robberts Finished 0
127 Graham White Finished 0
128 Ian Scales Derby Mercury RC Finished N/A 0
129 K Astle Finished 0
130 Michael Dodson Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
131 Timothy Bonner Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
132 Martin Young Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
133 Scott Walklate Lyme RC Finished N/A 0
134 Steven Robertson Matlock CC Finished N/A 0
135 Charles Price Derby Mercury RC Finished N/A 0
136 E Varley Finished 0
137 L Bricknell Finished 0
138 Liam Hallam www.samcycling.com Finished N/A 0
139 Andrew Woolf Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
140 Vernon Richardson Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
141 Richard Powell Finished 0
142 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 0
143 Gary Harrison Finished N/A 0
144 Simon Chapman Derby Mercury RC Finished Senior 0
145 David Riley Finished 0
146 Nigel Britton Belper BC Finished N/A 0
147 Steven Coulam Welland Valley CC Finished Vet 40-49 0
148 John Trainor Mansfield RC Finished N/A 0
149 Stuart Gascoyne Matlock CC Finished N/A 0
150 Andrew Conroy Kidsgrove Wheelers Finished N/A 0
151 John Dowell Heanor Clarion CC Finished N/A 0
152 Tim Kniveton Matlock CC Finished N/A 0
153 James Peckover Nottingham Clarion CC Finished Junior 0
154 Andrew Chambers Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Vet 50+ 0
155 David Luscombe Ashfield RC Finished N/A 0
156 Alan Maddocks Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
157 Gareth Mate TFN Triathlon Club Finished N/A 0
158 Craig Capewell Stourbridge CC Finished Senior 0
159 Adrian Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished N/A 0
160 Nigel Finch Mercia CC - Lloyds Cycles Finished N/A 0
161 Gary Peckover Nottingham Clarion CC Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Vet 40-49

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 20
2 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 16
3 Steven Bloor Ashbourne Cycling Finished N/A 12
4 Robert Wimble www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 9
5 Anthony White Cannondale Racing Finished Vet 40-49 7
6 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 5
7 John Shaw Bearded Man/Van Dessel Finished Vet 40-49 4
8 Matthew Rigby Norton Wheelers Finished Vet 40-49 3
9 Marcus Spencer Batley Cycling Club Finished Vet 40-49 2
10 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 1

Confirmed Results

Race name: Vet 50+

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 20
2 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 16
3 Ian Watts Wrekinsport CC Finished Vet 50+ 12
4 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
5 Peter Bromwich West Midlands Cyclo Cross Leag... Finished Vet 50+ 7
6 Donald Gray Cardiff JIF Finished Vet 50+ 5
7 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 4
8 Glen Allison Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 3
9 Christopher Riley Heanor Clarion CC Finished N/A 0
10 Chris Watts Matlock CC Finished Vet 50+ 1