Mosquito Bikes Angmering Youth Series

Closed Circuit , ANGMERING – Monday, 27 Jul 2009

Event Summary

Event Details

Event URN:

236/EN/011/2009

Start Date:

Mon, 27th Jul 2009

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Angmering Raceway, Off Water Lane, Angmering, Sussex, BN16 4EL
View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gabriel De Gouveia Pedalworks Performance Team Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U8 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Scratch - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U14 Girls - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 9 lap Scratch - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Amy Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 9 lap Scratch - Results
1.  Matthew Castle Malverns Classic Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Boys - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 9 lap Scratch - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Gabriel De Gouveia Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U10 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Handicap - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U16 Boys - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 12 lap Handicap - Results
1.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 12 lap Handicap - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 12 lap Handicap - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gabriel De Gouveia Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Handicap - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U14 Girls - 9 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 9 lap Handicap - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 9 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 9 lap Handicap - Results
1.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U8 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 4 lap Keirin - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U12 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Gabriel De Gouveia Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U10 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U16 Boys - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 6 lap Keirin - Results
1.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 6 lap Keirin - Results
1.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 6 lap Keirin - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

About the Event

Info for Riders

19 week series every Monday apart from bank holidays. Surrey League events can be entered online at www.activeeurope.com

The Races

U10 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:30 Youth Only Youth --- various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Mon 27/07/09 – 18:30
Youth Only, Youth
various
U12 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:31 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:31
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:32 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:32
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:33 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:33
Youth Only, Youth
U14 Girls - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:34 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:34
Youth Only, Youth
U16 Boys - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:35 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:35
Youth Only, Youth
U14 Boys - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:36 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:36
Youth Only, Youth
U12 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:37 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:37
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:38 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:38
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:39 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:39
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:40 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:40
Youth Only, Youth
U16 Boys - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:41 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:41
Youth Only, Youth
U14 Girls - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:42 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:42
Youth Only, Youth
U14 Boys - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:43 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:43
Youth Only, Youth
U12 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:44 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:44
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:45 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:45
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:46 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:46
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:47 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:47
Youth Only, Youth
U14 Girls - 9 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:48 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:48
Youth Only, Youth
U16 Boys - 9 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:49 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:49
Youth Only, Youth
U8 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:50 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:50
Youth Only, Youth
U8 Girls - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:51 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:51
Youth Only, Youth
U12 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:52 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:52
Youth Only, Youth
U10 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:53 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:53
Youth Only, Youth
U16 Boys - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:54 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:54
Youth Only, Youth
U14 Girls - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:55 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:55
Youth Only, Youth
U14 Boys - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:56 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:56
Youth Only, Youth

Event Summary

Event Details

Event URN:

236/EN/011/2009

Start Date:

Mon, 27th Jul 2009

Event Type:

Closed Circuit (Competitive)

Venue:

Angmering Raceway, Off Water Lane, Angmering, Sussex, BN16 4EL
View map

Results

Confirmed Results

U10 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U12 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gabriel De Gouveia Pedalworks Performance Team Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U8 Boys - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Scratch - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Scratch - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U14 Girls - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 9 lap Scratch - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Amy Jacobs VC Jubilee Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A
3.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 1
Points: 1 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 9 lap Scratch - Results
1.  Matthew Castle Malverns Classic Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Boys - 9 lap Scratch

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 9 lap Scratch - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Gabriel De Gouveia Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
2.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U10 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Handicap - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U16 Boys - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 12 lap Handicap - Results
1.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 12 lap Handicap - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys - 12 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 12 lap Handicap - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U12 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Gabriel De Gouveia Unknown C 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: C

U10 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U8 Boys - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 5 lap Handicap - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 5 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 5 lap Handicap - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U14 Girls - 9 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 9 lap Handicap - Results
1.  Kimberley English Palmer Park Velo RT Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: B

U16 Boys - 9 lap Handicap

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 9 lap Handicap - Results
1.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A
2.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: A

U8 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Felix Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U8 Girls - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U8 Girls - 4 lap Keirin - Results
1.  Alderney Baker Southdown Velo Unknown E 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: E

U12 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U12 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Gabriel De Gouveia Unknown C 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: C
1.  Callum Mackie Lee Valley Youth Cycling Club Unknown N/A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: N/A

U10 Boys - 4 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U10 Boys - 4 lap Keirin - Results
1.  Erin Baker Southdown Velo Unknown D 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: D
2.  Matthew Duffin A D Cycles RT Unknown D 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: D

U16 Boys - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U16 Boys - 6 lap Keirin - Results
1.  Matthew Castle A D Cycles RT Unknown A 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: A
2.  Declan Inglis Southdown Velo Unknown N/A 2
Points: 2 | Status: Unknown | Category: N/A

U14 Girls - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Girls - 6 lap Keirin - Results
1.  Imogen Farlie VC Jubilee Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

U14 Boys - 6 lap Keirin

Position Name Club name Rider status Category Points
U14 Boys - 6 lap Keirin - Results
1.  William Duffin A D Cycles RT Unknown B 3
Points: 3 | Status: Unknown | Category: B

About the Event

Info for Riders

19 week series every Monday apart from bank holidays. Surrey League events can be entered online at www.activeeurope.com

The Races

U10 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:30 Youth Only Youth --- various
Entry: Online: (£4.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£4.00)
Mon 27/07/09 – 18:30
Youth Only, Youth
various
U12 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:31 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:31
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:32 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:32
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:33 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:33
Youth Only, Youth
U14 Girls - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:34 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:34
Youth Only, Youth
U16 Boys - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:35 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:35
Youth Only, Youth
U14 Boys - 9 lap Scratch Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:36 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:36
Youth Only, Youth
U12 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:37 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:37
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:38 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:38
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:39 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:39
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:40 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:40
Youth Only, Youth
U16 Boys - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:41 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:41
Youth Only, Youth
U14 Girls - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:42 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:42
Youth Only, Youth
U14 Boys - 12 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:43 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:43
Youth Only, Youth
U12 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:44 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:44
Youth Only, Youth
U10 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:45 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:45
Youth Only, Youth
U8 Boys - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:46 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:46
Youth Only, Youth
U8 Girls - 5 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:47 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:47
Youth Only, Youth
U14 Girls - 9 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:48 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:48
Youth Only, Youth
U16 Boys - 9 lap Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:49 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:49
Youth Only, Youth
U8 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:50 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:50
Youth Only, Youth
U8 Girls - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:51 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:51
Youth Only, Youth
U12 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:52 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:52
Youth Only, Youth
U10 Boys - 4 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:53 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:53
Youth Only, Youth
U16 Boys - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:54 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:54
Youth Only, Youth
U14 Girls - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:55 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:55
Youth Only, Youth
U14 Boys - 6 lap Keirin Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Mon 27/07/09 18:56 Youth Only Youth ---
Entry:
Mon 27/07/09 – 18:56
Youth Only, Youth

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk