Wolverhampton Track League 14

Track League , Wolverhampton – Wednesday, 04 Aug 2010

Event Summary

Event Details

Event URN:

088/EN/005/2010

Start Date:

Wed, 4th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Aldersley Leisure Village, Aldersley Road, Wolverhampton, WV6 9NW

View map

Results

Confirmed Results

Freewheelers Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Block Handicap - Results
1.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

5. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Group B, 2 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Group B, 2 Laps - Results
1.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Kate Britton Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Points A 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Points A 3 Laps - Results
1.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Scratch A

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Scratch A - Results
1.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Katie Britton Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Scratch B 5 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Scratch B 5 Laps - Results
1.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

5. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Team Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Team Pursuit - Results
1.  Katie Britton Wolverhampton Whls Finished D --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
1.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
1.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
1.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
1.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

1. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Senior A Course de Primes 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Course de Primes 11 Laps - Results
1.  Tom Masters Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points 10 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points 10 Laps - Results
1.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Cooper Team Nemesis GB Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Lee Aris Wednesfield Aces CSC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Tom Masters Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior A, Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A, Unknown Distance - Results
1.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Lee Aris Les Filles Racing Team Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km - Results
1.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Cooper Team Nemesis GB Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alan Davies PSUK Cycle Race Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Sanders Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Jeggo Newport Shropshire CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km - Results
1.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Alan Davies PSUK Cycle Race Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Course de Prime 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Course de Prime 11 Laps - Results
1.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Nicholas Jeggo Newport Shropshire CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Carl Hardwick Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Points 10 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points 10 Laps - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Ian Morris Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Senior B Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Unknown Distance - Results
1.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Josh Burke Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Carl Hardwick Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  James Ireson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Block Handicap 4 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Block Handicap 4 Laps - Results
1.  Ashley Britton Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  James Ireson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Course de Prime

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Course de Prime - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Points Race 6 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Points Race 6 Laps - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  James Ireson Nuun-Sigma Sports-London Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
0.  Ashley Britton Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

League registration fees - Seniors & Juniors £5, Youth A & B £3. Seniors/Juniors runs as two groups A & B.

The Races

Freewheelers Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Go-Race None --- Various
Entry: Online: (£1.50 + £0.60 Application fee), On Day: (£1.50)
Wed 04/08/10 – 19:00
Go-Race, None
Various
Freewheelers Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Freewheelers Group B, 2 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 2 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
2 laps
Freewheelers Points A 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 3 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
3 laps
Freewheelers Scratch A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Freewheelers Scratch B 5 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 5 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
5 laps
Freewheelers Team Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Juniors Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£5.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
Senior A Course de Primes 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A Points 10 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 10 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
10 laps
Senior A, Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 40km / 25 miles
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 15km / 9 miles
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior B Course de Prime 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 11 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
11 laps
Senior B Points 10 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 10 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
10 laps
Senior B Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Seniors Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£6.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£6.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
U16/U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£3.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£3.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Youth Block Handicap 4 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 4 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
4 laps
Youth Course de Prime Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Youth Points Race 6 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 6 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
6 laps

Event Summary

Event Details

Event URN:

088/EN/005/2010

Start Date:

Wed, 4th Aug 2010

Event Type:

Track League (Competitive)

Venue:

Aldersley Leisure Village, Aldersley Road, Wolverhampton, WV6 9NW

View map

Results

Confirmed Results

Freewheelers Block Handicap

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Block Handicap - Results
1.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
5.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

5. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Group B, 2 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Group B, 2 Laps - Results
1.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Kate Britton Edinburgh RC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Points A 3 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Points A 3 Laps - Results
1.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Scratch A

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Scratch A - Results
1.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Katie Britton Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
4.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Scratch B 5 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Scratch B 5 Laps - Results
1.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
3.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
4.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
5.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

5. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
6.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Freewheelers Team Pursuit

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Freewheelers Team Pursuit - Results
1.  Katie Britton Wolverhampton Whls Finished D --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D
1.  Claire Fielding Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
1.  Georgia Hilleard Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
1.  Matthew Lewis Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
1.  Rebecca Simmons Finished 00:00:00:00 0

1. Rebecca Simmons -

Points: 0 | Status: Finished | Time: 00:00:00:00
2.  Benjamin Hardwick Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00
2.  Joshua Horsfield Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Samuel Jones Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Daniel Morris Wolverhampton Whls Finished D 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: D | Time: 00:00:00:00
2.  Samuel Morris Wolverhampton Whls Finished C 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: C | Time: 00:00:00:00

Senior A Course de Primes 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Course de Primes 11 Laps - Results
1.  Tom Masters Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Senior A Points 10 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A Points 10 Laps - Results
1.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Cooper Team Nemesis GB Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
4.  Lee Aris Wednesfield Aces CSC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Tom Masters Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior A, Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A, Unknown Distance - Results
1.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A --- 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A
2.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
3.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
5.  Lee Aris Les Filles Racing Team Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km - Results
1.  Jess Wieckowski Team Nemesis GB Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
2.  John Cooper Team Nemesis GB Finished 1st 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 1st | Time: 00:00:00:00
3.  Alan Davies PSUK Cycle Race Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Hibberd Halesowen A & CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
7.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
3.  Stephen Sanders Wolverhampton Whls Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
4.  Nicholas Jeggo Newport Shropshire CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km - Results
1.  Adam Lewis Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jason Colledge Wolverhampton Whls Finished 2nd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 2nd | Time: 00:00:00:00
4.  Alan Davies PSUK Cycle Race Team Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
6.  Richard Walkerdine Wolverhampton Whls Finished A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: A | Time: 00:00:00:00

Senior B Course de Prime 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Course de Prime 11 Laps - Results
1.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Nicholas Jeggo Newport Shropshire CC Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Carl Hardwick Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
3.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00

Senior B Points 10 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Points 10 Laps - Results
1.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Jeffrey Matthews Speedwell BC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
5.  Ian Morris Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
6.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00

Senior B Unknown Distance

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Senior B Unknown Distance - Results
1.  Peter Hodgetts Halesowen A & CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
2.  Stephen Croggon Beacon Roads CC Finished 3rd 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 3rd | Time: 00:00:00:00
3.  Martin Hayes Wolverhampton Whls Finished 4th 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: 4th | Time: 00:00:00:00
5.  Josh Burke Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00
6.  Carl Hardwick Wolverhampton Whls Finished N/A 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: N/A | Time: 00:00:00:00

Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  James Ireson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Block Handicap 4 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Block Handicap 4 Laps - Results
1.  Ashley Britton Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  James Ireson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
5.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Course de Prime

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Course de Prime - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

Youth Points Race 6 Laps

Position Name Club name Rider status Category Time Points
Youth Points Race 6 Laps - Results
1.  Jack Escritt Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
2.  Ryan Phillips Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
3.  Toby Robinson Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
4.  James Ireson Nuun-Sigma Sports-London Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00
0.  Ashley Britton Wolverhampton Whls Finished B 00:00:00:00 0
Points: 0 | Status: Finished | Category: B | Time: 00:00:00:00

About the Event

Info for Riders

League registration fees - Seniors & Juniors £5, Youth A & B £3. Seniors/Juniors runs as two groups A & B.

The Races

Freewheelers Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Go-Race None --- Various
Entry: Online: (£1.50 + £0.60 Application fee), On Day: (£1.50)
Wed 04/08/10 – 19:00
Go-Race, None
Various
Freewheelers Block Handicap Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Freewheelers Group B, 2 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 2 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
2 laps
Freewheelers Points A 3 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 3 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
3 laps
Freewheelers Scratch A Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Freewheelers Scratch B 5 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 5 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
5 laps
Freewheelers Team Pursuit Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Juniors Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£5.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£5.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
Senior A Course de Primes 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A Points 10 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 10 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
10 laps
Senior A, Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Final Result 40km Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 40km / 25 miles
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 10K Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior A,B & Selected Youth, Handicap - Intermediate Sprint 15km Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 15km / 9 miles
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Senior B Course de Prime 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 11 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
11 laps
Senior B Points 10 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 10 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
10 laps
Senior B Unknown Distance Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Seniors Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£6.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£6.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
U16/U14 Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- Various
Entry: Online: (£3.00 + £0.60 Application fee), On Day: (£3.00)
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Various
Youth 40KM Handicap, 5K sprint 11 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Youth Block Handicap 4 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 4 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
4 laps
Youth Course de Prime Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None ---
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
Youth Points Race 6 Laps Race
Date Start Classification Band Rider Cat Duration
Wed 04/08/10 19:00 Regional C None --- 6 laps
Entry:
Wed 04/08/10 – 19:00
Regional C, None
6 laps

Disclaimer: This event listing has been supplied by a registered event organiser. The views and statements expressed herein do not necessarily reflect the views of British Cycling or its associated federations. British Cycling does not warrant the accuracy, reliability, currency or completeness of those views or statements and does not accept any legal liability whatsoever arising from any reliance on the views, statements and subject matter of the event listing. This content may include hyperlinks to other web sites that are not owned or controlled by British Cycling. British Cycling has no control over, and assumes no responsibility for, the content, privacy policies, or practices of any third party websites. All content of communications between event organisers and entrants should adhere to our acceptable usage policy https://www.britishcycling.org.uk/acceptableuse. If you believe any content to be inappropriate please report it to events@britishcycling.org.uk