Edinburgh RC Inch Park CX

Cyclo-Cross , Edinburgh – Saturday, 25 Sep 2021

Event Summary

Event Overview

Grass roots CX racing for youths and women (including junior women)

Women only coaching session prior to the race (min age 16).

RACE ENTRY CLOSES 10th September 2019 - THERE WILL BE NO ENTRIES ON THE DAY OR AFTER 10th.

Sign-On Closes 30 mins before the start of EACH race

Event Details

Event URN:

491329

Start Date:

Sat, 25th Sep 2021

Event Type:

Cyclo-Cross (Competitive)

Venue:

Inch Park, Old Dalkeith Road, Edinburgh, EH16 4TD

View map

Entry close date

Mon, 20th Sep 2021

Event Organiser:

Martin Graham
07340233826
m.graham212@icloud.com

Safeguarding lead:

Phil Darby
phildarby@hotmail.com

Delegate Organiser:
Martin Graham
m.graham212@icloud.com

Results

Confirmed Results

Women's Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Race - Results
1.  Evie White Deeside Thistle CC Finished Junior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Junior
2.  Alicia Lawson Velo Club Moulin Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Roslynn Newman Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
4.  Karly Millar SR Albannach Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
5.  Laura Cunningham Ayr Burners Cycling Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
6.  Helen Gorman Stirling Bike Club Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
7.  Grace Norman Vanelli-Project Go Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
8.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Lorna Breetzke Elgin CC Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
10.  Katie Galloway Edinburgh RC Finished Junior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Junior
11.  Izzy Filor SR Albannach Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
12.  Louise Potter Torvelo Racing Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
13.  Helen Winton Stirling Bike Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
14.  Alexandra Ligeti Vanelli-Project Go Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Mairi Mcintosh Stirling Bike Club Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
16.  Eleanor McKay Vanelli-Project Go Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
17.  Rosslyn Anderson Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Julia Loecherbach Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
19.  Deborah Ferns Glasgow Green Cycle Club Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
20.  Mairi Ward Finished Senior 0

20.  Mairi Ward -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
21.  Rosine Eisma Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
22.  Roisin Gordon Glasgow Green Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
23.  Fiona Ellis Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
24.  Kirsteen Ellis Synergy Cycles Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
--- Antoinette Burgess Did not finish 0
Points: 0 | Status: Did not finish

Boys Youth A (Under 16)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth A (Under 16) - Results
1.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
2.  Innes McDonald Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
3.  Ruan Vorster West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
4.  Milo McIntosh Peebles CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
5.  Rory Ogilvie West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
6.  Feargus Pearson Peebles CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
7.  Benjamin Massey West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
8.  Oliver Blyth Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
9.  Jake Speed Stirling Bike Club Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
10.  James Burnett Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
11.  Rhys Edwards Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
12.  Robert Smart Ythan CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
13.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
14.  Harris Drackford Falkirk Junior Bike Club Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
15.  Fraser Anderson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
16.  Iain Carter Glasgow Riderz Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
17.  Euan Ramsay Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
--- Emmet Foster Carnegie Cyclones Did not finish Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Youth U16
--- Scott Slater Elgin CC Did not finish Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Youth U16

Girls Youth A (Under 16)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth A (Under 16) - Results
1.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
2.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
3.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
4.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
5.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
6.  Isla Easto Finished Youth U16 0

6.  Isla Easto -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
--- Emma Baillie Stirling Bike Club Did not start Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: Youth U16

Boys Youth B (Under 14)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth B (Under 14) - Results
1.  Gus Lawson Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
2.  Xander Graham Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
3.  Finlay Barr Royal Albert CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
4.  Cole McCann Royal Albert CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
5.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
6.  Tomas McIntosh Peebles CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
7.  Jamie Hall Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
8.  Edward Lindsay Carnegie Cyclones Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
9.  Brodie Duncan West Lothian Clarion CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
10.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
11.  Hamish Mayes Finished Youth U14 0

11.  Hamish Mayes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
12.  Logan Anderson Finished Youth U14 0

12.  Logan Anderson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
13.  Arran Drackford Falkirk Junior Bike Club Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
14.  Adam Lee Finished Youth U14 0

14.  Adam Lee -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14

Girls Youth B (Under 14)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth B (Under 14) - Results
1.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
2.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
3.  Daisy Wilkinson Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
4.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
5.  Freya Mowbray Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
6.  Ava Luce Forres CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
7.  Eve Fairbairn Discovery Junior Cycling Club Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
8.  Emma Campbell Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
9.  Nancy Corrie Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
10.  Zoe Blyth Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
11.  Abigail Chaplin Carnegie Cyclones Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
12.  Georgina Bark West Lothian Clarion CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
13.  Lara Barnes Finished Youth U14 0

13.  Lara Barnes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
14.  Evie Hogg Finished Youth U14 0

14.  Evie Hogg -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14

Boys Youth C (Under 12)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth C (Under 12) - Results
1.  Zach Buchan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Josh Buchan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Rhuairdh Fulton West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Sebastian Blackburn Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Josh Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Andrew Levinson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Lucas Stenton Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Lewis McAusland Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
10.  Harry Holmes Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
11.  Griff Aitken Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
12.  Finlay Crossen Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
13.  Tobias Cossar Carnegie Cyclones Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
14.  Daniel wilson Finished Under 12 0

14.  Daniel wilson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
15.  Jake Jardine Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
16.  Evan McGuire Finished Under 12 0

16.  Evan McGuire -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Girls Youth C (Under 12)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth C (Under 12) - Results
1.  Olivia Poole Black Isle Mountain Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Emma Hall Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Matilda Hendry Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Lucy Robb Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Ella McQueen Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Freyja Shackley Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Hollie Carroll Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Aila Cleland Finished Under 12 0

9.  Aila Cleland -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Boys Youth D (Under 10)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth D (Under 10) - Results
1.  Cobey Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Sam Kingan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Ruaraidh Macpherson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Jake Gibson Derwentside CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Robbie Lawson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Archie Wilson Finished Under 12 0

6.  Archie Wilson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Cooper Black Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Alasdair Ogg Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Ellis McAusland Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
10.  Jacob Lindsay Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
11.  Bobby Buchan KICC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
12.  Jacob McMonagle Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
13.  Ruaridh Cook Finished Under 12 0

13.  Ruaridh Cook -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
14.  James Connor Finished Under 12 0

14.  James Connor -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
15.  Finn Power Musselburgh RCC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
16.  Dara Levinson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
17.  Calum Campbell Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
18.  Allister Fulton West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
19.  James Cairncross Finished Under 12 0

19.  James Cairncross -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
20.  Noah Kerr Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
21.  Jack Jurasinski Finished Under 12 0

21.  Jack Jurasinski -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
22.  Kyle Reid Falkirk Junior Bike Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
23.  Cameron Bark West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
24.  Finlay Paris Finished Under 12 0

24.  Finlay Paris -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
25.  Alex Faraday Finished Under 12 0

25.  Alex Faraday -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
--- Joshua Graham Royal Albert CC Did not start Under 12 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: Under 12

Girls Youth D (Under 10)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth D (Under 10) - Results
1.  Eden Thomson Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Freya Illingworth West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Freya McQueen Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Abbie Boyle Finished Under 12 0

4.  Abbie Boyle -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Laila Johnson Finished Under 12 0

5.  Laila Johnson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Lilly Wright Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Jessica MITCHELL Finished Under 12 0

7.  Jessica MITCHELL -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Cara Drackford Finished Under 12 0

8.  Cara Drackford -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Rebecca Mitchell Finished Under 12 0

9.  Rebecca Mitchell -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Boys Youth E (Under 8)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth E (Under 8) - Results
1.  Aulay Black Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Austin Ledwidge Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Finn Revell Finished Under 12 0

3.  Finn Revell -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Mitchell Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Rhuari Toole Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Casper Blackburn Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Daniel Rice Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Magnus Ogg Finished Under 12 0

8.  Magnus Ogg -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Jack Robb Finished Under 12 0

9.  Jack Robb -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Girls Youth E (Under 8)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth E (Under 8) - Results
1.  Emma Kingan Finished Under 12 0

1.  Emma Kingan -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Millie Holmes Finished Under 12 0

2.  Millie Holmes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Iona Macpherson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Maggie Cook Finished Under 12 0

4.  Maggie Cook -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Charlotte Kyles Finished Under 12 0

5.  Charlotte Kyles -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Lara Cleland Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Victoria Faraday Finished Under 12 0

7.  Victoria Faraday -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Evie Fairholm-Lamb Finished Under 12 0

8.  Evie Fairholm-Lamb -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

About the Event

Info for Riders

Grass roots CX racing for youths and women (including junior women)

Women only coaching session prior to the race (min age 16).

RACE ENTRY CLOSES 20th Sept 2021 - THERE WILL BE NO ENTRIES ON THE DAY OR AFTER 20th.

The Races

Women's Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 11:30 Non-Ranking None --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 11:30
Non-Ranking, None
30 mins
Boys Youth A (Under 16) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Girls Youth A (Under 16) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Boys Youth B (Under 14) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Girls Youth B (Under 14) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Boys Youth C (Under 12) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:40 Go-Ride Racing --- 20 mins
Sat 25/09/21 – 13:40
Go-Ride Racing,
20 mins
Girls Youth C (Under 12) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:40 Go-Ride Racing --- 20 mins
Sat 25/09/21 – 13:40
Go-Ride Racing,
20 mins
Boys Youth D (Under 10) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:10 Go-Ride Racing --- 15 mins
Sat 25/09/21 – 13:10
Go-Ride Racing,
15 mins
Girls Youth D (Under 10) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:10 Go-Ride Racing --- 15 mins
Sat 25/09/21 – 13:10
Go-Ride Racing,
15 mins
Boys Youth E (Under 8) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 12:45 Go-Ride Racing --- 10 mins
Sat 25/09/21 – 12:45
Go-Ride Racing,
10 mins
Girls Youth E (Under 8) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 12:45 Go-Ride Racing --- 10 mins
Sat 25/09/21 – 12:45
Go-Ride Racing,
10 mins

Event Summary

Event Overview

Grass roots CX racing for youths and women (including junior women)

Women only coaching session prior to the race (min age 16).

RACE ENTRY CLOSES 10th September 2019 - THERE WILL BE NO ENTRIES ON THE DAY OR AFTER 10th.

Sign-On Closes 30 mins before the start of EACH race

Event Details

Event URN:

491329

Start Date:

Sat, 25th Sep 2021

Event Type:

Cyclo-Cross (Competitive)

Venue:

Inch Park, Old Dalkeith Road, Edinburgh, EH16 4TD

View map

Entry close date

Mon, 20th Sep 2021

Event Organiser:

Martin Graham
07340233826
m.graham212@icloud.com

Safeguarding lead:

Phil Darby
phildarby@hotmail.com

Delegate Organiser:
Martin Graham
m.graham212@icloud.com

Results

Confirmed Results

Women's Race

Position Name Club name Rider status Category Points
Women's Race - Results
1.  Evie White Deeside Thistle CC Finished Junior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Junior
2.  Alicia Lawson Velo Club Moulin Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
3.  Roslynn Newman Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
4.  Karly Millar SR Albannach Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
5.  Laura Cunningham Ayr Burners Cycling Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
6.  Helen Gorman Stirling Bike Club Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
7.  Grace Norman Vanelli-Project Go Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
8.  Isla Long Deeside Thistle CC Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
9.  Lorna Breetzke Elgin CC Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
10.  Katie Galloway Edinburgh RC Finished Junior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Junior
11.  Izzy Filor SR Albannach Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
12.  Louise Potter Torvelo Racing Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
13.  Helen Winton Stirling Bike Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
14.  Alexandra Ligeti Vanelli-Project Go Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
15.  Mairi Mcintosh Stirling Bike Club Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
16.  Eleanor McKay Vanelli-Project Go Finished Senior 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
17.  Rosslyn Anderson Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
18.  Julia Loecherbach Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
19.  Deborah Ferns Glasgow Green Cycle Club Finished Vet 40-49 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 40-49
20.  Mairi Ward Finished Senior 0

20.  Mairi Ward -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Senior
21.  Rosine Eisma Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
22.  Roisin Gordon Glasgow Green Cycle Club Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
23.  Fiona Ellis Finished N/A 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
24.  Kirsteen Ellis Synergy Cycles Finished Vet 50-59 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Vet 50-59
--- Antoinette Burgess Did not finish 0
Points: 0 | Status: Did not finish

Boys Youth A (Under 16)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth A (Under 16) - Results
1.  Elliot Rowe Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
2.  Innes McDonald Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
3.  Ruan Vorster West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
4.  Milo McIntosh Peebles CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
5.  Rory Ogilvie West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
6.  Feargus Pearson Peebles CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
7.  Benjamin Massey West Lothian Clarion CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
8.  Oliver Blyth Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
9.  Jake Speed Stirling Bike Club Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
10.  James Burnett Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
11.  Rhys Edwards Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
12.  Robert Smart Ythan CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
13.  Alasdair Easton Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
14.  Harris Drackford Falkirk Junior Bike Club Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
15.  Fraser Anderson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
16.  Iain Carter Glasgow Riderz Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
17.  Euan Ramsay Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
--- Emmet Foster Carnegie Cyclones Did not finish Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Youth U16
--- Scott Slater Elgin CC Did not finish Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not finish | Category: Youth U16

Girls Youth A (Under 16)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth A (Under 16) - Results
1.  Arabella Blackburn Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
2.  Thea Aitken Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
3.  Millie Thomson Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
4.  Sarah Johnson Edinburgh RC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
5.  Harriet Hendry Deeside Thistle CC Finished Youth U16 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
6.  Isla Easto Finished Youth U16 0

6.  Isla Easto -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U16
--- Emma Baillie Stirling Bike Club Did not start Youth U16 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: Youth U16

Boys Youth B (Under 14)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth B (Under 14) - Results
1.  Gus Lawson Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
2.  Xander Graham Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
3.  Finlay Barr Royal Albert CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
4.  Cole McCann Royal Albert CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
5.  Ross Eastaugh Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
6.  Tomas McIntosh Peebles CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
7.  Jamie Hall Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
8.  Edward Lindsay Carnegie Cyclones Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
9.  Brodie Duncan West Lothian Clarion CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
10.  Innes Long Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
11.  Hamish Mayes Finished Youth U14 0

11.  Hamish Mayes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
12.  Logan Anderson Finished Youth U14 0

12.  Logan Anderson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
13.  Arran Drackford Falkirk Junior Bike Club Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
14.  Adam Lee Finished Youth U14 0

14.  Adam Lee -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14

Girls Youth B (Under 14)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth B (Under 14) - Results
1.  Melanie Rowe Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
2.  Hope Thomson Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
3.  Daisy Wilkinson Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
4.  Niamh Waters Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
5.  Freya Mowbray Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
6.  Ava Luce Forres CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
7.  Eve Fairbairn Discovery Junior Cycling Club Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
8.  Emma Campbell Deeside Thistle CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
9.  Nancy Corrie Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
10.  Zoe Blyth Edinburgh RC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
11.  Abigail Chaplin Carnegie Cyclones Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
12.  Georgina Bark West Lothian Clarion CC Finished Youth U14 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
13.  Lara Barnes Finished Youth U14 0

13.  Lara Barnes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14
14.  Evie Hogg Finished Youth U14 0

14.  Evie Hogg -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Youth U14

Boys Youth C (Under 12)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth C (Under 12) - Results
1.  Zach Buchan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Josh Buchan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Rhuairdh Fulton West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Aidan Ryder Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Sebastian Blackburn Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Josh Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Andrew Levinson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Lucas Stenton Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Lewis McAusland Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
10.  Harry Holmes Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
11.  Griff Aitken Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
12.  Finlay Crossen Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
13.  Tobias Cossar Carnegie Cyclones Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
14.  Daniel wilson Finished Under 12 0

14.  Daniel wilson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
15.  Jake Jardine Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
16.  Evan McGuire Finished Under 12 0

16.  Evan McGuire -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Girls Youth C (Under 12)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth C (Under 12) - Results
1.  Olivia Poole Black Isle Mountain Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Zara Main Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Emma Hall Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Matilda Hendry Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Lucy Robb Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Ella McQueen Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Freyja Shackley Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Hollie Carroll Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Aila Cleland Finished Under 12 0

9.  Aila Cleland -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Boys Youth D (Under 10)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth D (Under 10) - Results
1.  Cobey Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Sam Kingan Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Ruaraidh Macpherson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Jake Gibson Derwentside CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Robbie Lawson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Archie Wilson Finished Under 12 0

6.  Archie Wilson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Cooper Black Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Alasdair Ogg Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Ellis McAusland Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
10.  Jacob Lindsay Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
11.  Bobby Buchan KICC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
12.  Jacob McMonagle Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
13.  Ruaridh Cook Finished Under 12 0

13.  Ruaridh Cook -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
14.  James Connor Finished Under 12 0

14.  James Connor -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
15.  Finn Power Musselburgh RCC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
16.  Dara Levinson Edinburgh RC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
17.  Calum Campbell Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
18.  Allister Fulton West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
19.  James Cairncross Finished Under 12 0

19.  James Cairncross -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
20.  Noah Kerr Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
21.  Jack Jurasinski Finished Under 12 0

21.  Jack Jurasinski -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
22.  Kyle Reid Falkirk Junior Bike Club Finished 0
Points: 0 | Status: Finished
23.  Cameron Bark West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
24.  Finlay Paris Finished Under 12 0

24.  Finlay Paris -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
25.  Alex Faraday Finished Under 12 0

25.  Alex Faraday -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
--- Joshua Graham Royal Albert CC Did not start Under 12 0
Points: 0 | Status: Did not start | Category: Under 12

Girls Youth D (Under 10)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth D (Under 10) - Results
1.  Eden Thomson Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Freya Illingworth West Lothian Clarion CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Freya McQueen Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Abbie Boyle Finished Under 12 0

4.  Abbie Boyle -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Laila Johnson Finished Under 12 0

5.  Laila Johnson -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Lilly Wright Falkirk Junior Bike Club Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Jessica MITCHELL Finished Under 12 0

7.  Jessica MITCHELL -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Cara Drackford Finished Under 12 0

8.  Cara Drackford -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Rebecca Mitchell Finished Under 12 0

9.  Rebecca Mitchell -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Boys Youth E (Under 8)

Position Name Club name Rider status Category Points
Boys Youth E (Under 8) - Results
1.  Aulay Black Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Austin Ledwidge Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Finn Revell Finished Under 12 0

3.  Finn Revell -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Mitchell Stewart SteppingStanes Youth Cycling C... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Rhuari Toole Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Casper Blackburn Deeside Thistle CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Daniel Rice Cumbernauld Centurions BMX Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Magnus Ogg Finished Under 12 0

8.  Magnus Ogg -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
9.  Jack Robb Finished Under 12 0

9.  Jack Robb -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

Girls Youth E (Under 8)

Position Name Club name Rider status Category Points
Girls Youth E (Under 8) - Results
1.  Emma Kingan Finished Under 12 0

1.  Emma Kingan -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
2.  Millie Holmes Finished Under 12 0

2.  Millie Holmes -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
3.  Iona Macpherson Johnstone Wheelers Cycling Clu... Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
4.  Maggie Cook Finished Under 12 0

4.  Maggie Cook -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
5.  Charlotte Kyles Finished Under 12 0

5.  Charlotte Kyles -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
6.  Lara Cleland Royal Albert CC Finished Under 12 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
7.  Victoria Faraday Finished Under 12 0

7.  Victoria Faraday -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12
8.  Evie Fairholm-Lamb Finished Under 12 0

8.  Evie Fairholm-Lamb -

Points: 0 | Status: Finished | Category: Under 12

About the Event

Info for Riders

Grass roots CX racing for youths and women (including junior women)

Women only coaching session prior to the race (min age 16).

RACE ENTRY CLOSES 20th Sept 2021 - THERE WILL BE NO ENTRIES ON THE DAY OR AFTER 20th.

The Races

Women's Race Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 11:30 Non-Ranking None --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 11:30
Non-Ranking, None
30 mins
Boys Youth A (Under 16) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Girls Youth A (Under 16) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Boys Youth B (Under 14) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Girls Youth B (Under 14) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 14:40 Go-Ride Racing --- 30 mins
Sat 25/09/21 – 14:40
Go-Ride Racing,
30 mins
Boys Youth C (Under 12) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:40 Go-Ride Racing --- 20 mins
Sat 25/09/21 – 13:40
Go-Ride Racing,
20 mins
Girls Youth C (Under 12) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:40 Go-Ride Racing --- 20 mins
Sat 25/09/21 – 13:40
Go-Ride Racing,
20 mins
Boys Youth D (Under 10) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:10 Go-Ride Racing --- 15 mins
Sat 25/09/21 – 13:10
Go-Ride Racing,
15 mins
Girls Youth D (Under 10) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 13:10 Go-Ride Racing --- 15 mins
Sat 25/09/21 – 13:10
Go-Ride Racing,
15 mins
Boys Youth E (Under 8) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 12:45 Go-Ride Racing --- 10 mins
Sat 25/09/21 – 12:45
Go-Ride Racing,
10 mins
Girls Youth E (Under 8) Race
Date Start Classification Rider Cat Duration
Sat 25/09/21 12:45 Go-Ride Racing --- 10 mins
Sat 25/09/21 – 12:45
Go-Ride Racing,
10 mins

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk