Halesowen A & CC Friday Night Track League 2012

Track League , Halesowen – Friday, 29 Jun 2012

Event Summary

Event Details

Event URN:

242703

Start Date:

Fri, 29th Jun 2012

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW
Track is hired to various clubs for training/comp
View map

Results

Confirmed Results

Race 1 - Youth Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 1 - Youth Devil - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Alex Yates Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Race 2 - Category B - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 2 - Category B - Devil - Results
1.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Sullivan Berry Redditch Road & Path CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 4 - Youth 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 4 - Youth 8 Lap Scratch - Results
1.  Bradley Simkin Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 5 - Category B 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 5 - Category B 12 Lap Scratch - Results
1.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Molly Lewis Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Alex Yates Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out - Results
1.  Peter Hodgetts Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Nigel Albutt Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap - Results
1.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 10 - Youth - 800m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 10 - Youth - 800m Handicap - Results
1.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  James Alexander Solihull CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 11 - Category B - 800m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 11 - Category B - 800m Handicap - Results
1.  Serafino Palmeri Redditch Road & Path CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Phil Cramp Redditch Road & Path CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1 - Results
1.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Hannah Turnbull Redditch Road & Path CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Isla Blain Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Sullivan Berry Redditch Road & Path CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2 - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Molly Lewis Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

Race 13 - Category B 30 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 13 - Category B 30 lap Scratch - Results
1.  Peter Hodgetts Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

The Races

Race 1 - Youth Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:15 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£5.00)
Fri 29/06/12 – 19:15
Youth Only, None
Race 2 - Category B - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:16 Regional C None ---
Entry: On Day: (£8.00)
Fri 29/06/12 – 19:16
Regional C, None
Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:17 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:17
Race 4 - Youth 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:18 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£2.50)
Fri 29/06/12 – 19:18
Youth Only, None
Race 5 - Category B 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:19 Youth Only None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:19
Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:20 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:20
Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:21 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:21
Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:22 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:22
Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:25 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:25
Race 10 - Youth - 800m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:26 Youth Only None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:26
Race 11 - Category B - 800m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:28 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:28
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:31
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:31
Race 13 - Category B 30 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:32 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:32

Event Summary

Event Details

Event URN:

242703

Start Date:

Fri, 29th Jun 2012

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Halesowen A & CC, Manor Way, Halesowen, West Midlands, B62 8RW
Track is hired to various clubs for training/comp
View map

Results

Confirmed Results

Race 1 - Youth Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 1 - Youth Devil - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Alex Yates Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B

Race 2 - Category B - Devil

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 2 - Category B - Devil - Results
1.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Sullivan Berry Redditch Road & Path CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 4 - Youth 8 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 4 - Youth 8 Lap Scratch - Results
1.  Bradley Simkin Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 5 - Category B 12 Lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 5 - Category B 12 Lap Scratch - Results
1.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
2.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
5.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Molly Lewis Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out - Results
1.  George Cann Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Cameron Biddle Halesowen A & CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
3.  Alex Yates Solihull CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
4.  Ben Healy Finished C 0

4. Ben Healy -

Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
6.  Massimo Di-Vito Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
7.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
8.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out - Results
1.  Peter Hodgetts Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
3.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
4.  Matthew Harris Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
6.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
7.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
8.  Nigel Albutt Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap - Results
1.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 10 - Youth - 800m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 10 - Youth - 800m Handicap - Results
1.  Oliver Dighton Beacon Roads CC Finished B 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B
2.  Jenny Kendall Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
3.  James Alexander Solihull CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
4.  Jamieson Blain Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C
5.  Gabriella Homer Halesowen A & CC Finished C 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C

Race 11 - Category B - 800m Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 11 - Category B - 800m Handicap - Results
1.  Serafino Palmeri Redditch Road & Path CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Sam Leather Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Phil Cramp Redditch Road & Path CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th

Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1 - Results
1.  Alex Barker Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
2.  Joseph Brookes Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Hannah Turnbull Redditch Road & Path CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
4.  Isla Blain Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
5.  Sullivan Berry Redditch Road & Path CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E

Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2 - Results
1.  Josh Field Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
2.  Luke Harris Halesowen A & CC Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
3.  Luke Richardson Finished E 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: E
4.  Nathan Burns Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
5.  Molly Lewis Halesowen A & CC Finished D 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D

Race 13 - Category B 30 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
Race 13 - Category B 30 lap Scratch - Results
1.  Peter Hodgetts Finished 3rd 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd
2.  Charles Walker Halesowen A & CC Finished A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A
3.  Harvey Jackson Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
4.  Gareth Cann Halesowen A & CC Finished 4th 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th
5.  Fraser Blain Halesowen A & CC Finished 0
Points: 0 | Status: Finished

About the Event

The Races

Race 1 - Youth Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:15 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£5.00)
Fri 29/06/12 – 19:15
Youth Only, None
Race 2 - Category B - Devil Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:16 Regional C None ---
Entry: On Day: (£8.00)
Fri 29/06/12 – 19:16
Regional C, None
Race 3 - Freewheelers - 1 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:17 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:17
Race 4 - Youth 8 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:18 Youth Only None ---
Entry: On Day: (£2.50)
Fri 29/06/12 – 19:18
Youth Only, None
Race 5 - Category B 12 Lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:19 Youth Only None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:19
Race 6 - Freewheelers - 2 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:20 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:20
Race 7 - Youth - 8 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:21 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:21
Race 8 - Category B - 8 Lap Win and Out Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:22 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:22
Race 9 - Freewheelers 2 Lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:25 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:25
Race 10 - Youth - 800m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:26 Youth Only None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:26
Race 11 - Category B - 800m Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:28 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:28
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 1 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:31
Race 12 - Freewheelers 240m Dash Heat 2 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:31 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:31
Race 13 - Category B 30 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Fri 29/06/12 19:32 Regional C None ---
Entry:
Fri 29/06/12 – 19:32

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk