Event URN:
244064
Start date:
Sat, 1st Sep 2012
Event Type:
Cyclo-Cross (Competitive)
Venue:
Hardwick Hall
Doe Lea, Chesterfield, S44 5QJ
( View map )
Series:
Notts & Derby League
Online Entry FAQs
Event promoted by:
Bolsover & District Cycling Club ( website )
View other events promoted by this organisation
Event website:
http://ndcxl.org.uk
Event organiser:
Mr Stephen Crapper
23 Damsbrook Drive
Clowne
Chesterfield
Derbyshire
S43 4DE
01246 813041
steve@scrapperuk.plus.com
Cheques payable to:
N/A
Preview Races:
Date Start Race name Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 12:00 Under 9 Go-Cross None Under 12 10 mins
1 Sep 12 12:30 Under 12 Go-Cross None Under 12 15 mins
1 Sep 12 13:00 Women Category B CX Band 4 Junior, Senior,...
1 Sep 12 13:00 Youth Category B CX Band 4 Youth 30 mins

View All

Event Location:

Doe Lea,
Chesterfield,
S44 5QJ

Race: Under 9

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 12:00 Go-Cross None Under 12 10 mins

Race: Under 12

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 12:30 Go-Cross None Under 12 15 mins

Race: Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 13:00 Category B CX Band 4 Junior, Senior, Vete... ---

Race: Youth

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 13:00 Category B CX Band 4 Youth 30 mins

Race: Junior

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 14:15 Category B CX Band 5 Junior 50 mins

Race: Sen/Jun/Vet/Women

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Senior, Vet 40-49, V... 50 mins

Race: Vet 40-49

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 40-49 ---

Race: Vet 50+

Date Start Classification Band Rider Cat Duration
1 Sep 12 14:15 Category B CX Band 4 Vet 50+ ---

Confirmed Results

Race name: Under 9

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Christopher Hilbert VC Lincoln Finished Under 12 0
2 Sam Gould Finished 0
3 Jonny Pickering One and All Cycling Finished Under 12 0
4 Fred Shenton Finished 0
5 Rory Gaddes Finished 0
6 Louis Swindell Matlock CC Finished Under 12 0
7 Thomas Hadfield Finished 0
8 Dylan Richardson Finished 0
9 Harriet Limb Finished 0
10 Stephen Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
11 Ella Gregory Finished 0
12 Charlie Colston-Shields Finished 0
13 Samuel Hadfield Finished 0
14 Finlay Scott Finished 0
15 Jack Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
16 Lewis Billington Finished 0
17 Rosie Mansfield Finished Under 12 0
18 Jacob Stead Finished 0
19 Robert Smith Finished 0
20 Tom Woolf Finished 0
21 Thomas Smith Finished 0
22 Lara Husselbee Finished 0
23 Caitlin Austin Finished 0
24 Lewis Austin Finished 0
25 Eli Pickering One and All Cycling Finished Under 12 0
26 Arthur Limb Finished 0
27 Charlotte Connley Finished 0
28 Riley Howe Finished 0
29 Harvey Grace-Fearn Finished 0
30 Pascal Sutton Finished 0

Confirmed Results

Race name: Under 12

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Jenson Young Pedalsport Cycling Club Finished Under 12 0
2 Joshua Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
3 Poppy Wildman Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
4 Timothy Elsmore-Martin Matlock CC Finished Under 12 0
5 Lewis Rivers Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
6 James Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
7 Kerrigan Robb Witham Wheelers Cycling Club Finished Under 12 0
8 Finn Mansfield Finished Under 12 0
9 Reuben Orr Matlock CC Finished Under 12 0
10 Ethan Wilmot Derby Mercury RC Finished Under 12 0
11 Alex Coleston-Shields Finished Under 12 0
12 Alex Haines Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
13 Christian Boon Belper BC Finished Under 12 0
14 Edward Warbrick Belper BC Finished Under 12 0
15 Alec Gregory Finished 0
16 Ava Oxley-Szilagyi Wakefield Junior Triathlon Clu... Finished Under 12 0
17 Ellie Smith Finished 0
18 Louis Evans Finished 0
19 Amelie Wayte Matlock CC Finished Under 12 0
20 Elliot Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Under 12 0
21 Kieran Smith Finished 0
22 Jack Husselbee Belper BC Finished Under 12 0
23 Matthew Luscombe Derby Mercury RC Finished Under 12 0
24 Jacob Gray Derby Mercury RC Finished Under 12 0
25 Peter Avery Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
26 Stani Chmiel Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
27 Liam Northridge Finished 0
28 Thomas Fearn Finished 0
29 Maddie Hubner Finished 0
30 Amber Scales Derby Mercury RC Finished Under 12 0
31 Stanley Butcher Derby Mercury RC Finished Under 12 0
32 Libby Smith Matlock CC Finished Under 12 0
33 Carter Howe Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Under 12 0
34 Kieran Riley Leicestershire Road Club Finished Under 12 0
35 Sara Gould Finished 0
36 Elizabeth Webster Matlock CC Finished Under 12 0
37 Nathan Gould Finished 0
38 Joshua Worley Derby Mercury RC Finished Under 12 0
39 Oliver Popham Finished 0
40 Alfie Lofthouse Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
41 Fraser Gaddes Finished 0
42 Maya Rivers Finished 0
43 Sophie Worley Finished 0
44 Sam Morgan Finished 0
45 Oliver C Finished 0
46 Cameron Stott Finished 0
47 Don Johnson Finished 0
48 Lewis Connley Finished 0
49 Dominic Hubner Finished 0
50 Ben Haines Welland Valley CC Finished Under 12 0

Confirmed Results

Race name: Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Diane Lee www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 20
2 Sarah Naylor Fossa Racing Finished Senior 16
3 Marianne Heffron Matlock CC Finished Veteran 12
4 Phoebe Sneddon Team Mulebar Girl - Sigma Spor... Finished Senior 9
5 Sarah Bell Squadra Donne Finished Senior 7
6 Jayne Cheslin Stourbridge CC Finished Veteran 5
7 Caroline Mansfield Nottingham Clarion CC Finished 0
8 Jane Roberts VC Lincoln Finished Veteran 3
9 Ruth Sutherland Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
10 Benedikte Joergensen Glossop Kinder Velo Finished N/A 0
11 Chloe Astle South Pennine RC Finished Junior 0
Melissa Mather Did not finish Senior 0
Julie Phelan Did not finish Veteran 0

Confirmed Results

Race name: Youth

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 William Gascoyne Matlock CC Finished Youth 20
2 Thomas Weeds Derby Mercury RC Finished Youth 16
3 Gregg Booker Matlock CC Finished Youth 12
4 Arthur Green Hope Factory Racing Finished Youth 9
5 Joshua Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 7
6 Elliot Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 5
7 Cameron Orr Matlock CC Finished Youth 4
8 Ozzie Chmiel Nottingham Clarion CC Finished Youth 3
9 Edward Gronbech Oxford City RC Finished Youth 2
10 Harry Lewis Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 1
11 Sarah Lomas Matlock CC Finished Youth 20
12 Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished Youth 0
13 Alexander Poole Heanor Clarion CC Finished Youth 0
14 Tom Johnson Leicestershire Road Club Finished Youth 0
15 James Carter Witham Wheelers Cycling Club Finished Youth 0
16 Charlie Renshaw Finished 0
17 James Swadling Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
18 David Hirst Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
19 Tom Dussek Carnac-Planet X Finished Youth 0
20 John Webster Matlock CC Finished Under 12 0
21 Oliver Snodden Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 0
22 Bailey Wilmot Derby Mercury RC Finished Youth 0
23 Joshua Smith VC Long Eaton Finished Youth 0
24 Samuel Dighton Finished 0
25 Calum Fernie Edinburgh RC Finished Youth 0
26 Anthony Neave Stourbridge CC Finished Youth 0
27 Daniel Gibson Derby Mercury RC Finished Youth 0
28 Jade Mobbs Welland Valley CC Finished Youth 16
29 Ria Mobbs Welland Valley CC Finished Youth 12
30 Alan Avery Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
31 Harry Purdell Finished 0
32 Isabelle Boon Belper BC Finished Youth 9
33 Jessica Willett Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Youth 7
34 Bailey Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Youth 0
35 William Pawson Nottingham Clarion CC Finished Under 12 0
36 Kieran Howarth Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
37 Jack Mansfield Finished Youth 0
38 Simeon Young Pedalsport Cycling Club Finished Youth 0
39 Taylor Marshall Belper BC Finished Under 12 0
40 Georgia Crapper Finished 0
41 Ffyona Booker Matlock CC Finished Youth 4
42 Thomas Shaw Heanor Clarion CC Finished Youth 0
43 Sam Jones Finished 0
44 Rosie Wildman Nottingham Clarion CC Finished Youth 3
45 Alice Warbrick Belper BC Finished Youth 2
46 Finn McCartney Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
47 Jacob Hubner Nottingham Clarion CC Finished Youth 0
48 Edward Hoon Matlock CC Finished Youth 0
49 Luke Hind Finished 0
50 Oliver Haines Welland Valley CC Finished Youth 0
51 Lana Horsfield Finished 0
52 Aaron Young Finished 0
54 Benjamin Walker Derby Mercury RC Finished Youth 0

Confirmed Results

Race name: Junior

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Gregory Dighton Beacon Roads CC Finished Junior 6
2 Olivier Arnoux Derby Mercury RC Finished Junior 4
3 Toby Fletcher VC Long Eaton Finished N/A 0
4 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 2
5 Patrick Hughes Nottingham Clarion CC Finished N/A 1

Confirmed Results

Race name: Sen/Jun/Vet/Women

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 David Fletcher Novus OMX Pro Team Finished Senior 20
2 Jack Clarkson Hope Factory Racing Finished Senior 16
3 Dieter Droger PH-MAS Cycling Finished Senior 12
4 Matthew Barrett Dig Deep Coaching - Pactimo Finished Senior 9
5 Ben Eedy Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished Senior 7
6 Andrew Stuart Nottingham Clarion CC Finished Senior 5
7 Nathan Miller www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 4
8 Chris Metcalfe Charge Bikes Finished Senior 3
9 James Furniss www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished 0
10 Gareth Whittall Clay Cross Road Team Finished Senior 1
11 James Thompson Hope Factory Racing Finished Senior 0
12 Robert Parkin www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 0
13 Andrew Naylor Fossa Racing Finished Senior 0
14 Geoffrey Beetham Retrobike.co.uk Finished Senior 0
15 Oliver Watson Derwent Valley All Terrain Clu... Finished Senior 0
16 Dan Cook Carnac-Planet X Finished N/A 0
17 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 0
18 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 0
19 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
20 Kyle Burleigh Nottingham Clarion CC Finished Senior 0
21 Matthew Hall www.Buzzcycles.co.uk Finished 0
22 Jon Mozley MG-Maxifuel Pro Cycling Finished Senior 0
23 Chris Bradley www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 0
24 Steven Bloor Ashbourne Cycling Finished N/A 0
25 Gavin Hardwicke Fossa Racing Finished Senior 0
26 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 0
27 Stuart Pickering One and All Cycling Finished Vet 40-49 0
28 James Dalton Pedalsport Cycling Club Finished Senior 0
29 Gary Howard Finished Vet 40-49 0
30 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 0
31 Andrew Hilton Norton Wheelers Finished N/A 0
32 Karl Webster Matlock CC Finished N/A 0
33 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 0
34 Paul Cox Finished Senior 0
35 Nicholas Popham Schwalbe UK Finished Vet 40-49 0
36 Mike Welburn Lichfield City CC Finished Vet 50+ 0
37 Lee Brown Holme Valley Whls Finished Senior 0
38 Jaime Harper Sheffrec CC Finished Senior 0
39 Chi Tang www.Buzzcycles.co.uk Finished Senior 0
40 Phil Topliss Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
41 Richard Bellamy Ashfield RC Finished N/A 0
42 Anthony Goldstraw Team Empella Cyclo-Cross.Com Finished Vet 40-49 0
43 Kevin Fearnshaw TFN Triathlon Club Finished Senior 0
44 Neil Mansfield Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 0
45 Nigel Gregory Finished 0
46 Aron Marshall Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Senior 0
47 Matt Dewis Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
48 Matthew Rigby Norton Wheelers Finished Vet 40-49 0
49 Alan Duncan Finished 0
50 Andrew Wainwright Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
51 Michael Fairest Bolsover & District Cyclin... Finished Vet 50+ 0
52 Mervyn Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 0
53 Richard Knott Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
54 Lee Blades Derby Mercury RC Finished N/A 0
55 Andrew Willett Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 40-49 0
56 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
57 Lee Perkins Heanor Clarion CC Finished N/A 0
58 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 0
59 Andy Webb Kenilworth Wheelers CC Finished Vet 50+ 0
60 Jess Elliott www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Vet 40-49 0
61 Richard Doyle Websters Cycles.co.uk Finished Senior 0
62 Patrick Gould Finished 0
63 Richard Lewis Kenilworth Wheelers CC Finished Vet 40-49 0
64 Adam Bird Beeston RC Finished Vet 40-49 0
65 Roland Sutton Derby Mercury RC Finished N/A 0
66 Dean Cross Ashfield RC Finished N/A 0
67 Mark Gray Derby Mercury RC Finished N/A 0
68 Robert Orr Matlock CC Finished Vet 40-49 0
69 Marcus Spooner Finished 0
70 Josh Hand Fossa Racing Finished N/A 0
71 Nick Bates Belper BC Finished N/A 0
72 Martin Smith Finished N/A 0
73 Gareth Ferguson Matlock CC Finished N/A 0
74 David Husselbee Belper BC Finished N/A 0
75 Mark Robinson Sheffrec CC Finished Vet 50+ 0
76 Andrew Harwood Finished N/A 0
77 Dave Defridge Finished 0
78 Richard Shenton-McQueen Beeston Cycling Club Finished 0
79 Glen Allison Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 0
80 Richard Edge Finished Senior 0
81 Gordon Irvine Derby Mercury RC Finished Senior 0
82 Gary Mackintosh Beacon Roads CC Finished N/A 0
83 Craig Wood Nottingham Clarion CC Finished Senior 0
84 Christopher Hunt TFN Triathlon Club Finished N/A 0
85 David Wells Leicestershire Road Club Finished N/A 0
86 Christopher Morrey Doncaster Whls CC Finished N/A 0
87 Justin Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished 0
88 Paul Dalton Matlock CC Finished Vet 50+ 0
89 Chris Watts Matlock CC Finished Vet 50+ 0
90 John Murphy Finished 0
91 Daniel Kelley Clay Cross Road Team Finished Senior 0
92 Simon Avery Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
93 Andrew Faulknall Naked Bikes Hai-Bikes Imp Spor... Finished Senior 0
94 Gregory Dighton Beacon Roads CC Finished Junior 0
95 Christopher Riley Heanor Clarion CC Finished N/A 0
96 Kevin Bodley Finished Vet 50+ 0
97 Emil Bobok TFN Triathlon Club Finished N/A 0
98 Michael O'Keefe Derby Mercury RC Finished N/A 0
99 Christopher Thacker TFN Triathlon Club Finished N/A 0
100 Tracey Fletcher VC Long Eaton Finished Veteran 0
101 Neil Shaw VC Long Eaton Finished N/A 0
102 Nolan Rivers Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
103 Steven Chambers Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Senior 0
104 Ed Proctor Finished 0
105 Shaun Warbrick Belper BC Finished N/A 0
106 Michael Bradley Matlock CC Finished Vet 40-49 0
107 James Sutherland Bolsover & District Cyclin... Finished Vet 50+ 0
108 Alan Gascoigne Matlock CC Finished N/A 0
109 Terence Taylor Matlock CC Finished N/A 0
110 Ian Gregson TFN Triathlon Club Finished N/A 0
111 Lee Hibbert Finished 0
112 Paul Parker Heanor Clarion CC Finished Vet 40-49 0
113 D. Shabakespaw Finished 0
114 Jack Robinson Sheffrec CC Finished Senior 0
115 Andrew Mucklestone Finished 0
116 Simon Gaddel Finished 0
117 Andrew Woolf Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
118 David Luscombe Ashfield RC Finished N/A 0
119 D. McCertian Finished 0
120 Simon Dighton Beacon Roads CC Finished Vet 40-49 0
121 Olivier Arnoux Derby Mercury RC Finished Junior 0
122 Gary Ditheridge Derwent Valley All Terrain Clu... Finished N/A 0
123 Kevin Hornsby Finished 0
124 James Waker-Jones Finished 0
125 Martin Young Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
126 Michael Barrie Finished N/A 0
127 Toby Fletcher VC Long Eaton Finished N/A 0
128 Benjamin Bell Finished 0
129 Benjamin Poole Heanor Clarion CC Finished Junior 0
130 Steven Hilbert VC Lincoln Finished Vet 50+ 0
131 Matthew Bishop Lincoln Wheelers CC Finished Senior 0
132 Peter Lifford Becontree Whls CC Finished Vet 50+ 0
133 Christopher Booker West Yorkshire Police CC Finished Vet 40-49 0
134 Ian Scales Derby Mercury RC Finished N/A 0
135 Stephen Smith Ashfield RC Finished N/A 0
136 Andrew Chambers Mercia CC - Lloyds Cycles Finished Vet 50+ 0
137 Robert Duncan Finished 0
138 Martin Ledger Finished 0
139 Steven Robertson Matlock CC Finished N/A 0
140 Michael McDermott Finished N/A 0
141 Andy Riley Finished 0
142 John Dowell Heanor Clarion CC Finished N/A 0
143 Jonathan Radford Finished 0
144 Carl Sawyer Kiveton Park CC Finished N/A 0
145 Steve Loades VC Long Eaton Finished Vet 50+ 0
146 Helen Gutteridge www.Zepnat.com RT - GSG Clothi... Finished Senior 0
147 John Trainor Mansfield RC Finished N/A 0
148 Gary Harrison Finished N/A 0
149 Steve Cornish Velo Club Nottingham Finished N/A 0
150 Christopher Beetham Seacroft Wheelers Finished N/A 0
151 Tiffany Fletcher VC Long Eaton Finished Youth 0
152 Stuart Gascoyne Matlock CC Finished N/A 0
153 Tim Kniveton Matlock CC Finished N/A 0
154 Alan Maddocks Bolsover & District Cyclin... Finished N/A 0
155 Chris Dussek Finished 0
156 Kevin Astle I-Team Cyclists' Club Finished Veteran 0
157 Adrian Waters Mercia CC - Lloyds Cycles Finished N/A 0
158 Patrick Hughes Nottingham Clarion CC Finished N/A 0
Philip Bond Heanor Clarion CC Did not finish Junior 0
Paul Dobson Ashfield RC Did not finish N/A 0
Michael Dodson Bolsover & District Cyclin... Did not finish N/A 0
Lee Edmonds Welland Valley CC Did not finish Vet 40-49 0
William Hall Ashfield RC Did not finish N/A 0
Jonathan Harper Mansfield RC Did not finish Senior 0
Jason Hawkins Coventry Road Club Did not finish Vet 40-49 0
John Hind Sheffield Phoenix Did not finish Vet 40-49 0
Craig Ingram VC Long Eaton Did not finish N/A 0
Tim Jackson Matlock CC Did not finish 0
Richard Lister RWD Brakes Factory Racing Team Did not finish Vet 40-49 0
Gareth Mate TFN Triathlon Club Did not finish N/A 0
Nick Radford Did not finish 0
John Shaw Bearded Man/Van Dessel Did not finish Vet 40-49 0
Gregory Slater Lichfield City CC Did not finish Vet 40-49 0
Paul Smith Bolsover & District Cyclin... Did not finish N/A 0
Craig Turner Sherwood Pines Cycles SRAM RT Did not finish Vet 50+ 0
Scott Walklate Lyme RC Did not finish N/A 0

Confirmed Results

Race name: Vet 40-49

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Dan Cook Carnac-Planet X Finished N/A 20
2 Mike Young Pedalsport Cycling Club Finished Vet 40-49 16
3 Dave Ash Nottingham Clarion CC Finished Vet 40-49 12
4 Christopher Green Matlock CC Finished Vet 40-49 9
5 Stuart Pickering One and All Cycling Finished Vet 40-49 7
6 Gary Howard Finished Vet 40-49 5
7 Karl Webster Matlock CC Finished N/A 0
8 Jonathan Marshall Belper BC Finished Vet 40-49 3
9 Nicholas Popham Schwalbe UK Finished Vet 40-49 2
10 Richard Bellamy Ashfield RC Finished N/A 0

Confirmed Results

Race name: Vet 50+

Position Name Club name Rider status Category Time Points
1 Peter Harris Pearce Cycles RT Finished Vet 50+ 20
2 Michael Perrin Ashfield RC Finished Vet 50+ 16
3 Mike Welburn Lichfield City CC Finished Vet 50+ 12
4 Michael Fairest Bolsover & District Cyclin... Finished Vet 50+ 9
5 Mervyn Dudley Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 7
6 Martin Stocks Matlock CC Finished N/A 0
7 Pascal Arnoux Derby Mercury RC Finished Vet 50+ 4
8 Andy Webb Kenilworth Wheelers CC Finished Vet 50+ 3
9 Mark Robinson Sheffrec CC Finished Vet 50+ 2
10 Glen Allison Sherwood Pines Cycles SRAM RT Finished Vet 50+ 1